2021 Dünya Erkekler Hentbol Şampiyonası

2021 IHF Dünya Erkekler Hentbol Şampiyonası, Uluslararası Hentbol Federasyonu'nun ev sahipliğinde 13-31 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında Mısır'da 27'inci kez düzenlenecektir.
Bu turnuva, 24 yerine 32 takımlı ilk Dünya Hentbol Şampiyonası olacak. Bu, Afrika'da üçüncü, Mısır'da ikinci ve 2015'ten bu yana Avrupa dışında yapılacak ilk şampiyona olacak.
2021 World Men's Handball Championship logo.png
Turnuva Detayı
Ev Sahibi Ülke  Mısır
Tarih 13–31Ocak 2020
Tekım Sayısı 32 (5 Konfederasyon)
Şehirler (5 ev sahibi şehir)

Elemeler

  • Ev Sahibi : 1
  • Son Dünya Şampiyonası : 1
  • Afrika: 6
  • Asya: 4
  • Avrupa : 13
  • Pan Amerika: 5
    • Kuzey Amerika ve Caribbean: 1
    • Güney ve Orta Amerika: 3
    • Güney ve Orta Amerika Son Şans Eleme Turnuvası : 1
  • Okyanusya/Wild Kart : 1
  • Wild Kart : 1
TurnuvaTarihEv SahibiKotaHak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi Ülke6 Kasım 2015Sochi1Mısır
2019 Dünya Şampiyonası10–27 Ocak 2019Danimarka
Almanya
1Danimarka
2020 Avrupa Şampiyonası9–26 Ocak 2020Austria
Norway
Sweden
3Hırvatistan
Norveç
İspanya
2020 Afrika Şampiyonası16–26 Ocak 2020Tunisia6Cezayir
Angola
Cape Verde
DR Kongo
Fas
Tunus
2020 Asya Şampiyonası16–27 Ocak 2020Kuwait City4Bahrreyn
Japonya
Qatar
Güney Kore
2020 Güney ve Orta Amerika Hentbol Şampiyonası21–25 Ocak 2020Maringá3Arjantin
Brezilya
Uruguay
2020 Nor.ca. Erkekler Hentbol Şampiyonası(İptal Edildi)Mexico City1Amerika Birleşik Devletleri
İsviçre
(Davet edildi)
Güney ve Orta Amerika Son Şans Eleme Turnuvası(İptal Edildi)San Salvador1Şili
Avrupa Eleme Turnuvası23 Ekim 2019 – 5 Temmuz 2020 (İptal Edildi)Değişik Şehirler (İptal Edildi)10Avusturya
Belarus
Çek Cumhuriyeti
Kuzey Makedonya
(Davet edildi)
Fransa
Almanya
Macaristan
İzlanda
Portekiz
Slovenya
İsveç
Özel Davet09 Temmuz 20201 + 1Polonya
Rusya

Kadrolar

2021Dünya Erkekler Hentbol Şampiyonası Takım Kadroları

Ön Eleme Turnuvası

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan3300107-736Main round
2Almanya320181-434Main round
3Uruguay310242-872Main round
4Cape Verde300327-540Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
15 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityAlmanya43-14Uruguay
15 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityMacaristan34-27Cape Verde
17 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityCape Verde0-10Almanya
17 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityMacaristan44-18Uruguay
19 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityUruguay10-0Cape Verde
19 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityAlmanya28-29Macaristan

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya321092-855Main round
2Polonya320189-784Main round
3Brezilya302184-942Main round
4Tunus301290-981Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
15 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative Capitalİspanya29-29Brezilya
15 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalTunus28-30Polonya
17 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalTunus32-32Brezilya
17 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalPolonya26-27İspanya
19 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative Capitalİspanya36-30Tunus
19 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalBrezilya23-33Polonya

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hırvatistan321005Main round
2Qatar320104Main round
3Japonya311103Main round
4Angola300300Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
15 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabQatar30-25Angola
15 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabHırvatistan29-29Japonya
17 January 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabQatar31-29Japonya
17 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabAngola20-28Hırvatistan
19 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabJaponya30-29Angola
19 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabHırvatistan26-24Qatar

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka3300104-596Main round
2Arjantin320172-744Main round
3Bahreyn310275-852Main round
4DR Congo300368-1010Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
15 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoArjantin28-22DR Congo
15 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoDanimarka34-20Bahreyn
17 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoArjantin24-21Bahreyn
17 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoDR Congo19-39Danimarka
19 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoBahreyn34-27DR Congo
19 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoDanimarka31-20Arjantin

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa330088-766Main round
2Norveç320193-824Main round
3İsviçre310277-812Main round
4Avusturya300382-1010Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
14 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityAvusturya25-28İsviçre
14 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityNorveç24-28Fransa
16 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityAvusturya28-35Fransa
16 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October Cityİsviçre25-31Norveç
18 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityFransa25-24İsviçre
18 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityNorveç38-29Avusturya

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Portekiz330084-626Main round
2İzlanda320193-724Main round
3Cezayir310267-882Main round
4Fas300366-880Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
14 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalCezayir24-23Fas
14 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalPortekiz25-23İzlanda
16 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalFas20-33Portekiz
16 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalCezayir24-39İzlanda
18 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalPortekiz26-19Cezayir
18 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative Capitalİzlanda31-23Fas

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsveç330097-696Main round
2Mısır (H)320196-724Main round
3Kuzey Makedonya310271-992Main round
4Şili300384-1080Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
14 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoMısır35-29Şili
14 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Cairoİsveç32-20Kuzey Makedonya
16 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoMısır38-19Kuzey Makedonya
16 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoŞili26-41İsveç
18 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoKuzey Makedonya32-29Şili
18 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Cairoİsveç24-23Mısır

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Rusya Hentbol Federasyonu321093-835Main round
2Slovenya3201105-854Main round
3Belarus311189-853Main round
4Güney Kore300379-1130Presidents Cup
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
14 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabBelarus32-32Rusya Hentbol Federasyonu
14 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabSlovenya51-29Güney Kore
16 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabBelarus32-24Güney Kore
16 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabRusya Hentbol Federasyonu31-25Slovenya
18 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabGüney Kore26-30Rusya Hentbol Federasyonu
18 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El ArabSlovenya29-25Belarus

Presidents Cup

I Grubu

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification
1Tunus330082-51625’lik Maçı
2DR Congo320164-69427’lik Maçı
3Angola310270-66229’unculuk Maçı
4Cape Verde30030-30031’lik Maçı
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
21 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityCape Verde0-10Tunus
21 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityAngola31-32DR Congo
23 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityCape Verde0-10Angola
23 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityTunus38-22DR Congo
25 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityDR Congo10-0Cape Verde
25 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityTunus34-29Angola

II Grubu

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification
1Avusturya3300105-82625’lik Maçı
2Şili3201103-83427’lik Maçı
3Fas310271-89229’unculuk Maçı
4Güney Kore300387-112031’lik Maçı
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
20 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalŞili44-33Güney Kore
20 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalAvusturya36-22Fas
22 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalFas32-25Güney Kore
22 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalAvusturya33-31Şili
24 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalFas17-28Şili
24 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalGüney Kore29-36Avusturya

31/32’lik Maçı

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
27 Ocak 2021Cape Verde0-10Güney Kore

29/30′ luk Maçı

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
27 Ocak 2021Dr Hassan Moustafa Indoor Sports Complex, 6th of October CityAngola29-30Fas

27/28′ lik Maçı

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
27 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalDR Congo30-35Şili

25/26’lık Maçı

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
27 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalTunus37-33Avusturya

Main round

I Grubu

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification
1İspanya5410162-1349Çeyrek Final
2Macaristan5401160-1318Çeyrek Final
3Almanya5212153-1225
4Polonya5212138-1195
5Brezilya5113136-1393
6Uruguay500588-1920
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
21 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalUruguay16-30Polonya
21 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalMacaristan29-23Brezilya
21 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative Capitalİspanya32-28Almanya
23 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalUruguay23-38İspanya
23 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalPolonya26-30Macaristan
23 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalAlmanya31-24Brezilya
25 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalBrezilya37-17Uruguay
25 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative Capitalİspanya36-28Macaristan
25 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New Administrative CapitalPolonya23-23Almanya

II Grubu

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification
1Danimarka5500169-11610Çeyrek Final
2Qatar5302132-1356Çeyrek Final
3Arjantin5302120-1216
4Hırvatistan5203128-1325
5Japonya5113138-1473
6Bahreyn5005107-1430
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
21 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoJaponya24-28Arjantin
21 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoHırvatistan28-18Bahreyn
21 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoDanimarka32-23Qatar
23 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoQatar28-23Bahreyn
23 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoArjantin23-19Hırvatistan
23 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoJaponya27-34Danimarka
25 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoBahreyn25-29Japonya
25 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoArjantin25-26Qatar
25 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoDanimarka38-26Hırvatistan

III Grubu

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification
1Fransa5500142-12310Çeyrek Final
2Norveç5401155-1378Çeyrek Final
3Portekiz5302135-1326
4İsviçre5203125-1314
5İzlanda5104139-1322
6Cezayir5005116-1570
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
20 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October Cityİsviçre20-18İzlanda
20 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityFransa29-26Cezayir
20 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityPortekiz28-29Norveç
22 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October Cityİsviçre29-33Portekiz
22 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October Cityİzlanda26-28Fransa
22 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityNorveç36-23Cezayir
24 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityCezayir24-27İsviçre
24 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October Cityİzlanda33-35Norveç
24 Ocak 20216th of October Sports Hall, 6th of October CityPortekiz23-32Fransa

IV Grubu

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification
1İsveç5320144-1178Çeyrek Final
2Mısır5311149-1177Çeyrek Final
3Slovenya5221138-1306
4Rusya Hentbol Federasyonu5212138-1395
5Belarus5122139-1484
6Kuzey Makedonya5005106-1630
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
20 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoKuzey Makedonya21-31Slovenya
20 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoRusya Hentbol Federasyonu23-28Mısır
20 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Cairoİsveç 26-26Belarus
22 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoKuzey Makedonya20-32Rusya Hentbol Federasyonu
22 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoMısır35-26Belarus
22 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoSlovenya28-28İsveç
24 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoBelarus30-26Kuzey Makedonya
24 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoSlovenya25-25Mısır
24 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoRusya Hentbol Federasyonu20-34İsveç

Final Turu

Çeyrek Final

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
27 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Cairoİspanya31-26Norveç
27 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoDanimarka35-35
(Uz.)
(4-3 pen.)
Mısır
27 Ocak 2021New Capital Sports Hall, New CapitalFransa35-32
(Uz.)
Macaristan
27 Ocak 2021Borg El Arab Sports Hall, Borg El Arabİsveç35-23Qatar

Yarı Final

TarihSalon, Şehir1. TakımScore2. Takım 2
29 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Cairoİspanya33-35Danimarka
29 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoFransa26-32İsveç

3/4′ lük Maçı

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
31 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, CairoFransa29-35İspanya

Final

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
31 Ocak 2021Cairo Stadium Indoor Halls Complex, Cairoİsveç24-26Danimarka

Final Sıralama

SıraTakım
1st place, gold medalist(s)Danimarka
2nd place, silver medalist(s)İsveç
3rd place, bronze medalist(s)İspanya
4Fransa
5Macaristan
6Norveç
7Mısır
8Qatar
9Slovenia
10Portugal
11Argentina
12Germany
13Poland
14Russian Handball Federation
15Croatia
16Switzerland
17Belarus
18Brazil
19Japan
20 Iceland
21Bahrain
22Algeria
23North Macedonia
24Uruguay
25Tunus
26Avusturya
27Şili
28DR Congo
29Fas
30Angola
31South Korea
32Cape Verde

Şampiyon Takım

France
Danimarka
(2. zaferi)

Takım Kadrosu

Lasse Andersson, Magnus Bramming, Mathias Gidsel, Simon Hald, Jóhan Hansen, Lasse Svan Hansen, Mikkel Hansen, Jacob Holm, Benjamin Jakobsen, Emil Jakobsen, Niklas Landin Jacobsen, Magnus Landin Jacobsen, Mads Mensah Larsen, Nikolaj Læsø, Kevin Møller, Henrik Møllgaard, Emil Nielsen, Nikolaj Øris Nielsen, Morten Olsen, Magnus Saugstrup, Anders Zachariassen
Head Coach: Nikolaj Jacobsen

İstatistik

Gol Krallığı

SıraHentbolcu (Takım)Gol/Şut
1Frankis Marzo (Qatar)58/96
2Sander Sagosen (Norveç)54/83
3Hampus Wanne (İsveç)53/71

En İyi Kaleciler

SıraKaleci (Takım)Kurtarış/Şut
1Humberto Gomes (Portekiz)33/76
2Johannes Bitter (Almanya)33/92
3Leonel Maciel (Arjantin)57/159

All Star Takım

Pozisyon Oyuncu (Ülke)
Kaleci Andreas Palicka (İsveç)
Left wing Hampus Wanne (İsveç)
Left back Mikkel Hansen (Danimarka)
Centre back Jim Gottfridsson (İsveç)
Right back Mathias Gidsel (Danimarka)
Right wing Ferran Solé (İspanya)
Pivot Ludovic Fabregas (Fransa)
Best defense player  
Most valuable player Mikkel Hansen (Danimarka)

Linkler

20192023

IHF Dünya Erkekler Hentbol Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.