2021 Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası / Kanada

2021 Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası (sponsorluk nedenleriyle 2021 LGT Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası olarak markalandı) 30 Nisan - 9 Mayıs tarihleri ​​arasında Alberta, Calgary'deki Kanada Olimpiyat Parkı'ndaki Markin McPhail Center'da düzenleniyor.
2021 Kadınlar Dünya Curling Şampiyonası
Ev Sahibi Şehir Calgary, Kanada
Arena Markin MacPhail Centre
Tarih 02-11 Nisan 2021
Şampiyon İsviçre
Curling kulüp CC Aarau, Aarau & Bern CC, Bern
Ekip Silvana Tirinzoni
İkinci Esther Neuenschwander
Dördüncü Alina Pätz
Lider Melanie Barbezat
Alternate Carole Howald
Manager Pierre Charette
Finalist Rusya

Elemeler

Eleme ŞekliKotaElemeye Hak Kazanan Takımlar
Planlanan Ev Sahibi Ülke1İsviçre
Amerika2ABD
Kanada
Avrupa7İsveç
İskoçya
Danimarka
Rusya
Almanya
Estonya
Çek Cumhuriyeti
Pasifik-Asya2Çin
Japonya
Dünya Sırlaması1Güney Kore
2020 Dünya Eleme Turnuvası1İtalya

Takımlar

KanadaÇin
Gimli CC, GimliSkip: Kerri Einarson
Third: Val Sweeting
Second: Shannon Birchard
Lead: Briane Meilleur
Alternate: Krysten Karwacki
CSO CC, Beijing &
Harbin CC, Harbin
Skip: Han Yu
Third: Dong Ziqi
Second: Zhang Lijun
Lead: Jiang Xindi
Alternate: Yan Hui
Çek CumhuriyetiDanimarka
CC Sokol Liboc, PragueSkip: Anna Kubešková
Third: Alžběta Baudyšová
Second: Michaela Baudyšová
Lead: Ežen Kolčevská
Alternate: Petra Vinšová
Hvidovre CC, Hvidovre &
Gentofte CC, Gentofte
Skip: Madeleine Dupont
Third: Mathilde Halse
Second: Denise Dupont
Lead: Lina Knudsen
Alternate: My Larsen
EstonyaAlmanya
Curling Tallinn, TallinnSkip: Marie Turmann
Third: Liisa Turmann
Second: Heili Grossmann
Lead: Erika Tuvike
Alternate: Kerli Laidsalu
CC Füssen, Füssen &
1.SCV Geising, Geising
Skip: Daniela Jentsch
Third: Mia Höhne
Second: Klara-Hermine Fomm[a]
Lead: Analena Jentsch
Alternate: Emira Abbes
İtalyaJaponya
Curling Pinerolo ASD, Pinerolo,
ASD Milano CC, Milan,
CC Dolomiti, Cortina d’Ampezzo &
CC Lago Santo, Trento
Skip: Stefania Constantini
Third: Marta Lo Deserto
Second: Angela Romei
Lead: Giulia Zardini Lacedelli
Alternate: Elena Dami
Sapporo CC, SapporoSkip: Sayaka Yoshimura
Third: Kaho Onodera
Second: Anna Ohmiya
Lead: Yumie Funayama
Alternate: Ayami Ito
Rusyaİskoçya
Adamant CC, Saint PetersburgSkip: Alina Kovaleva
Third: Yulia Portunova
Second: Galina Arsenkina
Lead: Ekaterina Kuzmina
Alternate: Maria Komarova
Dunkeld CC, Pitlochry,
Balfron CC, Balfron,
Carrington CC, Edinburgh &
Leswalt CC, Leswalt
Skip: Eve Muirhead
Third: Vicky Wright
Second: Jennifer Dodds
Lead: Lauren Gray
Alternate: Sophie Sinclair
Güney Koreİsveç
Gangneung CC, GangneungSkip: Kim Eun-jung
Third: Kim Kyeong-ae
Second: Kim Cho-hi
Lead: Kim Seon-yeong
Alternate: Kim Yeong-mi
Sundbybergs CK, SundbybergSkip: Anna Hasselborg
Third: Sara McManus
Second: Agnes Knochenhauer
Lead: Sofia Mabergs
Alternate: Johanna Heldin
İsviçreABD
CC Aarau, Aarau &
Bern CC, Bern
Fourth: Alina Pätz
Skip: Silvana Tirinzoni
Second: Esther Neuenschwander
Lead: Melanie Barbezat
Alternate: Carole Howald
St. Paul CC, St. Paul,
Madison CC, Madison &
Duluth CC, Duluth
Skip: Tabitha Peterson
Third: Nina Roth
Second: Becca Hamilton
Lead: Tara Peterson
Alternate: Aileen Geving

Round Robin Sıralama

ÜlkeTakımGMG–MAOVOS%DSCAÇIKLAMA
İsviçreSilvana Tirinzoni1211125687%19.47Play-of Yarı Final
RusyaAlina Kovaleva112987783%24.88Play-of Yarı Final
İsveçAnna Hasselborg103956284%42.86Play-of Eleme Aşaması
DanimarkaMadeleine Dupont85919077%48.31Play-of Eleme Aşaması
ABDTabitha Peterson762–0868080%38.40Play-of Eleme Aşaması
KanadaKerri Einarson761–1897382%39.50Play-of Eleme Aşaması
Güney KoreKim Eun-jung760–2858878%24.18
İskoçyaEve Muirhead671–1888981%55.39
AlmanyaDaniela Jentsch671–1829477%58.78
ÇinHan Yu671–1687979%59.06
JaponyaSayaka Yoshimura58858181%51.74
Çek CumhuriyetiAnna Kubešková310579775%72.72
İtalyaStefania Constantini2117010074%63.07
EstonyaMarie Turmann1127111171%55.17
SıraÜlkeKANÇİNÇEKDANESTALMİTAJAPRUSİSKKORİSVİSVABD
6Kanada6–49–210–810–42–610–45–77–86–58–45–65–86–7
10Çin4–67–25–1410–35–76–45–24–87–61–77–54–93–6
12Çek Cumhuriyeti2–92–75–68–78–97–52–97–55–64–73–71–93–11
4Danimarka8–1014–56–59–67–69–54–95–79–56–43–94–137–6
14Estonya4–103–107–86–911–95–116–96–85–86–84–75–93–5
9Almanya6–27–59–86–79–116–107–64–86–710–91–63–88–7
13İtalya4–104–65–75–911–510–62–85–86–96–75–92–95–7
11Japonya7–52–59–29–49–66–78–25–65–108–95–75–107–8
2Rusya8–78–45–77–58–68–48–56–59–88–710–86–87–3
8İskoçya5–66–76–55–98–57–69–610–58–94–84–76–1010–6
7Güney Kore4–87–17–44–68–69–107–69–87–88–48–62–105–11
3İsveç6–55–77–39–37–46–19–57–58–107–46–88–310–4
1İsviçre8–59–49–113–49–58–39–210–58–610–610–23–86–5
5ABD7–66–311–36–75–37–87–58–73–76–1011–54–105–6

Play-off

Play-of Çeyrek Final

07 Mayıs 2021Danimarka7-8ABD
07 Mayıs 2021İsveç8-3Kanada

Play-of Yarı Final

08 Mayıs 2021İsviçre7-3ABD
08 Mayıs 2021Rusya8-7İsveç

Bronz Madalya Maçı

09 Mayıs 2021ABD9-5İsveç

Altın Madalya Maçı

09 Mayıs 2021İsviçre4-2Rusya
İsviçreRusya
Melanie Barbezat91%Ekaterina Kuzmina88%
Esther Neuenschwander84%Galina Arsenkina85%
Silvana Tirinzoni88%Yulia Portunova81%
Alina Pätz79%Alina Kovaleva78%
Toplam86%Toplam83%
20192022

Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.