2021 FİVB Dünya Erkekler U-19 Voleybol Şampiyonası

2021 FIVB Erkek Çocuklar U-19 Dünya Şampiyonası, sporun küresel yönetim organı olan FIVB üyelerinden 19 yaş altı erkek milli takımlarının mücadele edeceği FIVB Erkek U-19 Dünya Şampiyonası'nın on yedincisi olacak. Turnuva 24 Ağustos - 2 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında İran'da gerçekleştirilecek.

İtalya, Tunus'ta ikinci şampiyonluğunu kazanmış olan son şampiyon.

Turnuvada 1 Ocak 2003 veya sonrasında doğmuş oyuncular Oynayabilmektedir.
Ev Sahibi Ülke İran
Tarih 24 Ağustos – 02 Eylül
Takım Sayısı 20 (5 konfederasyon)
Salon 2
Şampiyon Polonya
İkinci Bulgaristan
Üçüncü İran
Dördüncü Rusya
Turnuva Ödülleri
MVP Tytus Nowik (Polonya)
Best Setter Stoil Palev (Bulgaristan)
Best OH Aleksandar Nikolov (Bulgaristan)
Kamil Szymendera (Polonya)
Best MB Yousef Kazemi (İran)
Jakub Majchrzak (Polonya)
Best OPP Tytus Nowik (Polonya)
Best Libero Jakub Hawryluk (Polonya)
resmi website
FIVB Volleyball Boys’ U19 World Championship

Salonlar

Grup A, B ve Final round Grup C, D ve Final round
Tehran, İran
Azadi Indoor Stadium Azadi Volleyball Hall
Kapasite : 12,000 Kapasite : 3,000

Elemeler

Eleme Turnuvaları Tarih Ev Sahibi Kota Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi Ülke 13 Ekim 2020 Lozan, İsviçre 1 İran
2018 Asya Şampiyonası 29 Haziran – 6 Temmuz 2018 Tabriz, İran 1 Japonya
Güney Kore
Taywan
Tayland
NORCECA Sıralaması Ocak 2020 Santo Domingo 2 Küba
ABD
Porto Riko
Guatemala
2020 European Championship 5–13 Eylül 2020 Lecce & Marsicovetere, İtalya 6 İtalya
Çek Cumhuriyeti
Polonya
Bulgaristan
Almanya
Belçika
2020 Afrika Şampiyonası 4–8 Mart 2021 Abuja, Nijerya 2 Nijerya
Kamerun
Güney Amerika Sıralaması     2 Brezilya
Kolombiya
FIVB Dünya Sıralaması     6 Mısır
Rusya
Arjantin
Belarus
Dominik Cumhuriyeti
Hindistan
Total 20

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGM AS/VSPuanAçıklama
1Polonya44012-012Round 16
2İran4309-39Round 16
2Hindistan4226-76Round 16
3Nijerya4134-93Round 16
5Guatemala*4040-120
Not : Guatemala, birkaç takım üyesinin COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ve maçlarının kaybedilmesinin ardından çekilmek zorunda kaldı.
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
24 AğustosNijerya1–3Hindistan17–2525–2321–2524–26 87–99
24 Ağustosİran3–0Guatemala25–025–025–0  75–0
25 AğustosPolonya3–0Nijerya25–1025–1425–18  75–42
25 Ağustosİran3–0Hindistan25–2225–1525–22  75–59
26 AğustosNijerya3–0Guatemala25–025–025–0  75–0
26 AğustosPolonya3–0Hindistan25–1425–1525–18  75–47
27 AğustosGuatemala0–3Hindistan0–250–250–25  0–75
27 Ağustosİran0-3Polonya23–2523–2515–25  61-75
28 AğustosGuatemala0–3Polonya0–250–250–25  0–75
28 Ağustosİran3-0Nijerya25–1925–1325–19  75-51

B Grubu

SıraTakımOGM AS/VSPuanAçıklama
1İtalya44012-012Round 16
2Brezilya4319-68Round 16
2Çek Cumhuriyeti4228-77Round 16
3Kolombiya4035-103Round 16
5Belarus4041-120
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
24 AğustosÇek Cumhuriyeti3–1Kolombiya21–2525–1832–3025–17 103–90
24 Ağustosİtalya3–0Brezilya27–2525–2125–21  77–67
25 AğustosBrezilya3–0Belarus25–2025–1625–21  75–57
25 Ağustosİtalya3–0Çek Cumhuriyeti25–1929–2725–15  79–61
26 Ağustosİtalya3–0Belarus25–2125–1625–17  75–54
26 AğustosBrezilya3–1Kolombiya27–2925–1225–1226–24 103–77
27 Ağustosİtalya3-0Kolombiya25–1825–1625–18  75–51
27 AğustosÇek Cumhuriyeti3-0Belarus25–1325–1925–23  75–55
28 AğustosBrezilya3-2Çek Cumhuriyeti25–2121–2519–2525–1715–9 105–97
28 AğustosKolombiya3-1Belarus25–1825–2319–2529–27 98–96

C Grubu

SıraTakımOGM AS/VSPuanAçıklama
1Rusya44012-212Round 16
2Bulgaristan43110-39Round 16
2Belçika4227-76Round 16
3Tayland4134-103Round 16
5Kamerun4041-120
Not : Guatemala, birkaç takım üyesinin COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ve maçlarının kaybedilmesinin ardından çekilmek zorunda kaldı.
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
24 AğustosTayland0–3Bulgaristan19–2521–2522–25  62–75
24 AğustosRusya3–1Belçika23–2525–2325–1934–32 107–99
25 AğustosBulgaristan1–3Rusya25–2122–2530–3222–25  99–103
25 AğustosTayland3–1Kamerun21–2525–1325–2125–20  96–79
26 AğustosRusya3–0Kamerun25–1726–2425–19  76–60
26 AğustosBelçika0–3Bulgaristan30–3217–2515–25  62–82
27 AğustosKamerun0-3Belçika19–2516–2522–25  57–75
27 AğustosRusya3-0Tayland25–1525–2325–23  75–61
28 AğustosTayland1-3Belçika21–2528–2619–2524–26 92–102
28 AğustosKamerun0-3Bulgaristan19–2518–2519–25  56–75

D Grubu

SıraTakımOGM AS/VSPuanAçıklama
1Arjantin44012-212Round 16
2Almanya43110-39Round 16
2Mısır4226-85Round 16
3Küba4136-94Round 16
5Dominik Cumhuriyeti4040-120
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
24 AğustosMısır0–3Arjantin16–2510–2522–25  48–75
24 AğustosAlmanya3–0Küba25–1925–1925–18  75–56
25 AğustosArjantin3–1Almanya25–2325–2219–2525–22  94–92
25 AğustosMısır3–0Dominik Cumhuriyeti25–025–025–0  75–0
26 AğustosAlmanya3–0Dominik Cumhuriyeti25–025–025–0  75–0
26 AğustosArjantin3–1Küba25–1825–1723–2525–13  98–73
27 AğustosMısır0-3Almanya19–2515–2517–25  51–75
27 AğustosKüba3–0Dominik Cumhuriyeti25–025–025–0  75–0
28 AğustosMısır3-2Küba24–2627–2521–2525–23159–112–108
28 AğustosArjantin3–0Dominik Cumhuriyeti25–025–025–0  75–0

Final Round

17/20 Sıralama Maçları

SıraTakımOGM AS/VSPuanAçıklama
1Belarus3309-09
2Kamerun3216-36
2Guatemala2020-60
3Dominik Cumhuriyeti2020-60
TarihSalonSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
 30-08-2021 Belarus 3-0Kamerun25–2025–1325–15  0–0

Round 1/16

TarihSalonSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
 30-08-2021 Bulgaristan 3-0Mısır 25–1425–2225–12  0–0
  30-08-2021  İtalya3-0Nijerya25–1425–1725–15  0–0
  30-08-2021 Rusya3-0Küba 25–1925–1825–17  0–0
  30-08-2021 Brezilya 3-0Hindistan 25–1925–1725–23  0–0
 30-08-2021Arjantin3-0Tayland2515251725150–0
 30-08-2021Polonya3-0Kolombiya2519252225120–0
  30-08-2021  Almanya3-2Belçika 17–2528–2617–2529–2715–9 0–0
  30-08-2021  İran3-0 Çek Cumhuriyeti26–2425–2025–13  0–0

09/16 Sıralama Maçları Çeyrek Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
31-08-2021Nijerya1-3Mısır 25–2219–2521–2523–25 0–0
31-08-2021Hindistan3-0Küba 25–2025–1725–17  0–0
31-08-2021Tayland1-3Çek Cumhuriyeti 22–2517–2525–2320–25 0–0
31-08-2021Belçika3-0Kolombiya 32–3025–2225–17  0–0

13/16 Sıralama Maçları

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
01-09-202113/16 Yarı FinalNijerya 3-2Küba 25–1025–2022–2520–25 15–130–0
01-09-202113/16 YarıFinalTayland3-2Kolombiya23–2525–2125–2019–2515–110–0
02-09-202115/16 Sıralama MaçıKolombiyaKüba    0–0
02-09-202113/14 Sıralama MaçıTayland 3-2Nijerya25–1525–2017–2526–28  15–130–0

09/12 Sıralama Maçları

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
01-09-202109/12 Yarı FinalMısır 2-3Hindistan 25–1627–2526–2816–2512–150–0
01-09-202109/12 Yarı FinalÇek Cumhuriyeti3-1Belçika25–1825–1821–2525–20  0–0
02-09-202111/12 Sıralama MaçıBelçika3-1Mısır23–2525–1425–1925–23 0–0
02-09-202109/10 Sıralama Maçı Çek Cumhuriyeti3-1Hindistan25–2125–1622–2525–16  0–0

Çeyrek Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
31-08-2021İtalya 2-3Bulgaristan 27–2525–2725–21 29-3116–18 0–0
31-08-2021Brezilya0-3Rusya19–2525–2715–25  0–0
31-08-2021Almanya0-3Polonya19–2523–2526–28  0–0
31-08-2021Arjantin1-3İran24–2526–2419–2511–25  0–0

05/08 Sıralama Maçları

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
01-09-202105/08 Yarı FinalArjantin3-0Almanya25–2325–1825–23  75-64
01-09-202105/08 Yarı Finalİtalya  3-0Brezilya 25–1825–1725–18  75-53
02-09-2021 07/08 Sıralama MaçıBrezilya3-1Almanya25–1723–2526–2426–24  0–0
02-09-202105/06 Sıralama Maçıİtalya1-3Arjantin25–1820–2519–2521–25  0–0

Yarı Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
01-09-2021İran1-3Polonya24–2623–2525–2320–25 92-99
01-09-2021 Bulgaristan3-2Rusya 14–2525–2125–2020–2515–13 99-104

03/04 Maçı

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
02-09-2021İran 3-2Rusya25–1422–2527–25 21–2515–6 0–0

Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
02-09-2021Polonya 3-0Bulgaristan 25–2025–1925–19  0–0

Final Sıralaması

SıraTakım
1st place, gold medalist(s)Polonya
2nd place, silver medalist(s)Bulgaristan
3rd place, bronze medalist(s)İran
4Rusya
5Arjantin
6İtalya
7Brezilya
8Almanya
9Çek Cumhuriyeti
10Hindistan
11Belçika
12Mısır
13Tayland
14Nijerya
15Kolombiya
Küba
17Belarus
18Kamerun
19Dominik Cumhuriyeti
Guatemala
Şampiyon Takım (2. zaferi)
Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera, Jakub Olszewski, Kajetan Kubicki, Tytus Nowik, Mateusz Kufka, Piotr Śliwka, Dominik Czerny, Jakub Hawryluk, Mateusz Nowak, Damian Biliński, Kacper Ratajewski
Baş Antrenör : Michał Bąkiewicz

Turnuva Ödülleri

Most Valuable PlayerTytus Nowik (Polonya)
Best SetterStoil Palev (Bulgaristan)
Best Outside SpikersAleksandar Nikolov (Bulgaristan)
Kamil Szymendera (Polonya)
Best Middle BlockersYousef Kazemi (İran)
Jakub Majchrzak (Polonya)
Best Opposite SpikerTytus Nowik (Polonya)
Best LiberoJakub Hawryluk (Polonya)
20192023

FIVB Erkekler U-19 Dünya Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.