2021 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

2021 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 11-18 Nisan 2021 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilen yol bisikleti etap yarışıdır. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 56. sürümüdür. Yarış daha önce 2019 yılına kadar UCI Dünya Turu’nun bir parçasıydı, ancak 2020’de bir alt seviyeye düştü. Bu sürüm, 2020 sürümü COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildiğinden bu yana yarışın UCI ProSeries ve UCI Avrupa Turu takvimlerindeki 2.Pro etkinlik olarak ilk yarışması olacak.

UCI ProSeries
UCI Avrupa Turu
Yarış detayları
Tarihler 11-18 Nisan 2021
Etaplar 8
Mesafe 1.244 km (773,0 mi)
Galibiyet zamanı 29s 19′ 40″
Sonuçlar
Kazanan José Manuel Díaz (İspanya) (Delko)
  İkinci Jay Vine (Avustralya) (Alpecin–Fenix)
  Üçüncü Eduardo Sepúlveda (Arjantin) (Androni Giocattoli–Sidermec)
Puanlar Jasper Philipsen (Belçika) (Alpecin–Fenix)
Dağlar Vitaliy Buts (Ukrayna) (Salcano Sakarya BB Takımı)
Sprintler Ivar Slik (Hollanda) (Abloc)
  Takım Delko

Katılım Sağlayan Takımlar

UCI WorldTeams

  • Astana-Premier Tech
  • Deceuninck–Quick-Step
  • Israel Start-Up Nation

UCI ProTeams

  • Alpecin–Fenix
  • Androni Giocattoli–Sidermec
  • B&B Hotels p/b KTM
  • Bardiani–CSF–Faizanè
  • Bingoal Pauwels Sauces WB
  • Burgos BH
  • Caja Rural–Seguros RGA
  • Delko
  • Eolo–Kometa
  • Equipo Kern Pharma
  • Euskaltel–Euskadi
  • Gazprom–RusVelo
  • Rally Cycling
  • Team Novo Nordisk
  • Uno-X Pro Cycling Team
  • Vini Zabù-Brado-KTM

UCI Kıta Takımları

  • Abloc
  • Minsk Cycling Club
  • Nippo-Provence-PTS Conti
  • Salcano Sakarya BB Takımı
  • Spor Toto Bisiklet Takımı
  • Team Sapura Cycling
  • Team SKS Sauerland NRW
  • Wildlife Generation Pro Cycling

Etap Bilgileri

EtapTarihParkurMesafeTürKazanan
111 NisanKonya’dan Konya’ya 72,4 kilometre (45,0 mi)Düz etapArvid de Kleijn (Hollanda)
212 NisanKonya-Konya144,9 kilometre (90,0 mi)Düz etapMark Cavendish (Büyük Britanya)
313 NisanBeyşehir – Alanya212,6 kilometre (132,1 mi)Düz etapMark Cavendish (Büyük Britanya)
414 NisanAlanya- Kemer184,4 kilometre (114,6 mi)Düz etapMark Cavendish (Büyük Britanya)
515 NisanKemer- Elmalı160,3 kilometre (99,6 mi)Dağ etabıJosé Manuel Díaz (İspanya)
616 NisanFethiye – Marmaris129,1 kilometre (80,2 mi)Dağlık etapJasper Philipsen (Belçika)
717 NisanMarmaris- Turgutreis180 kilometre (110 mi)Düz etapJasper Philipsen (Belçika)
818 NisanBodrum – Kuşadası160,3 kilometre (99,6 mi)Dağlık etapMark Cavendish (Büyük Britanya)
Toplam1.338,9 kilometre (832,0 mi) 1.244 kilometre (773 mi)

Genel Klasman

SıraBisikletçiTakımZaman
1José Manuel Díaz (İspanya)Delko25s 55′ 02″
2Jay Vine (Avustralya)Alpecin–Fenix+ 1″
3Eduardo Sepúlveda (Arjantin)Androni Giocattoli–Sidermec+ 6″
4Jhojan García (Kolombiya)Caja Rural–Seguros RGA+ 25″
5Merhawi Kudus (Eritrea)Astana-Premier Tech+ 28″
6Anthon Charmig (Danimarka)Uno-X Pro Cycling Team+ 30″
7Delio Fernández (İspanya)Delko+ 33″
8Artem Nych (Rusya)Gazprom–RusVelo+ 52″
9Anders Johannessen (Norveç)Uno-X Pro Cycling Team+ 55″
10Bravo Garikoitz (İspanya)Euskaltel-Euskadi+ 1:01″

1. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1Arvid de Kleijn (Hollanda) Rally Cycling1s 35′ 28″
2Kristoffer Halvorsen (Norveç)Uno-X Pro Cycling Team+ 4″
3Pierre Barbier (Fransa)Delko+ 6″
4Sean De Bie (Belçika)Bingoal Pauwels Sauces WB+ 7″
5Ivar Slik (Hollanda) Abloc+ 8″
6Vitaliy Buts (Ukrayna)Salcano Sakarya BB Takımı+ 9″
7Mark Cavendish (Büyük Britanya)Deceuninck–Quick-Step+ 10″
8Jasper Philipsen (Belçika)Alpecin–Fenix+ 10″
9André Greipel (Almanya)Israel Start-Up Nation+ 10″
10Giovanni Lonardi (İtalya)Bardiani–CSF–Faizanè+ 10″

2. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1Mark Cavendish (Büyük Britanya)Deceuninck–Quick-Step3s 17′ 26″
2Jasper Philipsen (Belçika)Alpecin–Fenix+ 0:00
3André Greipel (Almanya)Start-Up Nation+ 0:00
4Arvid de Kleijn (Hollanda) Rally Cycling+ 0:00
5Stanisław Aniołkowski  (Polonya)Bingoal Pauwels Sauces WB+ 0:00
6Manuel Peñalver (İspanya)Burgos BH+ 0:00
7Giovanni Lonardi (İtalya)Bardiani–CSF–Faizanè+ 0:00
8Luca Mozzato (İtalya)B&B Hotels p/b KTM+ 0:00
9Rick Zabel (Almanya)Israel Start-Up Nation+ 0:00
10Søren Wærenskjold (Norveç)Uno-X Pro Cycling Team+ 0:00

3. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1Mark Cavendish (Büyük Britanya)Deceuninck–Quick-Step5s 10′ 30″
2Jasper Philipsen (Belçika)Alpecin–Fenix+ 0:00
3Stanisław Aniołkowski  (Polonya)Bingoal Pauwels Sauces WB+ 0:00
4Kristoffer Halvorsen (Norveç)Uno-X Pro Cycling Team+ 0:00
5André Greipel (Almanya)Start-Up Nation+ 0:00
6Manuel Belletti (İtalya)Eolo-Kometa+ 0:00
7Arvid de Kleijn (Hollanda) Rally Cycling+ 0:00
8Lionel Taminiaux (Belçika)Alpecin-Fenix+ 0:00
9Eduard-Michael Grosu (Romanya)Delko+ 0:00
10Giovanni Lonardi (İtalya)Bardiani–CSF–Faizanè+ 0:00

4. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1Mark Cavendish (Büyük Britanya)Deceuninck–Quick-Step4s 09′ 38″
2Jasper Philipsen (Belçika)Alpecin–Fenix+ 0:00
3Stanisław Aniołkowski  (Polonya)Bingoal Pauwels Sauces WB+ 0:00
4Arvid de Kleijn (Hollanda) Rally Cycling+ 0:00
5Pierre Barbier (Fransa)Delko+ 0:00
6Gonzalez David (İspanya) Caja Rural-Seguros RGA+ 0:00
7Kulbe Lars (Almanya)Sauerland NRW p/b Henley & Partners+ 0:00
8Luca Mozzato (İtalya)B&B Hotels p/b KTM+ 0:00
9Pluto Martins (Letonya)ABLOC CT+ 0:00
10Cima Damiano İtalya)Gazprom-RusVelo+ 0:00

5. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1José Manuel Díaz (İspanya)Delko4s 25′ 25″
2Jay Vine (Avustralya)Alpecin–Fenix+ 0″
3Eduardo Sepúlveda (Arjantin)Androni Giocattoli–Sidermec+ 0″
4Anders Johannessen (Norveç)Uno-X Pro Cycling Team+ 15″
5Jhojan García (Kolombiya)Caja Rural–Seguros RGA+ 15″
6Merhawi Kudus (Eritrea)Astana-Premier Tech+ 18″
7Anthon Charmig (Danimarka)Uno-X Pro Cycling Team+ 20″
8Delio Fernández (İspanya)Delko+ 23″
9Quentin Pacher (Fransa)B&B Hotels p/b KTM+ 38″
10Artem Nych (Rusya)Gazprom–RusVelo+ 42″

6. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1Jasper Philipsen (Belçika)Alpecin–Fenix2s 55′ 50″
2André Greipel (Almanya)Israel Start-Up Nation+ 0″
3Kristoffer Halvorsen (Norveç)Uno-X Pro Cycling Team+ 0″
4Mark Cavendish (Büyük Britanya)Deceuninck–Quick-Step+ 0″
5Stanisław Aniołkowski  (Polonya)Bingoal Pauwels Sauces WB+ 0″
6Luca Mozzato (İtalya)B&B Hotels p/b KTM+ 0″
7Giovanni Lonardi (İtalya)Bardiani–CSF–Faizanè+ 0″
8Vincenzo Albanese (İtalya)Eolo–Kometa+ 0″
9Igor Boev (Rusya)Gazprom–RusVelo+ 0″
10Mārtiņš Pluto (Letonya)Abloc+ 0″

7. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1Jasper Philipsen (Belçika)Alpecin–Fenix4s 20′ 45″
2André Greipel (Almanya)Israel Start-Up Nation+ 0″
3Mark Cavendish (Büyük Britanya)Deceuninck–Quick-Step+ 0″
4Stanisław Aniołkowski  (Polonya)Bingoal Pauwels Sauces WB+ 0″
5Vincenzo Albanese (İtalya)Eolo–Kometa+ 0″
6Rick Zabel  (Almanya)Israel Start-Up Nation+ 0″
7Luca Wackermann (İtalya)Eolo–Kometa+ 0″
8Gleb Brussenskiy (Kazakistan)Astana-Premier Tech+ 0″
9Giovanni Lonardi (İtalya)Bardiani–CSF–Faizanè+ 0″
10Ahmet Örken (Türkiye)Team Sapura Cycling+ 0″

8. Etap Sonucu

SıraBisikletçiTakımZaman
1Mark Cavendish (Büyük Britanya)Deceuninck–Quick-Step3s 24′ 38″
2Jasper Philipsen (Belçika)Alpecin–Fenix+ 0″
3Kristoffer Halvorsen (Norveç)Uno-X Pro Cycling Team+ 0″
4André Greipel (Almanya)Israel Start-Up Nation+ 0″
5Giovanni Lonardi (İtalya)Bardiani–CSF–Faizanè+ 0″
6Vincenzo Albanese (İtalya)Eolo–Kometa+ 0″
7Stanisław Aniołkowski  (Polonya)Bingoal Pauwels Sauces WB+ 0″
8Damiano Cima (İtalya)Gazprom-RusVelo+ 0″
9Jokin Aranburu (İspanya)Euskaltel-Euskadi+ 0″
10Ahmet Örken (Türkiye)Team Sapura Cycling+ 0″

Klasman liderliği tablosu

Etap Kazanan Genel klasman
MaillotCyan.PNG
Puan klasmanı
Jersey green.svg
Dağlar klasmanı
Jersey red.svg
Türkiye Güzellikleri Sprint klasmanı
Jersey white.svg
Takım klasmanı
1 Arvid de Kleijn Arvid de Kleijn Arvid de Kleijn Ivar Slik Sean De Bie Delko
2 Mark Cavendish Mark Cavendish Mark Cavendish Vitaliy Buts Artyom Zakharov Alpecin-Fenix
3 Mark Cavendish Mark Cavendish Mark Cavendish Vitaliy Buts Artyom Zakharov Bingoal Pauwels Sauces WB
4 Mark Cavendish Mark Cavendish Mark Cavendish Vitaliy Buts Ivar Slik Abloc
5 Jose Manuel Diaz Jose Manuel Diaz Mark Cavendish Vitaliy Buts Ivar Slik Delko
6 Jasper Philipsen  Jose Manuel Diaz Mark Cavendish Vitaliy Buts Ivar Slik Delko
7 Jasper Philipsen Jose Manuel Diaz Jasper Philipsen Vitaliy Buts Ivar Slik Delko
8 Mark Cavendish Jose Manuel Diaz Mark Cavendish Vitaliy Buts Ivar Slik Delko
Final          

 

20192022

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Bisiklet Arşiv Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.