2021 Avrupa Badminton Şampiyonası / Ukrayna

2021 Avrupa Badminton Şampiyonası, Avrupa Badminton Şampiyonası'nın 28. turnuvasıdır. 27 Nisan - 2 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında Ukrayna'nın Kiev kentinde gerçekleştirilecek.

Madalya Özeti

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Tek ErkeklerAnders Antonsen (Danimarka)Viktor Axelsen (Danimarka)Kalle Koljonen (Finlandiya)
Hans-Kristian Vittinghus (Danimarka)
Tek KadınlarCarolina Marín (İspanya)Line Christophersen (Danimarka)Neslihan Yiğit (Türkiye)
Kirsty Gilmour (İskoçya)
Çift ErkeklerRusya
Vladimir Ivanov
Ivan Sozonov
Almanya
Mark Lamsfuß
Marvin Emil Seidel
Danimarka
Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
İngiltere
Marcus Ellis
Chris Langridge
Çift KadınlarBulgaristan
Gabriela Stoeva
Stefani Stoeva
İngiltere
Chloe Birch
Lauren Smith
Danimarka
Maiken Fruergaard
Sara Thygesen
Hollanda
Selena Piek
Cheryl Seinen
Karışık ÇiftlerRusya
Rodion Alimov
Alina Davletova
İngiltere
Marcus Ellis
Lauren Smith
Danimarka
Mathias Christiansen
Alexandra Bøje
Almanya
Mark Lamsfuß
Isabel Herttrich

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz MadalyaToplam Madalya
1Rusya2002
2Danimarka1247
3Bulgaristan
İspanya
1001
5İngiltere0213
6Almanya0112
7Finlandiya
Hollanda
İskoçya
Türkiye
0011

Tek Erkekler

1. Tur

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
27-04-2021Pablo Abián Vicén (İspanya)w/oDanylo Bosniuk (Ukrayna)
27-04-2021Cristian Savin (Moldova)0-2
(10-21, 8-21)
Joran Kweekel (Hollanda)
27-04-2021Bernardo Atilano (Portekiz)2-0
(21-18, 21-15)
Luka Milic (Sırbistan)
27-04-2021Misha Zilberman (İsrail)2-0
(21-18, 21-17)
Luís Enrique Peñalver Pereira (İspanya)
27-04-2021Daniel Lachezarov Nikolov (Bulgaristan)0-2
(22-24, 14-21)
Nhat Nguyen (İrlanda)
27-04-2021Milan Dratva (Slovakya)1-2
(21-14, 9-21, 9-21)
Eetu Antti Oskari Heino (Finlandiya)
27-04-2021Christian Kirchmayr (İsviçre)2-0
(21-11, 21-9)
Kari Gunnarsson (İzlanda)

2. Tur

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
28-04-2021Viktor Axelsen (Danimarka)2-0
(21-11, 21-12)
Milan Ludík (Çek Cumhuriyeti)
28-04-2021Maxime Moreels (Belçika)0-2
(8-21, 8-21)
Max Weißkirchen (Almanya)
28-04-2021Thomas Rouxel (Fransa)2-0
(21-15, 21-13)
Vladimir Vadimovich Malkov (Rusya)
28-04-2021Miha Ivanič (Slovenya)0-2
(10-21, 17-21)
Danylo Bosniuk (Ukrayna)
28-04-2021Rasmus Gemke (Danimarka)2-0
(21-13, 21-14)
Raul Must (Estonya)
28-04-2021Ade Resky Dwicahyo (Azerbaycan)1-2
(26-24, 16-21, 14-21)
Joran Kweekel (Hollanda)
28-04-2021Toma Junior Popov (Fransa)2-0
(21-9, 21-13)
Alex Lane (Büyük Britanya)
28-04-2021Kalle Koljonen (Finlandiya)2-0
(21-18, 21-7)
Bernardo Atilano (Portekiz)
28-04-2021Misha Zilberman (İsrail)0-2
(20-22, 16-21)
Felix Jacob Burestedt (İsveç)
28-04-2021Luka Wraber (Avusturya)0-2
(10-21, 11-21)
Mark Caljouw (Hollanda)
28-04-2021Nhat Nguyen (İrlanda)2-0
(23-21, 21-14)
Zvonimir Đurkinjak (Hırvatistan)
28-04-2021Fabio Caponio (İtalya)0-2
(17-21, 19-21)
Hans-Kristian Solberg Vittinghus (Danimarka)
28-04-2021Eetu Antti Oskari Heino (Finlandiya)1-0Artem Sergiyovich Pochtarev (Ukrayna)
28-04-2021Sergey Yurevich Sirant (Rusya)1-2
(21-17, 19-21, 13-21)
Brice Leverdez (Fransa)
28-04-2021Christian Kirchmayr (İsviçre)1-2
(21-19, 19-21, 15-21)
Emre Lale (Türkiye)
28-04-2021Kai Hendrik Schäfer (Almanya)0-2
(18-21, 14-21)
Anders Antonsen (Danimarka)

3. Tur

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
29-04-2021Viktor Axelsen (Danimarka)2-0
(21-12, 21-11)
Max Weißkirchen (Almanya)
29-04-2021Thomas Rouxel (Fransa)2-0
(21-12, 21-11)
Danylo Bosniuk (Ukrayna)
29-04-2021Rasmus Gemke (Danimarka)2-1
(17-21, 21-13, 21-15)
Joran Kweekel (Hollanda)
29-04-2021Toma Junior Popov (Fransa)0-2
(12-21, 17-21)
Kalle Koljonen (Finlandiya)
29-04-2021Felix Jacob Burestedt (İsveç)1-2
(13-21, 21-16, 17-21)
Mark Caljouw (Hollanda)
29-04-2021Nhat Nguyen (İrlanda)0-2
(11-21, 11-21)
Hans-Kristian Solberg Vittinghus (Danimarka)
29-04-2021Eetu Antti Oskari Heino (Finlandiya)1-2
(13-21, 22-20, 16-21)
Brice Leverdez (Fransa)
29-04-2021Emre Lale (Türkiye)1-2
(21-11, 10-21, 12-21)
Anders Antonsen (Danimarka)

Çeyrek Final

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
30-04-2021Viktor Axelsen (Danimarka)2-0
(21-14, 21-15)
Thomas Rouxel (Fransa)
30-04-2021Rasmus Gemke (Danimarka)0-2
(15-21, 19-21)
Kalle Koljonen (Finlandiya)
30-04-2021Mark Caljouw (Hollanda)1-2
(19-21, 21-17, 15-21)
Hans-Kristian Solberg Vittinghus (Danimarka)
30-04-2021Brice Leverdez (Fransa)0-2
(12-21, 13-21)
Anders Antonsen (Danimarka)

Yarı Final

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
01-05-2021Viktor Axelsen (Danimarka)2-0
(21-14, 21-14)
Kalle Koljonen (Finlandiya)
01-05-2021Hans-Kristian Solberg Vittinghus (Danimarka)0-2
(14-21, 17-21)
Anders Antonsen (Danimarka)

Final

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
02-05-2021Viktor Axelsen (Danimarka)w/oAnders Antonsen (Danimarka)

Tek Kadınlar

1. Tur

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
27-04-2021Vytaute Fomkinaite (Litvanya)w/oKristin Kuuba (Estonya)
27-04-2021Jenyira Stadelmann (İsviçre)1-2
(21-19, 15-21, 17-21)
Natalya Aleksandrivna Voytsekh (Ukrayna)
27-04-2021Petra Polanc (Slovenya)0-2
(18-21, 9-21)
Freya Redfearn (Büyük Britanya)
27-04-2021Natalia Andreevna Perminova (Rusya)1-2
(21-15, 17-21, 14-21)
Agnes Korosi (Macaristan)
27-04-2021Rebecca Kuhl (İsveç)w/oClara Azurmendi Moreno (İspanya)
27-04-2021Martina Repiská (Slovakya)Aliye Demirbağ (Türkiye)
27-04-2021Rachael Darragh (İrlanda)2-1
(13-21, 21-17, 21-8)
Marija Sudimac (Sırbistan)
27-04-2021Kateřina Tomalová (Çek Cumhuriyeti)0-2
(15-21, 12-21)
Marie Batomene (Fransa)

2. Tur

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
28-04-2021Carolina María Marín Martín (İspanya)2-0
(21-2, 21-11)
Anastasiya Igorevna Cherniavskaya (Belarus)
28-04-2021Soraya de Visch Eijbergen (Hollanda)2-0
(21-11, 21-5)
Vytaute Fomkinaite (Litvanya)
28-04-2021Line Højmark Kjærsfeldt (Danimarka)2-0
(21-12, 21-13)
Vlada Ginga (Moldova)
28-04-2021Sonia Goncalves (Portekiz)0-2
(13-21, 7-21)
Natalya Aleksandrivna Voytsekh (Ukrayna)
28-04-2021Yvonne Li (Almanya)w/oQi Xuefei (Fransa)
28-04-2021Ashwathi Pillai (İsveç)1-2
(21-16, 20-22, 14-21)
Freya Redfearn (Büyük Britanya)
28-04-2021Neslihan Yiğit (Türkiye)2-0
(21-13, 21-13)
Tereza Švábíková (Çek Cumhuriyeti)
28-04-2021Mariya Mitsova (Bulgaristan)0-2
(16-21, 14-21)
Agnes Korosi (Macaristan)
28-04-2021Rebecca Kuhl (İsveç)0-2
(6-21, 12-21)
Gayle Mahulette (Hollanda)
28-04-2021Anna Mikhalkova (Ukrayna)0-2
(6-21, 10-21)
Lianne Tan (Belçika)
28-04-2021Martina Repiská (Slovakya)0-2
(10-21, 14-21)
Linda Zetchiri (Bulgaristan)
28-04-2021Sabrina Jaquet (İsviçre)0-2
(10-21, 15-21)
Kirsty Gilmour (İskoçya)
28-04-2021Rachael Darragh (İrlanda)0-2
(14-21, 18-21)
Ksenia Olegovna Polikarpova (İsrail)
28-04-2021Marija Viktorivna Ulitina (Ukrayna)0-2
(12-21, 13-21)
Line Drost Christophersen (Danimarka)
28-04-2021Marie Batomene (Fransa)2-0
(21-11, 21-11)
Miranda Wilson (Almanya)
28-04-2021Julie Dawall Jakobsen (Danimarka)w/oMia Blichfeldt (Danimarka)

3. Tur

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
29-04-2021Carolina María Marín Martín (İspanya)2-0
(21-12, 21-11)
Soraya de Visch Eijbergen (Hollanda)
29-04-2021Line Højmark Kjærsfeldt (Danimarka)2-1
(21-12, 16-21, 21-11)
Natalya Aleksandrivna Voytsekh (Ukrayna)
29-04-2021Yvonne Li (Almanya)2-0
(21-19, 21-8)
Freya Redfearn (Büyük Britanya)
29-04-2021Neslihan Yiğit (Türkiye)2-0
(21-18, 21-10)
Agnes Korosi (Macaristan)
29-04-2021Gayle Mahulette (Hollanda)0-2
(22-24, 9-21)
Lianne Tan (Belçika)
29-04-2021Linda Zetchiri (Bulgaristan)0-2
(8-21, 9-21)
Kirsty Gilmour (İskoçya)
29-04-2021Ksenia Olegovna Polikarpova (İsrail)0-2
(10-21, 11-21)
Line Drost Christophersen (Danimarka)
29-04-2021Marie Batomene (Fransa)0-2
(17-21, 11-21)
Julie Dawall Jakobsen (Danimarka)

Çeyrek Final

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
30-04-2021Carolina María Marín Martín (İspanya)w/oLine Højmark Kjærsfeldt (Danimarka)
30-04-2021Yvonne Li (Almanya)0-2
(16-21, 16-21)
Neslihan Yiğit (Türkiye)
30-04-2021Lianne Tan (Belçika)1-2
(21-18, 13-21, 14-21)
Kirsty Gilmour (İskoçya)
30-04-2021Line Drost Christophersen (Danimarka)2-0
(21-9, 21-8)
Julie Dawall Jakobsen (Danimarka)

Yarı Final

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
01-05-2021Carolina María Marín Martín (İspanya)2-0
(21-18, 21-9)
Neslihan Yiğit (Türkiye)
01-05-2021Kirsty Gilmour (İskoçya)1-2
(13-21, 21-7, 10-21)
Line Drost Christophersen (Danimarka)

Final

Tarih1. OyuncuSkor2. Oyuncu
02-05-2021Carolina María Marín Martín (İspanya)2-0
(21-13, 21-18)
Line Drost Christophersen (Danimarka)
20182022

Avrupa Badminton Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.