2021 Copa Sudamericana

2021 Copa CONMEBOL Sudamericana, CONMEBOL tarafından organize edilen Güney Amerika'nın ikinci kulüp futbol turnuvası CONMEBOL Sudamericana'nın 20'nci sezonu oynanacaktır. 2021 şampiyonu 2021 Copa Libertadores şampiyonu ile 2020 Recopa Sudamericano finali oynayacaktır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 220px-CONMEBOL_Sudamericana_logo_2017.svg_.png

Turnuva Takvimi

EtapKura Tarihleri1. Ayak Maçları2. Ayak Maçları
1. TurTBC16–18 Mart 20216–8 Nisan 2021
Grup Etabı14 Nisan 20211. Maç Günü : 20–22 Nisan 20212. Maç Günü : 27–29 Nisan 20213. Maç Günü : 4–6 Mayıs 20214. Maç Günü : 11–13 Mayıs 20215. Maç Günü : 18–20 Mayıs 20216. Maç Günü : 25–27 Mayıs 2021
1/16 Turu2 Haziran 202113–15 Temmuz 202120–22 Temmuz 2021
Çeyrek Final10–12 Ağustos 202117–19 Ağustos 2021
Yarı Final21–23 Eylül 202128–30 Eylül 2021
Final6 Kasım 2021

Katılım Sağlayan Takımlar

SıraÜlkeKatılacak Takımlar
1Arjantin
(6 Kontenjan)
1. Newell’s Old Boys (Grup Aşaması)
2. Talleres (Grup Aşaması)
3. CA Lanus (Grup Aşaması)
4. Rosario Central (Grup Aşaması)
5. Arsenal (Grup Aşaması)
6. İndependiente (Grup Aşaması)
2Brezilya
(6 Kontenjan)
1. Atletico Paranaense (Grup Aşaması)
2. RB Bragantino (Grup Aşaması)
3. Ceara (Grup Aşaması)
4. Corinthians (Grup Aşaması)
5. Atlético Goianiense (Grup Aşaması)
6. Bahia (Grup Aşaması)
3Bolivya
(4 Kontenjan)
1. Jorge Wilstermann
2. Guabirá
3. Nacional Potosí
4. Atlético Palmaflor
4Şili
(4 Kontenjan)
1. Palestino
2. Deportes Antofagasta
3. Cobresal
4. Huachipato 
5Ekvator
(4 Kontenjan)
1. Emelec
2. Guayaquil City
3. Macara
4. Aucas
6Kolombiya
(4 Kontenjan)
1. Deportes Tolima
2. La Equidad
3. Deportivo Pasto
4. Deportivo Cali 
7Paraguay
(4 Kontenjan)
1. Nacional
2. Guairena
3. 12 de Octubre
4. River Plate
8Peru
(4 Kontenjan)
1. Carlos A. Mannucci 
2. Sport Huancayo
3. Universidad Técnica de Cajamarca
4. Melgar
9Uruguay
(4 Kontenjan)
1. Peñarol
2. Montevideo City Torque
3. Cerro Largo F.C.
4. CA Fénix
10Venezuela
(4 Kontenjan)
1. Academia Puerto Cabello
2. Aragua
3. Metropolitans
4. Mineros

2021 Copa Libertadores’ten Gelecek Takımlar

2021 Copa Libertadores 3. TurGiriş Etabı
San LorenzoGrup Aşaması
Grup Aşaması
Grup Aşaması
Grup Aşaması
2021 Copa Libertadores Grup Aşaması 3. Olan Takımlar
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu
1/16 Turu

1. Tur

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
17-03-2021
07-04-2021
Guabirá 6-2 Nacional Potosí4-1
Luis Enrigue Hurtado, Diego Hoyos, Gustavo Peredo, Juan Leandro Vogliotti / Gerardo Sebastián Gularte
2-1
Kevin Mina, E-Willian Alvarez / Ronald Cuellar
17-03-2021
07-04-2021
Jorge Wilstermann 4-2 Atlético Palmaflor2-1
Moisés Villarroel Angulo, Humberto Osorio / Fernando Saldias
2-1
Moises Villaroel, Humberto Osorio / Oswaldo Blanco
16-03-2021
06-04-2021
Deportes Antofagasta 0-4 Huachipato0-1
Claudio Elías Sepúlveda
0-3
Cris Robert Martínez, Walter Uriel Mazzantti, Nicolas Silva
18-03-2021
08-04-2021
Cobresal 1-2 Palestino0-01-2
Marcos Sebastián Pol / Marcos Sebastián Pol, Marcos Sebastián Pol
16-03-2021
06-04-2021
Deportes Tolima 3-0Deportivo Cali3-0
Luis Fernando Miranda, Sergio Mosquera, Jaminton Leandro Campaz
0-0
18-03-2021
08-04-2021
La Equidad 3-2Deportivo Pasto1-2
Jean Franco Alexi Fuentes / Jhon Edison Garcia (k.k.), Jeison Medina
2-0
John Edison Garcia, Jefferson Mena
16-03-2021
06-04-2021
Macará 2-4Emelec2-2
Muriel Orlando, Jhon Santacruz / Facundo Barceló, Alexis Zapata
0-2
Facundo Barceló, Jose Francisco Cavallos
18-03-2021
08-04-2021
Aucas 5-1Guayaquil City2-1
Francisco David Fydriszewski (2) / Miguel Enrique Parrales
3-0
Francisco David Fydriszewski, Luis Cano (2)
16-03-2021
06-04-2021
12 de Octubre 0-0
(5-4 pen.)
 Nacional0-00-0
(5-4 pen.)
18-03-2021
08-04-2021
Guaireña 3-6 River Plate1-2
Lucas David Gonzalez / Pablo Daniel Zeballos, Mario Otazu
2-4
Feliciano Brizuela, Jose Verdun / Pablo Daniel Zeballos, Marcelo Gonzalez, Diego Armando Godoy, Luis Nery Caballero
17-03-2021
07-04-2021
UTC 0-5 Sport Huancayo0-1
Víctor Julio Rodolfo Balta
0-4
Ellinton Antonio Costa Morais, Oscar Barreto, Jarlin Quintero, Marcio Andre Valverde
18-03-2021
08-04-2021
Carlos A. Mannucci 3-5 Melgar1-2
José Carlos “Zlatan” Fernández / Cristian Ariel Bordacahar (2)
2-3
Leonardo Mifflin (k.k.), José Carlos “Zlatan” Fernández / Alexis Arias, Luis Enrique Iberico, Bernardo Nicolás Cuesta
18-03-2021
14-04-2021
Montevideo City Torque0-0CA Fénix0-02-0
Gustavo Javier Del Prete, Franco Catarozzi
18-03-2021
13-04-2021
Cerro Largo F.C.2-2Peñarol2-2
Mauro Nahuel Estol Rodríguez, Enzo Araciel Borges / Fabricio Formiliano, Miguel David Terans
1-4
Mauro Nahuel Estol / Agustín Álvarez Martínez (2), Facundo Daniel Torres, Robinson Martín Ferreira (k.k.)
18-03-2021
08-04-2021
Metropolitanos 3-0Academia Puerto Cabello2-0
Christian Larotonda, Robinson Flores
1-0
Marco Antonio Bustillo
17-03-2021
07-04-2021
Aragua 2-1 Mineros0-1
Brayan Alcocer
2-1
Daniel Alejandro Rivillo, Alfredo Horacio Stephens / Ely Valderrey

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Rosario Central1/8 Turu
2Huachipato
312 de Octubre
4San Lorenzo
20-04-2021Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa12 de OctubreRosario Central
21-04-2021Estadio Pedro Bidegain, Buenos AiresSan LorenzoHuachipato
27-04-2021Estadio Gigante de Arroyito, RosarioRosario CentralSan Lorenzo
27-04-2021Estadio CAP, TalcahuanoHuachipato12 de Octubre
05-05-2021Estadio CAP, TalcahuanoHuachipatoRosario Central
06-05-2021Estadio Pedro Bidegain, Buenos AiresSan Lorenzo12 de Octubre
12-05-2021Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa12 de OctubreHuachipato
12-05-2021Estadio Pedro Bidegain, Buenos AiresSan LorenzoRosario Central
19-05-2021Estadio Gigante de Arroyito, RosarioRosario CentralHuachipato
20-05-2021Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa12 de OctubreSan Lorenzo
26-05-2021Estadio Gigante de Arroyito, RosarioRosario Central12 de Octubre
26-05-2021Estadio CAP, TalcahuanoHuachipatoSan Lorenzo

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İndependiente1/8 Turu
2EC Bahia
3Guabira
4
21-04-2021EC Bahia
21-04-2021Estadio Gilberto Parada, MonteroGuabiraİndependiente
27-04-2021Estádio de Pituaçu, SalvadorEC BahiaGuabira
28-04-2021Estadio Libertadores de América, Avellanedaİndependiente
04-05-2021Estádio de Pituaçu, SalvadorEC Bahiaİndependiente
05-05-2021Guabira
11-05-2021İndependiente
13-05-2021Estadio Gilberto Parada, MonteroGuabiraEC Bahia
18-05-2021Estadio Libertadores de América, AvellanedaİndependienteEC Bahia
20-05-2021Estadio Gilberto Parada, MonteroGuabira
26-05-2021Estadio Libertadores de América, AvellanedaİndependienteGuabira
26-05-2021Estádio de Pituaçu, SalvadorEC Bahia

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Jorge Wilsterman1/8 Turu
2Arsenal FC
3Ceara SC
4Montevideo City Torque
21-04-2021Estádio Castelão, FortalezaCeara SCJorge Wilsterman
21-04-2021Montevideo City TorqueArsenal FC
27-04-2021Estadio Julio Humbert Grondona, SarandíArsenal FCCeara SC
29-04-2021Estadio Félix Capriles, CochabambaJorge WilstermanMontevideo City Torque
05-05-2021Montevideo City TorqueCeara SC
06-05-2021Estadio Julio Humbert Grondona, SarandíArsenal FCJorge Wilsterman
12-05-2021Estádio Castelão, FortalezaCeara SCArsenal FC
12-05-2021Montevideo City TorqueJorge Wilsterman
19-05-2021Estadio Félix Capriles, CochabambaJorge WilstermanArsenal FC
20-05-2021Estádio Castelão, FortalezaCeara SCMontevideo City Torque
27-05-2021Estadio Félix Capriles, CochabambaJorge WilstermanCeara SC
27-05-2021Estadio Julio Humbert Grondona, SarandíArsenal FCMontevideo City Torque

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Atletico Paranaense1/8 Turu
2FC Melgar
3SD Aucas
4Metropolitanos
20-04-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasMetropolitanosFC Melgar
20-04-2021Estadio Gonzalo Pozo Ripalda, QuitoSD AucasAtletico Paranaense
28-04-2021Arena da Baixada, CuritibaAtletico ParanaenseMetropolitanos
28-04-2021TBC, LimaFC MelgarSD Aucas
04-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasMetropolitanosSD Aucas
04-05-2021TBC, LimaFC MelgarAtletico Paranaense
11-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasMetropolitanosAtletico Paranaense
13-05-2021Estadio Gonzalo Pozo Ripalda, QuitoSD AucasFC Melgar
19-05-2021Arena da Baixada, CuritibaAtletico ParanaenseFC Melgar
19-05-2021Estadio Gonzalo Pozo Ripalda, QuitoSD AucasMetropolitanos
27-05-2021Arena da Baixada, CuritibaAtletico ParanaenseSD Aucas
27-05-2021TBC, LimaFC MelgarMetropolitanos

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Corinthians1/8 Turu
2Sport Huancayo
3River Plate
4Penarol
22-04-2021Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPenarolSport Huancayo
22-04-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónRiver PlateCorinthians
29-04-2021TBC, LimaSport HuancayoRiver Plate
29-04-2021Arena Corinthians, São PauloCorinthiansPenarol
06-05-2021TBC, LimaSport HuancayoCorinthians
06-05-2021Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPenarolRiver Plate
13-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónRiver PlateSport Huancayo
13-05-2021Estadio Campeón del Siglo, MontevideoPenarolCorinthians
18-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónRiver PlatePenarol
20-05-2021Arena Corinthians, São PauloCorinthiansSport Huancayo
26-05-2021Arena Corinthians, São PauloCorinthiansRiver Plate
26-05-2021TBC, LimaSport HuancayoPenarol

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Newell’s Old Boys1/8 Turu
2Palestino
3Atletico Goianiense
4
20-04-2021Estádio Serra Dourada, GoiâniaAtletico GoianienseNewell’s Old Boys
22-04-2021Palestino
29-04-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoPalestinoAtletico Goianiense
29-04-2021Estadio Marcelo Bielsa, Santa FeNewell’s Old Boys
04-05-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoPalestinoNewell’s Old Boys
06-05-2021Atletico Goianiense
12-05-2021Estádio Serra Dourada, GoiâniaAtletico GoianiensePalestino
13-05-2021Newell’s Old Boys
19-05-2021Estádio Serra Dourada, GoiâniaAtletico Goianiense
20-05-2021Estadio Marcelo Bielsa, Santa FeNewell’s Old BoysPalestino
25-05-2021Estadio Marcelo Bielsa, Santa FeNewell’s Old BoysAtletico Goianiense
25-05-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoPalestino

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Emelec1/8 Turu
2Deportes Tolima
3CA Talleres
4Red Bull Bragantino
22-04-2021Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull BragantinoDeportes Tolima
22-04-2021Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaCA TalleresEmelec
28-04-2021Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes TolimaCA Talleres
28-04-2021Estadio George Capwell, GuayaquilEmelecRed Bull Bragantino
05-05-2021Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes TolimaEmelec
05-05-2021Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull BragantinoCA Talleres
11-05-2021Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaCA TalleresDeportes Tolima
11-05-2021Estádio Nabi Abi Chedid, Bragança PaulistaRed Bull BragantinoEmelec
18-05-2021Estadio George Capwell, GuayaquilEmelecDeportes Tolima
18-05-2021Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaCA TalleresRed Bull Bragantino
25-05-2021Estadio George Capwell, GuayaquilEmelecCA Talleres
25-05-2021Estadio Manuel Murillo Toro, IbaguéDeportes TolimaRed Bull Bragantino

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1CA Lanus1/8 Turu
2La Equidad
3Aragua FC
4
22-04-2021La Equidad
22-04-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasAragua FCCA Lanus
29-04-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáLa EquidadAragua FC
29-04-2021Estadio Ciudad de Lanús, LanúsCA Lanus
06-05-2021Aragua FC
06-05-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáLa EquidadCA Lanus
13-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasAragua FCLa Equidad
13-05-2021CA Lanus
20-05-2021Estadio Ciudad de Lanús, LanúsCA LanusLa Equidad
20-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasAragua FC
27-05-2021Estadio Ciudad de Lanús, LanúsCA LanusAragua FC
27-05-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáLa Equidad

Ayrıca :

2021 Copa Libertadores

2021 Recopa Sudamericana

20202022

Copa Sudamericano

Futbol Arşiv Sayfası