2021 Copa Libertadores

2021 Copa CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL tarafından organize edilen Güney Amerika'nın önde gelen kulüp futbol turnuvası CONMEBOL Libertadores'un (Copa Libertadores olarak da anılır) 62'ncisi düzenlenecektir.

2021 Copa Libertadores'un kazananları, Japonya'daki 2021 FIFA Kulüpler Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak ve 2022 Recopa Sudamericana'da 2021 Copa Sudamericana'nın kazananlarına karşı oynama hakkı kazanacak. Ayrıca 2022 Copa Libertadores grup aşamasına otomatik olarak hak kazanacaklar. Palmeiras son şampiyondur.

Katılan Takımlar

ÜlkeTakım (Ülke Sıralaması)Katılım EtabıEleme Metodu
Arjantin
(6 Kontenjan)
Defensa u JusticaGrup Etabı2020 Copa Sudamericana Şampiyonu
Boca Juniors
(Arjantin 2)
Grup Etabı2019–20 Superliga Argentina Şampiyonu
2020 Copa de la Liga Profesional Şampiyonu
River Plate (Arjantin 3)Grup Etabı2019–20 Copa Argentina Şampiyonu

Racing Club (Arjantin 4)
Grup Etabı2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 

Argentinos Juniors (Arjantin 5)
Grup Etabı2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 
Velez Sarsfield (Arjantin 6)İkinci Etap2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 
San Lorenzo (Arjantin 7)İkinci Etap2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 
Bolivya
(4 Kontenjan)
Always Ready (Bolivya 1)Grup Etabı2020 Apertura Şampiyonu
The Strongest (Bolivya 2)Grup Etabı2020 Apertura İkinci
Bolivar (Bolivya 3)İkinci Etap2020 Apertura 3rd place
Royal Pari (Bolivya 4)Birinci Etap2020 Apertura 4th place
Brezilya
(7 Kontenjan)
Flamengo RJ (Brezilya 1)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A Şampiyonu
Palmerias (Brezilya 2)Grup Etabı2020 Copa Libertadores Şampiyonu
İnternational (Brezilya 3)Grup Etabı2020 Copa do Brasil Şampiyonu
Atletico Mineiro (Brezilya 4)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A İkincisi
Sao Paulo (Brezilya 5)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A Üçüncüsü
Fluminense (Brezilya 6)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A Dördüncüsü
Gremio (Brezilya 7)İkinci Etap2020 Campeonato Brasileiro Série A Beşincisi
Santos (Brezilya 8)İkinci Etap2020 Campeonato Brasileiro Série A Altıncısı
Şili
(4 Kontenjan)
Universidad Católica (Şili 1)Grup Etabı2020 Primera División Şampiyonu
Unión La Calera (Şili 2)Grup Etabı2020 Primera División İkinci
Universidad de Chile (Şili 3)İkinci Etap2020 Primera División Üçüncüsü
Unión Española (Şili 4)İkinci Etap2020 Copa Chile Şampiyonu
Kolombiya
(4 Kontenjan)
America De Cali (Kolombiya 1)Grup Etabı2020 Primera A Şampiyonu
Santa Fe (Kolombiya 2)Grup Etabı2020 Primera A İkinci
Junior
(Kolombiya 3)
İkinci Etap2020 Primera A 
Atletico Nacional
(Kolombiya 4)
İkinci Etap2020 Primera A 
Ekvator
(4 Kontenjan)
Barcelona SC (Ekvator 1)Grup Etabı2020 Serie A Şampiyonu
LDU Quito (Ekvator 2)Grup Etabı2020 Serie A İkinci
İndependiente del Valle (Ekvator 3)İkinci Etap2020 Serie A 
Universidad Catolica (Ekvator 4)Birinci Etap2020 Serie A 
Paraguay
(4 Kontenjan)
Cerro Porteno
(Paraguay 1)
Grup Etabı2020 Primera División 
Club Olimpia (Paraguay 2)Grup Etabı2020 Primera División 
Libertad (Paraguay 3)İkinci Etap2020 Primera División 
Guarani (Paraguay 4)Birinci Etap2020 Primera División 
Peru
(4 Kontenjan)
Sporting Cristal (Peru 1)Grup Etabı2020 Liga 1 Şampiyonu
Universitario (Peru 2)Grup Etabı2020 Liga 1 İkinci
AyacuchO FC
(Peru 3)
İkinci Etap2020 Liga 1 Üçüncüsü
Universidad César Vallejo
(Peru 4)
Birinci Etap2020 Liga 1 Dördüncüsü
Uruguay
(4 Kontenjan)
(Uruguay 1)Grup Etabı2020 Primera División Şampiyonu
(Uruguay 2)Grup Etabı2020 Primera División İkinci
Montevideo Wanderers (Uruguay 3)İkinci Etap2020 Primera División 
Liverpool F.C. (Uruguay 4)Birinci Etap2020 Primera División 
Venezuela
(4 Kontenjan)
Deportivo La Guaira
(Venezuela 1)
Grup Etabı2020 Primera División Şampiyonu
Deportivo Tachira
(Venezuela 2)
Grup Etabı2020 Primera División İkincisi
Deportivo Lara
(Venezuela 3)
İkinci Etap2020 Primera División Üçüncüsü
Caracas FC
(Venezuela 4)
Birinci Etap2020 Primera División Dördüncüsü

Maç ve Kura Takvimi

Etap Kura Tarihi Birinci Maçlar İkinci Maçlar
Birinci Etap TBC 16–18 Şubat 2021 23–25 Şubat 2021
İkinci Etap 2–4 Mart 2021 9–11 Mart 2021
Üçüncü Etap 16–18 Mart 2021 6–8 Nisan 2021
Grup Aşaması
  • 1. Maç Günü : 20–22 Nisan 2021
  • 2. Maç Günü : 27–29 Nisan 2021
  • 3. Maç Günü : 4–6 Mayıs 2021
  • 4. Maç Günü : 11–13 Mayıs 2021
  • 5. Maç Günü : 18–20 Mayıs 2021
  • 6. Maç Günü : 25–27 Mayıs 2021
1/16 Turu 02 Haziran 2021 13–15 Temmuz 2021 20–22 Temmuz 2021
Çeyrek Final 10–12 Ağustos 2021 17–19 Ağustos 2021
Yarı Final 21–23 Eylül 2021 28–30 Eylül 2021
Final 20 Kasım 2021

Eleme Turu

1. Tur

TarihStadyum, Şehir1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
23-02-2021
02-03-2021
Parque Alfredo Víctor Viera, Montevideo
Estadio Olímpico Atahualpa, Quito
Liverpool F.C.2-4Universidad Católica2-1
Agustin Davila, Martin Correa / Juan Manuel Tevez
0-3
Juan Tevez, Walter Chala, Guillermo de los Santos
24-02-2021
02-03-2021
Estadio Monumental, Lima
Estadio Olímpico de la UCV, Caracas
Universidad César Vallejo0-2Caracas0-00-2
Jorge Echeverria, Richard Celis
24-02-2021
02-03-2021
Estadio Ramón Tahuichi Aguilera, Santa Cruz de la Sierra
Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa
Royal Pari2-5Guaraní1-4
Rubilio Castillo / Antonio Marin (2), Jose Florentin, Fernando Fernandez
1-1
Jose Florentin (og) / Angel Benitez

2. Tur

TarihStadyum, Şehir1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
10-03-2021
17-03-2021
Estadio Olímpico Atahualpa, Quito
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Universidad Católica2-3Libertad0-1
Rodrigo Bogarin
2-2
Walter Chala, Juan Tevez / Sebastian Ferreira (2)
09-03-2021
16-03-2021
Arena do Grêmio, Porto Alegre
Estadio Olímpico Atahualpa, Quito (Ecuador)
Gremio8-2Ayayucho6-1
David Braz, Ferreira, Diego Souza (3), Guilherme da Silva Azevedo / Minzun Quina
2-1
Aldemir dos Santos Ferreira, Ricardinho / Leandro Sosa
09-03-2021
16-03-2021
Parque Alfredo Víctor Viera, Montevideo
Estadio Hernando Siles, La Paz
Montevideo Wanderers1-5Bolívar1-0
Kevin Rolon
0-5
Leonardo Ramos (2), Bruno Miranda, Damian Macaluso (k.k.), Victor Abrego
10-03-2021
17-03-2021
Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos, Santiago
Estadio Pedro Bidegain, Buenos Aires
Universidad de Chile1-3San Lorenzo1-1
Angelo Henriquez / Franco Di Santo
0-2
Franco Di Santo, Angel Romero
09-03-2021
16-03-2021
Estádio Urbano Caldeira, Santos
Estadio Olímpico de la UCV, Caracas
Santos3-2Deportivo Lara2-1
Vinicius Balieiro, Kaiky Fernandes Melo / Ignacio Anzola
1-1
Yeferson Julio Soteldo / Yeferson Julio Soteldo
10-03-2021
17-03-2021
Estadio Olímpico de la UCV, Caracas
Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla
Caracas2-5Junior1-2
Samson Akinyoola / Miguel Angel Borja, Willer Ditta
1-3
Samson Akinyoola / Miguel Angel Borja, Teofilo Gutierrez, Jhon Pajoy 
09-03-2021
16-03-2021
Estadio Santa Laura, Santiago
Estadio Rodrigo Paz Delgado, Quito
Unión Española1-0Independiente del Valle1-0
Beder Julio Caicedo
2-6
Victor Mendez, Patricio Rubio / Pedro Vite, Brian Montenegro (3), Lorenzo Faravelli (2)
11-03-2021
18-03-2021
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Estadio Atanasio Girardot, Medellín
Guaraní0-2Atlético Nacional0-2
Alexis Villalva (og), Brayan Rovira
0-3
Andres Andrade (2), Jarlan Barrera

3. Tur

TarihStadyum, Şehir1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Estadio Atanasio Girardot, Medellín
Libertad2-4Atletico Nacional1-0
Cristian Baez
1-4
ulio Enciso
Jarlan Barrera, Baldomero Perlaza, Jonathan Alvez, Jefferson Duque
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Arena do Grêmio, Porto Alegre
Independiente del Valle4-2Gremio2-1
Lorenzo Faravelli (2) / Diego Souza
2-1
Cristian Ortiz (2) / Jean Pyerre
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Hernando Siles, La Paz
Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla
Club Bolivar2-1Junior2-1
Leonardo Ramos, Diego Bejarano / German Mera
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Pedro Bidegain, Buenos Aires
Estádio Nacional Mané Garrincha, Brasília
San Lorenzo3-5Santos1-3
Angel Romero / Lucas Braga, Marinho, Angelo Gabriel
2-2
Franco Di Santo, Angel Romero / Marcos Leonardo, Para

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
11/8 Turu
21/8 Turu
32021 Copa Sudamericano
4

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Palmeiras1/8 Turu
2Defensa y Justicia1/8 Turu
3Universitario2021 Copa Sudamericano
4Independiente del Valle

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
11/8 Turu
21/8 Turu
32021 Copa Sudamericano
4

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
11/8 Turu
21/8 Turu
32021 Copa Sudamericano
4

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
11/8 Turu
21/8 Turu
32021 Copa Sudamericano
4

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
11/8 Turu
21/8 Turu
32021 Copa Sudamericano
4

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
11/8 Turu
21/8 Turu
32021 Copa Sudamericano
4

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
11/8 Turu
21/8 Turu
32021 Copa Sudamericano
4

Ayrıca :

20202022

Copa Libertadores