2021 FIH Gençler Hokey Kadınlar Dünya Kupası

                                               
2022 Kadınlar FIH Gençler Hokey Dünya Kupası, Uluslararası Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen iki yılda bir düzenlenen 21 yaş altı bayanlar çim hokeyi dünya şampiyonası olan FIH Gençler Hokey Kadınlar Dünya Kupası'nın dokuzuncusu olacak. 5-16 Aralık 2021 tarihlerinde Potchefstroom, Güney Afrika'da yapılması planlanıyordu. Yeni bir COVID-19 varyantı nedeniyle, turnuva 26 Kasım 2021'de askıya alındı ​​ve daha sonra Güney Afrika'da ev sahipliği yapma seçeneğiyle ertelendi. 10 Ocak 2022'de turnuvanın 2-13 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında orijinal mekanda gerçekleşeceği açıklandı.
Arjantin son şampiyon

Elemeler

Tarih Turnuva Yer Kota Hak Kazanan Takımlar
13–21 Temmuz 2019 2019 EuroHockey Gençler Şampiyonası Valencia, İspanya 6 Belçika
İngiltere
Almanya
Hollanda
Rusya
İspanya
17 Şubat 2020 Ev Sahibi Ülke   1 Güney Afrika
  2021 Gençler Afrika Kupası Windhoek, Namibya 1 Zimbabwe
    Kakamigahara, Japonya 3 Çin
Hindistan
Japonya
Güney Kore
21–28 Ağustos 2021 2021 Gençler Pan Amerika Şampiyonası Santiago, Şili 3 Kanada
ABD
Uruguay
  2021 Gençler Okyanusya Kupası   0 Avustralya
Yeni Zelenda
14 Eylül 2021 Davet Usulü   2 Arjantin
İrlanda
Total 16

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda330038-09Çeyrek Final
2ABD32019-96Çeyrek Final
3Zimbabwe31022-243
4Kanada30031-170
01-04-2022University of North West, PotchefstroomHollanda9-0
Luna Fokke (3), Noor Omrani, Noor de Baat, Jip Dicke, Rosa Fernig, Marleen Jochems, Mette Winter
ABD
01-04-2022University of North West, PotchefstroomKanada1-2
Jenna Goodman / Alexi Terblanche, Lilian Pope
Zimbabwe
02-04-2022University of North West, PotchefstroomABD5-0
Charlotte de Vries, Hope Rose (4)
Zimbabwe
02-04-2022University of North West, PotchefstroomKanada0-11
Luna Fokke (3), Mette Winter, Jip Dicke (4), Teuntje de Wit, Tessa Beetsma (2)
Hollanda
04-04-2022University of North West, PotchefstroomHollanda18-0
Luna Fokke (2), Mette Winter, Jip Dicke (5), Tessa Beetsma, Noor Omrani (3), Maria Steensma (3), Josephine Murray, Kiki Rozemeijer
Zimbabwe
04-04-2022University of North West, PotchefstroomABD4-0
Charlotte de Vries, Hope Rose, Riley Donnelly, Caroline Ramsey
Kanada

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İngiltere22005-16Çeyrek Final
2Güney Afrika21011-33Çeyrek Final
3İrlanda20021-30
4Ukraynaçekildi.
01-04-2022University of North West, Potchefstroomİngiltere3-0
Lorna Mackenzie (2), Millie Giglio
Güney Afrika
02-04-2022University of North West, Potchefstroomİrlanda1-2
Caoimhe Perdue / Millie Giglio, Vicki McCabe
İngiltere
04-04-2022University of North West, PotchefstroomGüney Afrika1-0
Jean-Leigh du Toit
İrlanda

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Arjantin330014-09Çeyrek Final
2Güney Kore31021-33Çeyrek Final
3Uruguay31021-53
4Avusturya31021-93
01-04-2022University of North West, PotchefstroomGüney Kore1-0
Jung Sung-hee
Uruguay
01-04-2022University of North West, PotchefstroomArjantin8-0
Daiana Pacheco (3), Guadalupe Adorno, Valentina Raposo (2), Sol Pagella, Brisa Bruggesser
Avusturya
03-04-2022University of North West, PotchefstroomAvusturya0-1
Manuela Vidal
Uruguay
03-04-2022University of North West, PotchefstroomGüney Kore0-2
Daiana Pacheco, Valentina Raposo
Arjantin
05-04-2022University of North West, PotchefstroomAvusturya1-0
Helene Herzog
Güney Kore
05-04-2022University of North West, PotchefstroomArjantin4-0
Sol Pagella, Valentina Raposo, Guadalupe Adorno, Catalina Andrade
Uruguay

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hindistan330011-29Çeyrek Final
2Almanya320119-26Çeyrek Final
3Galler30124-161
4Malezya30123-171
02-04-2022University of North West, PotchefstroomHindistan5-1
Sangita Kumari, Lalrindiki (2), Mumtaz Khan, Deepika / Millie Holme
Galler
02-04-2022University of North West, PotchefstroomAlmanya10-0
Aina Kresken (3), Lilly Stoffelsma (2), Jette Fleschütz, Sara Strauss, Jule Bleuel, Verena Neumann, Sophia Schwabe
Malezya
03-04-2022University of North West, PotchefstroomMalezya3-3
Elizaberth Anak, Nuramirah Zulkifli (2) / Isabelle Howell, Jessica Hill, Cerys Preston
Galler
03-04-2022University of North West, PotchefstroomHindistan2-1
Lalremsiami Hmar, Mumtaz Khan / Jule Bleuel
Almanya
05-04-2022University of North West, PotchefstroomMalezya0-4
Mumtaz Khan (3), Sangita Kumari
Hindistan
05-04-2022University of North West, PotchefstroomAlmanya8-0
Jette Fleschütz (2), Sophia Schwabe, Carlotta Sippel (2), Verena Neumann, Pauline Heinz, Stine Kurz
Galler

09/16 Sıralama Turu

07-04-202209-15 Sıralama Çeyrek FinalUniversity of North West, PotchefstroomGaller0-0
(3-4 pen.)
Avusturya
07-04-202209-16 Sıralama Çeyrek FinalUniversity of North West, Potchefstroomİrlanda6-1
Rachel Kelly, Christina Hamill, Siofra O’Brien, Caoimhe Perdue, Emma Paul, Yasmin Pratt / Jenna Berger
Kanada
07-04-202209-16 Sıralama Çeyrek FinalUniversity of North West, PotchefstroomUruguay1-2
Elisa Civetta / Siti Mohd, Nuramirah Zulkifli
Malezya
09-04-202213-15 Sıralama Yarı FinalUniversity of North West, PotchefstroomKanada1-4
Allison Kuzyk / Pilar Oliveros, Elisa Civetta (2), Manuela Vidal
Uruguay
09-04-202209-12 Sıralama Yarı FinalUniversity of North West, PotchefstroomZimbabwe0-1
Katharina Bauer
Avusturya
09-04-202209-12 Sıralama Yarı FinalUniversity of North West, Potchefstroomİrlanda2-1
Rachel Kelly, Caoimhe Perdue / Nuramirah Zulkifli
Malezya
11-04-202213-14 Sıralama MaçıUniversity of North West, PotchefstroomGaller1-5
Bethan Wood / Manuela Vidal (2), Elisa Civetta, Agustina Díaz, Lucia Dieste
Uruguay
11-04-202211-12 Sıralama MaçıUniversity of North West, PotchefstroomZimbabwe2-7
Tinodiwanashe Elijah, Alexi Terblanche / Siti Mohd, Effarizal Insyirah, Nuramirah Zulkifli (2), Nur Azhar, Abang Dayang, Khairunnisa Mohd
Malezya
11-04-202209-10 Sıralama MaçıUniversity of North West, PotchefstroomAvusturya0-4
Siofra O’Brien, Lisa Mulcahy, Yasmin Pratt, Christina Hamill
İrlanda

Final Aşaması

Çeyrek Final

08-04-2022University of North West, PotchefstroomHindistan3-0
Mumtaz Khan, Lalrindiki, Sangita Kumari
Güney Kore
08-04-2022University of North West, PotchefstroomHollanda5-0
Jip Dicke (2), Noor Omrani, Luna Fokke (2)
Güney Afrika
08-04-2022University of North West, Potchefstroomİngiltere2-1
Millie Giglio, Maddie Axford / Ashley Sessa
Amerika Birleşik Devletleri
08-04-2022University of North West, PotchefstroomArjantin1-4
Constanza Cerundolo / Pauline Heinz, Carlotta Sippel, Lilly Stoffelsma, Aina Kresken
Almanya

05/08 Sıralama Maçları

10-04-202205/08 Yarı FinalUniversity of North West, PotchefstroomGüney Afrika0-1
Choi Nurim
Güney Kore
10-04-202205/08 Yarı FinalUniversity of North West, PotchefstroomAmerika Birleşik Devletleri0-2
Juliana Guggini, Victoria Manuele
Arjantin
12-04-202207/08 MaçıUniversity of North West, PotchefstroomGüney Afrika3-2
Bianca Wood, Jean-Leigh du Toit, Mikkela le Roux / Josie Varney, Abigail Tamer
Amerika Birleşik Devletleri
12-04-202205/06 MaçıUniversity of North West, PotchefstroomGüney Kore0-10
Guadalupe Adorno, Sofía Cairó, Sol Pagella, Paula Santamarina (2), Constanza Cerundolo, Catalina Andrade, Daiana Pacheco, Brisa Bruggesser, Victoria Manuele
Arjantin

Yarı Final

10-04-2022University of North West, PotchefstroomHollanda3-0
Tessa Beetsma, Luna Fokke, Jip Dicke
Hindistan
10-04-2022University of North West, Potchefstroomİngiltere0-8
Verena Neumann (3), Stine Kurz, Jette Fleschütz, Pauline Heinz, Sophia Schwabe, Lilly Stoffelsma
Almanya

03/04 Maçı

12-04-2022University of North West, PotchefstroomHindistan2-2
Mumtaz Khan (2) / Millie Giglio, Claudia Swain (0-3 pen.)
İngiltere

Final

12-04-2022University of North West, PotchefstroomHollanda3-1
Van Der Veerdonk Danique, Beetsma Tessa (2) / Schwabe Sophia
Almanya

Gol Krallığı

13 gol

  • Jip Dicke (Hollanda)

11 gol

  • Luna Fokke (Hollanda)

8 gol

  • Mumtaz Khan (Hindistan)

5 gol

  • Nuramirah Zulkifli (Malezya)

Final Sıralaması

SıraTakım
ŞampiyonHollanda
İkinciAlmanya
Üçüncüİngiltere
4Hindistan
5Arjantin
6Güney Kore
7Güney Afrika
8Amerika Birleşik Devletleri
9İrlanda
10Avusturya
11Malezya
12Zimbabwe
13Uruguay
14Galler
15Kanada
Hollanda (4. şampiyonluğu)
Sophie Ter Kuile (Kaleci), Babette Backers (Kaleci), Marleen Jochems, Kiki Rozemeijer, Sophie Schelfhout, Daaantje De Kruijff, Maria Steensma, Anne Tukkers, Noor Omrani, Luna Fokke, Josephine Murray, Van Der Veerdonk Danique, Beetsma Tessa, Imme Van Es, Teuntje De Wit, Floor De Haan, Mette Winter, Jip Dicke, Rosa Fernig, Noor De Baat
Baş Antrenör : Dave Smolenaars
20162023

FIH Gençler Hokey Kadınlar Dünya Kupası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.