2021 Biathlon Dünya Şampiyonası

Biatlon Dünya Şampiyonası 2021, 9-21 Şubat 2021 tarihleri ​​arasında Slovenya'nın Pokljuka kentinde gerçekleşiyor.
Ev Sahibi Şehir Pokljuka
Ülke Slovenia
Açılış 9 Şubat 2021
Kapanış 21 Şubat 2021
Website pokljuka2021.si/en

Yarış Takvimi

Tarih Zaman Etkinlik
10 Şubat 15:00 4 × 7.5 km M+W Karışık bayrak
12 Şubat 14:30 Erkekler 10 km sprint
13 Şubat 14:30 Kadınlar 7.5 km sprint
14 Şubat 13:15 Erkekler 12.5 km takip
15:30 Kadınlar 10 km takip
16 Şubat 12:05 Kadınlar 15 km bireysel
17 Şubat 14:30 Erkekler 20 km bireysel
18 Şubat 15:15 6 km M + 7.5 km W Tek Karışık Bayrak
20 Şubat 11:45 Kadınlar 4 × 6 km Bayrak
15:00 Erkekler 4 × 7.5 km Bayrak
21 Şubat 12:30 Kadınlar 12.5 km Toplu çıkış
15:15 Erkekler 15 km Toplu çıkış

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Norveç73414
2Fransa2237
3İsveç1326
4Avusturya1203
5Çek Cumhuriyeti1001
6Almanya0202
7Belarus
Rusya
Ukrayna
0011

Erkekler Kategorisi

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
10 km sprint Martin Ponsiluoma (İsveç) 24:41.1 Simon Desthieux (Fransa) 24:52.3 Émilien Jacquelin (Fransa) 24:54.0
12.5 km takip Émilien Jacquelin (Fransa) 31:22.1 Sebastian Samuelsson (İsveç) 31:29.4 Johannes Thingnes Bø (Norveç) 31:30.2
20 km bireysel Sturla Holm Lægreid (Norveç)   Arnd Peiffer (Almanya)   Johannes Dale (Norveç)  
4 × 7.5 km bayrak

Norveç

Sturla Holm Lægreid, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø, Vetle Sjåstad Christiansen

1:12:27.4

İsveç

Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson

1:13:00.5

Rusya

Said Karimulla Khalili, Matvey Eliseev, Alexander Loginov, Eduard Latypov

1:13:18.3
15 km toplu çıkış Sturla Holm Lægreid (Norveç) 36:27.2 Johannes Dale (Norveç) 36:37.4 Quentin Fillon Maillet (Fransa) 36:40.0

 

Kadınlar Kategorisi

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
7,5 km sprint Tiril Eckhoff (Norveç) 21.18.7 Anais Chevalier-Bouchet (Fransa) 21:30.7 Hanna Sola (Belarus) 21:33.1
10 km takip Tiril Eckhoff (Norveç) 30:38.1 Lisa Theresa Hauser (Avusturya) 30:55.4 Anais Chevalier-Bouchet (Fransa) 31:11.1
15 km bireysel Marketa Davikova (Çek Cumhuriyeti) 42:27.7 Hanna Öberg (İsveç) 42:55.6 Ingrid Landmark Tandrevold (Norveç) 43:31.7
4 × 6 km bayrak

Norveç

Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Ida Lien, Marte Olsbu Røiseland

1:10:39.0

Almanya

Vanessa Hinz, Janina Hettich, Denise Herrmann, Franziska Preuß

1:10:47.8

Ukrayna

Anastasiya Merkushyna, Yuliia Dzhima, Darya Blashko, Olena Pidhrushna

1:10:48.2
12,5 km toplu çıkış Lisa Theresa Hauser (Avusturya) 36:05.7 Ingrid Landmark Tandrevold (Norveç) 36:27.4 Tiril Eckhoff (Norveç) 36:28.7

 

Karışık Kategorisi

EtkinlikAltınGümüşBronz
4 × 7.5 km M+W BayrakNorveç
Sturla Holm Lægreid
Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Avusturya
David Komatz
Simon Eder
Dunja Zdouc
Lisa Theresa Hauser
İsveç
Sebastian Samuelsson
Martin Ponsiluoma
Linn Persson
Hanna Öberg
6 km M + 7.5 km W Tek BayrakFransa
Antonin Guigonnat
Julia Simon
Norveç
Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
İsveç
Sebastian Samuelsson
Hanna Öberg
20202023

Dünya Biathlon Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.