2021 Dünya U-21 Çim Hokeyi Şampiyonası

2021 FIH Gençler Hokey Dünya Kupası, Uluslararası Hokey Federasyonu tarafından iki yılda bir düzenlenen 21 yaş altı erkekler çim hokeyi dünya şampiyonası olan FIH Gençler Hokey Erkekler Dünya Kupası'nın 12.'si. 24 Kasım - 5 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında Hindistan'ın Bhubaneswar kentindeki Kalinga Stadyumu'nda gerçekleştirilir.

Ev sahibi Hindistan son şampiyon.
Ev Sahibi Ülke Hindistan
Şehir Bhubaneswar
Tarih 24 Kasım-05 Aralık 2021
Takım Sayısı 16 (4 konfederasyon)
Stadyum Major Dhyan Chand Stadium
Final sıralaması
Şampiyon Arjantin (2. şampiyonluğu)
Finalist Almanya
Üçüncü Fransa
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 48
Gol Sayısı 327 (6.81 maçbaşı)
Gol Kralı Miles Bukkens (Hollanda) 18 gol
En İyi Oyuncu  

Elemeler

Tarih Turnuva Ev Sahibi Şehir, Ülke Kota Hak Kazanan Takım
15–21 Temmuz 2019 2019 EuroHockey Gençler Şampiyonası Valencia, İspanya 5 Belçika
İngiltere
Fransa
Almanya
Hollanda
İspanya
17 Şubat 2020 Ev Sahibi Ülke N/A 1 Hindistan
  2021 Junior Africa Cup Windhoek, Namibia 2 Mısır
Güney Afrika
  2021 Junior Asia Cup Dhaka, Bangladesh 3 Pakistan
Malezya
Güney Afrika
21–28 Ağustos 2021 2021 Junior Pan American Championship Santiago, Şili 2 Arjantin
Şili
  2021 Junior Oceania Cup   0 Avustralya
Yeni Zelenda
23 Eylül 2021 Wild card   3 Kanada
Polonya
ABD
Toplam 16

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Belçika32109-27Çeyrek Final
2Malezya32107-57Çeyrek Final
3Güney Afrika31029-103
4Şili30032-100
24-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarBelçika5-1
Roman Duvekot (2), Nelson Onana, Arno Van Dessel, Rik Van Cleynenbreugel / Jacgues van Tonder
Güney Afrika
24-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarMalezya2-1
Kamarulzaman Kamaruddin, Syarman Mat / Sebastian Wolansky
Şili
26-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarGüney Afrika5-1
Idress Abdulla, Peter Jarvis, Cameron Le Forestier (2), Jacgues van Tonder / Agustin Amoroso
Şili
26-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarMalezya1-1
Amirul Azahar / Thibeau Stockbroekx
Belçika
27-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarGüney Afrika3-4
Guy Morgan, Jared Campbell (2) / Muhammad Khalis, Kamarulzaman Kamaruddin, Shamir Shamsul, Akhimullah Anuar
Malezya
27-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarBelçika3-0
Nelson Onana, Thibeau Stockbroekx, Lucas Putters
Şili

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa330013-69Çeyrek Final
2Hindistan320125-86Çeyrek Final
3Polonya31024-153
4Kanada30032-250
24-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarKanada0-1
Eryk Bembenek
Polonya
24-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarHindistan4-5
Uttam Singh, Sanjay (3) / Timothee Clement (3), Benjamin Margue, Corentin Sellier
Fransa
26-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarFransa7-1
Timothee Clement (2), Antonin Igau, Corentin Sellier (3), Jules Bournac
Polonya
26-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarKanada1-13
Chris Taridf / Uttam Singh (2), Sanjay (3), Vivek Sagar Prasad, Maninder Singh, Shardanad Tiwari (2), Araijeet Singh Hundal (3), Anhisek Lakra
Hindistan
27-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarFransa11-1
Timothee Clement (3), Antonin Igau (2), Corentin Sellier, Jules Bournac, Raife Gonessa, Noe Jouin (2), Jules Verrier / Sean Davis
Kanada
27-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarHindistan8-2
Uttam Singh, Sanjay (2), Shardanad Tiwari, Araijeet Singh Hundal (2), Sudeep Chirmako (2) / Wojciech Rutkowski, Robert Pawlak
Polonya

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda330029-79Çeyrek Final
2İspanya320128-36Çeyrek Final
3Güney Kore310210-223
4ABD30031-360
25-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarHollanda12-5
Sheldon Schouten, Miles Bukkens (5), Casper Van der Veen (3), Olivier Horstensius, Brent van Bijnen / Jeong jun-Seong (2), Yoo Seung-ho, Kim Hyun-woo
Güney Kore
25-11-2021Kalinga Stadium, Bhubaneswarİspanya17-0
Gerard Clapes (4), Manuel Rodriguez (2), Pepe Cunill (2), Rafael Vilalonga, Eduard De Ignacio-Simo (3), Pol Cabre-Verdiell, Pau Cunill, Jordi Bonastre, Guillermo Fortuno (2)
ABD
26-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarGüney Kore5-1
Lee Seung-woo, Jeong Jun-seong, Hwang Gyu-Dong, Kim Tae-ho (2) / Wyatt Katz
ABD
26-11-2021Kalinga Stadium, Bhubaneswarİspanya2-3
Borja Lacalle, Pau Cunill / Sheldon Schouten, Miles Bukkens, Guus Jansen
Hollanda
28-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarGüney Kore0-9
Pepe Cunill (2), Rafael Vilalonga, Eduard De Ignacio-Simo, Pau Cunill (2), Guillermo Fortuno, Ignacio Abajo (2),
İspanya
28-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarHollanda14-0
Miles Bukkens (5), Casper Van der Veen, Olivier Horstensius, Brent van Bijnen (3), Luke Dommershuijzen (3), Menno Boren
ABD

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya330019-49Çeyrek Final
2Arjantin320120-66Çeyrek Final
3Pakistan31028-103
4Mısır30031-280
24-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarAlmanya5-2
Michel Struthoff, Robert Duckscheer (2), Maximilian Siegburg, Benedikt Schwarzhaupt / Abdul Shahid, Muhammad Hammadudin
Pakistan
25-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarArjantin14-0
Facundo Zarate (3), Francisco Ruiz, Lautaro Domene (2), Bautista Capurro (2), Franco Agostini, Ignacio Nardolillo, Lucio Mendez, Joaguin Krüger, Bruno Stellato, Joaguin Krüger
Mısır
26-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarArjantin2-3
Bruno Stellato, Franco Agostini / Benedikt Schwarzhaupt, Matteo Poljaric, Hannes Müller
Almanya
26-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarPakistan3-1
Ali Rızwan (3) / Hussein Awad
Mısır
28-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarPakistan3-4
Abdul Rana, Ali Rizwan, Ahmed Ageel / Ignacio Nardolillo, Francisco Ruiz, Bautista Capurro, Ignacio Ibarra
Arjantin
28-11-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarAlmanya11-0
Matteo Poljaric (2), Benedikt Schwarzhaupt (2), Michel Struthoff (2), Christopher Kuttler, Paul Smith, Masi Pfandt (2), Antheus Barry,
Mısır

09/16 Sıralama Turu

30-11-202109/16 Çeyrek FinalKalinga Stadium, BhubaneswarGüney Afrika7-3
Cameron Le Forestier (3), Idrees Abdulla, Guy Morgan (2), Trevor de Lora / Flynn McCulloch, Sean Davis, Alexander Bird
Kanada
30-11-202109/16 Çeyrek FinalKalinga Stadium, BhubaneswarPakistan18-2
Muhammad Hammadudin, Ali Rizwan (2), Abuzar (3), Abdul Rana, (4), Umair Sattar, Rooman Khan, Abdul Rehman, Moin Shakeel, Abdul Manan, Mohsin Hassan, Ali Ghazanfar, Muhib Ullah / Finlay Quaile (2)
Amerika Birleşik Devletleri
30-11-202109/16 Çeyrek FinalKalinga Stadium, BhubaneswarPolonya2-1
Julian Blaszkiewicz, Tomasz Bembenek / Daniel Beroggi
Şili
30-11-202109/16 Çeyrek FinalKalinga Stadium, BhubaneswarGüney Kore3-3
Kim Hyun-woo, Jeong Jun-seong (2) / Abdelrahman El-Ganayni (2), Hossameldin Ragab (6-5 pen.)
Mısır
02-12-202109/12 Yarı FinalKalinga Stadium, BhubaneswarGüney Afrika3-3
Idrees Abdulla, Guy Morgan, Senzwesihle Ngubane / Abuzar, Abdul Shahid, Abdul Rehman (4-1 pen.)
Pakistan
02-12-202109/12 Yarı FinalKalinga Stadium, BhubaneswarPolonya2-3
Wojciech Rutkowski (2) / Hong Jin-young, Kim Hyun-woo (2)
Güney Kore
02-12-202113/16 Yarı FinalKalinga Stadium, BhubaneswarKanada4-0
Chris Tardif, Alexander Bird (2), Flynn McCulloch
Amerika Birleşik Devletleri
02-12-202113/16 Yarı FinalKalinga Stadium, BhubaneswarŞili1-0
Raimundo Valenzuela
Mısır
04-12-202115/16 MaçıKalinga Stadium, BhubaneswarAmerika Birleşik Devletleri2-2
Tymen Kloen (2) / Abdelrahman El-Ganayni (2) (3-0 pen.)
Mısır
04-12-202113/14 MaçıKalinga Stadium, BhubaneswarKanada2-1
John Jacoby, Tanvir Kang / Agustín Amoroso
Şili
04-12-202111/12 MaçıKalinga Stadium, BhubaneswarPakistan5-0
Ali Rizwan (2), Moin Shakeel, Abdul Rana, Muhammad Hammadudin
Polonya
04-12-202109/10 MaçıKalinga Stadium, BhubaneswarGüney Afrika4-0
Guy Morgan (2), Trevor de Lora, Zenani Kraai
Güney Kore

Final Aşaması

Çeyrek Final

01-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarBelçika0-1
Shardanad Tiwari
Hindistan
01-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarAlmanya2-2
Christopher Kutter, Masi Pfandt / Ignacio Abajo, Eduard De Iganacio-Simio (3-1 pen.)
İspanya
01-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarFransa4-0
Timothée Clément (3), Mathis Clement
Malezya
01-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarHollanda1-2
Miles Bukkens / Joaguin Krüger, Franco Agostini
Arjantin

05/08 Sıralama Maçları

03-12-202105/08 Yarı FinalKalinga Stadium, BhubaneswarBelçika2-2
Jeremy Wilbers, Thibeau Stockbroekx / Pau Cunill (2) (4-3 pen.)
İspanya
03-12-202105/08 Yarı FinalKalinga Stadium, BhubaneswarMalezya3-9
Muhammad Khalid, Akhimullah Anuar, Firadus Rosdi / Miles Bukkens (3), Luke Dommershuijzen (2), Max de Bie, Davis Huussen (2)
Hollanda
05-12-202107/08 MaçıKalinga Stadium, BhubaneswarMalezya1-4
Akhimullah Anuar / Eduard De Ignacio-Simó, Pau Cunill (2), Pepe Cunill
İspanya
05-12-202105/06 MaçıKalinga Stadium, BhubaneswarBelçika4-6
Thibault Deplus, Roman Duvekot (2), Jeff De Winter / Miles Bukkens (3), Brent van Bijnen, Guus Jansen, Casper van der Veen
Hollanda

Yarı Final

03-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarFransa0-0
(1-3 pen.)
Arjantin
03-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarHindistan2-4
Sudeep Chirmako, Dhami Singh / Erik Kleinlein, Phillip Holzmüller, Hannes Müller, Christopher Kutter
Almanya

03/04 Maçı

03-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarHindistan1-3
Sudeep Chirmako / Timothée Clément (3)
Fransa

Final

03-12-2021Kalinga Stadium, BhubaneswarAlmanya2-4
Julius Hayner, Masi Pfandt / Lautaro Domene (3), Franco Agostini
Arjantin

Gol Krallığı

18 gol

  • Miles Bukkens (Hollanda)

14 gol

  • Timothée Clément (Fransa)

8 gol

  • Sanjay (Hindistan)
  • Ali Rizwan (Pakistan)
  • Pau Cunill (İspanya)

Final Sıralaması

SıraTakım
1Arjantin
2Almanya
3Fransa
4Hindistan
5Hollanda
6Belçika
7İspanya
8Malezya
9Güney Afrika
10Güney Kore
11Pakistan
12Polonya
13Kanada
14Şili
15Amerika Birleşik Devletleri
16Mısır
Arjantin (2. şampiyonluğu)
Nehuen Hernando (Kaleci), Agustin Cabana (Kaleci), Facundo Zarate, Bruno Stellato, Tadeo Marcucci, Joaguin Kruger, Mateo Fernandez, Franco Agostini, Lautaro Domene, Gaspar Garrone, Ignacio Ibarra, Joaguin Toscani, Tadeo Mahon, Ignacio Nardolillo, Facundo Sarto, Francisco Ruiz, Lucio Mendez, Bautista Capurro
Manager : Lucas Rey
20162023

Dünya U-21 Çim Hokeyi Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.