2021 FİNA Dünya Gençler Sutopu Şampiyonası

Prag, Çek Cumhuriyeti

28 Ağustos – 05 Eylül 2021

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hırvatistan440077-258Çeyrek Final
2İtalya421176-315Round 16
3Rusya421164-285Round 16
4Arjantin410350-542Sıralama Maçları
5Özbekistan400410-1390Sıralama Maçları
28-08-2021Swimming Complex Podolí, PragÖzbekistan1-38Rusya
28-08-2021Swimming Complex Podolí, PragHırvatistan20-7Arjantin
29-08-2021Swimming Complex Podolí, PragArjantin30-7Özbekistan
29-08-2021Swimming Complex Podolí, Pragİtalya12-13Hırvatistan
30-08-2021Swimming Complex Podolí, PragRusya12-5Arjantin
30-08-2021Swimming Complex Podolí, PragÖzbekistan1-40İtalya
31-08-2021Swimming Complex Podolí, Pragİtalya9-9Rusya
31-08-2021Swimming Complex Podolí, PragHırvatistan31-1Özbekistan
01-09-2021Swimming Complex Podolí, PragRusya5-13Hırvatistan
01-09-2021Swimming Complex Podolí, PragArjantin8-15İtalya

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya431059-257Çeyrek Final
2Sırbistan431063-157Round 16
3ABD420249-434Round 16
4Slovakya410322-472Sıralama Maçları
5Çek Cumhuriyeti400411-740Sıralama Maçları
20-08-2021Swimming Complex Podolí, Pragİspanya6-6Sırbistan
28-08-2021Swimming Complex Podolí, PragABD12-7Slovakya
28-08-2021Swimming Complex Podolí, PragSırbistan28-0Çek Cumhuriyeti
29-08-2021Swimming Complex Podolí, PragÇek Cumhuriyeti2-18ABD
30-08-2021Swimming Complex Podolí, PragSlovakya10-5Çek Cumhuriyeti
30-08-2021Swimming Complex Podolí, PragABD10-20İspanya
31-08-2021Swimming Complex Podolí, Pragİspanya15-5Slovakya
31-08-2021Swimming Complex Podolí, PragSırbistan14-9ABD
01-09-2021Swimming Complex Podolí, PragSlovakya0-15Sırbistan
01-09-2021Swimming Complex Podolí, PragÇek Cumhuriyeti4-18İspanya

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan330056-186Çeyrek Final
2Almanya320133-214Round 16
3Brezilya310224-442Round 16
4Mısır300315-450Sıralama Maçları
28-08-2021Swimming Complex Podolí, PragAlmanya14-4Mısır
29-08-2021Swimming Complex Podolí, PragBrezilya10-22Macaristan
30-08-2021Swimming Complex Podolí, PragAlmanya14-5Brezilya
31-08-2021Swimming Complex Podolí, PragBrezilya9-8Mısır
31-08-2021Swimming Complex Podolí, PragMacaristan12-5Almanya
01-09-2021Swimming Complex Podolí, PragMısır3-22Macaristan

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Karadağ330038-266Çeyrek Final
2Yunanistan320155-164Round 16
3Güney Afrika310220-452Round 16
4Kazakistan300312-380Sıralama Maçları
28-08-2021Swimming Complex Podolí, PragGüney Afrika5-16Karadağ
29-08-2021Swimming Complex Podolí, PragYunanistan26-2Kazakistan
30-08-2021Swimming Complex Podolí, PragGüney Afrika5-21Yunanistan
31-08-2021Swimming Complex Podolí, PragYunanistan8-9Karadağ
31-08-2021Swimming Complex Podolí, PragKazakistan8-10Güney Afrika
01-09-2021Swimming Complex Podolí, PragKaradağ13-2Kazakistan

Eleme Aşaması

13/20 Sıralama Maçları

02-09-202113/20 Sıralama MaçlarıSwimming Complex Podolí, PragÇek Cumhuriyeti5-9Mısır
02-09-202113/20 Sıralama MaçlarıSwimming Complex Podolí, PragArjantin9-3Slovakya
03-09-202113/20 Sıralama MaçlarıSwimming Complex Podolí, PragÖzbekistan10-19Çek Cumhuriyeti
03-09-202113/20 Sıralama MaçlarıSwimming Complex Podolí, PragKazakistan7-5Mısır
03-09-202109/12 Sıralama MaçlarıSwimming Complex Podolí, PragGüney Afrika5-16Brezilya
03-09-202109/12 Sıralama MaçlarıSwimming Complex Podolí, PragRusya7-8Almanya
04-09-202115/16 Sıralama MaçıSwimming Complex Podolí, PragSlovakya10-9Mısır
04-09-202113/14 Sıralama MaçlıSwimming Complex Podolí, PragArjantin11-10Kazakistan
04-09-202111/12 Sıralama MaçıSwimming Complex Podolí, PragRusya18-7Güney Afrika
04-09-202109/10 Sıralama MaçlarıSwimming Complex Podolí, PragBrezilya6-16Almanya
04-09-202105/08 Sıralama Yarı FinalSwimming Complex Podolí, PragHırvatistan20-12Yunanistan
04-09-202105/08 Sıralama Yarı FinalSwimming Complex Podolí, PragABD7-18İspanya
05-09-202107/08 Sıralama MaçıSwimming Complex Podolí, PragABD12-11Yunanistan
05-09-202105/06 Sıralama MaçıSwimming Complex Podolí, PragHırvatistan12-8İspanya

Round 16

02-09-2021Swimming Complex Podolí, PragSırbistan15-5Brezilya
02-09-2021Swimming Complex Podolí, PragRusya7-11Yunanistan
02-09-2021Swimming Complex Podolí, PragABD10-8Almanya
02-09-2021Swimming Complex Podolí, Pragİtalya15-3Güney Afrika

Çeyrek Final

03-09-2021Swimming Complex Podolí, PragHırvatistan15-15Sırbistan
03-09-2021Swimming Complex Podolí, Pragİspanya9-11İtalya
03-09-2021Swimming Complex Podolí, PragMacaristan11-9Yunanistan
03-09-2021Swimming Complex Podolí, PragKaradağ17-5ABD

Yarı Final

04-09-2021Swimming Complex Podolí, PragSırbistan10-7Macaristan
04-09-2021Swimming Complex Podolí, Pragİtalya14-12Karadağ

03/04 Maçı

05-09-2021Swimming Complex Podolí, PragMacaristan11-12Karadağ

Final

05-09-2021Swimming Complex Podolí, PragSırbistan10-8İtalya

Turnuva Ödülleri

Most Valuable Player:Marko Radulovic (Sırbistan)
Best Goalkeeper:Vladimir Misovic (Sırbistan)
Highest Goal-scorer:Matteo Iocchi Gratta (İtalya) – 26 gol
20192023

FİNA Dünya Gençler Sutopu Şampiyonası