2021 Avrupa Erkekler U-19 Hentbol Şampiyonası


2021 Avrupa 19 Yaş Altı Hentbol Şampiyonası, 12-22 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında Hırvatistan'ın Varaždin ve Koprivnica kentinde düzenlenecek olan Avrupa 18 Yaş Altı Hentbol Şampiyonası'nın 15.'si olacak.

Avrupa Hentbol Federasyonu, COVID-19 pandemisinin 2002 doğumlu ve daha genç milli takım oyuncuları üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla bir U-19 Avrupa Şampiyonası başlatmaya karar verdi.
Ev Sahibi Ülke Hırvatistan
Tarih 12-22 Ağustos
Takım Sayısı 16
Salon
Final sıralaması
Şampiyon Almanya
Finalist Hırvatistan
Üçüncü İspanya
Dördüncü Slovenya
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 56
Gol Sayısı 3216 (57.43 maçbaşı)
Seyirci Sayısı 8,185 (146 maçbaşı)
Gol Kralı Mitja Janc (Slovenya)
Elliot Stenmalm (İsveç)
(61 gol)
MVP Mitja Janc (Slovenya)

Elemeler

TurnuvaTarihEv Sahibi ÜlkeKotaHak Kazanan Takımlar
2018 Erkekler U-18 Avrupa Şampiyonası09-19 Ağustos 2018Hırvatistan14Macaristan
İsveç
Fransa
Danimarka
Rusya
Norveç
Almanya
Slovenya
İspanya
Portekiz
Hırvatistan
İsrail
Sırbistan
İzlanda
2019 Erkekler U-17 Şampiyonası10-18 Ağustos 2018Tulln
Tiflis
2Avusturya
İtalya

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Slovenya320187-874Main round
2İzlanda320183-734Main round
3İtalya310274-872Intermediate round
4Sırbistan310292-892Intermediate round
12-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİzlanda22-26Slovenya
12-08-2021Varaždin Arena, VaraždinSırbistan26-28İtalya
13-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİtalya17-30İzlanda
13-08-2021Varaždin Arena, VaraždinSlovenya30-36Sırbistan
15-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİzlanda31-30Sırbistan
15-08-2021Varaždin Arena, VaraždinSlovenya31-29İtalya

B Grubu

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1İspanya321098-855Main round
2İsveç3210100-955Main round
3Macaristan310297-922Intermediate round
4İsrail300375-980Intermediate round
12-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİsveç36-35Macaristan
12-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİspanya34-23İsrail
13-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİsrail25-29İsveç
13-08-2021Varaždin Arena, VaraždinMacaristan27-29İspanya
15-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİsveç35-35İspanya
15-08-2021Varaždin Arena, VaraždinMacaristan35-27İsrail

C Grubu

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Danimarka321096-745Main round
2Almanya321091-775Main round
3Norveç310269-802Intermediate round
4Rusya300377-1020Intermediate round
12-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaDanimarka29-19Norveç
12-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaAlmanya35-27Rusya
13-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaRusya26-38Danimarka
13-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaNorveç21-27Almanya
15-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaDanimarka29-29Almanya
15-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaNorveç29-24Rusya

D Grubu

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Hırvatistan330098-836Main round
2Portekiz3201103-904Main round
3Fransa310283-792Intermediate round
4Avusturya3003280-1122Intermediate round
12-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaFransa32-24Avusturya
12-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaHırvatistan35-31Portekiz
13-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaPortekiz29-26Fransa
13-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaAvusturya27-37Hırvatistan
15-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaPortekiz43-29 Avusturya
15-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaHırvatistan26-25Fransa

Intermediate round

Grup III

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Macaristan330094-74609/12 Yarı Final
2İtalya320178-77409/12 Yarı Final
3İsrail310285-92213/16 Yarı Final
4Sırbistan300380-94013/16 Yarı Final
17-08-2021Varaždin Arena, VaraždinSırbistan28-35İsrail
17-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİtalya21-28Macaristan
18-08-2021Varaždin Arena, Varaždinİsrail23-29İİtalyasviçre
18-08-2021Varaždin Arena, VaraždinMacaristan31-26Sırbistan

Grup IV

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Fransa330098-59609/12 Yarı Final
2Norveç320176-80409/12 Yarı Final
3Avusturya310286-80213/16 Yarı Final
4Rusya300360-101013/16 Yarı Final
17-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaRusya19-36Avusturya
17-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaNorveç18-30Fransa
18-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaAvusturya26-29Norveç
18-08-2021Sports Hall Secondary School, KoprivnicaFransa36-17Rusya

Main round

Grup I

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Slovenya321095-885Yarı Final
2İspanya3120104-974Yarı Final
3İsveç311193-94305/08 Yarı Final
4İzlanda300374-87005/08 Yarı Final
17-08-2021Verde Complex, Podgoricaİzlanda27-29İsveç
17-08-2021Verde Complex, PodgoricaSlovenya37-37İspanya
18-08-2021Verde Complex, Podgoricaİsveç29-32Slovenya
18-08-2021Verde Complex, Podgoricaİspanya32-25İzlanda

Grup I

SıraTakımOGBMAS/YSPuanAçıklama
1Almanya321089-825Yarı Final
2Hırvatistan320185-824Yarı Final
3Portekiz310292-96205/08 Yarı Final
4Danimarka301281-87105/08 Yarı Final
17-08-2021Verde Complex, PodgoricaAlmanya34-30Portekiz
17-08-2021Verde Complex, PodgoricaDanimarka25-27Hırvatistan
18-08-2021Verde Complex, PodgoricaPortekiz31-27Danimarka
18-08-2021Verde Complex, PodgoricaHırvatistan23-26Almanya

Final Round

13/16 Sıralama Maçları

20-08-202113/16 Yarı FinalSports Hall Secondary School, Koprivnicaİsrail33-31Rusya
20-08-202113/16 Yarı FinalSports Hall Secondary School, KoprivnicaAvusturya27-33Sırbistan
21-08-202115/16 MaçıSports Hall Secondary School, KoprivnicaAvusturya24-31Rusya
21-08-202113/14 MaçıSports Hall Secondary School, KoprivnicaSırbistan27-25İsrail

09/12 Sıralama Maçları

20-08-202109/12 Yarı FinalSports Hall Secondary School, KoprivnicaMacaristan28-21Norveç
20-08-202109/12 Yarı FinalSports Hall Secondary School, KoprivnicaFransa30-23İtalya
21-08-202111/12 MaçıSports Hall Secondary School, KoprivnicaNorveç31-24İtalya
21-08-2021109/10 MaçıSports Hall Secondary School, KoprivnicaMacaristan35-25Fransa

05/08 Sıralama Maçları

20-08-202105/08 Yarı FinalVaraždin Arena, Varaždinİsveç29-34Danimarka
20-08-202105/08 Yarı FinalVaraždin Arena, VaraždinPortekiz33-30İzlanda
22-08-202107/08 MaçıVaraždin Arena, Varaždinİsveç26-24İzlanda
22-08-202105/06 MaçıVaraždin Arena, VaraždinDanimarka31-27Portekiz

Yarı Final

21-08-2021Varaždin Arena, VaraždinSlovenya22-26Hırvatistan
21-08-2021Varaždin Arena, VaraždinAlmanya31-30İspanya

03/04 Maçı

22-08-2021Varaždin Arena, VaraždinSlovenya28-37İspanya

Final

22-08-2021Varaždin Arena, VaraždinHırvatistan20-34Almanya

Final Sıralaması

SıraTakım
1st place, gold medalist(s)Almanya
2nd place, silver medalist(s)Hırvatistan
3rd place, bronze medalist(s)İspanya
4Slovenya
5Danimarka
6Portekiz
7İsveç
8İzlanda
9Macaristan
10Fransa
11Norveç
12İtalya
13Sırbistan
14İsrail
15Rusya
16Avusturya

Turnuva Ödülleri

Most valuable playerMitja Janc (Slovenya)
En İyi DefansMislav Obradović (Hırvatistan)
Gol KralıMitja Janc (Slovenya)
Elliot Stenmalm (İsveç)
Turnuva All Star TakımDavid Späth (Kaleci) (Almanya)
Francisco Costa (Portekiz)
Renars Uscins (Almanya)
Mitja Janc (Slovenya)
Elliot Stenmalm (İsveç)
Ivan Barbić (Hırvatistan)
Javier Rodríguez (İspanya)
20192022

Avrupa Erkekler U-18 Hentbol Şampiyonası