2021 ATP Kupası

2021 ATP Kupası, Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) tarafından düzenlenen uluslararası bir açık hava sert kort erkek tenis turnuvası olan ATP Cup'ın ikincisi olarak oynanamaktadır. 2 - 6 Şubat 2021 tarihleri ​​arasında Avustralya'daki Melbourne Park'ta 12 takımın katılımı ile yapılacak.

Başlangıçta 1-10 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında Brisbane, Perth ve Sidney'de 24 takımla gerçekleşmesi planlanmıştı ancak COVID-19 salgınının etkisi nedeniyle değişiklikler yapıldı.

Katılım Sağlayan Ülke ve Tenisçiler

SıraÜlke1. Oyuncu2. Oyuncu3. Oyuncu4. OyuncuKaptan
1SırbistanNovak DjokovicDušan LajovićFilip KrajinovićNikola ĆaćićViktor Troicki
2İspanyaRafael NadalRoberto Bautista AgutPablo Carreño BustaMarcel GranollersPepe Vendrell
3AvusturyaDominic ThiemDennis NovakPhilipp OswaldTristan-Samuel WeissbornWolfgang Thiem
4RusyaDaniil MedvedevAndrey RublevAslan KaratsevEvgeny DonskoyEvgeny Donskoy
5YunanistanStefanos TsitsipasMichail PervolarakisMarkos KalovelonisPetros TsitsipasApostolos Tsitsipas
6AlmanyaAlexander ZverevJan-Lennard StruffKevin KrawietzAndreas MiesMischa Zverev
7ArjantinDiego SchwartzmanGuido PellaHoracio ZeballosMáximo GonzálezDiego Schwartzman
8İtalyaMatteo BerrettiniFabio FogniniSimone BolelliAndrea VavassoriVincenzo Santopadre
9JaponyaKei NishikoriYoshihito NishiokaBen McLachlanToshihide MatsuiMax Mirnyi
10FransaGaël MonfilsBenoît PaireNicolas MahutÉdouard Roger-VasselinRichard Ruckelshausen
11KanadaDenis ShapovalovMilos RaonicSteven DiezPeter PolanskyPeter Polansky
12AvustralyaAlex de MinaurJohn MillmanJohn PeersLuke SavilleLleyton Hewitt

A Grubu

SıraÜlkeOGMSetlerAçıklama
1Almanya2204-2Yarı Final
2Sırbistan2113-3
3Kanada2022-4
Tarih1. TakımSonuç/Setler2. Takım
02 Şubat 2021Sırbistan
Dusan Lajoviç
Novak Djokovic
Novak Djokovic/Filip Krajinovic
2-1
(3-6, 4-6)
(7-5, 7-5)
(7-5, 7-6)
Kanada
Milos Raonic
Denis Shapovalov
Denis Shapovalov/Milos Raonic
03 Şubat 2021Almanya
Jan-Lennard Struff
Alexander Zverev
Kevin Krawietz/Jan-Lennard Struff
2-1
(7-6, 7-6)
(6-7, 6-3, 7-6)
(6-7, 7-6, 3-10)
Kanada
Milos Raonic
Denis Shapovalov
Steven Diez/Peter Polansky
05 Şubat 2021Sırbistan
Dusan Lajoviç
Novak Djokovic
Nikola Ćaćić / Novak Djokovic
1-2
(6-3, 3-6, 4-6)
(6-7, 6-2, 7-5)
(6-7, 7-5, 7-10)
Almanya
Jan-Lennard Struff
Alexander Zverev
Alexander Zverev/Jan-Lennard Struff

B Grubu

SıraÜlkeOGMSetlerAçıklama
1İspanya2114-2Yarı Final
2Yunanistan2113-3
3Avustralya2112-4
Tarih1. TakımSonuç/Setler2. Takım
02 Şubat 2021İspanya
Pablo Carreño Busta
Roberto Bautista Agut
Pablo Carreño Busta / Marcel Granollers
3-0
(6-2, 6-4)
(4-6, 6-4, 6-4)
(6-4, 7-5)
Avustralya
John Millman
Alex de Minaur
John Peers / Luke Saville
03 Şubat 2021Yunanistan
Michail Pervolarakis
Stefanos Tsitsipas
Michail Pervolarakis / Stefanos Tsitsipas
1-2
(2-6, 3-6)
(6-3, 7-5)
(3-6, 6-4, 5-10)
Avustralya
John Millman
Alex de Minaur
John Peers / Luke Saville
05 Şubat 2021İspanya
Pablo Carreño Busta
Roberto Bautista Agut
Pablo Carreño Busta / Marcel Granollers
1-2
(1-6, 2-6)
(5-7, 5-7)
(0-1,)
Yunanistan
Michail Pervolarakis
Stefanos Tsitsipas
Markos Kalovelonis / Stefanos Tsitsipas

C Grubu

SıraÜlkeOGMSetlerAçıklama
1İtalya2204-2Yarı Final
2Fransa2113-3
3Avusturya2022-4
Tarih1. TakımSonuç/Setler2. Takım
02 Şubat 2021Avusturya
Dennis Novak
Dominic Thiem
Dennis Novak / Dominic Thiem
1-2
(6-3, 6-2)
(2-6, 4-6)
(1-6, 4-6)
İtalya
Fabio Fognini
Matteo Berrettini
Matteo Berrettini / Fabio Fognini
03 Şubat 2021İtalya
Fabio Fognini
Matteo Berrettini
Simone Bolelli / Andrea Vavassori
2-1
(6-1, 7-6)
(6-4, 6-2)
(3-6, 4-6)
Fransa
Benoît Paire
Gaël Monfils
Nicolas Mahut / Édouard Roger-Vasselin
05 Şubat 2021Avusturya
Dennis Novak
Dominic Thiem
Philipp Oswald / Tristan-Samuel Weissborn
1-2
(6-7, 6-2)
(6-1,)
(3-6, 3-6)
Fransa
Nicolas Mahut
Benoit Paire
Nicolas Mahut / Édouard Roger-Vasselin

D Grubu

SıraÜlkeOGMSetlerAçıklama
1Rusya2204-2Yarı Final
2Arjantin1011-2
3Japonya1011-2
Tarih1. TakımSonuç/Setler2. Takım
02 Şubat 2021Rusya
Andrey Rublev
Daniil Medvedev
Andrey Rublev / Aslan Karatsev
2-1
(6-1, 6-2)
(7-5, 6-3)
(4-6, 6-7)
Arjantin
Guido Pella
Diego Schwartzman
Máximo González / Horacio Zeballos
03 Şubat 2021Rusya
Andrey Rublev
Daniil Medvedev
Andrey Rublev / Aslan Karatsev
2-1
(6-1, 6-3)
(6-2, 6-4)
(6-4, 3-6, 10-12)
Japonya
Yoshihito Nishioka
Kei Nishikori
Ben McLachlan / Yoshihito Nishioka
06 Şubat 2021Arjantin
Guido Pella
Diego Schwartzman
Máximo González / Horacio Zeballos
Japonya
Yoshihito Nishioka
Kei Nishikori
Ben McLachlan / Yoshihito Nishioka

Yarı Final

Tarih1. TakımSonuç/Setler2. Takım
06 Şubat 2021Almanya
Jan-Lennard Struff
Alexander Zverev
Kevin Krawietz / Jan-Lennard Struff
1-2
(6-3, 1-6, 2-6)
(6-3, 3-6, 5-7)
(6-3, 7-6)
Rusya
Andrey Rublev
Daniil Medvedev
Evgeny Donskoy / Aslan Karatsev
06 Şubat 2021İspanya
Pablo Carreño Busta
Roberto Bautista Agut
Pablo Carreño Busta / Marcel Granollers
0-3
(2-6, 1-6, 4-6)
(3-6, 5-7)
Oynanmadı
İtalya
Fabio Fognini
Matteo Berrettini
Simone Bolelli / Andrea Vavassori

Final

Tarih1. TakımSonuç/Setler2. Takım
07 Şubat 2021Rusya
Andrey Rublev
Daniil Medvedev
Evgeny Donskoy / Aslan Karatsev
2-0
(6-1, 6-2)
(6-4, 6-2)
Oynanmadı
İtalya
Fabio Fognini
Matteo Berrettini
Simone Bolelli / Andrea Vavassori
20202022

ATP Kupası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.