2021 Dünya Erkekler Curling Şampiyonası

2021 Dünya Erkekler Curling Şampiyonası (sponsorluk nedenleriyle New Holland tarafından sunulan 2021 BKT Lastikleri ve OK Tire Dünya Erkekler Curling Şampiyonası olarak markalandı) 02 - 11 Nisan tarihleri ​​arasında Kanada Olimpiyat Parkı'ndaki Markin MacPhail Center'da yapılıyor. Calgary, Kanada'da.

Etkinlik ilk olarak Ottawa'ya verildi, ancak COVID-19 salgını nedeniyle şampiyonluk Calgary'ye taşındı. Etkinlik, Kanada Olimpiyat Parkı'nda biyolojik güvenlikli bir balonda gerçekleştirilecek ve aynı zamanda Dünya'ya giden tüm büyük Curling Canada şampiyonalarına da ev sahipliği yapacak (Kanada'nın katılımını belirleyen 2021 Tim Hortons Brier dahil). Tüm etkinlikler seyirci olmadan kapalı kapılar ardında yapılacaktır. 

Bu, 2022 Kış Olimpiyat Eleme sürecini başlatan ilk etkinlik olacak. İlk 6 sırayı alan takımlar doğrudan 2022 Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanacak (Çin takımı ilk 6 takım içinde bitirirse, o zaman doğrudan sıralama 7. sıraya çıkmayacaktır). Bu etkinliğe katılmaya hak kazanan, ancak yerleştirme yoluyla Olimpiyatlara doğrudan katılamayan tüm takımların 2022 Olimpiyat Eleme etkinliğinde yer alması garanti edilecektir.
2021 World Men's Curling Championship
Ev Sahibi Şehir Calgary, Canada
Arena Markin MacPhail Centre
Tarih April 2–11, 2021
Şampiyon Sweden
Curling Kulüp Karlstads CK, Karlstad
Ekip Niklas Edin
Üçüncü Oskar Eriksson
İkinci Rasmus Wranå
Lider Christoffer Sundgren
Alternate Daniel Magnusson
Koç Fredrik Lindberg
Finalist Scotland (Mouat)

Elemeler

Eleme ŞekliKotaElemeye Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi Ülke1Kanada
Amerika1ABD
Avrupa8İsveç
İsviçre
İskoçya
Danimarka
İtalya
Norveç
Almanya
Hollanda
Pasifik-Asya2Güney Kore
Japonya
Dünya Sırlaması1Rusya
2020 Dünya Eleme Turnuvası1Çin

Takımlar

 Kanada  Çin
Saville Community SC, Edmonton

Skip: Brendan Bottcher
Third: Darren Moulding
Second: Brad Thiessen
Lead: Karrick Martin
Alternate: Marc Kennedy[

Harbin CC, Harbin

Skip: Zou Qiang
Third: Tian Jiafeng
Second: Wang Zhiyu
Lead: Xu Jingtao
Alternate: Han Peng

Danimarka  Almanya
Gentofte CC, Gentofte &
Hvidovre CC, Hvidovre

Fourth: Mikkel Krause
Third: Tobias Thune
Skip: Mads Nørgård
Lead: Kasper Wiksten
Alternate: Oliver Rosenkrands Søe

Baden Hills G&CC, Füssen

Skip: Sixten Totzek
Third: Marc Muskatewitz
Second: Joshua Sutor
Lead: Dominik Greindl
Alternate: Klaudius Harsch

 Italya Japonya
Torino-Pinerolo CC, Pinerolo &
Aeronautica Militare

Skip: Joël Retornaz
Third Amos Mosaner
Second: Sebastiano Arman
Lead: Simone Gonin
Alternate: Mattia Giovanella

Tokoro CC, Tokoro

Skip: Yuta Matsumura
Third: Tetsuro Shimizu
Second: Yasumasa Tanida
Lead: Shinya Abe
Alternate: Kosuke Aita

Hollanda  Norveç
CC PWA Zoetermeer, Zoetermeer

Fourth: Wouter Gösgens
Skip: Jaap van Dorp
Second: Laurens Hoekman
Lead: Carlo Glasbergen
Alternate: Tobias van den Hurk

Oppdal CC, Oppdal

Skip: Steffen Walstad
Third: Torger Nergård
Second: Markus Høiberg
Lead: Magnus Vågberg
Alternate: Eirik Mjøen

Rcf flag.png Rusya İskoçya
Adamant CC, Saint Petersburg

Skip: Sergey Glukhov
Third: Evgeny Klimov
Second: Dmitrii Mironov
Lead: Anton Kalalb
Alternate: Daniil Goriachev

Gogar Park CC, Edinburgh

Skip: Bruce Mouat
Third: Grant Hardie
Second: Bobby Lammie
Lead: Hammy McMillan Jr.
Alternate: Ross Whyte

Güney Kore İsveç
Uijeongbu CC, Uijeongbu

Skip: Jeong Yeong-seok
Third: Park Se-won
Second: Kim Jeong-min
Lead: Lee Jun-hyung
Alternate: Seo Min-guk

Karlstads CK, Karlstad

Skip: Niklas Edin
Third: Oskar Eriksson
Second: Rasmus Wranå
Lead: Christoffer Sundgren
Alternate: Daniel Magnusson

  İsviçre  UABD
CC Genève, Geneva &
Interlaken CC, Interlaken

Fourth: Benoît Schwarz
Third: Sven Michel
Skip: Peter de Cruz
Lead: Valentin Tanner
Alternate: Pablo Lachat

Duluth CC, Duluth

Skip: John Shuster
Third: Chris Plys
Second: Matt Hamilton
Lead: John Landsteiner
Alternate: Colin Hufman

Round Robin Sıralama

SıraÜlkeEkipGMAOVOAçıklama
1İsveçNiklas Edin11210263Yarı Final
2RusyaSergey Glukhov11210373Yarı Final
3ABDJohn Shuster1039375Eleme Maçı
4KanadaBrendan Bottcher949675Eleme Maçı
5İskoçyaBruce Mouat949568Eleme Maçı
6İsviçrePeter de Cruz859072Eleme Maçı
7ItalyaJoël Retornaz767864
8NorveçSteffen Walstad769177
9JaponyaYuta Matsumura677485
10AlmanyaSixten Totzek498192
11DanimarkaMads Nørgård3106995
12HollandaJaap van Dorp2116699
13Güney KoreJeong Yeong-seok21153110
14ÇinZou Qiang2115896
ÜlkeGMAOVO
Norveç716740
İsviçre535245
İsveç626345
Kanada726748
ABD524440
Rusya525239
İskoçya525734
İtalya433731
Japonya243343
Danimarka253744
Güney Kore252853
Hollanda163852
Almanya163853
Çin162856

Round Robin Maç Sonuçları

1. Eşleşmeler

02-04-2021Rusya8-5Hollanda
02-04-2021Güney Kore1-7İtalya
02-04-2021Norveç7-6Danimarka
02-04-2021İskoçya6-9Kanada

2. Eşleşmeler

02-04-2021Almanya5-8Japonya
02-04-2021Çin4-5ABD
02-04-2021İsveç7-8İsviçre
02-04-2021Güney Kore3-9Rusya

3. Eşleşmeler

02-04-2021Danimarka2-7İskoçya
02-04-2021Japonya5-8Kanada
02-04-2021Çin4-7İtalya
02-04-2021Hollanda4-7Norveç

4. Eşleşmeler

03-04-2021ABD5-8İsveç
03-04-2021İsviçre8-5Almanya
03-04-2021İskoçya9-4Hollanda
03-04-2021Kanada7-5Danimarka

5. Eşleşmeler

03-04-2021Çin6-10Rusya
03-04-2021Norveç9-2Güney Kore
03-04-2021Almanya5-7ABD
03-04-2021İtalya6-7İsveç

6. Eşleşmeler

03-04-2021Japonya5-8İsviçre
03-04-2021Hollanda5-14Danimarka
03-04-2021Norveç9-5Çin
03-04-2021İskoçya11-4Güney Kore

7. Eşleşmeler

04-04-2021İtalya9-3Almanya
04-04-2021Kanada4-6İsviçre
04-04-2021Rusya7-8İsveç
04-04-2021ABD10-5Japonya

8. Eşleşmeler

04-04-2021Hollanda6-7Kanada
04-04-2021İskoçya10-1Çin
04-04-2021Danimarka4-3Güney Kore
04-04-2021İsveç8-9Norveç

9. Eşleşmeler

04-04-2021İsviçre6-8ABD
04-04-2021Hollanda4-5Güney Kore
04-04-2021İtalya2-5Japonya
04-04-2021Rusya6-4Almanya

10. Eşleşmeler

05-04-2021İsveç6-5İskoçya
05-04-2021Rusya10-5Japonya
05-04-2021ABD1-10Kanada
05-04-2021Danimarka5-6Çin

11. Eşleşmeler

05-04-2021Güney Kore10-9Kanada
05-04-2021Almanya8-6Norveç
05-04-2021Çin2-10Hollanda
05-04-2021İsviçre3-4İtalya

12. Eşleşmeler

05-04-2021ABD8-2İtalya
05-04-2021Danimarka1-9İsveç
05-04-2021İsviçre8-2Rusya
05-04-2021Almanya8-9İskoçya

13. Eşleşmeler

06-04-2021İsveç10-4Hollanda
06-04-2021Güney Kore5-8Çin
06-04-2021Japonya2-10Norveç
06-04-2021Rusya11-8ABD

14. Eşleşmeler

06-04-2021Almanya8-6Danimarka
06-04-2021Japonya3-6İskoçya
06-04-2021Kanada7-4İtalya
06-04-2021Norveç10-5İsviçre

15. Eşleşmeler

06-04-2021Kanada6-5Çin
06-04-2021İtalya7-8Rusya
06-04-2021İsviçre4-7İskoçya
06-04-2021İsveç10-2Güney Kore

16. Eşleşmeler

07-04-2021Norveç5-6ABD
07-04-2021İsveç5-3Çin
07-04-2021Japonya10-6Danimarka
07-04-2021Almanya5-7Hollanda

17. Eşleşmeler

07-04-2021Japonya7-5Hollanda
07-04-2021Kanada7-8Rusya
07-04-2021İtalya10-3Norveç
07-04-2021İskoçya9-10ABD

18. Eşleşmeler

07-04-2021Kanada7-9İsveç
07-04-2021Danimarka9-8İsviçre
07-04-2021Güney Kore5-12Almanya
07-04-2021İtalya2-7İskoçya

19. Eşleşmeler

08-04-2021Rusya8-6Norveç
08-04-2021Hollanda4-8İsviçre
08-04-2021Güney Kore7-10Japonya
08-04-2021Çin4-8Almanya

20. Eşleşmeler

08-04-2021Çin6-7Japonya
08-04-2021İskoçya2-9Rusya
08-04-2021Danimarka3-8ABD

21. Eşleşmeler

08-04-2021İsviçre9-3Güney Kore
08-04-2021Norveç4-6Kanada
08-04-2021İsveç8-4Almanya
08-04-2021ABD9-4Hollanda

22. Eşleşmeler

09-04-2021İskoçya7-6Norveç
09-04-2021Almanya6-9Kanada
09-04-2021Danimarka4-10İtalya
09-04-2021İsviçre9-4Çin

23. Eşleşmeler

09-04-2021Hollanda4-8İtalya
09-04-2021Rusya7-4Danimarka
09-04-2021ABD8-3Güney Kore
09-04-2021Japonya2-7İsveç

Play-of

Eleme Maçı

09-04-2021Kanada3-5İskoçya
10-04-2021ABD6-7İsviçre

Yarı Final

10-04-2021İsveç11-3İsviçre
10-04-2021Rusya3-5İskoçya

Bronz Madalya Maçı

Takım12345678910Final
İsviçre20010101016
Rusya01002010105

Altın madalya Maçı

Takım12345678910Final
İsveç102010105X10
İskoçya020101010X5

Collie Campbell Memorial Award

Oskar Eriksson, İsveç

20192022

Dünya Erkekler Curling Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir