2021-22 Türkiye Genç Erkekler U-18 Şampiyonası

Grup Maçları

A Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Antalya Gelişim Gençlik321189:1815Çeyrek Final
2Tofaş321226:2045Play-off Turu
3TED Ankara Koejliler312170:1874Play-off Turu
4Çankaya Üniversitesi312210:2234
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasÇankaya Üniversitesi68-57Antalya Gelişim Gençlik
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTED Ankara Koejliler52-65Tofaş
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasTofaş106-86Çankaya Üniversitesi
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasAntalya Gelişim Gençlik66-58TED Ankara Koejliler
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTofaş55-66Antalya Gelişim Gençlik
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasÇankaya Üniversitesi56-60TED Ankara Koejliler

B Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Cedi Osman Basketbol330220:1886Çeyrek Final
2İTO321190:1965Play-off Turu
3Tredaş312174:1804Play-off Turu
4Teşvikiye Akademi303208:2283
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTeşvikiye Akademi66-70Tredaş
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasİTO62-76Cedi Osman Basketbol
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasCedi Osman Basketbol77-67Teşvikiye Akademi
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasTredaş45-47İTO
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasCedi Osman Basketbol67-59Tredaş
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasİTO81-75Teşvikiye Akademi

C Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Anadolu Efes321233:1815Çeyrek Final
2Gelişim Koleji321196:1925Play-off Turu
3Antalya Güneşi321196:2075Play-off Turu
4Karşıyaka Belediyesi303155:2003
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasKarşıyaka Belediyesi39-68Anadolu Efes
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasGelişim Koleji56-62Antalya Güneşi
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasAnadolu Efes79-82Gelişim Koleji
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasAntalya Güneşi74-65Karşıyaka Belediyesi
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasAnadolu Efes86-60Antalya Güneşi
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasKarşıyaka Belediyesi51-58Gelişim Koleji

D Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Bahçeşehir Koleji330216:1636Çeyrek Final
2MG Spor321190:1775Çeyrek Final
3İstanbul BŞB.312202:1934
4Gaziantep Gençlik Gelişim303134:2093
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, Sivasİstanbul BŞB.69-89Bahçeşehir Koleji
18-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasMG Spor71-55Gaziantep Gençlik Gelişim
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasBahçeşehir Koleji62-55MG Spor
19-05-20224 Eylül Spor Salonu, SivasGaziantep Gençlik Gelişim40-73İstanbul BŞB.
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasBahçeşehir Koleji65-39Gaziantep Gençlik Gelişim
20-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasMG Spor64-60İstanbul BŞB.

Final Maçları

Play-off Maçları

21-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTofaş59-35Tredaş
21-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasİTO50-59TED Ankara Kolejliler
21-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasGelişim Koleji64-61İstanbul BŞB.
21-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasMG Spor74-43Antalya Güneşi

Çeyrek Final

22-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasAnadolu Efes59-77Tofaş
22-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasBahçeşehir Koleji58-65TED Ankara Kolejliler
22-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasAntalya Gelişim Gençlik68-52Gelişim Koleji
22-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasCedi Osman Basketbol55-48MG Spor

05/08 Maçları

23-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasAnadolu Efes62-44Gelişim Koleji
23-05-2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasBahçeşehir Koleji66-56MG Spor

Yarı Final

23 Mayıs 2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTofaş45-66Antalya Gelişim Gençlik
23 Mayıs 2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTED Ankara Kolejliler69-49Cedi Osman Basketbol

07/08 Maçı

24 Mayıs 2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasGelişim Koleji65-54MG Spor

05/06 Maçı

24 Mayıs 2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasAnadolu Efes70-65Bahçeşehir Koleji

03/04 Maçı

24 Mayıs 2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTofaş89-58Cedi Osman Basketbol

Final

24 Mayıs 2022Taha Akgül Spor Salonu, SivasTED Ankara Kolejliler50-53Antalya Gelişim Gençlik

Şampiyona Sıralaması

SıraTakımAçıklama
ŞampiyonAntalya Gelişim Gençlik1. şampiyonluğu
İkinciTED Ankara Kolejliler
ÜçüncüTofaş
4Cedi Osman Basketbol
5Anadolu Efes
6Bahçeşehir Koleji
7Gelişim Koleji
8MG Spor
Antalya Gelişim Gençlik (1. şampiyonluğu)
Ramazan Bulut, Berke Ersöz, Tarkan Tunca, Eren Mert Akdağ, Yasin Atalay, Emirhan Yılmaz, Arda Küçük, Çağan Ece Özgür, Doruk Karadiş, Sami Batu Koçak, Alparslan Ulusoy, Ömer Eren Taşkeser
Baş Antrenör :

Turnuva Ödülleri

En Değerli Oyuncu (MVP)Ramazan Bulut (Antalya Gelişim Gençlik)
Sayı KralıDoğan Bozveli (Gelişim Koleji)
Ribaunt KralıEvren Demirci (Tofaş)
Asist KralıBerke Ersöz (Antalya Gelişim Gençlik)
Blok KralıYağız Ahmet Aktaş (Bahçeşehir Koleji)
Top Çalma KralıSarp Furtun (TED Ankara Kolejliler)
Turnuva BeşiCem Küçüközkan (Tofaş)
Kaan Tunç (TED Ankara Kolejliler)
Salih Altuntaş (Anadolu Efes)
Çağan Ege Özgür (Antalya Gelişim Gençlik)
Tarkan Tulga (Antalya Gelişim Gençlik) 
2018-192022-23

Türkiye U-18 Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası