2021 Dünya Güreş Şampiyonası

2021 Dünya Güreş Şampiyonası, kombine etkinliklerden oluşan 17. Dünya Güreş Şampiyonası olacak ve 2-10 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında Norveç'in Oslo kentinde yapılacak.

Şampiyona, COVID-19 salgını sırasında 2020 turnuvasının iptal edilmesi nedeniyle 2019 Dünya Şampiyonası'nı takip ediyor. 2020 Bireysel Dünya Kupası, Dünya Güreş Şampiyonası'nın yerine yapıldı. 2021 Dünya Şampiyonası, yeniden planlanan 2020 Yaz Olimpiyatları'ndan üç aydan kısa bir süre sonra gerçekleştiriliyor.
2021 Dünya Güreş Şampiyonası

 
Ev Sahibi Şehir, Ülke Oslo, Norveç
Tarih 2–10 Ekim
Stadyum Nye Jordal Amfi
Şampiyonlar
Serbest Rusya Güreş Federasyonu
Greco-Roman Rusya Güreş Federasyonu
Kadınlar Japonya

Madalya Tablosu

6SıraÜlkeAltın
Madalya
Gümüş
Madalya
Bronz
Madalya
Toplam
1İran73313
2ABD55515
3Japonya53412
4Rusya45918
5Kırgızistan2226
6Moldova2103
7Azerbaycan1146
8Polonya1034
9Ermenistan1012
10Bulgaristan
Sırbistan
1001
11Gürcistan0268
12Almanya
Türkiye
0134
13Hindistan
Belarus
Kazakistan
0112
14Estonya
Slovakya
Macaristan
0101
15Moğolistan0066
16Ukrayna0033
17Litvanya
Norveç
Kanada
Mısır
İsveç
0011
Toplam303060120

Takım Sıralaması

Sıra Erkekler Serbest Erkekler Greko-Romen Kadınlar Serbest
Takım Puan Takım Puan Takım Puan
1 Rusya Güreş Federasyonu 173 Rusya Güreş Federasyonu 152 Japonya 196
2 ABD 168 İran 146 ABD 147
3 İran 162 Azerbaycan 107 Moğolistan 78
4 Gürcistan 68 Gürcistan 92 Ukrayna 73
5 Türkiye 58 Türkiye 66 Hindistan 67
6 Moğolistan 56 Macaristan 60 Kırgızistan 65
7 Belarus 45 Japonya 54 Rusya Güreş Federasyonu 64
8 Azerbaycan 42 Ermenistan 49 Bulgaristan 49
9 Polonya 39 Polonya 46 Kanada 47
10 Ermenistan 39 Belarus 40 Moldova 45

Yarışma Sonuçları

Erkekler Serbest Stil
Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
57 kg Thomas Gilman (ABD) Alireza Sarlak (İran) Horst Lehr (Almanya)
Aryan Tsiutryn (Belarus)
61 kg Abasgadzhi Magomedov (Rusya) Daton Fix (ABD) Arsen Harutyunyan (Ermenistan)
Toshihiro Hasegawa (Japonya)
65 kg Zagir Shakhiev (Rusya) Amir Mohammad Yazdani (İran) Alibek Osmonov (Kırgızistan)
Tömör-Ochiryn Tulga (Moğolistan)
70 kg Magomedmurad Gadzhiev (Polonya) Ernazar Akmataliev (Kırgızistan) Arman Andreasyan (Ermenistan)
Zurabi Iakobishvili (Gürcistan)
74 kg Kyle Dake (ABD) Tajmuraz Salkazanov (Slovakya) Fazlı Eryılmaz (Türkiye)
Timur Bizhoev (Rusya)
79 kg Jordan Burroughs (ABD) Mohammad Nokhodi (İran) Radik Valiev (Rusya)
Nika Kentchadze (Gürcistan)
86 kg Hassan Yazdani (İran) David Taylor (ABD) Abubakr Abakarov (Azerbaycan)
Artur Naifonov (Rusya)
92 kg      
 
97 kg Abdulrashid Sadulaev (Rusya) Kyle Snyder (ABD) Mahamed Zakariiev (Ukrayna)
Mojtaba Goleij (İran)
125 kg Amir Hossein Zare (İran) Geno Petriashvili (Gürcistan) Mönkhtöriin Lkhagvagerel (Moğolistan)
Taha Akgül (Türkiye)
Erkekler Greco-Roman Stil
Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
55 kg Ken Matsui (Japonya) Emin Sefershaev (Rusya) Nugzari Tsurtsumia (Gürcistan)
Eldaniz Azizli (Azerbaycan)
60 kg Victor Ciobanu (Moldova) Zholaman Sharshenbekov (Kırgızistan) Stepan Maryanyan (Rusya)
Murad Mammadov (Azerbaycan)
63 kg Meisam Dalkhani (İran) Leri Abuladze (Gürcistan) Kensuke Shimizu (Japonya)
Lenur Temirov (Ukrayna)
67 kg Mohammad Reza Geraei (İran) Nazir Abdullaev (Rusya) Almat Kebispayev (Kazakistan)
Ramaz Zoidze (Gürcistan)
72 kg Malkhas Amoyan (Ermenistan) Sergey Kutuzov (Rusya) Gevorg Sahakyan (Polonya)
Kristupas Šleiva (Litvanya)
77 kg Roman Vlasov (Rusya) Sanan Suleymanov (Azerbaycan) Roland Schwarz (Almanya)
Mohammad Ali Geraei (İran)
82 kg Rafig Huseynov (Azerbaycan) Burhan Akbudak (Türkiye) Adlan Akiev (Rusya)
Pejman Poshtam (İran)
87 kg      
 
97 kg Mohammad Hadi Saravi (İran) Alex Szőke (Macaristan) Artur Sargsian (Rusya)
G’Angelo Hancock (ABD)
130 kg Ali Akbar Yousefi (İran) Zurabi Gedekhauri (Rusya) Iakob Kajaia (Gürcistan)
Oskar Marvik (Norveç)
Kadınlar Serbest Stil
Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
50 kg Remina Yoshimoto (Japonya) Sarah Hildebrandt (ABD) Nadezhda Sokolova (Rusya)
Dolgorjavyn Otgonjargal (Moğolistan)
53 kg Akari Fujinami (Japonya) Iulia Leorda (Moldova) Katarzyna Krawczyk (Polonya)
Samantha Stewart (Kanada)
55 kg Tsugumi Sakurai (Japonya) Nina Hemmer (Almanya) Oleksandra Khomenets (Ukrayna)
Jenna Burkert (ABD)
57 kg Helen Maroulis (ABD) Anshu Malik (Hindistan) Sae Nanjo (Japonya)
Erkhembayaryn Davaachimeg (Moğolistan)
59 kg Bilyana Dudova (Bulgaristan) Akie Hanai (Japonya) Baatarjavyn Shoovdor (Moğolistan)
Sarita Mor (Hindistan)
62 kg Aisuluu Tynybekova (Kırgızistan) Kayla Miracle (ABD) Nonoka Ozaki (Japonya)
Enkhbatyn Gantuyaa (Moğolistan)
65 kg Irina Rîngaci (Moldova) Miwa Morikawa (Japonya) Johanna Mattsson (İsveç)
Forrest Molinari (ABD)
68 kg Meerim Zhumanazarova (Kırgızistan) Rin Miyaji (Japonya) Tamyra Mensah-Stock (ABD)
Khanum Velieva (Rusya)
72 kg Masako Furuichi (Japonya) Zhamila Bakbergenova (Kazakistan) Buse Tosun (Türkiye)
Anna Schell (Almanya)
76 kg Adeline Gray (ABD) Epp Mäe (Estonya) Samar Amer (Mısır)
Aiperi Medet Kyzy (Kırgızistan)

 

20192022

Dünya Güreş Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.