2021 Dünya Kadınlar Floorball Şampiyonası

2021 Kadınlar Dünya Florbol Şampiyonası 27 Kasım – 5 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında İsveç’in Uppsala kentinde yapılacak.

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Çek Cumhuriyeti330019-46Çeyrek Final
2İsviçre311116-63Çeyrek Final
3Polonya31119-113Play-off Turu
4Letonya30034-270Play-off Turu
27-11-2021IFU Arena A, UppsalaÇek Cumhuriyeti5-2
(1–1, 1–0, 3–1)
İsviçre
28-11-2021IFU Arena A, UppsalaPolonya6-4
(3–1, 2–1, 1–2)
Letonya
29-11-2021IFU Arena A, Uppsalaİsviçre13–0
(4–0, 3–0, 6–0)
Letonya
29-11-2021IFU Arena A, UppsalaÇek Cumhuriyeti6–2
(2-0, 1-2, 3-0)
Polonya
30-11-2021IFU Arena A, UppsalaLetonya0–8
(0–4, 0–2, 0–2)
Çek Cumhuriyeti
30-11-2021IFU Arena A, Uppsalaİsviçre1-1Polonya

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsveç330051-66Çeyrek Final
2Finlandiya320125-114Çeyrek Final
3Slovakya300111-292Play-off Turu
4Almanya30010-410Play-off Turu
27-11-2021IFU Arena A, Uppsalaİsveç22-3
(8–1, 6–1, 8–1)
Slovakya
27-11-2021IFU Arena B, UppsalaAlmanya0-15
(0–4, 0–6, 0–5)
Finlandiya
28-11-2021IFU Arena A, Uppsalaİsveç20–0
(11–0, 7–0, 2–0)
Almanya
28-11-2021IFU Arena A, UppsalaSlovakya2–7
(1–2, 0–3, 1–2)
Finlandiya
29-11-2021IFU Arena A, UppsalaSlovakya6–0
(3–0, 3–0, 0–0)
Almanya
30-11-2021IFU Arena A, UppsalaFinlandiya3–9
(0–3, 1–4, 2–2)
İsveç

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka330033-76Play-off Turu
2Amerika Birleşik Devletleri320130-154Play-off Turu
3Tayland310212-19213/16 Yarı Final
4İtalya30032-36013/16 Yarı Final
27-11-2021IFU Arena A, UppsalaAmerika Birleşik Devletleri6–9
(1–3, 1–2, 4–4)
Danimarka
28-11-2021IFU Arena B, Uppsalaİtalya2–5
(0–3, 1–1, 1–1)
Tayland
29-11-2021IFU Arena B, UppsalaAmerika Birleşik Devletleri16–0
(7–0, 4–0, 5–0)
İtalya
29-11-2021IFU Arena B, UppsalaDanimarka9–1
(3–1, 3–0, 3–0)
Tayland
30-11-2021IFU Arena B, UppsalaTayland6–8
(0–5, 4–0, 1–3)
Amerika Birleşik Devletleri
30-11-2021IFU Arena B, UppsalaDanimarka15–0
(8–0, 4–0, 3–0)
İtalya

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç330022-66Play-off Turu
2Rusya311114-143Play-off Turu
3Estonya31027-20213/16 Yarı Final
4Singapur301210-13113/16 Yarı Final
27-11-2021IFU Arena B, UppsalaSingapur3–4
(0–2, 2–0, 1–2)
Estonya
27-11-2021IFU Arena B, UppsalaRusya3–7
(2–1, 0–2, 1–4)
Norveç
28-11-2021IFU Arena A, UppsalaEstonya1–11
(1–2, 0–3, 0–6)
Norveç
28-11-2021IFU Arena B, UppsalaSingapur5–5
(1–2, 3–1, 1–2)
Rusya
29-11-2021IFU Arena B, UppsalaNorveç4–2
(1–0, 0–0, 3–2)
Singapur
30-11-2021IFU Arena B, UppsalaEstonya3-6Rusya

Sıralama Turu

13/16 Sıralama Maçları

01-12-202113/16 Sıralama Maçı Yarı FinalIFU Arena B, UppsalaEstonya16–0
(5–0, 4–0, 7–0)
İtalya
01-12-202113/16 Sıralama Maçı Yarı FinalIFU Arena B, UppsalaTayland1–2
(0–1, 1–0, 0–0)
OT: 0–1
Singapur
02-12-202115/16 Sıralama MaçıIFU Arena A, Uppsalaİtalya5–10
(2–3, 2–5, 1–2)
Tayland
02-12-202113/14 Sıralama MaçıIFU Arena A, UppsalaEstonya2–1
(1–1, 0–0, 1–0)
Singapur

09/12 Sıralama Maçları

02-12-202109/12 Sıralama Maçı Yarı FinalIFU Arena B, UppsalaAmerika Birleşik Devletleri0–13
(0–4, 0–5, 0–4)
Letonya
02-12-202109/12 Sıralama Maçı Yarı FinalIFU Arena B, UppsalaRusya2–3
(0–1, 1–0, 1–1)
Almanya
03-12-202111/12 Sıralama MaçıIFU Arena A, UppsalaAmerika Birleşik Devletleri2–17
(0–6, 0–5, 2–6)
Rusya
04-12-202109/10 Sıralama MaçıIFU Arena A, UppsalaLetonya7–5
(1–1, 2–2, 4–2)
Almanya

05/08 Sıralama Maçları

04-12-202105/08 Sıralama Maçı Yarı FinalIFU Arena B, UppsalaNorveç4–5
(1–2, 2–2, 1–1)
Slovakya
04-12-202105/08 Sıralama Maçı Yarı FinalIFU Arena B, UppsalaDanimarka4–7
(3–2, 0–5, 1–0)
Polonya
05-12-202107/08 Sıralama MaçıIFU Arena A, UppsalaDanimarka2–3
(0–0, 1–1, 1–1)
OT: 0–1
Norveç
05-12-202105/06 Sıralama MaçıIFU Arena A, UppsalaPolonya4–3
(0–1, 3–2, 1–0)
Slovakya

Final Aşaması

Play-off Turu

01-12-2021IFU Arena A, UppsalaLetonya6–9
(1–5, 2–3, 3–1)
Norveç
01-12-2021IFU Arena A, UppsalaAlmanya4–5 Pen.
(1–0, 1–1, 2–3)
UZ.: 0–0
Pen.: 1–2
Danimarka
01-12-2021IFU Arena A, UppsalaSlovakya20–0
(4–0, 6–0, 10–0)
Amerika Birleşik Devletleri
01-12-2021IFU Arena A, UppsalaPolonya7–3
(0–2, 2–1, 5–0)
Rusya

Çeyrek Final

02-12-2021IFU Arena A, UppsalaFinlandiya14–0
(8–0, 1–0, 5–0)
Polonya
02-12-2021IFU Arena A, Uppsalaİsveç13–0
(3–0, 8–0, 2–0)
Norveç
03-12-2021IFU Arena A, UppsalaÇek Cumhuriyeti7–5
(2–2, 4–3, 1–0)
Danimarka
03-12-2021IFU Arena A, Uppsalaİsviçre12–1
(3–0, 5–1, 4–0)
Slovakya

Yarı Final

04-12-2021IFU Arena A, Uppsalaİsveç14–1
(4–0, 6–0, 4–1
İsviçre
04-12-2021IFU Arena A, UppsalaÇek Cumhuriyeti4–5
(3–2, 0–1, 1–2)
Finlandiya

Bronz Madalya Maçı

05-12-2021IFU Arena A, Uppsalaİsviçre2–5
(0–2, 2–2, 0–1)
Çek Cumhuriyeti

Final

05-12-2021IFU Arena A, Uppsalaİsveç3–4
(1–3, 1–0, 1–0)
OT: 1-0
Finlandiya

Final Sıralaması

SıraTakım
1st place, gold medalist(s)İsveç
2nd place, silver medalist(s)Finlandiya
3rd place, bronze medalist(s)İsviçre
4Çek Cumhuriyeti
5Polonya
6Slovakya
7Norveç
8Danimarka
9Letonya
10Almanya
11Rusya Floorball Federasyonu
12Amerika Birleşik Devletleri
13Estonya
14Singapur
15Tayland
16İtalya
İsveç (10. şampiyonluğu)
Matilda Ostlund Visen (Kaleci), Frida Gortz (Kaleci), Amanda Delgado Johansson, Klara Loneberg, Ellen Rasmussen, Sandra Boric Svard, Cajsa Elm, Maja Vistrom, Wilma Johansson, Moa Tschop, Ellen Backstedt, Moa Gustafsson, Cornelia Fjellstedt, Klara Molin, Jonna Sjoberg, Lisa Carlsson, Julia Persson Sidklev, Ida Sundberg, Emelie Wibron, Moa Andersson 
Baş Antrenör : Asa Karlsson
20192023

Dünya Kadınlar Floorball Şampiyonası

Floorball Arşiv SayfasıSpor Arşivi Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.