2021 Dünya Gençler Biathlon Şampiyonası

2021 Biatlon Gençler Dünya Şampiyonası 27 Şubat - 6 Mart 2021 tarihleri ​​arasında Avusturya'nın Obertilliach kentinde yapılacak.

Yarışma Takvimi

Tarih Saat Yarışma Etkinlikleri
27 February 10:30 Küçük Kadınlar 10 km Bireysel
13:30 Küçük Erkekler 12.5 km Bireysel
28 February 10:30 Genç Kadınlar 12.5 km Bireysel
13:30 Genç Erkekler 15 km Bireysel
1 March 11:00 Youth Kadınlar 6 km sprint
14:00 Küçük Erkekler 7.5 km sprint
2 March 11:00 Genç Kadınlar 7.5 km sprint
14:15 Genç Erkekler 10 km sprint
3 March 10:00 Küçük Kadınlar 7.5 km Takip
11:00 Genç Kadınlar 10 km Takip
14:00 Küçük Erkekler 10 km Takip
15:00 Genç Erkekler 12.5 km Takip
5 March 11:00 Küçük Kadınlar 3 × 6 km Bayrak
14:00 Küçük Erkekler 3 × 7.5 km Bayrak
6 March 11:00 Genç Kadınlar 4 × 6 km Bayrak
14:00 Genç Erkekler 4 × 7.5 km Bayrak

Madalya Tablosu

 
Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Fransa 7 3 1 11
2 Rusya 3 0 2 5
3 Slovenya 2 3 0 5
4 İsviçre 2 0 0 2
5 Polonya 1 1 1 3
6 Almanya 1 0 1 2
7 İtalya 0 5 5 10
8 Norveç 0 2 1 3
9 Çekya 0 1 1 2
Slovakya 0 1 1 2
11 Avusturya 0 0 2 2
12 İsveç 0 0 1 1
Toplam(12 Ülke) 16 16 16 48

Gençler Kategorisi

Genç Erkekler
Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
15 km Bireysel Philipp Lipowitz (Almanya) 38:37.1 Alex Cisar (Slovenya) 38:48.1 Emilien Claude (Fransa) 39:15.0
10 km Sprint Emilien Claude (Fransa) 23:16.1 Mikulas Karlik (Çekya) 23:42.2 Mikhail Pervushin (Rusya) 23:47.4
12.5 km Takip Emilien Claude (Fransa) 32:16.5 Eric Perrot (Fransa) 32:24.2 Mikhail Pervushin (Rusya) 32:30.7
4 × 7.5 km Bayrak Fransa
Oscar Lombardot, Sebastien Mahon, Eric perrot, Emilien Claude
1:12:48.8 Norveç
Mats Overboy, Simen Elassen Kvarme, Fredrik Arne Grusd, Jorgen Solhaug Sater
1:13:02.1 Çekya
Tomas Mikystra, Vitezslav Hornig, Jonas Marecek, Mikulas Karlik
1:14:12.3
Genç Kadınlar
Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
12.5 km Bireysel Camille Bened (Fransa) 35:01.4 Henrieta Horvatova (Slovakya) 36:26.8 Beatrice Trabucchi (İtalya) 36:35.7
7.5 km Sprint Amy Baserga (İsviçre) 19:59.9 Rebecca Passler (İtalya) 20:22.1 Juni Arnekleiv (Norveç) 20:22.8
10 km Takip Amy Baserga (İsviçre) 29:22.4 Synne Owren (Norveç) 30:04.2 Rebecca Passler (İtalya) 30:09.9
4 × 6 km Bayrak Fransa
Paula Botet, Eve Bouvard, Sophie Chauveau, Camille Bened
  İtalya
Hannah Auchentaller, Beatrice Trabucchi, Gaia Brunetto, Rebecca Passler
  Avusturya
Anna Gandler, Anna Juppe, Lisa Osl, Lea Rothschopf

Küçükler Kategorisi

Küçük Erkekler
Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
12,5 km Bireysel Denis Irodov (Rusya) 36:35.6 Edgar Geny (Fransa) 37:08.0 Leon Kienesberger (Avusturya) 37:08.3
7,5 km Sprint Denis Irodov (Rusya) 18:22.5 Fabio Piller Cottrer (İtalya) 18:43.6 Jan Gunka (Polonya) 18:50.4
10 km Takip Denis Irodov (Rusya) 27:13.3 Marcin Zawol (Polonya) 28:40.3 Oscar Abdersson (İsveç) 28:47.9
3 × 7.5 km Bayrak

Polonya
Konrad Badacz, Jan Gunka, Marcin Zawol

59:16.5 Fransa
Edgar Geny, Mathieu Garcia, Valentin Lejeune
59:29.7 İtalya
Stefan Navillod, Fabio Piller Cottrer, Marco Barale
59:46.4
Küçük Kadınlar
Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
10 km Bireysel Jeanne Richard (Fransa) 32:18.8 Lena Repinc (Slovenya) 32:51.5 Ema Kapustova (Slovakya) 33:21.9
6 km Sprint Lena Repinc (Slovenya) 17:04.9 Linda Zingerle (İtalya) 17:10.1 Selina Grotian (Almanya) 17:16.5
7,5 km Takip Lena Repinc (Slovenya) 21:20.8 Martina Trabucchi (İtalya) 21:35.7 Linda Zingerle (İtalya) 21:46.8
3 × 6 km Bayrak Fransa
Fant Bertrand, Jeanne Richard, Maya Cloetens
53:30.5 Slovenya
Klara Vindisar, Kaja Zorc, Lena Repinc
53:43.7 İtalya
Martina Tranbucchi, Sara Scattolo, Linda Zingerle
20202022

Dünya Gençler/Küçükler Biathlon Şampiyonası

Kış Sporları Arşiv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.