2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası

EV tarafından düzenlenen 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası 32'nci kez düzenleniyor. Kadınlar için EuroVolley ikinci kez dört ülkede (Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan ve Romanya.) 
düzenleniyor. 

Turnuva Detayları
Ev Sahipleri Sırbistan
Bulgaristan
Hırvatistan
Romanya
Tarihler 18 Ağustos – 04 Eylül
Takım Sayısı 24
Şampiyon İtalya
Turnuva Ödülleri
MVP Paola Egonu (İtalya)
resmi website
Official website

Eleme Aşaması

2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri

Eleme Şekli

Hak Kazanan Takımlar Eleme Şekli Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahipleri Sırbistan Elemeler A Grubu Belarus
Hırvatistan İsviçre
Bulgaristan B Grubu İsveç
Romanya Ukrayna
2019 Avrupa Şampiyonası Türkiye C Grubu Yunanistan
İtalya İspanya
Polanya D Grubu Slovakya
Hollanda Finlandiya
Almanya E Grubu Fransa
Rusya Macaristan
Belçika F Grubu Çek Cumhuriyeti
Azerbaycan Bosna Hersek

Kadrolar

2021 Avrupa Kadınlar Şampiyonası Takım Kadroları

Ön Eleme Turu

A Grubu

  • Belgrad, Sırbistan
  • Stark Arena (Kapasite : 24,232)
SıraTakımlarOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan55015-214Round 1/16
2Rusya53213-711Round 1/16
3Fransa53210-89Round 1/16
4Belçika53210-88Round 1/16
5Bosna Hersek5143-123
6Azerbaycan5051-150
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
19 AğustosSırbistan3-0Bosna Hersek25–1125–1825–14  
20 AğustosAzerbaycan0-3Belçika13–2524–2613–25  
20 AğustosRusya3-1Fransa25–1914–2525–2025–18 
21 AğustosAzerbaycan0-3Bosna Hersek14–2523–2517–25  
21 AğustosFransa0-3Sırbistan14–2513–2516–25  
22 AğustosRusya3-0Azerbaycan25–1625–1725–13  
22 AğustosSırbistan3-0Belçika25–2125–2125–21  
23 AğustosBelçika3-2Rusya29–3121–2525–1325–22 15–11 
23 AğustosBosna Hersek0-3Fransa19–2514–2524–26  
24 AğustosBosna Hersek0-3Belçika23–2519–2515–25  
24 AğustosAzerbaycan0-3Sırbistan17–2520–2519–25  
25 AğustosFransa3-1Azerbaycan25–1926–2825–1125–18 
25 AğustosSırbistan3-2Rusya25–2225–1916–2524–26 15–10
26 AğustosRusya3-0Bosna Hersek25–1225–2025–19  
26 AğustosBelçika1-3Fransa25–2725–1319–2520–25  

B Grubu

  • Plovdiv, Bulgaristan
  • Kolodruma (Kapasite : 6,100)
SıraTakımlarOGMAS/VSPuanAçıklama
1Bulgaristan54114-412Round 1/16
2Polonya54113-57Round 1/16
3Almanya54113-66Round 1/16
4Çek Cumhuriyeti5238-105Round 1/16
5İspanya5144-142
6Yunanistan5052-121
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
18 AğustosBulgaristan3-0Yunanistan25–2025–1525–19  
19 Ağustosİspanya1-3Çek Cumhuriyeti25–2220–2522–2520–25 
19 AğustosAlmanya1-3Polonya22–2525–2321–2522–25 
20 AğustosÇek Cumhuriyeti1-3Almanya23–2525–2023–2521–25 
20 AğustosYunanistan0-3Polonya16–2520–2519–25  
21 AğustosÇek Cumhuriyeti1-3Polonya25–2015–2521–2518–25  
21 AğustosBulgaristan3-0İspanya25–1225–1925–21  
22 AğustosYunanistan2-3İspanya22–2526–2416–2525–2213–15 
22 AğustosAlmanya3-2Bulgaristan25–2316–2525–2118–25 15 10–
23 AğustosYunanistan0-3Çek Cumhuriyeti24–2626–2815–25  
23 AğustosPolonya3-0İspanya25–1525–1525–8  
24 AğustosAlmanya3-0Yunanistan25–025–1725–22  
24 AğustosBulgaristan3-0Çek Cumhuriyeti26–2425–1225–19  
25 Ağustosİspanya0-3Almanya13–2517–2521–25  
25 AğustosBulgaristan3-1Polonya18–2525–2125–2125–23  

C Grubu

  • Zadar, Hırvatistan
  • Kresimir Cosic Salonu (Kapasite : 8,500)
SıraTakımlarOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya55015-115Round 1/16
2Hırvatistan54112-412Round 1/16
3Belarus5329-107Round 1/16
4Macaristan5148-135Round 1/16
5Slovakya5147-134
6İsviçre5144-142
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
19 AğustosHırvatistan3-0İsviçre25–2025–1925–21  
20 Ağustosİtalya3-0Belarus25–2025–1825–16  
20 AğustosMacaristan3-1Slovakya25–2025–2320–25 25–18 
21 AğustosBelarus0-3Hırvatistan19–2523–2515–25  
21 AğustosMacaristan2-3İsviçre25–2223–2527–2925–23 11–15 
22 AğustosHırvatistan3-0Slovakya25–2125–1425–13  
22 Ağustosİtalya3-0Macaristan25–1625–1525–19  
23 AğustosSlovakya1-3İtalya19–2518–2527–2517–25 
23 Ağustosİsviçre0-3Belarus23–2515–2515–25  
24 AğustosMacaristan1-3Hırvatistan19–2525–2117–2521–25  
24 Ağustosİsviçre1-3Slovakya25–2114–2519–2522–25  
25 AğustosBelarus3-2Macaristan20–2514–2525–1625–23 15–12
25 AğustosHırvatistan0-3İtalya15–2523–2514–25  
26 AğustosSlovakya2-3Belarus25–1825–2323–2528–3012–15 
26 Ağustosİtalya3-0İsviçre25–1725–1827–25  

D Grubu

  • Cluj-Napoca, Romanya
  • BTarena : (Kapasite : 10,000)
SıraTakımlarOGMAS/VSPuanAçıklama
1Türkiye55015-115Round 1/16
2Hollanda54112-412Round 1/16
3Ukrayna5329-79Round 1/16
4İsveç5236-115Round 1/16
5Finlandiya5146-134
6Romanya5053-150
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
18 AğustosRomanya1-3Türkiye25–2310–2520–2517–25 
19 Ağustosİsveç3-2Finlandiya24–2617–2525–1927–2515–13
19 AğustosHollanda3-0Ukrayna25–1725–1225–22  
20 AğustosFinlandiya0-3Hollanda10–2510–2518–25  
20 AğustosTürkiye3-0Ukrayna25–1425–1926–24  
21 AğustosFinlandiya1-3Ukrayna19–2523–2528–2622–25  
21 AğustosRomanya0-3İsveç21–2517–2516–25  
22 AğustosTürkiye3-0İsveç31–2925–2125–11  
22 AğustosHollanda3-1Romanya25–1225–2725–1725–14  
23 AğustosUkrayna3-0İsveç25–2325–1725–20  
23 AğustosTürkiye3-0Finlandiya25–1925–1225–15  
24 AğustosHollanda0-3Türkiye21–2521–2520–25  
24 AğustosRomanya1-3Finlandiya25–1822–2522–25 22–25 
25 Ağustosİsveç0-3Hollanda21–2520–2513–25  
25 AğustosRomanya0-3Ukrayna15–2517–2511–25  

Final round

1/16 Turu

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
28 AğustosBulgaristan2-3İsveç25–1221–2522–2525–1417–19 
28 AğustosHollanda3-1Almanya25–2223–2525–1925–23 
29 AğustosTürkiye 3-1Çek Cumhuriyeti 25–1322–2525–1425–13 
29 AğustosSırbistan3-0Macaristan25–2025–1925–17  
29 AğustosHırvatistan2-3Fransa25–1621–2525–2222–2512 15–
29 AğustosPolonya3-1Ukrayna21–2525–2125–2225–17 
30 Ağustosİtalya3-1 Belçika25–1423–2525–1725–12  
30 Ağustos Rusya3-1Belarus 27–2525–2019–2525–23 

Çeyrek Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
31 Ağustosİsveç 0-3Hollanda 25–2716–2519–25  
31 AğustosTürkiye3-0Polonya 25–1825–1425–23  
31 Ağustosİtalya3-0Rusya25–2025–825–15  
01 EylülSırbistan3-1Fransa 22–2525–1825–725–20  

Yarı Final

DateSalon, Şehir, ÜlkeSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
03 EylülŠtark Arena, Belgrad/SırbistanTürkiye 1-3Sırbistan 34–3226–2823–2513–25  
03 EylülŠtark Arena, Belgrad/SırbistanHollanda1-3İtalya 19–2517–2525–1618–25  

3’üncülük Maçı

TarihSalon, Şehir, Ülke SkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
04 EylülŠtark Arena, Belgrad/SırbistanTürkiye 3-0Hollanda 25–2025–1925–23  

Final

TarihSalon, Şehir, Ülke SkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
04 EylülŠtark Arena, Belgrad/SırbistanSırbistan 1-3 İtalya26–2422–2519–2511–25  

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)İtalya2022 FİVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası
2nd place, silver medalist(s)Sırbistan2022 FİVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası
3rd place, bronze medalist(s)Türkiye2022 FİVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası
4Hollanda2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası
5Polonya2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası
6Rusya2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası
7Fransa2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası
8İsveç2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası
9Bulgaristan
10Hırvatistan
11Almanya
12Ukrayna
13Belarus
14Belçika
15Çek Cumhuriyeti
16Macaristan
17Slovakya
18Finlandiya
19Bosna Hersek
20İsviçre
21İspanya
22Yunanistan
23Romanya
24Azerbaycan
İtalya (3. zaferi)
Alessia Gennari, Sara Bonifacio, Ofelia Malinov, Monica De Gennaro, Orro, Cristina Chirichella, Anna Danesi, Sarah Fahr, Elena Pietrini, Sylvia Chinelo Nwakalor, Miriam Fatime Sylla, Paola Egonu, Beatice Parrocchiale, Alessia Mazzaro, Sofia D’Odorico
Baş Antrenör : Davide Mazzanti
20192023

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.