2021-22 Türkiye Genç Kızlar U-18 Şampiyonası

Grup Maçları

A Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Atlas Tigers330199-1636Çeyrek Final
2Başkent Kartalları321177-1575Play-off
3İstanbul Basketbol Feneri312178-1954Play-off
4TED AnkaraKolejliler303166-2053
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonBaşkent Kartalları56-46TED AnkaraKolejliler
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, Trabzonİstanbul Basketbol Feneri50-67Atlas Tigers
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, TrabzonAtlas Tigers59-57Başkent Kartalları
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, TrabzonTED AnkaraKolejliler64-76İstanbul Basketbol Feneri
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonAtlas Tigers73-56TED AnkaraKolejliler
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, Trabzonİstanbul Basketbol Feneri52-64Başkent Kartalları

B Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Düzce Atletik330207-1736Çeyrek Final
2İstanbul Yıldızları321173-1675Play-off
3Nesibe Aydın GSK312180-2064Play-off
4Botaş SK303171-1853
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonDüzce Atletik62-49İstanbul Yıldızları
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonNesibe Aydın GSK63-59Botaş SK
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, TrabzonBotaş SK68-70Düzce Atletik
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, Trabzonİstanbul Yıldızları72-61Nesibe Aydın GSK
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonBotaş SK44-52İstanbul Yıldızları
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonDüzce Atletik75-56Nesibe Aydın GSK

C Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Çankaya Üniversitesi330199-1576Çeyrek Final
2Emlak Konut321187-1655Play-off
3Bellona Kayseri Basketbol312187-1964Play-off
4Açı Gençlik303175-2303
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonBellona Kayseri Basketbol81-68Açı Gençlik
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonEmlak Konut53-56Çankaya Üniversitesi
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, TrabzonÇankaya Üniversitesi64-47Bellona Kayseri Basketbol
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, TrabzonAçı Gençlik50-70Emlak Konut
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonÇankaya Üniversitesi79-57Açı Gençlik
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonBellona Kayseri Basketbol59-64Emlak Konut

D Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Timur Arslan Koleji330197-1576Çeyrek Final
2Kutup Yıldızı321169-1545Play-off
3İzmir Ege Gelişim312152-1714Play-off
4Alanya Belediyesi303150-1863
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, Trabzonİzmir Ege Gelişim51-57Timur Arslan Koleji
19-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonKutup Yıldızı62-37Alanya Belediyesi
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, TrabzonAlanya Belediyesi58-59İzmir Ege Gelişim
20-05-2022Hasan Polat Spor Salonu, TrabzonTimur Arslan Koleji75-51Kutup Yıldızı
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonAlanya Belediyesi55-65Timur Arslan Koleji
21-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, Trabzonİzmir Ege Gelişim42-56Kutup Yıldızı

Final Maçları

Play-off Maçları

22-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonBaşkent Kartalları48-65Nesibe Aydın GSK
22-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, Trabzonİstanbul Yıldızları46-47İstanbul Basketbol Feneri
22-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonEmlak Konut69-40İzmir Ege Gelişim
22-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonKutup Yıldızı39-51Bellona Kayseri Basketbol

Çeyrek Final

23-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonÇankaya Üniversitesi80-64Nesibe Aydın GSK
23-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonTimur Arslan Koleji69-66İstanbul Basketbol Feneri
23-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonAtlas Tigers67-66Emlak Konut
23-05-2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonDüzce Atletik48-63Bellona Kayseri Basketbol

05/08 Maçları

24 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonNesibe Aydın GSK62-68Emlak Konut
24 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, Trabzonİstanbul Basketbol Feneri40-69Düzce Atletik

Yarı Final

24 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonÇankaya Üniversitesi83-56Atlas Tigers
24 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonTimur Arslan Koleji59-54Bellona Kayseri Basketbol

07/08 Maçı

25 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonNesibe Aydın GSK66-68İstanbul Basketbol Feneri

05/06 Maçı

25 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonEmlak Konut75-64Düzce Atletik

03/04 Maçı

25 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonAtlas Tigers71-64Bellona Kayseri Basketbol

Final

25 Mayıs 2022Hayri Gür Spor Salonu, TrabzonÇankaya Üniversitesi70-50Timur Arslan Koleji

Şampiyona Sıralaması

SıraTakımAçıklama
ŞampiyonÇankaya Üniversitesi1. şampiyonluğu
İkinciTimur Arslan Koleji
ÜçüncüAtlas Tigers
4Bellona Kayseri Basketbol
5Emlak Konut
6Düzce Atletik
7İstanbul Basketbol Feneri
8Nesibe Aydın GSK



Çankaya Üniversitesi
Defne Çağlar, Işık Su Güven, Nehir Özcan, Nisa Gül Aslan, Zeynep Gül Sarıkaya, Nisan Temurtekin, Meryen Akansu, Feryal Defne Atlı, Pınar Mahya, Nisanur Barmakçı, Asya Ülker, Melek Havva Eşit
Baş Antrenör :

Turnuva Ödülleri

En Değerli Oyuncu (MVP)
Sayı Kralı
Ribaunt Kralı
Asist Kralı
Blok Kralı
Top Çalma Kralı
Turnuva Beşi
2018-192022-23

Türkiye U-18 Genç Kızlar Basketbol Şampiyonası