2021 ATP Finalleri

2021 ATP Finalleri (sponsorluk nedenleriyle 2021 Nitto ATP Finalleri olarak da bilinir), 14 - 21 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Torino kentindeki Pala Alpitour'da oynanacak bir erkek tenis turnuvasıdır. 2021 ATP Tour'da en yüksek sıradaki tekler oyuncuları ve çiftler takımları.

Turin, ATP Tour yılsonu şampiyonalarına ilk kez ev sahipliği yapacak. Turnuvanın 52.si olacak (çiftlerde 47.). Turnuva, Tenis Profesyonelleri Derneği (ATP) tarafından yürütülür ve 2021 ATP Turunun bir parçasıdır. Etkinlik kapalı sert kortlarda gerçekleşecek. ATP Tour'daki oyuncular için sezon sonu şampiyonası olarak hizmet edecek.
Tarih 14–21 Kasım
Sürüm 52. (tekler) / 47. (çiftler)
Kategori ATP Finalleri
Eşleşme 8S/8D
Yüzey Sert / kapalı
Yer Torino, İtalya
Kort Pala Alpitour

Şampiyonlar

KategoriŞampiyonlarFinal Skor/SetlerFinalist
Tek ErkeklerAlexander Zverev (Almanya)6–4, 6–4Daniil Medvedev (Rusya)
Çift ErkeklerPierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
6-4, 77,60Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)

Hak Kazanan Sporcular

TenisçiPuanHak Kazanma Tarihi
Novak Djoković9,37011 Temmuz
Daniil Medvedev7,07013 Eylül
Alexander Zverev5,95511 Ekim
Stefanos Tsitsipas5,69513 Eylül
Andrey Rublev4,21023 Ekim
Matteo Berrettini4,09025 Ekim
Hubert Hurkacz3,3155 Kasım
Casper Ruud3,2754 Kasım
TenisçiPuanHak Kazanma Tarihi
Nikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
8,8756 Temmuz
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
7,1853 Eylül
Pierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
4,69013 Eylül
Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
4,53530 Eylül
Juan Sebastián Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
4,26026 Ekim
Ivan Dodig (Hırvatistan)
Filip Polášek (Çekya)
3,23020 Ekim
Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
3,2304 Kasım
Kevin Krawietz (Almanya)
Horia Tecău (Romanya)
3,1104 Kasım

Tek Erkekler Finalleri

Yeşil Grup

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Novak Djokovic (Sırbistan) [1]3306-0Yarı Final
2Casper Ruud (Norveç) [8]3214-4Yarı Final
3Andrey Rublev (Rusya) [5]3123-4
4Stefanos Tsitsipas (Yunanistan) [4]
Cameron Norrie (Büyük Britanya)
3031-6
15-11-2021Pala Alpitour, TorinoNovak Djokovic (Sırbistan)2-0
(77-64, 6-2)
Casper Ruud (Norveç)
15-11-2021Pala Alpitour, TorinoStefanos Tsitsipas (Yunanistan)0-2
(4–6, 4–6)
Andrey Rublev (Rusya)
17-11-2021Pala Alpitour, TorinoNovak Djokovic (Sırbistan)2-0
(6–3, 6–2)
Andrey Rublev (Rusya)
17-11-2021Pala Alpitour, TorinoCameron Norrie (Büyük Britanya)1-2
(6–1, 3–6, 4–6)
Casper Ruud (Norveç)
19-11-2021Pala Alpitour, TorinoNovak Djokovic (Sırbistan)2-0
(6–2, 6–1)
Cameron Norrie (Büyük Britanya)
19-11-2021Pala Alpitour, TorinoAndrey Rublev (Rusya)1-2
(6–2, 5–7, 6–7(5–7))
Casper Ruud (Norveç)
NOT : Stefanos Tsitsipas çekildi.

Kırmızı Grup

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Daniil Medvedev (Rusya) [2]3303-3Yarı Final
2Alexander Zverev (Almanya) [3]3215-2Yarı Final
3Matteo Berrettini (İtalya) [6]3123-4
4Hubert Hurkacz (Polonya) [7]3031-6
14-11-2021Pala Alpitour, TorinoDaniil Medvedev (Rusya)2-1
(65-77, 6-3, 6-4)
Hubert Hurkacz (Polonya)
14-11-2021Pala Alpitour, TorinoAlexander Zverev (Almanya)1-0
(79-67, 1-0)
Matteo Berrettini (İtalya)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoJannik Sinner (İtalya)2-0
(6–2, 6–2)
Hubert Hurkacz (Polonya)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoDaniil Medvedev (Rusya)2-1
(6–3, 6–7(3–7), 7–6(8–6)
Alexander Zverev (Almanya)
18-11-2021Pala Alpitour, TorinoDaniil Medvedev (Rusya)2-1
(6–0, 6–7(5–7), 7–6(10–8))
Jannik Sinner (İtalya)
18-11-2021Pala Alpitour, TorinoAlexander Zverev (Almanya)2-0
(6–2, 6–4)
Hubert Hurkacz (Polonya)
NOT : Matteo Berrettini çekildi.

Yarı Final

16-11-2021Pala Alpitour, TorinoNovak Djokovic (Sırbistan)1-2
(64-77, 6-4, 3-6)
Alexander Zverev (Almanya)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoDaniil Medvedev (Rusya)2-0
(6-4, 6-2)
Casper Ruud (Norveç)

Final

17-11-2021Pala Alpitour, TorinoAlexander Zverev (Almanya)2-0
(6–4, 6–4)
Daniil Medvedev (Rusya)

Çift Erkekler Finalleri

Yeşil Grup

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
3215-3Yarı Final
2Nikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
3214-2Yarı Final
3Ivan Dodig (Hırvatistan)
Filip Polášek (Çekya)
3123-4
4Kevin Krawietz (Almanya)
Horia Tecău (Romanya)
3122-5
14-11-2021Pala Alpitour, TorinoNikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
2-0
(6-4 6-4)
Kevin Krawietz (Almanya)
Horia Tecău (Romanya)
14-11-2021Pala Alpitour, TorinoMarcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
2-1
(4-6, 712-610, 10-6)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
Filip Polášek (Çekya)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoNikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
0-2
(4–6, 6–7(4–7))
Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoIvan Dodig (Hırvatistan)
Filip Polášek (Çekya)
2-0
(7–6(7–2), 7–5)
Kevin Krawietz (Almanya)
Horia Tecău (Romanya)
17-11-2021Pala Alpitour, TorinoMarcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
1-2
(3–6, 7–6(7–1), [6–10])
Kevin Krawietz (Almanya)
Horia Tecău (Romanya)
17-11-2021Pala Alpitour, TorinoNikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
2-0
(6–4, 7–6(8–6))
Ivan Dodig (Hırvatistan)
Filip Polášek (Çekya)

Kırmızı Grup

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
3306-2Yarı Final
2Pierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
3215-2Yarı Final
3Juan Sebastián Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
3123-4
4Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
3030-6
15-11-2021Pala Alpitour, TorinoRajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-0
(6-1, 77-65)
Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
15-11-2021Pala Alpitour, TorinoPierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
2-0
(7–6(7–1), 6–4)
Juan Sebastián Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoJuan Sebastián Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
2-0
(6–2, 6–4)
Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoRajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-1
(6–7(7–9), 6–0, [13–11])
Pierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
17-11-2021Pala Alpitour, TorinoRajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-1
(7–5, 2–6, [11–9])
Juan Sebastián Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
17-11-2021Pala Alpitour, TorinoJamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
0-2
(3–6, 6–7(5–7))
Pierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)

Yarı Final

16-11-2021Pala Alpitour, TorinoMarcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
0-2
(3-6, 4-6)
Pierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
16-11-2021Pala Alpitour, TorinoRajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-1
(4-6, 77, 63, 10-4)
Nikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)

Final

17-11-2021Pala Alpitour, TorinoPierre-Hugues Herbert (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
2-0
(6-4, 77,60)
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
20202022

ATP Finalleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.