2021 Dünya Gençler Boks Şampiyonası

2021 AIBA Gençler Dünya Boks Şampiyonası 13-23 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında Polonya'nın Kielce kentinde düzenlendi. Hindistan 8 altın ve 3 bronz madalya ile genel şampiyon oldu. 

Dünya amatör boks yönetim organı AIBA'nın gözetiminde düzenlenen yarışma, 2002 ve 2003 doğumlu boksörlere açıktı. Erkekler ve kadınlar aynı şampiyonada turnuva tarihinde üçüncü kez mücadele ediyordu.
2021 Dünya Gençler Boks Şampiyonası
Salon Hala Legionów
Şehir, Ülke Kielce, Polonya
Tarihler 13–23 Nisan
Katılım Sağlayan Sporcu 66 ülke 487 sporcu

 

Takvim

Kategori Nis 13 Nis 14 Nis 15 Nis 16 Nis 17 Nis 18 Nis 19 Nis 20 Nis 21 Nis 22 Nis 23 Toplam
Erkekler
Light flyweight (–49 kg)   6     8   4 2     1 21
Flyweight (–52 kg)   12 8       4 2     1 27
Bantamweight (–56 kg) 10       8   4 2     1 25
Lightweight (–60 kg)     16     8 4 2     1 31
Light welterweight (–64 kg)   2   16 8   4 2     1 33
Welterweight (–69 kg) 4   16     8 4 2     1 35
Middleweight (–75 kg)       13   8 4 2     1 28
Light heavyweight (–81 kg)       9   8 4 2     1 24
Heavyweight (–91 kg)   8     8   4 2     1 23
Super heavyweight (+91 kg)   2   8   4   2     1 17
Kadınlar
Light flyweight (–48 kg)     3   8 4   2   1   18
Flyweight (–51 kg)   1   8     4 2   1   16
Bantamweight (–54 kg) 4   8       4 2   1   19
Featherweight (–57 kg) 2 8       4   2   1   17
Lightweight (–60 kg) 2 8       4   2   1   17
Light welterweight (–64 kg)       8     4 2   1   15
Welterweight (–69 kg)     1       4 2   1   8
Middleweight (–75 kg)         1   4 2   1   8
Light heavyweight (–81 kg)           2   2   1   5
Heavyweight (+81 kg)           4   2   1   7
Toplam 22 47 52 54 49 54 56 40 10 10 394

Madalya Tablosu

Sıra Ülke Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya Toplam
1 Hindistan 8 0 3 11
2 Rusya 3 5 3 11
3 Özbekistan 3 1 6 10
4 Kazakistan 2 4 4 10
5 Ukrayna 1 3 2 6
6 Küba 1 0 2 3
7 Japonya 1 0 0 1
Türkiye 1 0 0 1
9 Polonya 0 3 5 8
10 Ermenistan 0 1 0 1
Fransa 0 1 0 1
Moldova 0 1 0 1
Karadağ 0 1 0 1
14 İtalya 0 0 3 3
15 Bulgaristan 0 0 2 2
Mongolia 0 0 2 2
Tayland 0 0 2 2
18 Azerbaycan 0 0 1 1
Kolombiya 0 0 1 1
Çek Cumhuriyeti 0 0 1 1
Hungary 0 0 1 1
Kırgızistan 0 0 1 1
Letonya 0 0 1 1
Toplam (23 ülke) 20 20 40 80

Yarışma Sonuçları

Erkekler Sonuçları

Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Light flyweight
(–49 kg)
Sanzhar Tashkenbay (Kazakistan) Robert Badalian (Rusya) Nijat Huseynov (Azerbaycan)

 


Bishwamitra Chongtham (Hindistan)
Flyweight
(–52 kg)
Shakhzod Muzafarov (Özbekistan) Evgenii Zhorov (Rusya) Ruslan Tsykalo (Ukrayna)

 


Sukhbat Enkhzorigt (Mongolia)
Bantamweight
(–56 kg)
Sachin (Hindistan) Yerbolat Sabyr (Kazakistan) Alexey Shendrik (Rusya)

 


Michele Baldassi (İtalya)
Lightweight
(–60 kg)
Reito Tsutsumi (Japonya) Yelnur Suyunbay (Kazakistan) Jhon Orobio (Kolombiya)

 


Radoslav Rosenov (Bulgaristan)
Light welterweight
(–64 kg)
Sabirzhan Akkalykov (Kazakistan) Bozorboi Matyakubov (Ukrayna) Ankit Narwal (Hindistan)

 


Zhantoro Tashiev (Kırgızistan)
Welterweight
(–69 kg)
Yurii Zakharieiev (Ukrayna) Cheerav Ashalaev (Rusya) Dany Lafos (Küba)

 


Alokhon Andullaev (Özbekistan)
Middleweight
(–75 kg)
Mikhail Usov (Rusya) Illia Tohobytskyi (Ukrayna) Dias Molzhigitov (Kazakistan)

 


William Cholov (Bulgaristan)
Light heavyweight
(–81 kg)
Vasily Kaverin (Rusya) Petar Liješević (Montonegro) Denys Salabai (Ukrayna)

 


Shokhjakhon Abdullaev (Özbekistan)
Heavyweight
(–91 kg)
Jorge Felimón (Küba) Jakub Straszewski (Polonya) Vishal Gupta (Hindistan)

 


Ramazan Dadaev (Rusya)
Super heavyweight
(+91 kg)
Jakhongir Zokirov (Özbekistan) Hovhannes Papazyan (Ermenistan) Fernando Arzola (Küba)

 


Levente Kiss (Macaristan)

Kadınlar Sonuçları

Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Light flyweight
(–48 kg)
Gitika Narwal (Hindistan) Natalia Kuczewska (Polonya) Thipsatcha Yodwaree (Tayland)


Erika Prisciandaro (İtalya)
Flyweight
(–51 kg)
Naorem Babyrojisana Chanu (Hindistan) Valeriia Linkova (Rusya) Lucia Elen Ayari (İtalya)


Khulan Altanbyek (Mongolia)
Bantamweight
(–54 kg)
Nigina Uktamova (Özbekistan) Khrystyna Lakiichuk (Ukrayna) Anastasiia Kirienko(Rusya)


Karolina Ampulska (Polonya)
Featherweight
(–57 kg)
Poonam Punia (Hindistan) Sthelyne Grosy (Fransa) Sitora Turdibekova (Özbekistan)


Panida Kawkankhun (Tayland)
Lightweight
(–60 kg)
Vinka (Hindistan) Zhuldyz Shayakhmetova (Kazakistan) Dilfuza Bekova (Özbekistan)


Veronika Gajdová (Çek Cumhuriyeti)
Light welterweight
(–64 kg)
Azaliia Amineva (Rusya) Mokhinabonu Abdullaeva (Özbekistan) Wiktoria Tereszczak (Polonya)


Beatrise Rozentāle (Letonya)
Welterweight
(–69 kg)
Arundhati Choudhary (Hindistan) Barbara Marcinkowska (Polonya) Khadichabonu Abdullaeva (Özbekistan)


Barbara Marcinkowska (Polonya)
Middleweight
(–75 kg)
Thokchom Sanamacha Chanu (Hindistan) Dana Diday (Kazakistan) Sokhiba Ruzmetova (Özbekistan)


Daria Parada (Polonya)
Light heavyweight
(–81 kg)
Büşra Işıldar (Türkiye) Kseniia Olifirenko (Rusya) Martyna Jancelewicz (Polonya)


Assel Sagatova (Kazakistan)
Heavyweight
(+81 kg)
Alfiya Pathan (Hindistan) Daria Kozorez (Moldova) Oliwia Toborek (Polonya)


Yeldana Talipova (Kazakistan)
20192023

Dünya Gençler (Youth) U-18/19 Boks Şampiyonası

Boks Arşiv Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.