2021 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası

021 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası, 11-15 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında Avusturya'nın Viyana kentinde gerçekleştirilen 32 erkek ve 32 kadın takımının katıldığı turnuvadır.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Şehir Viyana
Tarih 11–15 Ağustos
Takım sayısı  64
resmi website
eurobeachvolley.cev.eu/en/2021

Madalya Tablosu

SıraTakımAltınGümüşBronzToplam
1İsviçre1001
2Holanda0101
3Almanya0011
4

Madalya Sıralaması

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler TurnuvasıAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)Stefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda)Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)
Kadınlar TurnuvasıNina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre) Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda) Karla Borger / Julia Sude (Almanya)

Erkekler Turnuvası

Grup Aşaması

A Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Anders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2204-14Round 1/16
2Quincy Aye / Arnaud Gauthier-Rat (Fransa)2113-33Round 1/24
3Robin Seidl / Philipp Waller (Avusturya)2112-33Round 1/24
4Adrian Heidrich / Quentin Metral (İsviçre)2022-42Round 1/24
12-08-2021Adrian Heidrich / Quentin Metral (İsviçre)1-2
(16-21, 21-19, 12-15)
Robin Seidl / Philipp Waller (Avusturya)
12-08-2021Anders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-1
(21-14, 18-21, 15-9)
Quincy Aye / Arnaud Gauthier-Rat (Fransa)
12-08-2021Quincy Aye / Arnaud Gauthier-Rat (Fransa)2-1
(25-27, 21-19, 15-0)
Adrian Heidrich / Quentin Metral (İsviçre)
12-08-2021Anders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-0
(21-13, 23-21)
Robin Seidl / Philipp Waller (Avusturya)
B Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Ondřej Perušič / David Schweiner (Çek Cumhuriyeti)2204-14Round 1/16
2Marco Krattiger / Yves Haussener (İsviçre)2112-23Round 1/24
3Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs (Letonya)2113-23Round 1/24
4Clemens Doppler / Alexander Horst (Avusturya)2020-42
12-08-2021Marco Krattiger / Yves Haussener (İsviçre)0-2
(26-28, 18-21)
Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs (Letonya)
12-08-2021Ondřej Perušič / David Schweiner (Çek Cumhuriyeti)2-0
(21-17, 21-13)
Clemens Doppler / Alexander Horst (Avusturya)
12-08-2021Ondřej Perušič / David Schweiner (Çek Cumhuriyeti)2-1
(22-24, 21-19, 15-12)
Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs (Letonya)
12-08-2021Clemens Doppler / Alexander Horst (Avusturya)0-2
(17-21, 12-21)
Marco Krattiger / Yves Haussener (İsviçre)
C Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Nikita Liamin / Taras Myskiv (Rusya)2204-14Round 1/16
2Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)2113-23Round 1/24
3Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš (Letonya)2112-23Round 1/24
4Vladyslav Iemelianchyk / Sergiy Popov (Ukrayna)2020-42
12-08-2021Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)2-0
(21-11, 21-18)
Vladyslav Iemelianchyk / Sergiy Popov (Ukrayna)
12-08-2021Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš (Letonya)0-2
(25-27, 20-22)
Nikita Liamin / Taras Myskiv (Rusya)
12-08-2021Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)1-2
(26-24, 19-21, 8-15)
Nikita Liamin / Taras Myskiv (Rusya)
12-08-2021Vladyslav Iemelianchyk / Sergiy Popov (Ukrayna)0-2
(17-21, 30-32)
Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš (Letonya)
D Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Pablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)2204-14Round 1/16
2Jakub Szałankiewicz / Michał Bryl  (Polonya)2113-23Round 1/24
3Adrian Ignacio Carambula / Gianluca Dal Corso (İtalya)2112-33Round 1/24
4Julian Hörl / Laurenz Leitner (Avusturya)2021-42
12-08-2021Jakub Szałankiewicz / Michał Bryl  (Polonya)1-2
(21-16, 16-21, 15-17)
Pablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)
12-08-2021Adrian Ignacio Carambula / Gianluca Dal Corso (İtalya)2-1
(21-15, 17-21, 15-10)
Julian Hörl / Laurenz Leitner (Avusturya)
12-08-2021Julian Hörl / Laurenz Leitner (Avusturya)0-2
(16-21, 28-30)
Jakub Szałankiewicz / Michał Bryl  (Polonya)
12-08-2021Adrian Ignacio Carambula / Gianluca Dal Corso (İtalya)0-2
(9-21, 15-21)
Pablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)
E Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)2204-04Round 1/16
2Nils Ehlers / Lukas Pfretzschner (Almanya)2112-23Round 1/24
3Stefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda)2112-23Round 1/24
4Alexander Huber / Christoph Dressler (Avusturya)2020-42
12-08-2021Stefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda)2-0
(21-15, 21-18)
Alexander Huber / Christoph Dressler (Avusturya)
12-08-2021Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)2-0
(21-19, 21-12)
Nils Ehlers / Lukas Pfretzschner (Almanya)
12-08-2021Stefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda)0-2
(17-21, 15-21)
Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)
12-08-2021Alexander Huber / Christoph Dressler (Avusturya)0-2
(13-21, 12-21)
Nils Ehlers / Lukas Pfretzschner (Almanya)
F Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Julius Thole / Clemens Wickler (Almanya)2204-14Round 1/16
2Alexander Walkenhorst / Sven Winter (Almanya)2112-23Round 1/24
3Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)2112-33Round 1/24
4Alexander Likholetov / Ruslan Bykanov (Rusya)2020-42
12-08-2021Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)2-0
(21-19, 22-20)
Alexander Likholetov / Ruslan Bykanov (Rusya)
12-08-2021Julius Thole / Clemens Wickler (Almanya)2-0
(21-12, 21-19)
Alexander Walkenhorst / Sven Winter (Almanya)
12-08-2021Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)1-2
(21-18, 12-21, 15-17)
Julius Thole / Clemens Wickler (Almanya)
12-08-2021Alexander Likholetov / Ruslan Bykanov (Rusya)0-2
(14-21, 18-21)
Alexander Walkenhorst / Sven Winter (Almanya)
G Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Christiaan Varenhorst / Steven van de Velde (Hollanda)2204-24Round 1/16
2Kusti Nõlvak / Mart Tiisaar (Estonya)2112-23Round 1/24
3Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya)2113-23Round 1/24
4Jakob Windisch / Samuele Cottafava (İtalya)2021-42
12-08-2021Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya)2-0
(21-18, 28-26)
Kusti Nõlvak / Mart Tiisaar (Estonya)
12-08-2021Christiaan Varenhorst / Steven van de Velde (Hollanda)2-1
(21-18, 25-27, 15-12)
Jakob Windisch / Samuele Cottafava (İtalya)
12-08-2021Jakob Windisch / Samuele Cottafava (İtalya)0-2
(19-21, 20-22)
Kusti Nõlvak / Mart Tiisaar (Estonya)
12-08-2021Christiaan Varenhorst / Steven van de Velde (Hollanda)2-1
(21-12, 20-22, 15-12)
Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya)
H Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Dries Koekelkoren / Tom van Walle (Belçika)2204-24Round 1/16
2Konstantin Semenov / Ilya Sergeyevich Leshukov (Rusya)2113-33Round 1/24
3Aliaksandr Dziadkou / Pavel Piatrushka (Belarus)2113-23Round 1/24
4Martin Ermacora / Moritz Pristauz (Avusturya)2021-42
12-08-2021Martin Ermacora / Moritz Pristauz (Avusturya)1-2
(15-21, 21-16, 13-15)
Dries Koekelkoren / Tom van Walle (Belçika)
12-08-2021Konstantin Semenov / Ilya Sergeyevich Leshukov (Rusya)2-0
(21-11, 21-19)
Aliaksandr Dziadkou / Pavel Piatrushka (Belarus)
12-08-2021Dries Koekelkoren / Tom van Walle (Belçika)2-1
(28-26, 19-21, 15-9)
Konstantin Semenov / Ilya Sergeyevich Leshukov (Rusya)
12-08-2021Martin Ermacora / Moritz Pristauz (Avusturya)0-2
(17-21, 16-21)
Aliaksandr Dziadkou / Pavel Piatrushka (Belarus)

Eleme Aşaması

Round 1/24
13 AğustosViacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya)2–0Marco Krattiger / Yves Haussener (İsviçre)21–1821–14 42–32
13 AğustosPiotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya) 2–0Aliaksandr Dziadkou / Pavel Piatrushka (Belarus)21–1321–18 42–31
13 AğustosStefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda) 2–0Kusti Nõlvak / Mart Tiisaar (Estonya)25–2321–14 46–37
13 AğustosAdrian Ignacio Carambula / Gianluca Dal Corso (İtalya)0–2Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš (Letonya) 22–2411–21 33–45
13 AğustosPaolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)2–1Jakub Szałankiewicz / Michał Bryl  (Polonya)21–1817–2115–1353–52
13 AğustosKonstantin Semenov / Ilya Sergeyevich Leshukov (Rusya)2–1Alexander Walkenhorst / Sven Winter (Almanya)14–2121–1715–950–47
13 AğustosMārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs (Letonya) 2–0Quincy Aye / Arnaud Gauthier-Rat (Fransa)21–1521–19 42–34
13 AğustosRobin Seidl / Philipp Waller (Avusturya)1–2Nils Ehlers / Lukas Pfretzschner (Almanya)25–2321–2311–1557–61
Round 1/16
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
13 AğustosDries Koekelkoren / Tom van Walle (Belçika)0–2Stefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda)15–2118–21 33–42
13 AğustosOndřej Perušič / David Schweiner (Çek Cumhuriyeti)2–0Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš (Letonya)21–1421–13 42–27
13 AğustosPablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)2–1Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya)21–1619–2115–1255–49
13 AğustosJulius Thole / Clemens Wickler (Almanya)0–2Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)18–2118–21 36–42
13 AğustosChristiaan Varenhorst / Steven van de Velde (Hollanda)0–2Konstantin Semenov / Ilya Sergeyevich Leshukov (Rusya) 13–21 19–21 32-42
13 AğustosNikita Liamin / Taras Myskiv (Rusya)0–2Nils Ehlers / Lukas Pfretzschner (Almanya) 19–21 17–21 36-42
13 AğustosAlexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)2-0Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs (Letonya) 21-15 21-18 42-33
13 AğustosAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-0Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya) 21-1829-27  50-45
Çeyrek Final
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
14 AğustosAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-1Konstantin Semenov / Ilya Sergeyevich Leshukov (Rusya)18-2121-1815-854-47
14 AğustosAlexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)2-1Nils Ehlers / Lukas Pfretzschner (Almanya)21-1913-2115-11 49-51
14 AğustosPablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)0-2Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)18-2119-21 37-42
14 AğustosStefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda)2-1Ondřej Perušič / David Schweiner (Çek Cumhuriyeti)21-1616-2115-10 52-47
Yarı Final
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
14 AğustosPiotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)0-2Stefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda) 19-2110-2129-42
14 AğustosAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-1Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)17-2121-1715-13 53-51
Bronz Madalya Maçı
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
15 AğustosPiotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)2-0Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)21-1421-19 43-33
Altın Madalya Maçı
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
15 AğustosAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-1Stefan Boermans / Yorick de Groot (Hollanda)21-1924-2615-12 60-57

Kadınlar Turnuvası

Grup Aşaması

A Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Marleen van Iersel / Pleun Ypma (Hollanda)2204-14Round 1/16
2Riikka Lehtonen / Niina Ahtiainen (Finlandiya)2113-23Round 1/24
3Agata Ceynowa / Jagoda Gruszczyńska (Polonya)2112-33Round 1/24
4Anniina Parkkinen / Taru Lahti-Liukkonen (Finlandiya)2021-42
12-08-2021Agata Ceynowa / Jagoda Gruszczyńska (Polonya)2-1
(11-21, 21-15, 15-11)
Anniina Parkkinen / Taru Lahti-Liukkonen (Finlandiya)
12-08-2021Marleen van Iersel / Pleun Ypma (Hollanda)2-1
(11-21, 21-19, 15-10)
Riikka Lehtonen / Niina Ahtiainen (Finlandiya)
12-08-2021Agata Ceynowa / Jagoda Gruszczyńska (Polonya)0-2
(9-21, 18-21)
Marleen van Iersel / Pleun Ypma (Hollanda)
12-08-2021Anniina Parkkinen / Taru Lahti-Liukkonen (Finlandiya)0-2
(14-21, 15-21)
Riikka Lehtonen / Niina Ahtiainen (Finlandiya)
B Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Ksenia Dabizha / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya)2204-14Round 1/16
2Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)2112-23Round 1/24
3Esmée Böbner / Zoé Vergé-Dépré (İsviçre)2112-23Round 1/24
4Nadine Strauss / Anja Dörfler (Avusturya)2021-42
12-08-2021Ksenia Dabizha / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya)2-1
(21-18, 18-21, 15-9)
Nadine Strauss / Anja Dörfler (Avusturya)
12-08-2021Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)0-2
(16-21, 15-21)
Esmée Böbner / Zoé Vergé-Dépré (İsviçre)
12-08-2021Ksenia Dabizha / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya)2-0
(25-23, 21-16)
Esmée Böbner / Zoé Vergé-Dépré (İsviçre)
12-08-2021Nadine Strauss / Anja Dörfler (Avusturya)0-2
(5-21, 14-21)
Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)
C Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Nina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)2204-14Round 1/16
2Kim Behrens / Sandra Ittlinger (Almanya)2112-23Round 1/24
3Maria Bocharova / Maria Aleksandrovna Voronina (Rusya)2112-33Round 1/24
4Ane Hjortland / Sunniva Helland-Hansen (Norveç)2022-42
12-08-2021Kim Behrens / Sandra Ittlinger (Almanya)2-0
(21-14, 21-12)
Maria Bocharova / Maria Aleksandrovna Voronina (Rusya)
12-08-2021Nina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)2-1
(16-21, 21-10, 15-9)
Ane Hjortland / Sunniva Helland-Hansen (Norveç)
12-08-2021Nina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)2-0
(21-16, 21-13)
Kim Behrens / Sandra Ittlinger (Almanya)
12-08-2021Ane Hjortland / Sunniva Helland-Hansen (Norveç)1-2
(21-23, 21-11, 12-15)
Maria Bocharova / Maria Aleksandrovna Voronina (Rusya)
D Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)2204-04Round 1/16
2Paula Soria / María Carro (İspanya)2112-23Round 1/24
3Kinga Wojtasik / Katarzyna Kociołek (Polonya)2112-23Round 1/24
4Lézana Placette / Alexia Richard (Fransa)2020-22
12-08-2021Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)2-0
(21-17, 21-17)
Lézana Placette / Alexia Richard (Fransa)
12-08-2021Kinga Wojtasik / Katarzyna Kociołek (Polonya)2-0
(21-19, 24-22)
Paula Soria / María Carro (İspanya)
12-08-2021Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)2-0
(21-18, 21-16)
Kinga Wojtasik / Katarzyna Kociołek (Polonya)
12-08-2021Lézana Placette / Alexia Richard (Fransa)0-2
(16-21, 17-21)
Paula Soria / María Carro (İspanya)
E Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Karla Borger / Julia Sude (Almanya)2204-14Round 1/16
2Barbora Hermannová / Marie-Sára Štochlová (Çek Cumhuriyeti)2113-33Round 1/24
3Ingrid Lunde / Emilie Olimstad (Norveç)2113-33Round 1/24
4Ángela Lobato / Daniela Álvarez (İspanya)2020-42
12-08-2021Karla Borger / Julia Sude (Almanya)2-0
(21-18, 21-16)
Ángela Lobato / Daniela Álvarez (İspanya)
12-08-2021Barbora Hermannová / Marie-Sára Štochlová (Çek Cumhuriyeti)2-1
(21-23, 21-14, 16-14)
Ingrid Lunde / Emilie Olimstad (Norveç)
12-08-2021Barbora Hermannová / Marie-Sára Štochlová (Çek Cumhuriyeti)1-2
(21-17, 17-21, 8-15)
Karla Borger / Julia Sude (Almanya)
12-08-2021Ingrid Lunde / Emilie Olimstad (Norveç)2-0
(22-20, 21-17)
Ángela Lobato / Daniela Álvarez (İspanya)
F Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Sanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)2204-14Round 1/16
2Victoria Bieneck / Isabel Schneider (Almanya)2113-23Round 1/24
3Vassiliki “Viky” Arvaniti / Panagiota “Peny” Karagkouni (Yunanistan)2112-23Round 1/24
4Franziska Friedl / Eva Pfeffer (Avusturya)2020-42
12-08-2021Sanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)2-0
(21-18, 21-13)
Franziska Friedl / Eva Pfeffer (Avusturya)
12-08-2021Victoria Bieneck / Isabel Schneider (Almanya)2-0
(21-15, 21-16)
Vassiliki “Viky” Arvaniti / Panagiota “Peny” Karagkouni (Yunanistan)
12-08-2021Sanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)2-1
(21-18, 14-21, 15-11)
Victoria Bieneck / Isabel Schneider (Almanya)
12-08-2021Franziska Friedl / Eva Pfeffer (Avusturya)0-2
(19-21, 12-21)
Vassiliki “Viky” Arvaniti / Panagiota “Peny” Karagkouni (Yunanistan)
G Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Chantal Laboureur / Cinja Tillmann (Almanya)2204-24Round 1/16
2Ekaterina Vladimirovna Birlova / Anastasiia Frolova (Rusya)2112-33Round 1/24
3Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)2113-23Round 1/24
4Dorina Klinger / Ronja Klinger (Avusturya)2022-42
12-08-2021Chantal Laboureur / Cinja Tillmann (Almanya)2-1
(21-13, 19-21, 15-10)
Dorina Klinger / Ronja Klinger (Avusturya)
12-08-2021Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)2-0
(21-18, 26-24)
Ekaterina Vladimirovna Birlova / Anastasiia Frolova (Rusya)
12-08-2021Chantal Laboureur / Cinja Tillmann (Almanya)2-1
(17-21, 21-16, 15-10)
Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)
12-08-2021Dorina Klinger / Ronja Klinger (Avusturya)1-2
(20-22, 24-22, 9-15)
Ekaterina Vladimirovna Birlova / Anastasiia Frolova (Rusya)
H Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Inna Makhno / Iryna Makhno (Ukrayna)2204-14Round 1/16
2Michala Kvapilová / Martina Williams (Çek Cumhuriyeti)2113-23Round 1/24
3Katharina Elisabeth Schützenhöfer / Lena Maria Plesiutschnig (Avusturya)211333Round 1/24
4Valentyna Davidova / Diana Lunina (Ukrayna)2020-42
12-08-2021Katharina Elisabeth Schützenhöfer / Lena Maria Plesiutschnig (Avusturya)2-1
(21-18, 19-21, 15-12)
Michala Kvapilová / Martina Williams (Çek Cumhuriyeti)
12-08-2021Valentyna Davidova / Diana Lunina (Ukrayna)0-2
(19-21, 15-21)
Inna Makhno / Iryna Makhno (Ukrayna)
12-08-2021Michala Kvapilová / Martina Williams (Çek Cumhuriyeti)2-0
(21-19, 21-14)
Valentyna Davidova / Diana Lunina (Ukrayna)
12-08-2021Katharina Elisabeth Schützenhöfer / Lena Maria Plesiutschnig (Avusturya)1-2
(17-21, 21-17, 13-15)
Inna Makhno / Iryna Makhno (Ukrayna)

Eleme Aşaması

Round 1/24
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
12 AğustosVictoria Bieneck / Isabel Schneider (Almanya)2–0Maria Bocharova / Maria Aleksandrovna Voronina (Rusya)21–1321–12 42–25
12 AğustosBarbora Hermannová / Marie-Sára Štochlová (Çek Cumhuriyeti)2–0Michala Kvapilová / Martina Williams (Çek Cumhuriyeti) 21–1821–14 42–32
12 AğustosKinga Wojtasik / Katarzyna Kociołek (Polonya)2–0Riikka Lehtonen / Niina Ahtiainen (Finlandiya)21–1821–16 42–34
12 AğustosMarta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)1–2Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)21–1914–2113–1548–55
12 AğustosKim Behrens / Sandra Ittlinger (Almanya)2–0Ingrid Lunde / Emilie Olimstad (Norveç)22–2021–15 43–35
12 AğustosEsmée Böbner / Zoé Vergé-Dépré (İsviçre)2–0Ekaterina Vladimirovna Birlova / Anastasiia Frolova (Rusya)   
12 AğustosAgata Ceynowa / Jagoda Gruszczyńska (Polonya)0–2Paula Soria / María Carro (İspanya)19–2113–21 32–42
12 AğustosKatharina Elisabeth Schützenhöfer / Lena Maria Plesiutschnig (Avusturya)2–0Vassiliki “Viky” Arvaniti / Panagiota “Peny” Karagkouni (Yunanistan)21–1621–19 42–35
Round 1/16
TarihScoreSet 1Set 2Set 3Toplam
13 AğustosChantal Laboureur / Cinja Tillmann (Almanya)2–0Katharina Elisabeth Schützenhöfer / Lena Maria Plesiutschnig (Avusturya)21–1521–17 42–32
13 AğustosMarleen van Iersel / Pleun Ypma (Hollanda)0–2Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)16–2115–21 31–42
13 AğustosInna Makhno / Iryna Makhno (Ukrayna)0–2Victoria Bieneck / Isabel Schneider (Almanya)13–2115–21 28–42
13 AğustosAnastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)2–0Barbora Hermannová / Marie-Sára Štochlová (Çek Cumhuriyeti)21–1721–18 42–35
13 AğustosKarla Borger / Julia Sude (Almanya)2–1Esmée Böbner / Zoé Vergé-Dépré (İsviçre)21–1215–2115–1151–44
13 AğustosNina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)2–0Kinga Wojtasik / Katarzyna Kociołek (Polonya)21–1321–17 42–30
13 AğustosSanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)2–0Kim Behrens / Sandra Ittlinger (Almanya)21–1721–15 42–32
13 AğustosKsenia Dabizha / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya)2–1Paula Soria / María Carro (İspanya)20–2221–1719–1760–56
Çeyrek Final
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
13 AğustosChantal Laboureur / Cinja Tillmann (Almanya)1–2Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)21–1316–2113–1550–49
13 AğustosKatja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)2–0Victoria Bieneck / Isabel Schneider (Almanya)21–1923–21 44–40
13 AğustosKarla Borger / Julia Sude (Almanya)2–0Ksenia Dabizha / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya)21–1821–19 42–37
13 AğustosNina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)2–0Sanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)22–2021–19 43–39
Yarı Final
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
14 AğustosKatja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)2-1Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)21-1515-2115-1151-47
14 AğustosNina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)2-1Karla Borger / Julia Sude (Almanya)21-922-2416-14 59-47
Bronz Madalya Maçı
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
14 AğustosKarla Borger / Julia Sude (Almanya)2-1Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)14-2121-1715-8 50-46
Altın Madalya Maçı
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Toplam
14 AğustosNina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre) 2-0Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda) 21-1521-12 42-27

20192023

Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.