2021 Avrupa Yol Bisiklet Şampiyonası

2021 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası, İtalya'nın Trentino kentinde 8-12 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası'nın 27. koşusu olacak. Etkinlik, toplam 6 yol yarışı ve 7 zaman denemesinden oluşacak.
2021 UEC Road European Championships Logo.jpg
Ev Sahibi Şehir, Ülke Trentino, İtalya
Tarih 8–12 Eylül 2021
Katılan Ülke Sayısı 39
Katılan Bisikletçi Sayısı 1,042
Kategori 13

Yarış Takvimi

Tarih Zaman Kategori Mesafe
Zamana Karşı Yarış
8Eylül 9:15 10:20 Junior Kadın 22.4 km (13.9 mi)
(2x laps for relay)
10:45 12:00 Junior Erkek
14:30 17:00 Karışık Bayrak Takım
9 Eylül 9:15 10:15 U-23 Kadın
10:45 11:45 Elite Kadın
14:15 15:35 U-23 Erkek
16:00 17:35 Elite Erkek
Yol Yarış Kategorisi
10 Eylül 9:00 11:50 Junior Erkek 107.2 km (66.6 mi)
13:50 16:00 Junior Kadın 67.6 km (42.0 mi)
16:30 18:40 U-23 Kadın 80.8 km (50.2 mi)
11 Eylül 9:00 12:10 U-23 Erkek 133.6 km (83.0 mi)
14:15 17:00 Elite Kadın 107.2 km (66.6 mi)
12 Eylül 12:30 17:00 EliteErkek 179.2 km (111.3 mi)

Madalya Tablosu

Yarışma Sonuçları

Elit Yarışma Sonuçları

Erkekler Yol YarışıSonny Colbrelli (İtalya)Remco Evenepoel (Belçika) Benoît Cosnefroy (Fransa)
Erkekler Zaman KarşıStefan Küng (İsviçre) Filippo Ganna (İtalya)Remco Evenepoel (Belçika)
Kadınlar Yol YarışıEllen van Dijk (Hollanda)Liane Lippert (Almanya) Rasa Leleivytė (Litvanya)
Kadınlar Zaman KarşıMarlen Reusser (İsviçre)Ellen van Dijk (Hollanda)Lisa Brennauer (Almanya)

U-23 Yarışma Sonuçları

U-23 Erkekler Yol YarışıThibau Nys (Belçika) Filippo Baroncini (İtalya) Juan Ayuso Pesquera (İspanya)
U-23 Erkekler Zaman KarşıJohan Price-Pejtersen (Danimarka)Søren Wærenskjold (Norveç)Daan Hoole (Hollanda)
U-23 Kadınlar Yol YarışıSilvia Zanardi (İtalya) Kata Blanka Vas (Hollanda) Évita Muzic (Fransa)
U-23 Kadınlar Zaman KarşıVittoria Guazzini (İtalya) Hannah Ludwig (Almanya) Elena Pirrone (İtalya)

Gençler Yarışma Sonuçları

Erkekler Yol YarışıRomain Grégoire (Fransa) Per Strand Hagenes (Norveç)Lenny Martinez (Fransa)
Erkekler Zaman KarşıAlec Segaert (Belçika)Cian Uijtdebroeks (Belçika) Eddy Le Huitouze (Fransa)
Kadınlar Yol YarışıLinda Riedmann (Almanya) Eleonora Ciabocco (İtalya)Eglantine Rayer (Fransa)
Kadınlar Zaman KarşıAlena Ivanchenko (Rusya)Antonia Niedermaier (Almanya)Elise Uijen (Hollanda)

Karışık Takım Bayrak

KategoriAltın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Zamana Karşıİtalya
Matteo Sobrero
Filippo Ganna
Alessandro De Marchi
Elena Cecchini
Marta Cavalli
Elisa Longo Borghini
Almanya
Miguel Heidemann
Justin Wolf
Max Walscheid
Corinna Lechner
Mieke Kröger
Tanja Erath
Hollanda
Koen Bouwman
Jos van Emden
Bauke Mollema
Floortje Mackaij
Amy Pieters
Demi Vollering