2021-22 UEFA Gençlik Ligi

2021-22 UEFA Gençlik Ligi, UEFA tarafından düzenlenen bir Avrupa gençlik kulüpleri futbol yarışması olan UEFA Gençlik Ligi'nin sekizinci sezonu olacak.

2019-20 sezonunda şampiyonluğu kazanan Real Madrid, Avrupa'daki COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020-21 turnuvası iptal edildiğinden ve unvan verilmediğinden, unvanın sahibidir.

Turnuva Takvimi

Yol Round Kura Tarihi 1. Maç 2. Maç
UEFA Şampiyonlar Ligi Path
Grup Aşaması
Matchday 1 26 Ağustos 2021
(Istanbul)
14–15 Eylül 2021
Matchday 2 28–29 Eylül 2021
Matchday 3 19–20 Ekim 2021
Matchday 4 2–3 Kasım 2021
Matchday 5 23–24 Kasım 2021
Matchday 6 7–8 Aralık 2021
Yerel Şampiyonlar Yolu First round 31 Ağustos 2021 29 Eylül 2021 20 Ekim 2021
Second round 3 Kasım 2021 24 Kasım 2021
Final Aşması Play-offs 14 Aralık 2021 8–9 Şubat 2022
Round of 16 14 Şubat 2022 1–2 Mart 2022
Quarter-finals 15–16 Mart 2022
Semi-finals 22 Nisan 2022, Colovray Stadium, Nyon
Final 25 Nisan 2022, Colovray Stadium, Nyon

UEFA Şampiyonlar Ligi Yolu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Manchester CityRound 16
2Paris Saint GermainPlay-off
3RB Leipzig
4Club Brugge KV
15-09-2021City of Manchester Stadium, ManchesterManchester City5-1
James John McAtee (2), Oscar Bobb, Taione Sodje, Samuel Ikechukwu Edozie / Lars Raebiger
RB Leipzig
15-09-2021Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KV2-2
Ibe Hautekiet (2) / Djeidi Gassama, Ibe Hautekiet (k.k.)
Paris Saint Germain
28-09-2021RB Arena, LeipzigRB Leipzig1-4
Robin Friedrich / Lynnt Audoor, Cisse Sandra (2), Chemsdine Talbi
Club Brugge KV
28-09-2021Parc des Princes, ParisParis Saint Germain1-1
Xavier Quentin Shay Simons / Shea Charles
Manchester City
19-10-2021Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KVManchester City
19-10-2021Parc des Princes, ParisParis Saint GermainRB Leipzig
03-11-2021RB Arena, LeipzigRB LeipzigParis Saint Germain
03-11-2021City of Manchester Stadium, ManchesterManchester CityClub Brugge KV
24-11-2021City of Manchester Stadium, ManchesterManchester CityParis Saint Germain
24-11-2021Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KVRB Leipzig
07-12-2021RB Arena, LeipzigRB LeipzigManchester City
07-12-2021Parc des Princes, ParisParis Saint GermainClub Brugge KV

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Atlético MadridRound 16
2LiverpoolPlay-off
3FC Porto
4AC Milan
15-09-2021Anfield, LiverpoolLiverpool1-0
Max Woltman
AC Milan
15-09-2021Metropolitano Stadium, MadridAtlético Madrid1-2
Salim El Jebari El Hannouni / Diogo Abreu, Rodrigo Pinheiro Ferreira
FC Porto
28-09-2021San Siro, MilanAC Milan1-1
Antonio Gala / Salim El Jebari El Hannouni
Atlético Madrid
28-09-2021Estádio do Dragão, PortoFC Porto1-1
Diogo Abreu / Melkamu Frauendorf
Liverpool
19-10-2021Metropolitano Stadium, MadridAtlético MadridLiverpool
19-10-2021San Siro, MilanAC MilanFC Porto
03-11-2021Estádio do Dragão, PortoFC PortoAC Milan
03-11-2021Anfield, LiverpoolLiverpoolAtlético Madrid
24-11-2021Anfield, LiverpoolLiverpoolAC Milan
24-11-2021Metropolitano Stadium, MadridAtlético MadridFC Porto
07-12-2021Estádio do Dragão, PortoFC PortoAtlético Madrid
07-12-2021San Siro, MilanAC MilanLiverpool

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Sporting CPRound 16
2Borussia DortmundPlay-off
3AFC Ajax
4Beşiktaş A.Ş. 
15-09-2021Vodafone Park, IstanbulBeşiktaş A.Ş. 2-3
Azad Demir, Emirhan İlkhan / Samuel Bamba, Bradley Fink, Julian Rijkhoff
Borussia Dortmund
15-09-2021Estádio José Alvalade, LisbonSporting CP1-1
Mateus Fernandes / Jeppe Jensen
AFC Ajax
28-09-2021Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC Ajax3-1
Kristian Nökkvi Hlynsson, Amourrichio Jahvairo Déshauntino van Axel Dongen, Gabriel Miselhouy / Koray Yağcı
Beşiktaş A.Ş. 
28-09-2021Westfalenstadion, DortmundBorussia Dortmund0-0Sporting CP
19-10-2021Vodafone Park, IstanbulBeşiktaş A.Ş. Sporting CP
19-10-2021Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC AjaxBorussia Dortmund
03-11-2021Westfalenstadion, DortmundBorussia DortmundAFC Ajax
03-11-2021Estádio José Alvalade, LisbonSporting CPBeşiktaş A.Ş. 
24-11-2021Vodafone Park, IstanbulBeşiktaş A.Ş. AFC Ajax
24-11-2021Estádio José Alvalade, LisbonSporting CPBorussia Dortmund
07-12-2021Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC AjaxSporting CP
07-12-2021Westfalenstadion, DortmundBorussia DortmundBeşiktaş A.Ş. 

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İnter MilanRound 16
2Real MadridPlay-off
3Shakhtar Donetsk
4Sheriff Tiraspol
15-09-2021Sheriff Stadium, TiraspolSheriff Tiraspol0-5
Artem Veklenko, Kyrylo Siheiev, Danylo Goncharuk, Anton Hlushchenko, Vladyslav Pohorily
Shakhtar Donetsk
15-09-2021San Siro, Milanİnter Milan1-1
Francesco Nunziatini / Peter
Real Madrid
28-09-2021NSC Olimpiyskiy, KyivShakhtar Donetsk0-1
Cesare Casadei
İnter Milan
28-09-2021Santiago Bernabéu, MadridReal Madrid4-1
Javi Villar, Bruno Iglesias Lois (2), Julen Jon Guerrero / Pau Ferrer (k.k.)
Sheriff Tiraspol
19-10-2021NSC Olimpiyskiy, KyivShakhtar DonetskReal Madrid
19-10-2021San Siro, Milanİnter MilanSheriff Tiraspol
03-11-2021Santiago Bernabéu, MadridReal MadridShakhtar Donetsk
03-11-2021Sheriff Stadium, TiraspolSheriff Tiraspolİnter Milan
24-11-2021San Siro, Milanİnter MilanShakhtar Donetsk
24-11-2021Sheriff Stadium, TiraspolSheriff TiraspolReal Madrid
07-12-2021NSC Olimpiyskiy, KyivShakhtar DonetskSheriff Tiraspol
07-12-2021Santiago Bernabéu, MadridReal Madridİnter Milan

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Bayern MünchenRound 16
2FC BarcelonaPlay-off
3SL Benfica 
4Dynamo Kyiv
14-09-2021Camp Nou, BarcelonaFC Barcelona2-0
Fabian Luzzi, Arnau Casas
Bayern München
14-09-2021NSC Olimpiyskiy, KyivDynamo Kyiv4-0
Anton Bol, Volodymr Brazhko, Nazar Voloshyn, Samba Diallo
SL Benfica 
29-09-2021Estádio da Luz, LisbonSL Benfica 4-0
João Pedro Moreira Resende (2), Cher Ndour, Martim Carvalho Neto
FC Barcelona
29-09-2021Allianz Arena, MunichBayern München0-4
Samba Diallo (2), Nazar Voloshyn, Illia Skrypnyk
Dynamo Kyiv
20-10-2021Camp Nou, BarcelonaFC BarcelonaDynamo Kyiv
20-10-2021Estádio da Luz, LisbonSL Benfica Bayern München
02-11-2021Allianz Arena, MunichBayern MünchenSL Benfica 
02-11-2021NSC Olimpiyskiy, KyivDynamo KyivFC Barcelona
23-11-2021NSC Olimpiyskiy, KyivDynamo KyivBayern München
23-11-2021Camp Nou, BarcelonaFC BarcelonaSL Benfica 
08-12-2021Allianz Arena, MunichBayern MünchenFC Barcelona
08-12-2021Estádio da Luz, LisbonSL Benfica Dynamo Kyiv

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Villarreal CFRound 16
2Manchester UnitedPlay-off
3Atalanta
4BSC Young Boys
14-09-2021Stadion Wankdorf, BernBSC Young Boys0-1
Shola Maxwell Shoretire
Manchester United
14-09-2021Estadio de la Cerámica, VillarrealVillarreal CF2-0
Antonio Pacheco, Emiliano García Escudero
Atalanta
29-09-2021Stadio Atleti Azzurri d’Italia, BergamoAtalanta3-0
Andrea Oliveri, Shakur Omar, Simone Lozza
BSC Young Boys
29-09-2021Old Trafford, ManchesterManchester United1-4
Alvaro Fernandez / Joan Torrents, Jorge Pascual, Marlone Henry, Rodrigo Alonso
Villarreal CF
20-10-2021Stadion Wankdorf, BernBSC Young BoysVillarreal CF
20-10-2021Old Trafford, ManchesterManchester UnitedAtalanta
02-11-2021Estadio de la Cerámica, VillarrealVillarreal CFBSC Young Boys
02-11-2021Stadio Atleti Azzurri d’Italia, BergamoAtalantaManchester United
23-11-2021Estadio de la Cerámica, VillarrealVillarreal CFManchester United
23-11-2021Stadion Wankdorf, BernBSC Young BoysAtalanta
08-12-2021Stadio Atleti Azzurri d’Italia, BergamoAtalantaVillarreal CF
08-12-2021Old Trafford, ManchesterManchester UnitedBSC Young Boys

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1OSC LilleRound 16
2Sevilla FC Play-off
3Red Bull Salzburg
4Vfl Wolfsburg
14-09-2021Estadio Jesús Navas, SevilleSevilla FC 2-0
Alexandro Fernandez, Antonio Zarzana
Red Bull Salzburg
14-09-2021Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’AscqOSC Lille2-0
Jose Manuel Bica Reis (2)
Vfl Wolfsburg
29-09-2021Stadion Wals-Siezenheim, SalzburgRed Bull Salzburg3-1
Roko Šimić (2), Dijon Kameri / Yakine Said
OSC Lille
29-09-2021Volkswagen Arena, WolfsburgVfl Wolfsburg1-1
Lukas Ambros / Diego Fernandez Talaveron
Sevilla FC 
20-10-2021Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’AscqOSC LilleSevilla FC 
20-10-2021Stadion Wals-Siezenheim, SalzburgRed Bull SalzburgVfl Wolfsburg
02-11-2021Estadio Jesús Navas, SevilleSevilla FC OSC Lille
02-11-2021Volkswagen Arena, WolfsburgVfl WolfsburgRed Bull Salzburg
23-11-2021Estadio Jesús Navas, SevilleSevilla FC Vfl Wolfsburg
23-11-2021Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d’AscqOSC LilleRed Bull Salzburg
08-12-2021Volkswagen Arena, WolfsburgVfl WolfsburgOSC Lille
08-12-2021Stadion Wals-Siezenheim, SalzburgRed Bull SalzburgSevilla FC 

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1FC ChelseaRound 16
2JuventusPlay-off
3Zenit St.Petersburg
4Malmö FF
14-09-2021Stamford Bridge, LondonFC Chelsea3-1
Charles Clive Webster, Harvey Valei Jude Soonsup-Bell / Evgeniy Kim
Zenit St. Petersburg
14-09-2021Stadion, MalmöMalmö FF2-2
Melker Wdell, Emil Lindman / Angel Josue Chibozo, Nicolo Turco
Juventus
29-09-2021Krestovsky Stadium, Saint PetersburgZenit St. Petersburg3-2
Roni Mikhailovskii, Ilya Rodionov, Arsenii Zigangirov / Isak Bjerkebo, Markus Björkqvist
Malmö FF
29-09-2021Juventus Stadium, TurinJuventus3-1
Matías Soulé Malvano, Gabriele Mulazzi, Tommaso Galante / Jayden Wareham
FC Chelsea
20-10-2021Krestovsky Stadium, Saint PetersburgZenit St. PetersburgJuventus
20-10-2021Stamford Bridge, LondonFC ChelseaMalmö FF
02-11-2021Juventus Stadium, TurinJuventusZenit St. Petersburg
02-11-2021Stadion, MalmöMalmö FFFC Chelsea
23-11-2021Stamford Bridge, LondonFC ChelseaJuventus
23-11-2021Stadion, MalmöMalmö FFZenit St. Petersburg
08-12-2021Krestovsky Stadium, Saint PetersburgZenit St. PetersburgFC Chelsea
08-12-2021Juventus Stadium, TurinJuventusMalmö FF

Yerel Şampiyonlar Yolu

1.Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
29-09-2021
20-10-2021
Pogoń Szczecin 3-0
Mariusz Fornalczyk, Mateusz Bak, Fabian Grzelka
Deportivo La Coruña
29-09-2021
20-10-2021
MTK Budapest 3-1
Zoltan Vasvari, Zalan Vancsa (2) / Filip Silhart
Sparta Prague
29-09-2021
20-10-2021
PAOK 1-5
Gustavo Varela / Adrián Kaprálik (2), Mario Sauer, Timotej Jambor (2)
MKS Žilina
30-09-2021
20-10-2021
Shkëndija 0-2
Filip Cuic (2)
Hajduk Split
29-09-2021
20-10-2021
Daugavpils 0-4
Maksim Kasarab, Daniil Dusheuski (2), Evgeni Malashevich
Minsk
29-09-2021
20-10-2021
APOEL 1-1
Giannis Satsias / Miras Omatay
Kairat
28-09-2021
20-10-2021
Žalgiris 0-3
Yonatan Kay Laish, Binyamin Zaga, Sapir Razon
Maccabi Haifa
29-09-2021
20-10-2021
1. FC Köln 2-4
Maximilian Schmid, Joshua Schwirten / Sekou Diawara, Kelvin Pius John (2), András Németh
Genk
29-09-2021
20-10-2021
Septemvri Sofia 3-0
Stoyan Krastev Stoichkov, Ivan Lozanov Avramov, Simeon Slaveykov Aleksandrov
Akademia e Futbollit
29-09-2021
20-10-2021
Zvijezda 09 0-1
Berkan Tuğ
Trabzonspor
29-09-2021
20-10-2021
Domžale 1-2
Gašper Černe / Emmanuel Ekong, Tommaso Baldanzi 
Empoli
29-09-2021
20-10-2021
Gabala 0-4
Nick Koster (2), Lewis Schouten, Ro-Zangelo Daal
AZ Alkmaar
29-09-2021
20-10-2021
Miercurea Ciuc 0-2
Kevin Boma, Botond Gergely (k.k.)
Angers
28-09-2021
20-10-2021
Rangers 3-0
Robbie Ure, Ross McCausland
Hammarby IF
29-09-2021
20-10-2021
Rosenborg 2-4
Oliver Holden, Sander Evjen-Brostrom / Oscar Luigi Fraulo, Mads Hansen, Doguhan Aral Simsir, Pontus Texel
Midtjylland
29-09-2021
20-10-2021
St Patrick’s Athletic 1-2
Luke O’Brien / Marko Lazetic (2)
Red Star Belgrade

2.Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
03-11-2021
24-11-2021
1
03-11-2021
24-11-2021
2
03-11-2021
24-11-2021
3
03-11-2021
24-11-2021
4
03-11-2021
24-11-2021
 5 
03-11-2021
24-11-2021
6 
03-11-2021
24-11-2021
 7
03-11-2021
24-11-2021
8 
2019-202022-23

UEFA Gençlik Ligi