2021 Avrupa Halter Şampiyonası

2021 Avrupa Halter Şampiyonası 3-11 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında Rusya'nın Moskova kentinde gerçekleştiriliyor.
2021 European Weightlifting Championships.svg
Ev Sahibi Palace of Gymnastics Irina Viner-Usmanova
Şehir, Ülke Moskova, Rusya
Tarihler 3–11 Nisan
Katılımcı 160 Kadın + 155 Erkek = 38 ülke 315 sporcu

Madalya Tablosu

Sıra Ülke Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya Toplam
1 Ukrayna 10 3 4 17
2 Bulgaristan 8 8 3 19
3 Gürcistan 8 4 1 13
4 Romanya 7 4 2 13
5 Ermenistan 5 9 9 23
6 Büyük Britanya 5 4 0 9
7 Türkiye 4 2 11 17
8 İtalya 3 4 3 10
9 Azerbaycan 3 0 2 5
10 Rusya 2 12 10 24
11 Moldova 2 3 1 6
12 Almanya 2 1 1 4
13 Fransa 1 2 2 5
14 Belarus  0 2 3 5
15 Arnavutluk 0 1 2 3
16 Polonya 0 1 1 2
17 İspanya 0 0 2 2
18 Belçika 0 0 1 1
Letonya 0 0 1 1
Norveç 0 0 1 1
Toplam (20 ülke) 60 60 60 180

Sonuçlar

Erkekler Sonuçlar

Kategori   Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
– 55 kg Koparma Daniel Lungu (Moldova) 113 Muammer Şahin (Türkiye) 112 Angel Rusev (Bulgaristan) 111
Silkme Angel Rusev (Bulgaristan) 147 Valentin Iancu (Romanya) 140 Dmytro Voronovskyi (Ukrayna) 137
Toplam Angel Rusev (Bulgaristan) 258 Valentin Iancu (Romanya) 248 Dmytro Voronovskyi (Ukrayna) 247
– 61 kg Koparma Stilyan Grozdev (Bulgaristan) 136 Shota Mishvelidze (Gürcistan) 135 Henandz Laptseu (Belarus) 132
Silkme Jon Luke Mau (Almanya) 162 Stilyan Grozdev (Bulgaristan) 160 Davide Ruiu (İtalya) 158
Toplam Stilyan Grozdev (Bulgaristan) 296 Shota Mishvelidze (Gürcistan) 290 Ferdi Hardal (Türkiye) 287
– 67 kg Koparma Mirko Zanni (İtalya) 148 Zulfat Garaev (Rusya) 147 Muhammed Furkan Özbek (Türkiye) 145
Silkme Muhammed Furkan Özbek (Türkiye) 178 Valentin Genchev (Bulgaristan) 177 Goga Chkheidze (Gürcistan) 170
Toplam Muhammed Furkan Özbek (Türkiye) 323 Mirko Zanni (İtalya) 318 Valentin Genchev (Bulgaristan) 315
– 73 kg Koparma Daniyar İsmayilov (Türkiye) 160 Marin Robu (Moldova) 156 Bozhidar Andreev (Bulgaristan) 152
Silkme Max Lang (Almanya) 185 Briken Calja (Arnavutluk) 184 David Sanchez (İspanya) 183
Toplam Daniyar İsmayilov (Türkiye) 341 Marin Robu (Moldova) 339 Briken Calja (Arnavutluk) 336
– 81 kg Koparma Antonio Pizzolato (İtalya) 164 Karlos Nasar (Bulgaristan) 163 Nico Müller (Almanya) 158
Silkme Karlos Nasar (Bulgaristan) 206 Antonio Pizzolato (İtalya) 206 Rafik Harutyunyan (Ermenistan) 196
Toplam Antonio Pizzolato (İtalya) 370 Karlos Nasar (Bulgaristan) 369 Ritvars Suharevs (Letonya) 347
– 89 kg Koparma Karen Avagyan (Ermenistan) 175 Revaz Davitadze (Gürcistan) 171 Andranik Karapetyan (Ermenistan) 170
Silkme Revaz Davitadze (Gürcistan) 203 Karen Avagyan (Ermenistan) 200 Roman Chepik (Rusya) 198
Toplam Karen Avagyan (Ermenistan) 375 Revaz Davitadze (Gürcistan) 374 Andranik Karapetyan (Ermenistan) 365
– 96 kg Koparma Anton Pliesnoi (Gürcistan) 180 Petr Asayonak (Belarus) 172 Artur Babayan (Rusya) 167
Silkme Anton Pliesnoi (Gürcistan) 213 Hakob Mkrtchyan (Ermenistan) 212 Bartlomiej Adamus (Polonya) 206
Toplam Anton Pliesnoi (Gürcistan) 393 Petr Asayonak (Belarus) 374 Hakob Mkrtchyan (Ermenistan) 372
– 102 kg Koparma Dadash Dadashbayli (Azerbaycan) 177 Samvel Gasparyan (Ermenistan) 176 Siarhei Sharankou (Belarus) 172
Silkme Samvel Gasparyan (Ermenistan) 214 David Fischerov (Bulgaristan) 210 Arsen Martirosyan (Ermenistan) 209
Toplam Samvel Gasparyan (Ermenistan) 390 Arsen Martirosyan (Ermenistan) 380 Dadash Dadashbayli (Azerbaycan) 379
– 109 kg Koparma Simon Martirosyan (Ermenistan) 190 Hristo Hristov (Bulgaristan) 186 Timur Naniev (Rusya) 184
Silkme Dmytro Chumak (Ukrayna) 226 Arsen Kasabijew (Polonya) 220 Marcos Ruiz (İspanya) 220
Toplam Dmytro Chumak (Ukrayna) 407 Hristo Hristov (Bulgaristan) 406 Timur Naniev (Rusya) 401
+ 109 kg Koparma Lasha Talakhadze (Gürcistan) 222 Gor Minasyan (Ermenistan) 216 Varazdat Lalayan (Ermenistan) 205
Silkme Lasha Talakhadze (Gürcistan) 263 Gor Minasyan (Ermenistan) 248 Varazdat Lalayan (Ermenistan) 240
Toplam Lasha Talakhadze (Gürcistan) 485 Gor Minasyan (Ermenistan) 464 Varazdat Lalayan (Ermenistan) 445

 

Kadınlar Sonuçlar

Kategori   Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
– 45 kg Koparma Nadezhda Nguen (Bulgaristan) 72 Melisa Güneş (Türkiye) 68 Anhelina Lomachtnska (Ukrayna) 67
Silkme Ivana Petrova (Bulgaristan) 85 Cosmina Pana (Romanya) 84 Melisa Güneş (Türkiye) 83
Toplam Nadezhda Nguen (Bulgaristan) 155 Ivana Petrova (Bulgaristan) 152 Melisa Güneş (Türkiye) 151
– 49 kg Koparma Monica Csengeri (Romanya) 86 Kristina Sobol (Rusya) 8581 Giulia Imperio (İtalya) 81
Silkme Monica Csengeri (Romanya) 103 Mihaela Cambei (Romanya) 100 Şaziye Erdoğan (Türkiye) 97
Toplam Monica Csengeri (Romanya) 189 Kristina Sobol (Rusya) 181 Mihaela Cambei (Romanya) 180
– 55 kg Koparma Kamila Konotop (Ukrayna) 95 Izabella Yaylyan (Ermenistan) 90 Evagjelia Vali (Arnavutluk) 89
Silkme Kamila Konotop (Ukrayna) 113 Svetlena Ershova (Rusya) 112 Sümeyye Kentli (Türkiye) 110
Toplam Kamila Konotop (Ukrayna) 208 Svetlena Ershova (Rusya) 200 Nina Sterckx (Belçika) 197
– 59 kg Koparma Olga Te (Rusya) 95 Dora Tchakounte (Fransa) 95 Boyanka Kostova (Azerbaycan) 95
Silkme Boyanka Kostova (Azerbaycan) 116 Olga Te (Rusya) 115 Dora Tchakounte (Fransa) 115
Toplam Boyanka Kostova (Azerbaycan) 211 Olga Te (Rusya) 210 Dora Tchakounte (Fransa) 210
– 64 kg Koparma Loredana Toma (Romanya) 114 Sarah Davies (Büyük Britanya) 101 Anastasiia Anzorova (Rusya) 100
Silkme Loredana Toma (Romanya) 130 Sarah Davies (Büyük Britanya) 126 Anastasiia Anzorova (Rusya) 122
Toplam Loredana Toma (Romanya) 244 Sarah Davies (Büyük Britanya) 230 Anastasiia Anzorova (Rusya) 222
– 71 kg Koparma Raluca Olaru (Romanya) 98 Emily Muskett (Büyük Britanya) 98 Alessia Durante (İtalya) 97
Silkme Emily Muskett (Büyük Britanya) 129 Alessia Durante (İtalya) 122 Berfin Altun (Türkiye) 121
Toplam Emily Muskett (Büyük Britanya) 227 Alessia Durante (İtalya) 219 Raluca Olaru (Romanya) 218
– 76 kg Koparma Iryna Dekha (Ukrayna) 113 Iana Sotieva (Rusya) 112 Anastasia Romanova (Rusya) 111
Silkme Iryna Dekha (Ukrayna) 135 Iana Sotieva (Rusya) 134 Anastasia Romanova (Rusya) 132
Toplam Iryna Dekha (Ukrayna) 248 Iana Sotieva (Rusya) 246 Anastasia Romanova (Rusya) 243
– 81 kg Koparma Alina Marushchak (Ukrayna) 109 Nina Schroth (Almanya) 100 Rabia Kaya (Türkiye) 100
Silkme Gaelle Nayo-Ketchanke (Fransa) 131 Lina Gyurjyan (Ermenistan) 129 Alina Marushchak (Ukrayna) 127
Toplam Alina Marushchak (Ukrayna) 236 Gaelle Nayo-Ketchanke (Fransa) 231 Lina Gyurjyan (Ermenistan) 227
– 87 kg Koparma Anastasiya Hotfird (Gürcistan) 111 Daria Akhmerova (Rusya) 108 Elena Cilcic (Moldova) 107
Silkme Elena Cilcic (Moldova) 138 Daria Akhmerova (Rusya) 138 Solfrid Koanda (Norveç) 135
Toplam Daria Akhmerova (Rusya) 246 Elena Cilcic (Moldova) 245 Daria Riazanova (Rusya) 240
+ 87 kg Koparma Emily Campbell (Büyük Britanya) 122 Anastasiya Lysenko (Ukrayna) 116 Melike Günal (Türkiye) 108
Silkme Emily Campbell (Büyük Britanya) 154 Anastasiya Lysenko (Ukrayna) 136 Melike Günal (Türkiye) 135
Toplam Emily Campbell (Büyük Britanya) 276 Anastasiya Lysenko (Ukrayna) 252 Melike Günal (Türkiye) 243

 

20192022

Avrupa Halter Şampiyonası

Halter Arşiv Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.