2021 Avrupa Kadınlar U-17 Hentbol Şampiyonası

2021 Avrupa 17 Yaş Altı Hentbol Şampiyonası, 5-15 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında Karadağ'ın Podgorica kentinde düzenlenecek olan Avrupa 17 Yaş Altı Hentbol Şampiyonası'nın 15.'si düzenlendi.
Ev Sahibi Ülke Karadağ
Tarih 5–15 Ağustos
Takım Sayısı 16
Salon
Final sıralaması
Şampiyon Macaristan (2. zaferi)
Finalist Almanya
Üçüncü Rusya
Dördüncü Danimarka
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 56
Gol Sayısı 3016 (53.86 maç başı)
Seyirci Sayısı 5,957 (106 maç başı)
Gol Kralı Viola Leuchter
(55 gol)
MVP Júlia Farkas (Macaristan)

Elemeler

Turnuva Tarih Ev Sahibi Ülke Kota Hak Kazanan Takımlar
2019 Kadınlar U-17 Avrupa Şampiyonası 1–11 Ağustos 2019 Slovenya 14 Macaristan
İsveç
Fransa
Danimarka
Rusya
Norveç
Almanya
Avusturya
Karadağ
Slovenya
Romanya
Slovakya
Portekiz
Hırvatistan
2019 Kadınlar U-17 Şampiyonası 3–11 Ağustos 2019 Lignano Sabbiadoro 1 Çek Cumhuriyeti
Tiflis 1 İsviçre

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Karadağ320183-664Main round
2Danimarka320180-624Main round
3İsviçre320184-834Intermediate round
4Avusturya300360-960Intermediate round
05-08-2021Verde Complex, PodgoricaDanimarka18-25Karadağ
05-08-2021Verde Complex, PodgoricaAvusturya24-35İsviçre
06-08-2021Verde Complex, PodgoricaKaradağ32-21Avusturya
06-08-2021Verde Complex, Podgoricaİsviçre22-33Danimarka
08-08-2021Verde Complex, PodgoricaKaradağ26-27İsviçre
08-08-2021Verde Complex, PodgoricaDanimarka29-15Avusturya
SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Rusya3300106-746Main round
2Hırvatistan320188-894Main round
3İsveç310276-852Intermediate round
4Slovenya300366-880Intermediate round

B Grubu

05-08-2021Verde Complex, Podgoricaİsveç21-18Slovenya
05-08-2021Verde Complex, PodgoricaRusya37-23Hırvatistan
06-08-2021Verde Complex, PodgoricaHırvatistan33-27İsveç
06-08-2021Verde Complex, PodgoricaSlovenya23-25Rusya
08-08-2021Verde Complex, Podgoricaİsveç28-34Rusya
08-08-2021Verde Complex, PodgoricaSlovenya25-32Hırvatistan

C Grubu

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Macaristan3300108-506Main round
2Norveç320180-674Main round
3Portekiz301270-951Intermediate round
4Slovakya301251-971Intermediate round
05-08-2021Bemax Arena, PodgoricaMacaristan40-13Slovakya
05-08-2021Bemax Arena, PodgoricaNorveç31-25Portekiz
06-08-2021Bemax Arena, PodgoricaPortekiz22-41Macaristan
06-08-2021Bemax Arena, PodgoricaSlovakya15-34Norveç
08-08-2021Bemax Arena, PodgoricaMacaristan27-15Norveç
08-08-2021Bemax Arena, PodgoricaSlovakya23-23Portekiz

D Grubu

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Romanya330097-816Main round
2Almanya320177-714Main round
3Fransa310273-662Intermediate round
4Çek Cumhuriyeti300360-890Intermediate round
05-08-2021Bemax Arena, PodgoricaFransa26-28Romanya
05-08-2021Bemax Arena, PodgoricaAlmanya40-28Çek Cumhuriyeti
06-08-2021Bemax Arena, PodgoricaÇek Cumhuriyeti23-38Fransa
06-08-2021Bemax Arena, PodgoricaRomanya27-24Almanya
08-08-2021Bemax Arena, PodgoricaFransa26-33Almanya
08-08-2021Bemax Arena, PodgoricaRomanya36-27Çek Cumhuriyeti

Intermediate round

Grup III

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1İsviçre330097-81609/12 Yarı Final
2İsveç320177-71409/12 Yarı Final
3Slovenya310273-66213/16 Yarı Final
4Avusturya300360-89013/16 Yarı Final
10-08-2021Verde Complex, PodgoricaAvusturya
17-28
Slovanya
10-08-2021Verde Complex, Podgoricaİsviçre34-30İsveç
11-08-2021Verde Complex, PodgoricaSlovanya27-28İsviçre
11-08-2021Verde Complex, Podgoricaİsveç26-19Avusturya

Grup IV

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Portekiz321078-74509/12 Yarı Final
2Fransa320194-67409/12 Yarı Final
3Slovakya311163-75313/16 Yarı Final
4Çek Cumhuriyeti300370-89013/16 Yarı Final
10-08-2021Bemax Arena, Podgorica Slovakya23-21Çek Cumhuriyeti
10-08-2021Bemax Arena, Podgorica Portekiz27-25Fransa
11-08-2021Bemax Arena, Podgorica Çek Cumhuriyeti26-28Portekiz
11-08-2021Bemax Arena, Podgorica Fransa31-17Slovakya

Main round

Grup I

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Rusya330078-746Yarı Final
2Danimarka310294-672Yarı Final
3Karadağ311263-75205/08 Yarı Final
4Hırvatistan310270-89205/08 Yarı Final
10-08-2021Verde Complex, PodgoricaKaradağ16-35Rusya
10-08-2021Verde Complex, PodgoricaDanimarka35-22Hırvatistan
11-08-2021Verde Complex, PodgoricaHırvatistan23-20Karadağ
11-08-2021Verde Complex, PodgoricaRusya34-29Danimarka

Grup II

10-08-2021Bemax Arena, Podgorica Karadağ16-35Rusya
10-08-2021Bemax Arena, Podgorica Danimarka35-22Hırvatistan
11-08-2021Bemax Arena, Podgorica Hırvatistan23-20Karadağ
11-08-2021Bemax Arena, Podgorica Rusya34-29Danimarka
SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Macaristan330078-746Yarı Final
2Almanya310294-672Yarı Final
3Romanya311263-75205/08 Yarı Final
4Norveç310270-89205/08 Yarı Final
10-08-2021Verde Complex, PodgoricaNorveç21-27Almanya
10-08-2021Verde Complex, PodgoricaMacaristan27-17Romanya
11-08-2021Verde Complex, PodgoricaAlmanya24-31Macaristan
11-08-2021Verde Complex, PodgoricaRomanya28-29Norveç

Final Round

13/16 Sıralama Maçları

13-08-202113/16 Yarı FinalBemax Arena, PodgoricaSlovenya23-28Çek Cumhuriyeti
13-08-202113/16 Yarı FinalBemax Arena, PodgoricaSlovakya20-32Avusturya
14-08-202115/16 MaçıBemax Arena, PodgoricaSlovenya23-33Slovakya
14-08-202113/14 MaçıBemax Arena, PodgoricaAvusturya19-22Çek Cumhuriyeti

09/12 Sıralama Maçları

13-08-202109/12 Yarı FinalBemax Arena, Podgoricaİsviçre35-28Fransa
13-08-202109/12 Yarı FinalBemax Arena, PodgoricaPortekiz26-22İsveç
14-08-202111/12 MaçıBemax Arena, PodgoricaFransa31-29İsveç
14-08-2021109/10 MaçıBemax Arena, Podgoricaİsviçre39-30Portekiz

05/08 Sıralama Maçları

13-08-202105/08 Yarı FinalVerde Complex, PodgoricaKaradağ17-33Norveç
13-08-202105/08 Yarı FinalVerde Complex, PodgoricaRomanya23-27Hırvatistan
14-08-202107/08 MaçıVerde Complex, PodgoricaKaradağ24-30Romanya
14-08-202105/06 MaçıVerde Complex, PodgoricaNorveç21-33Hırvatistan

Yarı Final

14-08-2021Verde Complex, PodgoricaRusya32-34Almanya
14-08-2021Verde Complex, PodgoricaMacaristan33-25Danimarka

03/04 Maçı

15-08-2021Verde Complex, PodgoricaRusya37-30Danimarka

Final

15-08-2021Verde Complex, PodgoricaAlmanya19-25Macaristan

Final Sıralaması

Macaristan (2. zaferi)
LilianCsernyanszki, Julia Farkas, Petra Anna Simon, Lili Bucsi, Emilia Varga, Luka Csikos, Bianka Kovalcsik, Tamara Vartok, Dorottya Molnar, Kata Juhasz, Szofi Imre, Kincsö Sass, Klara Zaj, Lili Szabo, Luca Karman, Anna Szabo
Baş Antrenör : Beáta Bohus

Turnuva Ödülleri

Most valuable player Júlia Farkas (Macaristan)
En İyi Defans Daria Lavrenteva (Rusya)
Gol Kralı Viola Leuchter (Almanya)
Turnuva All Star TakımKaleci : Klára Zaj (Macaristan)
Sağ Kanat : Mia Emmenegger (İsviçre)
Sağ Bek : Viola Leuchter (Almanya)
Merkez Bek : Alina Reshetnikova (Slovenya)
Sol Bek : Julie Scaglione (Danimarka)
Sol Kanat : Katja Vuković (Hırvatistan)
Pivot : Kata Juhász (Macaristan)
20192023

Avrupa Kadınlar U-17 Hentbol Şampiyonası