2021 Copa Libertadores

2021 Copa CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL tarafından organize edilen Güney Amerika’nın önde gelen kulüp futbol turnuvası CONMEBOL Libertadores’un (Copa Libertadores olarak da anılır) 62’ncisi düzenlenecektir. 2021 Copa Libertadores’un kazananları, Japonya’daki 2021 FIFA Kulüpler Dünya Kupası‘na katılmaya hak kazanacak ve 2022 Recopa Sudamericana‘da 2021 Copa Sudamericana‘nın kazananlarına karşı oynama hakkı kazanacak. Ayrıca 2022 Copa Libertadores grup aşamasına otomatik olarak hak kazanacaklar. Palmeiras son şampiyondur.

Turnuva Detayları
Tarih 23 Şubaat – 20 Kasım 2021 2021
Takım Sayısı 47 (10 Ülke)
Final Sıralaması
Şampiyon  
İkinci  
Turnuva İstatistikleri
Oynana Maç Sayısı 154
Gol Sayısı 420 (2.73 maçbaşı)
Gol Krallığı Gabriel Barbosa (Flamengo) 10 gol
En İyi Oyuncu  

Katılan Takımlar

ÜlkeTakım (Ülke Sıralaması)Katılım EtabıEleme Metodu
Arjantin
(6 Kontenjan)
Defensa u JusticaGrup Etabı2020 Copa Sudamericana Şampiyonu
Boca Juniors
(Arjantin 2)
Grup Etabı2019–20 Superliga Argentina Şampiyonu
2020 Copa de la Liga Profesional Şampiyonu
River Plate (Arjantin 3)Grup Etabı2019–20 Copa Argentina Şampiyonu

Racing Club (Arjantin 4)
Grup Etabı2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 

Argentinos Juniors (Arjantin 5)
Grup Etabı2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 
Velez Sarsfield (Arjantin 6)İkinci Etap2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 
San Lorenzo (Arjantin 7)İkinci Etap2019–20 Superliga Argentina and 2020 Copa de la Superliga 
Bolivya
(4 Kontenjan)
Always Ready (Bolivya 1)Grup Etabı2020 Apertura Şampiyonu
The Strongest (Bolivya 2)Grup Etabı2020 Apertura İkinci
Bolivar (Bolivya 3)İkinci Etap2020 Apertura 3rd place
Royal Pari (Bolivya 4)Birinci Etap2020 Apertura 4th place
Brezilya
(7 Kontenjan)
Flamengo RJ (Brezilya 1)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A Şampiyonu
Palmerias (Brezilya 2)Grup Etabı2020 Copa Libertadores Şampiyonu
İnternational (Brezilya 3)Grup Etabı2020 Copa do Brasil Şampiyonu
Atletico Mineiro (Brezilya 4)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A İkincisi
Sao Paulo (Brezilya 5)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A Üçüncüsü
Fluminense (Brezilya 6)Grup Etabı2020 Campeonato Brasileiro Série A Dördüncüsü
Gremio (Brezilya 7)İkinci Etap2020 Campeonato Brasileiro Série A Beşincisi
Santos (Brezilya 8)İkinci Etap2020 Campeonato Brasileiro Série A Altıncısı
Şili
(4 Kontenjan)
Universidad Católica (Şili 1)Grup Etabı2020 Primera División Şampiyonu
Unión La Calera (Şili 2)Grup Etabı2020 Primera División İkinci
Universidad de Chile (Şili 3)İkinci Etap2020 Primera División Üçüncüsü
Unión Española (Şili 4)İkinci Etap2020 Copa Chile Şampiyonu
Kolombiya
(4 Kontenjan)
America De Cali (Kolombiya 1)Grup Etabı2020 Primera A Şampiyonu
Santa Fe (Kolombiya 2)Grup Etabı2020 Primera A İkinci
Junior
(Kolombiya 3)
İkinci Etap2020 Primera A 
Atletico Nacional
(Kolombiya 4)
İkinci Etap2020 Primera A 
Ekvator
(4 Kontenjan)
Barcelona SC (Ekvator 1)Grup Etabı2020 Serie A Şampiyonu
LDU Quito (Ekvator 2)Grup Etabı2020 Serie A İkinci
İndependiente del Valle (Ekvator 3)İkinci Etap2020 Serie A 
Universidad Catolica (Ekvator 4)Birinci Etap2020 Serie A 
Paraguay
(4 Kontenjan)
Cerro Porteno
(Paraguay 1)
Grup Etabı2020 Primera División 
Club Olimpia (Paraguay 2)Grup Etabı2020 Primera División 
Libertad (Paraguay 3)İkinci Etap2020 Primera División 
Guarani (Paraguay 4)Birinci Etap2020 Primera División 
Peru
(4 Kontenjan)
Sporting Cristal (Peru 1)Grup Etabı2020 Liga 1 Şampiyonu
Universitario (Peru 2)Grup Etabı2020 Liga 1 İkinci
AyacuchO FC
(Peru 3)
İkinci Etap2020 Liga 1 Üçüncüsü
Universidad César Vallejo
(Peru 4)
Birinci Etap2020 Liga 1 Dördüncüsü
Uruguay
(4 Kontenjan)
(Uruguay 1)Grup Etabı2020 Primera División Şampiyonu
(Uruguay 2)Grup Etabı2020 Primera División İkinci
Montevideo Wanderers (Uruguay 3)İkinci Etap2020 Primera División 
Liverpool F.C. (Uruguay 4)Birinci Etap2020 Primera División 
Venezuela
(4 Kontenjan)
Deportivo La Guaira
(Venezuela 1)
Grup Etabı2020 Primera División Şampiyonu
Deportivo Tachira
(Venezuela 2)
Grup Etabı2020 Primera División İkincisi
Deportivo Lara
(Venezuela 3)
İkinci Etap2020 Primera División Üçüncüsü
Caracas FC
(Venezuela 4)
Birinci Etap2020 Primera División Dördüncüsü

Maç ve Kura Takvimi

Etap Kura Tarihi Birinci Maçlar İkinci Maçlar
Birinci Etap TBC 16–18 Şubat 2021 23–25 Şubat 2021
İkinci Etap 2–4 Mart 2021 9–11 Mart 2021
Üçüncü Etap 16–18 Mart 2021 6–8 Nisan 2021
Grup Aşaması
  • 1. Maç Günü : 20–22 Nisan 2021
  • 2. Maç Günü : 27–29 Nisan 2021
  • 3. Maç Günü : 4–6 Mayıs 2021
  • 4. Maç Günü : 11–13 Mayıs 2021
  • 5. Maç Günü : 18–20 Mayıs 2021
  • 6. Maç Günü : 25–27 Mayıs 2021
1/16 Turu 02 Haziran 2021 13–15 Temmuz 2021 20–22 Temmuz 2021
Çeyrek Final 10–12 Ağustos 2021 17–19 Ağustos 2021
Yarı Final 21–23 Eylül 2021 28–30 Eylül 2021
Final 20 Kasım 2021

Eleme Turu

1. Tur

TarihStadyum, Şehir1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
23-02-2021
02-03-2021
Parque Alfredo Víctor Viera, Montevideo
Estadio Olímpico Atahualpa, Quito
Liverpool F.C.2-4Universidad Católica2-1
Agustin Davila, Martin Correa / Juan Manuel Tevez
0-3
Juan Tevez, Walter Chala, Guillermo de los Santos
24-02-2021
02-03-2021
Estadio Monumental, Lima
Estadio Olímpico de la UCV, Caracas
Universidad César Vallejo0-2Caracas0-00-2
Jorge Echeverria, Richard Celis
24-02-2021
02-03-2021
Estadio Ramón Tahuichi Aguilera, Santa Cruz de la Sierra
Estadio Luis Alfonso Giagni, Villa Elisa
Royal Pari2-5Guaraní1-4
Rubilio Castillo / Antonio Marin (2), Jose Florentin, Fernando Fernandez
1-1
Jose Florentin (og) / Angel Benitez

2. Tur

TarihStadyum, Şehir1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
10-03-2021
17-03-2021
Estadio Olímpico Atahualpa, Quito
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Universidad Católica2-3Libertad0-1
Rodrigo Bogarin
2-2
Walter Chala, Juan Tevez / Sebastian Ferreira (2)
09-03-2021
16-03-2021
Arena do Grêmio, Porto Alegre
Estadio Olímpico Atahualpa, Quito (Ecuador)
Gremio8-2Ayayucho6-1
David Braz, Ferreira, Diego Souza (3), Guilherme da Silva Azevedo / Minzun Quina
2-1
Aldemir dos Santos Ferreira, Ricardinho / Leandro Sosa
09-03-2021
16-03-2021
Parque Alfredo Víctor Viera, Montevideo
Estadio Hernando Siles, La Paz
Montevideo Wanderers1-5Bolívar1-0
Kevin Rolon
0-5
Leonardo Ramos (2), Bruno Miranda, Damian Macaluso (k.k.), Victor Abrego
10-03-2021
17-03-2021
Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos, Santiago
Estadio Pedro Bidegain, Buenos Aires
Universidad de Chile1-3San Lorenzo1-1
Angelo Henriquez / Franco Di Santo
0-2
Franco Di Santo, Angel Romero
09-03-2021
16-03-2021
Estádio Urbano Caldeira, Santos
Estadio Olímpico de la UCV, Caracas
Santos3-2Deportivo Lara2-1
Vinicius Balieiro, Kaiky Fernandes Melo / Ignacio Anzola
1-1
Yeferson Julio Soteldo / Yeferson Julio Soteldo
10-03-2021
17-03-2021
Estadio Olímpico de la UCV, Caracas
Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla
Caracas2-5Junior1-2
Samson Akinyoola / Miguel Angel Borja, Willer Ditta
1-3
Samson Akinyoola / Miguel Angel Borja, Teofilo Gutierrez, Jhon Pajoy 
09-03-2021
16-03-2021
Estadio Santa Laura, Santiago
Estadio Rodrigo Paz Delgado, Quito
Unión Española1-0Independiente del Valle1-0
Beder Julio Caicedo
2-6
Victor Mendez, Patricio Rubio / Pedro Vite, Brian Montenegro (3), Lorenzo Faravelli (2)
11-03-2021
18-03-2021
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Estadio Atanasio Girardot, Medellín
Guaraní0-2Atlético Nacional0-2
Alexis Villalva (og), Brayan Rovira
0-3
Andres Andrade (2), Jarlan Barrera

3. Tur

TarihStadyum, Şehir1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Estadio Atanasio Girardot, Medellín
Libertad2-4Atletico Nacional1-0
Cristian Baez
1-4
ulio Enciso
Jarlan Barrera, Baldomero Perlaza, Jonathan Alvez, Jefferson Duque
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Arena do Grêmio, Porto Alegre
Independiente del Valle4-2Gremio2-1
Lorenzo Faravelli (2) / Diego Souza
2-1
Cristian Ortiz (2) / Jean Pyerre
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Hernando Siles, La Paz
Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla
Club Bolivar2-1Junior2-1
Leonardo Ramos, Diego Bejarano / German Mera
0-3
Miguel Angel Borja, Luis Gonzalez, Freddy Hinestroza
06-04-2021
13-04-2021
Estadio Pedro Bidegain, Buenos Aires
Estádio Nacional Mané Garrincha, Brasília
San Lorenzo3-5Santos1-3
Angel Romero / Lucas Braga, Marinho, Angelo Gabriel
2-2
Franco Di Santo, Angel Romero / Marcos Leonardo, Para

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Palmerias650120-7151/8 Turu
2Defensa y Justicia623111-891/8 Turu
3Independiente del Valle61238-1152021 Copa Sudamericano
4Universitario61146-194
21-04-2021Estadio Rodrigo Paz Delgado, QuitoIndependiente del Valle1-1
Christian Jonatan Ortiz / Carlos Rodolfo Rotondi
Defensa y Justicia
21-04-2021Estadio Monumental, LimaUniversitario2-3
Enzo Hernán Gutiérrez (2) / Danilo, Raphael Veiga, Renan Viktor da Silva
Palmerias
27-04-2021Allianz Parque, São PauloPalmerias5-0
Rony (2), Luiz Adriano, Patrick, Danilo
Independiente del Valle
28-04-2021Estadio Norberto Tomaghello, Florencio VarelaDefensa y Justicia3-0
Francisco Andrés Pizzini, Walter Bou (2)
Universitario
04-05-2021Estadio Norberto Tomaghello, Florencio VarelaDefensa y Justicia1-2
Nicolas Tripichio / Rony (2)
Palmerias
05-05-2021Estadio Rodrigo Paz Delgado, QuitoIndependiente del Valle4-0
Jhon Sanchez (2), Jacob Murillo, Cristian Ortiz
Universitario
11-05-2021Estadio Rodrigo Paz Delgado, QuitoIndependiente del Valle0-1
Raphael Veiga
Palmerias
12-05-2021Estadio Monumental, LimaUniversitario1-1
Alberto Quintero / Braian Romero
Defensa y Justicia
18-05-2021Allianz Parque, São PauloPalmerias3-4
Ze Rafael, Gustavo Scarpa, Willian / Walter Bou (2), Matias Rodriguez, Vanderlan Barbosa
 90′ Braian Romero
Defensa y Justicia
18-05-2021Estadio Monumental, LimaUniversitario3-2
Alex Valera (2), Alberto Quintero / Jhon Sanchez, Cristian Ortiz
Independiente del Valle
27-05-2021Allianz Parque, São PauloPalmerias6-0
Matias Vina, Ze Rafael, Gustavo Gomez, Willian, Rony (2)
Universitario
27-05-2021Estadio Norberto Tomaghello, Florencio VarelaDefensa y Justicia1-1
Braian Romero / Joffre Escobar
Independiente del Valle

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İnternational631212-5101/8 Turu
2Olimpia630313-1491/8 Turu
3Deportivo Tachira630314-1792021 Copa Sudamericano
4Always Ready62138-117
21-04-2021Estadio Hernando Siles, La PazAlways Ready2-0
Fernando Saucedo, Carmelo Algaranez
İnternational
21-04-2021Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San CristóbalDeportivo Tachira3-2
Lucas Emanuel Gómez, Freddy Gondola, Lucas Federico Trejo / Ramon Sosa, Iván Arturo Torres
Olimpia
27-04-2021Estádio Beira-Rio, Porto Alegreİnternational4-0
Víctor Leandro Cuesta, Patrick, Thiago Galhardo, Yuri Alberto
Deportivo Tachira
28-04-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónOlimpia2-1
Roque Luis Santa Cruz, Richard Ortiz / Diego Fabián Polenta (k.k.)
Always Ready
04-05-2021Estádio Beira-Rio, Porto Alegreİnternational6-1
ictor Cuesta, Edenilson, Thiago Galhardo (2), Yuri Alberto, Caio Vidal / Derlis Gonzalez
Olimpia
05-05-2021Estadio Hernando Siles, La PazAlways Ready2-0
Marcos Ovejero, John Mosquera
Deportivo Tachira
11-05-2021Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San CristóbalDeportivo Tachira2-1
Nelson Hernandez, Maurice Cova / Thiago Galhardo
İnternational
12-05-2021Estadio Hernando Siles, La PazAlways Ready1-2
Rodrigo Ramallo / Walter Gonzalez, Alejandro Silva
Olimpia
18-05-2021Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San CristóbalDeportivo Tachira7-2
Freddy Gondola (2), Yerson Chacon, Lucas Gomez, Michael Covea (2), Duglar Angarita / John Mosquera, Vander Sacramento Vieira
Always Ready
18-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónOlimpia0-1
Yuri Alberto
İnternational
27-05-2021Estadio Defensores del Chaco, AsunciónOlimpia6-2
Richard Ortiz (2), Hugo Quintana, Derlis Gonzalez, Isidro Pitta, Cristopher Varela (og)  / Lucas Trejo, Duglar Angarita
Deportivo Tachira
27-05-2021Estádio Beira-Rio, Porto Alegreİnternational0-0Always Ready

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Barcelona SC641110-3131/8 Turu
2Boca Juniors63126-2101/8 Turu
3Santos 62048-662021 Copa Sudamericano
4The Strongest62044-146
21-04-2021Estádio Urbano Caldeira, SantosSantos 0-2
Carlos Garces, Para (k.k.)
Barcelona SC
21-04-2021Estadio Hernando Siles, La PazThe Strongest0-1
Sebastian Villa
Boca Juniors
27-04-2021Estadio Alberto J. Armando, Buenos AiresBoca Juniors2-0
Carlos Tevez, Sebastian Villa
Santos 
28-04-2021Estadio Monumental Isidro Romero Carbo, GuayaquilBarcelona SC4-0
Carlos Jhon Garcés, Mario Pineida, Emmanuel Martínez, Juan Gabriel Valverde (k.k.)
The Strongest
04-05-2021Estádio Urbano Caldeira, SantosSantos 5-0
Marinho, Gabriel Cordeiro Pirani, Vinicius Balieiro, Lucas Braga, Kevin
The Strongest
05-05-2021Estadio Monumental Isidro Romero Carbo, GuayaquilBarcelona SC1-0
Carlos Garces
Boca Juniors
11-05-2021Estadio Hernando Siles, La PazThe Strongest2-0
Jair Reynoso (2)
Barcelona SC
12-05-2021Estádio Urbano Caldeira, SantosSantos 1-0
Felipe Jonatan
Boca Juniors
18-05-2021Estadio Hernando Siles, La PazThe Strongest2-1
Jair Reynoso, Willie Barbosa / Felipe Jonatan
Santos 
18-05-2021Estadio Alberto J. Armando, Buenos AiresBoca Juniors0-0Barcelona SC
27-05-2021Estadio Alberto J. Armando, Buenos AiresBoca Juniors3-0
Agustin Almendra, Sebastian Villa, Juan Valverde (og)
The Strongest
27-05-2021Estadio Monumental Isidro Romero Carbo, GuayaquilBarcelona SC3-1
Damian Diaz (2), Jean Montano / Kaio Jorge
Santos 

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fluminense632110-7111/8 Turu
2River Plate 62317-791/8 Turu
3Junior61416-672021 Copa Sudamericano
4Club İndependiente Santa Fe60334-73
21-04-2021Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFluminense1-1
Fred / Gonzalo Montiel
River Plate
21-04-2021Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, BarranquillaJunior 1-1
Fredy Hinestroza Arias / Kelvin Osorio
Club İndependiente Santa Fe
27-04-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáClub İndependiente Santa Fe1-2
Daniel Giraldo / Fred (2)
Fluminense
28-04-2021Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos AiresRiver Plate 2-1
Héctor David Martínez, Julián Álvarez / Miguel Ángel Borja
Junior
04-05-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáClub İndependiente Santa Fe 0-0River Plate
05-05-2021Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, BarranquillaJunior 1-1
Miguel Angel Borja / Kayky da Silva Chagas
Fluminense
11-05-2021Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFluminense 2-1
Fred, Caio Paulista / Jersson Gonzalez
Club İndependiente Santa Fe
12-05-2021Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, BarranquillaJunior 1-1
Miguel Angel Borja / Paulo Diaz
River Plate
18-05-2021Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFluminense 1-2
Abel Hernandez / Carmelo Valencia, Edwuin Cetre
Junior
18-05-2021Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos AiresRiver Plate 2-1
Fabrizio Angileri, Julian Alvarez / Kelvin Osorio
Club İndependiente Santa Fe
27-05-2021Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos AiresRiver Plate 1-3
Federico Girotti / Caio Paulista, Nene, Yago Felipe
Fluminense
27-05-2021Estadio Metropolitano de Techo, BogotáClub İndependiente Santa Fe 0-0Junior

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Racing Club64209-2141/8 Turu
2Sao Paulo63219-2111/8 Turu
3Sporting Cristal61143-1042021 Copa Sudamericano
4CA Rentistas60332-93
21-04-2021Estadio Nacional, LimaSporting Cristal0-3
Luan Vinícius da Silva, Martín Nicolás Benítez, Éder Citadin Martins
Sao Paulo
21-04-2021Estadio Centenario, MontevideoCA Rentistas1-1
Ederson Salomón Rodríguez / Juan José Cáceres
Racing Club
27-04-2021Estadio Presidente Juan Domingo Perón, AvellanedaRacing Club2-1
Juan José Cáceres, Tomás Alejandro Chancalay / Christofer Gonzáles
Sporting Cristal
28-04-2021Estádio do Morumbi, São PauloSao Paulo2-0
Pablo Felipe Teixeira, Reinaldo Manoel da Silva
CA Rentistas
04-05-2021Estadio Presidente Juan Domingo Perón, AvellanedaRacing Club0-0Sao Paulo
05-05-2021Estadio Centenario, MontevideoCA Rentistas0-0Sporting Cristal
11-05-2021Estadio Nacional, LimaSporting Cristal0-2
Tomas Chancalay, Ignacio Piatti
Racing Club
12-05-2021Estadio Centenario, MontevideoCA Rentistas1-1
Martin Gonzalez / Luis Orejuela
Sao Paulo
18-05-2021Estádio do Morumbi, São PauloSao Paulo0-1
Joaquin Novillo
Racing Club
18-05-2021Estadio Nacional, LimaSporting Cristal2-0
Alejandro Hohberg, Gerald Tavara
CA Rentistas
27-05-2021Estádio do Morumbi, São PauloSao Paulo3-0
Bruno Alves, Joao Rojas, Vitor Bueno
Sporting Cristal
27-05-2021Estadio Presidente Juan Domingo Perón, AvellanedaRacing Club3-0
Tomas Chancalay (2), Julian Lopez
CA Rentistas

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Argentinos Juniors64027-3121/8 Turu
2Universidad Catolica63036-791/8 Turu
3Club Nacional62229-982021 Copa Sudamericano
4Atletico Nacional61236-95
21-04-2021Estadio Diego Armando Maradona, Buenos AiresArgentinos Juniors2-0
Gabriel Ávalos, Emanuel Herrera
Club Nacional
21-04-2021Estadio Hernán Ramírez Villegas, PereiraAtletico Nacional2-0
Andrés Felipe Andrade, Jefferson Andrés Duque
Universidad Catolica
27-04-2021Estadio Gran Parque Central, MontevideoClub Nacional4-4
Gonzalo Rubén Bergessio (3), Leandro Miguel Fernández / Jarlan Junior Barrera (2), Andrés Felipe Andrade, Renzo Miguel Orihuela (k.k.)
Atletico Nacional
28-04-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoUniversidad Catolica0-2
César Gabriel Florentín, Gabriel Agustín Hauche
Argentinos Juniors
04-05-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoUniversidad Catolica3-1
Fernando Zampedri, Clemente Montes, Diego Valencia / Leandro Fernandez
Club Nacional
05-05-2021Estadio Hernán Ramírez Villegas, PereiraAtletico Nacional0-2
Gabriel Avalos (2)
Argentinos Juniors
11-05-2021Estadio Diego Armando Maradona, Buenos AiresArgentinos Juniors0-1
Fernando Zampedri
Universidad Catolica
12-05-2021Estadio Hernán Ramírez Villegas, PereiraAtletico Nacional0-0Club Nacional
18-05-2021Estadio Gran Parque Central, MontevideoClub Nacional1-0
Brian Ocampo 
Universidad Catolica
18-05-2021Estadio Diego Armando Maradona, Buenos AiresArgentinos Juniors1-0
Emanuel Herrera 
Atletico Nacional
27-05-2021Estadio Gran Parque Central, MontevideoClub Nacional2-0
Gonzalo Bergessio, Brian Ocampo
Argentinos Juniors
27-05-2021Estadio San Carlos de Apoquindo, SantiagoUniversidad Catolica2-0
Luciano Aued, Diego Valencia
Atletico Nacional

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Flamengo RJ633014-9121/8 Turu
2Velez Sarsfield631210-8101/8 Turu
3LDU Quito622215-1382021 Copa Sudamericano
4Union La Calera60248-172
21-04-2021Estadio José Amalfitani, Buenos AiresVelez Sarsfield2-3
Lucas Janson (2) / Willian Arao, Gabriel Barbosa, Giorgian De Arrascaeta
Flamengo RJ
21-04-2021Estadio Municipal Nicolás Chahuán Nazar, La CaleraUnion La Calera2-2
Andrés Alejandro Vilches (2) / Billy Vladimir Arce (2)
LDU Quito
27-04-2021Estadio Rodrigo Paz Delgado, QuitoLDU Quito3-1
Cristian Martínez Borja (2), Cristian Martínez Borja / Pablo Ignacio Galdames
Velez Sarsfield
28-04-2021Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFlamengo RJ4-1
Gabriel Barbosa (2), Giorgian Daniel De Arrascaeta, Pedro Guilherme / Jorge Sebastián Sáez
Union La Calera
04-05-2021Estadio Municipal Nicolás Chahuán Nazar, La CaleraUnion La Calera0-2
Agustin Bouzat, Luca Orellano
Velez Sarsfield
05-05-2021Estadio Rodrigo Paz Delgado, QuitoLDU Quito2-3
Cristian Martinez, Luis Amarilla / Gabriel Barbosa (2), Bruno Henrique
Flamengo RJ
11-05-2021Estadio Municipal Nicolás Chahuán Nazar, La CaleraUnion La Calera2-2
Ariel Martinez, Willian Arao (og) / Gabriel Barbosa, Willian Arao
Flamengo RJ
12-05-2021Estadio José Amalfitani, Buenos AiresVelez Sarsfield3-1
Thiago Almada, Lucas Janson, Matias Zunino / Federico Mancuello
LDU Quito
18-05-2021Estadio José Amalfitani, Buenos AiresVelez Sarsfield2-1
Cristian Tarragona, Thiago Almada / Jeisson Vargas
Union La Calera
18-05-2021Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFlamengo RJ2-2
Pedro, Gustavo Henrique / Franklin Guerra, Jhojan Julio 
LDU Quito
27-05-2021Estádio do Maracanã, Rio de JaneiroFlamengo RJ0-0Velez Sarsfield
27-05-2021Estadio Rodrigo Paz Delgado, QuitoLDU Quito5-2
Matias Fernandez (og), Luis Amarilla (2), Billy Arce (2) / Sebastian Saez (2)
Union La Calera

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Atletico Mineiro651015-3161/8 Turu
2Cerro Porteno63124-6101/8 Turu
3America de Cali61145-942021 Copa Sudamericano
4Deportivo La Guaira60332-93
21-04-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasDeportivo La Guaira1-1
Luis Adrian Martinez / Federico Matías Javier Zaracho
Atletico Mineiro
21-04-2021Estadio Alfonso López, BucaramangaAmerica de Cali0-2
Robert Morales, Angel Rodrigo Cardozo
Cerro Porteno
27-04-2021Estádio Mineirão, Belo HorizonteAtletico Mineiro2-1
Hulk (2) / Luis Francisco Sánchez
America de Cali
28-04-2021Estadio General Pablo Rojas, AsunciónCerro Porteno0-0Deportivo La Guaira
04-05-2021Estádio Mineirão, Belo HorizonteAtletico Mineiro4-0
Carlos Gabriel (2), Jefferson Savarino, Eduardo Vargas
Cerro Porteno
05-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasDeportivo La Guaira0-0America de Cali
11-05-2021Estadio Olímpico de la UCV, CaracasDeportivo La Guaira0-1
Claudio Aquino
Cerro Porteno
12-05-2021Estadio Alfonso López, BucaramangaAmerica de Cali1-3
Santiago Moreno / Carlos Gabriel, Guilherme Arana, Eduardo Vargas
Atletico Mineiro
18-05-2021Estadio General Pablo Rojas, AsunciónCerro Porteno0-1
Keno
Atletico Mineiro
18-05-2021Estadio Alfonso López, BucaramangaAmerica de Cali3-1
Adrian Ramos (2), Santiago Moreno / Charlis Ortiz
Deportivo La Guaira
27-05-2021Estadio General Pablo Rojas, AsunciónCerro Porteno1-0
Enzo Gimenez
America de Cali
27-05-2021Estádio Mineirão, Belo HorizonteAtletico Mineiro4-0
Jefferson Savarino, Marrony, Carlos Gabriel, Nathan
Deportivo La Guaira

Final Aşaması

GrupGrup KazananlarıGrup İkincileri
APalmerias Defensa y Justicia
BİnternationalClub Olimpia
CBarcelona SCBoca Juniors
DFluminenseRiver Plate
ERacing ClubSao Paulo
FArgentinos JuniorsUniversidad Católica
GFlamengo RJVélez Sarsfield
HAtletico MineiroCerro Porteño

1/16 Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
Defensa y Justicia1-5Flamengo RJ0-1
Michael Richard
1-4
Raúl Alberto Loaiza / Rodrigo Caio, Giorgian Daniel De Arrascaeta, Vitinho (2)
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
Boca Juniors0-0
(1-3 pen.)
Atletico Mineiro0-00-0
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
Universidad Católica0-2Palmerias0-1
Raphael Veiga
0-1
Marcos Rocha
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
Cerro Porteño0-3Fluminense0-2
Nene, Egidio de Araujo
0-1
Fred
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
Vélez Sarsfield2-3Barcelona SC1-0
Juan Martin Lucero
1-3
Juan Martin Lucero / Adonis Preciado, Gabriel Cortez, Jonathan Perlaza
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
Sao Paulo4-2Racing Club1-1
Vitor Frezarin Bueno / Enzo Nahuel Copetti
3-1
Emiliano Ariel Rigoni (2), Marguinhos / Javier Marcelo Correa
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
River Plate3-1Argentinos Juniors1-1
Matias Suarez / Gabriel Hauche
2-0
Braian Ezeguiel Romero (2)
13-15 Temmuz 2021
20-22 Temmuz 2021
Club Olimpia0-0
(5-4 pen.)
İnternational0-00-0

Çeyrek Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
11 Ağustos 2021
18 Ağustos 2021
Club Olimpia2-9Flamengo RJ 1-4
Ivan Torres / Giorgian De Arrascaeta, Gabriel Barbosa (2), Vitinho
1-5
Jorge Eduardo Recalde / Gabriel Barbosa (2), Bruno Henrique, Willian Souza Arão, Saúl Salcedo (k.k.)
11 Ağustos 2021
18 Ağustos 2021
River Plate 0-4Atletico Mineiro 0-1
Ignacio Fernandez
0-3
Federico Zaracho (2), Hulk
10 Ağustos 2021
17 Ağustos 2021
Sao Paulo 1-4Palmerias 1-1
Luan Santos / Patrick de Paula
0-3
Raphael Veiga, Dudu, Patrick de Paula
12 Ağustos 2021
19 Ağustos 2021
Fluminense 3-3Barcelona SC2-2
Gabriel Teixeira Aragao, Fred / Adonis Preciado, Gabriel Cortez
1-1
Fred / Gonzalo Mathías Mastriani

Yarı Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
21-23 Eylül 2021
28-30 Eylül 2021
Flamengo RJ4-0Barcelona SC2-0
Bruno Henrique (2)
2-0
Bruno Henrique (2)
21-23 Eylül 2021
28-30 Eylül 2021
Palmerias1-1Atletico Mineiro 0-01-1
Dudu / Eduardo Vargas

Final

20 Kasım 2021Estadio Centenario, MontevideoPalmeriasFlamengo RJ

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Gabriel Barbosa (Flamengo RJ)10
2Fred (Fluminense)7
3Rony (Palmerias)
Bruno Henrique (Flamengo RJ)
Miguel Borja (Junior)
6
Ayrıca :
20202022

Copa Libertadores