2021 Amerika Açık Çift Kadınlar

Laura Siegemund ve Vera Zvonareva son şampiyonlardı, ancak Siegemund sakatlığı nedeniyle bu yıl katılamadı. Zvonareva'nın Jeļena Ostapenko ile birlikte oynaması planlanıyordu, ancak Ostapenko turnuvanın ilk gününde hem tekler hem de çiftler beraberliğinden çekildi.

Hsieh Su-wei, WTA no'yu yeniden kazanacak. Barbora Krejčíková ilk turda kaybettikten sonra ortağı Elise Mertens'ten 1'i ikiye katladı.

Bu, eski WTA Finalleri finalisti, Fransa Açık yarı finalisti ve eski çiftler Dünya 11 Numaralı, profesyonel tenis kariyerinin son maçını Sara Errani ile ortak oynayan Carla Suarez Navarro'nun son turnuvasıydı. İlk turda Coco Gauff ve Caty McNally'ye kaybettiler.

1. Tur

TarihSkor/Setler
02-09-2021Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6-0, 6-0)
Anna Nikolayevna Kalinskaya (Rusya)
Yulia Antonovna Putintseva (Kazakistan)
02-09-2021Ekaterina Evgenyevna Alexandrova (Rusya)
Oksana Kalashnikova (Gürcistan)
1-2
(6-4, 4-6, 3-6)
Ulrikke Pia Eikeri (Norveç)
Elixane Lechemia (Fransa)
02-09-2021Greet Minnen (Belçika)
Alison Van Uytvanck (Belçika)
2-0
(6-3, 6-4)
Lyudmyla Viktorivna Kichenok (Ukrayna)
Makoto Ninomiya (Japonya)
02-09-2021Ivana Jorović (Hırvatistan)
Lesley Pattinama Kerkhove (Hollanda)
0-2
(2-6, 2-6)
Ellen Perez (Avustralya)
Květoslava Peschke (Çekya)
02-09-2021Cori “Coco” Gauff (ABD)
Catherine “Caty” McNally (ABD)
2-0
(6-3, 6-4)
Sara Errani (İtalya)
Carla Suárez Navarro (İspanya)
02-09-2021Tereza Martincova (Çek Cumhuriyeti)
Marketa Vondrousova (Çek Cumhuriyeti)
2-0
(7-5, 6-2)
Hayley Carter (ABD)
Astra Sharma (Avustralya)
Darya Kasatkina (Rusya)
Anett Kontaveit (Estonya)
2-0
(6-2, 6-4)
Ann Li (ABD)
Alison Riske (ABD)
02-09-2021Kateryna Bondarenko (Ukrayna)
Ankita Raina (Hindistan)
0-2
(1-6, 1-6)
Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepac (Slovenya)
02-09-2021Nicole Melichar-Martine (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
0-2
(2-6, 4-6)
Anastasia Rodionova (Avustralya)
Arina Rodionova (Avustralya)
02-09-2021Kaitlyn Christian (ABD)
Nao Hibino (Japonya)
0-2
(6-7, 4-6)
Anhelina Serhiyivna Kalinina (Ukrayna)
Renata Voráčová (Çek Cumhuriyeti)
02-09-2021Zarina Diyas (Kazakistan)
Varvara Gracheva (Rusya)
2-1
(7-6, 4-6, 6-2)
Misaki Doi (Japonya)
Anna-Lena Friedsam (Almanya)
02-09-2021Makenna Jones (ABD)
Elizabeth Scotty (ABD)
0-2
(6-7, 6-7)
Marie Bouzkova (Çek Cumhuriyeti)
Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
02-09-2021Aleksandra Krunic (Sırbistan)
Nina Stojanovic (Sırbistan)
2-0
(6-3, 6-3)
Usue Maitane Arconada (ABD)
Whitney Osuigwe (ABD)
02-09-2021Hailey Baptiste (ABD)
Emma Navarro (ABD)
1-2
(6-3, 1-6, 3-6)
Marta Olehivna Kostyuk (Ukrayna)
Dayana Oleksandrívna Yastremska (Ukrayna)
02-09-2021Mandy Minella (Lüksemburg)
Liudmila Samsonova (Rusya)
1-2
(6-7, 6-1, 4-6)
Petra Martic (Hırvatistan)
Shelby Rogers (ABD)
02-09-2021Viktorija Golubic (İsviçre)
Tamara Zidansek (Slovenya)
0-2
(1-6, 2-6)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
Luisa Stefani (Brezilya)
02-09-2021Veronika Kudermetova (Rusya)
Bethanie Mattek-Sands (ABD)
2-0
(6-4, 7-6)
Aliaksandra Sasnovich (Belarus)
Galina Voskoboeva (Kazakistan)
02-09-2021Hao-Ching Chan (Taywan)
Harriet Dart (Büyük Britanya)
0-2
(6-7, 5-7)
Alize Cornet (Fransa)
Fiona Ferro (Fransa)
03-09-2021Caroline Garcia (Fransa)
Nadia Podoroska (Arjantin)
0-2
(4-6, 6-7)
Irina-Camelia Begu (Romanya)
Andreea Mitu (Romanya)
03-09-2021
Lauren Davis (ABD)
Ingrid Neel (ABD)
0-2
(3-6, 0-6)
Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
03-09-2021Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
2-0
(6-4, 6-0)
Jasmine Paolini (İtalya)
Jil Teichmann (İsviçre)
03-09-2021Viktoria Kuzmova (Slovakya)
Arantxa Rus (Hollanda)
0-2
(4-6, 4-6)
Miyu Kato (Japonya)
Sabrina Ashley Vida Santamaria (ABD)
02-09-2021Eri Hozumi (Japonya)
Alicja Rosolska (Polonya)
2-0
(6-3, 6-3)
Julia Lohoff (Almanya)
Lidziya Marozava (Belarus)
02-09-2021Madison Brengle (ABD)
Claire Liu (ABD)
0-2
(2-6, 3-6)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)
03-09-2021Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
2-0
(6-3, 6-4)
Anna Danilina (Kazakistan)
Yaroslava Shvedova (Kazakistan)
03-09-2021Maria Camila Osorio Serrano (Kolombiya)
Rosalie Van Der Hoek (Hollanda)
0-2
(3-6, 2-6)
Danka Kovinic (Karadağ)
Rebecca Peterson (İsveç)
03-09-2021Andrea Petkovic (Almanya)
Ajla Tomljanovic (Hırvatistan)
2-0
(6-2, 6-4)
Emina Bektas (ABD)
Tara Moore (Büyük Britanya)
03-09-2021Sania Mirza (Hindistan)
Coco Vandeweghe (ABD)
1-2
(6-4, 4-6, 3-6)
Nadiia Kichenok (Ukrayna)
Raluca Olaru (Romanya)
03-09-2021Asia Muhammad (ABD)
Jessica Pegula (ABD)
0-2
(2-6, 6-7)
Ashlyn Krueger (ABD)
Robin Montgomery (ABD)
03-09-2021Christina McHale (ABD)
Giuliana Olmos (Meksika)
0-2
(4-6, 2-6)
Leylah Annie Fernandez (Kanada)
Erin Routliffe (Kanada)
03-09-2021Monica Niculescu (Romanya)
Elena Gabriela Ruse (Romanya)
2-1
(6-1, 5-7, 7-5)
Polona Hercog (Slovenya)
Anastasija Sevastova (Letonya)
03-09-2021Magda Linette (Polonya)
Bernarda Pera (ABD)
2-0
(6-3, 6-4)
Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)

2. Tur

TarihSkor/Setler
04-09-2021Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6-4, 6-2)
Ulrikke Pia Eikeri (Norveç)
Elixane Lechemia (Fransa)
04-09-2021Greet Minnen (Belçika)
Alison Van Uytvanck (Belçika)
2-1
(7-5, 1-6, 6-2)
Ellen Perez (Avustralya)
Květoslava Peschke (Çekya)
04-09-2021Cori “Coco” Gauff (ABD)
Catherine “Caty” McNally (ABD)
2-0
(6-4, 6-3)
Tereza Martincova (Çek Cumhuriyeti)
Marketa Vondrousova (Çek Cumhuriyeti)
04-09-2021Darya Kasatkina (Rusya)
Anett Kontaveit (Estonya)
0-2
(1-6, 2-6)
Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepac (Slovenya)
04-09-2021Anastasia Rodionova (Avustralya)
Arina Rodionova (Avustralya)
2-1
(4-6, 6-3, 6-4)
Anhelina Serhiyivna Kalinina (Ukrayna)
Renata Voráčová (Çek Cumhuriyeti)
04-09-2021Zarina Diyas (Kazakistan)
Varvara Gracheva (Rusya)
0-2
(5-7, 2-6)
Marie Bouzkova (Çek Cumhuriyeti)
Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
04-09-2021Aleksandra Krunic (Sırbistan)
Nina Stojanovic (Sırbistan)
1-2
(4-6, 6-4, 4-6)
Marta Olehivna Kostyuk (Ukrayna)
Dayana Oleksandrívna Yastremska (Ukrayna)
04-09-2021Petra Martic (Hırvatistan)
Shelby Rogers (ABD)
1-2
(4-6, 7-6, 6-7)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
Luisa Stefani (Brezilya)
04-09-2021Veronika Kudermetova (Rusya)
Bethanie Mattek-Sands (ABD)
2-0
(6-4, 7-6)
Alize Cornet (Fransa)
Fiona Ferro (Fransa)
04-09-2021Irina-Camelia Begu (Romanya)
Andreea Mitu (Romanya)
0-2
(0-6, 1-6)
Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
04-09-2021Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
2-0
(6-2, 6-4)
Miyu Kato (Japonya)
Sabrina Ashley Vida Santamaria (ABD)
04-09-2021Eri Hozumi (Japonya)
Alicja Rosolska (Polonya)
0-2
(6-7, 2-6)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)
04-09-2021Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
2-0
(6-1, 6-3)
Danka Kovinic (Karadağ)
Rebecca Peterson (İsveç)
04-09-2021Andrea Petkovic (Almanya)
Ajla Tomljanovic (Hırvatistan)
1-2
(7-5, 1-6, 2-6)
Nadiia Kichenok (Ukrayna)
Raluca Olaru (Romanya)
04-09-2021Ashlyn Krueger (ABD)
Robin Montgomery (ABD)
0-2
(2-6, 2-6)
Leylah Annie Fernandez (Kanada)
Erin Routliffe (Kanada)
04-09-2021Monica Niculescu (Romanya)
Elena Gabriela Ruse (Romanya)
2-0
(6-3, 7-5)
Magda Linette (Polonya)
Bernarda Pera (ABD)

3. Tur

TarihSkor/Setler
06-09-2021Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6-0, 6-2)
Greet Minnen (Belçika)
Alison Van Uytvanck (Belçika)
06-09-2021Cori “Coco” Gauff (ABD)
Catherine “Caty” McNally (ABD)
2-0
(6-4, 6-4)
Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepac (Slovenya)
06-09-2021Anastasia Rodionova (Avustralya)
Arina Rodionova (Avustralya)
0-2
(2-6, 5-7)
Marie Bouzkova (Çek Cumhuriyeti)
Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
06-09-2021Marta Olehivna Kostyuk (Ukrayna)
Dayana Oleksandrívna Yastremska (Ukrayna)
1-2
(7-6, 4-6, 2-6)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
Luisa Stefani (Brezilya)
05-09-2021Veronika Kudermetova (Rusya)
Bethanie Mattek-Sands (ABD)
1-2
(6-4, 3-6, 2-6)
Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
06-09-2021Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
2-0
(7-5, 7-5)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)
06-09-2021Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
2-0
(6-3, 6-2)
Nadiia Kichenok (Ukrayna)
Raluca Olaru (Romanya)
06-09-2021Leylah Annie Fernandez (Kanada)
Erin Routliffe (Kanada)
1-2
(1-6, 6-4, 2-6)
Monica Niculescu (Romanya)
Elena Gabriela Ruse (Romanya)

Çeyrek Final

TarihSkor/Setler
08-09-2021Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
0-2
(3-6, 6-7)
Cori “Coco” Gauff (ABD)
Catherine “Caty” McNally (ABD)
08-09-2021Marie Bouzkova (Çek Cumhuriyeti)
Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
1-2
(4-6, 6-4, 1-6)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
Luisa Stefani (Brezilya)
07-09-2021Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
0-2
(2-6, 3-6)
Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
08-09-2021Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
2-1
(6-7, 6-2, 6-3)
Monica Niculescu (Romanya)
Elena Gabriela Ruse (Romanya)

Yarı Final

TarihSkor/Setler
09-09-2021Cori “Coco” Gauff (ABD)
Catherine “Caty” McNally (ABD)
çekildi
(6-6)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
Luisa Stefani (Brezilya)
09-09-2021Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
2-0
(6-2, 7-5)
Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)

Final

TarihSkor/Setler
12-09-2021Cori “Coco” Gauff (ABD)
Catherine “Caty” McNally (ABD)
1-2
(3-6, 6-3, 3-6)
Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
20202022

Amerika Açık (Tenis) – Tenis Arşiv SayfasıWTA ABD Açık (US Open) Çift Kadınlar Finalleri