2021 FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası

2021 FIS Alp Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası, 8-21 Şubat 2021 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Cortina d'Ampezzo kentinde yapılacak. [Mayıs 2020'de, İtalyan Kış Sporları Federasyonu (FISI) ve etkinlik düzenleme komitesi, Uluslararası Kayak Federasyonu'ndan (FIS) COVID-19 salgını nedeniyle etkinliği 2022'ye kadar ertelemesini istedi. Ancak talep FIS tarafından reddedildi. 

Yarış Takvimi

Etkinlik Etkinlik Günleri
9 10 11 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Şubat
Erkekler İniş         11:00              
Super-G     11:30                  
Kuzey Kombine Super-G   10:00                    
Slalom   13:30                    
Paralel dev slalom             14:00          
Dev slalom Koşu 1                   10:00    
Koşu 2                   13:30    
Slalom Koşu 1                       10:00
Koşu 2                       13:30
 
Kadınlar İniş       11:00                
Super-G 13:00                      
Kuzey Kombine Super-G           rescheduled            
Slalom           rescheduled            
Paralel dev slalom             14:00          
Dev slalom Koşu 1                 10:00      
Koşu 2                 13:30      
Slalom Koşu 1                     10:00  
Koşu 2                     13:30  
 
Karışık Paralel Takım Yarışı               12:15      

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Avusturya5128
2İsviçre3159
3Fransa2125
4Norveç2013
5Amerika Birleşik Devletleri1124
6İtalya1102
7Almanya0314
8Slovakya0202
9Hırvatistan
İsveç
0101

Yarış Sonuçları

Erkekler Yarışları
Etkinlik Altın Gümüş Bronze
İniş Vincent Kriechmayr (Avusturya) 1:37.79 Andreas Sander (Almanya) 1:37.80 Beat Feuz (İsviçre) 1:37.99
Super-G Vincent Kriechmayr (Avusturya) 1:19.41 Romed Baumann (Almanya) 1:19.48 Alexis Pinturault (Fransa) 1:19.79
Dev slalom Mathieu Faivre (Fransa) 2:37.25 Luca De Aliprandini (İtalya) 2:37.88 Marco Schwarz (Avusturya) 2:38.12
Slalom Sebastian Foss-Solevåg (Norveç) 1:46.48 Adrian Pertl (Avusturya) 1:46.69 Henrik Kristoffersen (Norveç) 1:46.94
Alp Disiplini Kombine Marco Schwarz (Avusturya) 2:05.86 Alexis Pinturault (Fransa) 2:05.90 Loic Meillard (İsviçre) 2:06.98
Paralel Dev Slalom Mathieu Faivre (Fransa)   Filip Zubčić (Hırvatistan)   Loic Meillard (İsviçre)  
Kadınlar Yarışları
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
İniş Corinne Suter (İsviçre) 1:43.27 Kira Weidel (Almanya) 1:34.47 Lara Gut-Behrami (İsviçre) 1:34.64
Super-G Lara Gut-Behrami (İsviçre) 1:25.51 Corinne Suter (İsviçre) 1:25.85 Mikaela Shiffrin (ABD) 1:25.98
Dev slalom Lara Gut-Behrami (İsviçre) 2:30.66 Mikaela Shiffrin (ABD) 2:30.68 Katharina Liensberger (Avusturya) 2:30.75
Slalom Katharina Liensberger (Avusturya) 1:39.50 Petra Vilhova (Slovakya) 1:40.50 Mikaela Shiffrin (ABD) 1:41.48
Alp Disiplini Kombine Mikaela Shiffrin (ABD) 2:07.22 Petra Vilhova (Slovakya) 2.08.08 Michelle Gisin (İsviçre) 2.08.11
Paralel Dev Slalom

Marta Bassino (İtalya)

Katharina Liensberger (Avusturya)

  Ödül Yok   Tessa Worley (Franda)  
Karışık Yarış
Etkinlik Altın Gümüş Bronze
Takım Paralel Yarışması Norveç
Sebastian Foss-Solevåg
Kristin Lysdahl
Kristina Riis-Johannessen
Fabian Wilkens Solheim
Thea Louise Stjernesund
İsveç
Estelle Alphand
William Hansson
Sara Hector
Kristoffer Jakobsen
Jonna Luthman
Mattias Rönngren
Almanya
Emma Aicher
Lena Dürr
Andrea Filser
Stefan Luitz
Alexander Schmid
Linus Straßer

 

20192023

FIS Alpine Dünya Kayak Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.