2021–22 LEN Şampiyonlar Ligi

2020–21 LEN Şampiyonlar Ligi, LEN’in erkek sutopu kulüpleri düzenlediği turnuva 59’uncu sezonunu yaşamamaktadır.

Katılım Sağlayan Takımlar

Grup Aşaması
Germany Spandau 04 France CN Marseille Romania Steaua București
Germany Waspo 98 Hannover Georgia (country) Dinamo Tbilisi Spain Zodiac CNA Barceloneta
Serbia Novi Beograd Greece Olympiacos
Serbia Radnički Kragujevac Hungary FTC Telekom
Croatia Jug AO Dubrovnik Italy Pro Recco
Eleme Turu 2
Croatia Mladost Zagreb Hungary Szolnok VSC Spain CN Barcelona
France CN Noisy-le-Sec Italy AN Brescia Serbia Crvena zvezda
Greece NC Vouliagmeni Romania CSM Oradea
Eleme Turu 1
Montenegro Jadran Herceg Novi Hungary OSC Budapest Russia Sintez Kazan
Montenegro Primorac Kotor Italy RN Savona Spain CN Terrassa
Croatia Jadran Split Lithuania EVK Žaibas Turkey Enka Istanbul
France Montpellier Poland AZS Warsaw
Greece Apollon Smyrnis Portugal Vitória Guimarães

Takvim

Aşama Round 1. Maçlar 2. Maçlar
Eleme Turları 1. Eleme Turu 24–26 Eylül 2021
2. Eleme Turu 8–10 Ekim 2021
3. Eleme Turu 16 Ekim 2021 20 Ekim 2021
Preliminary round Round 1 26/27 Ekim 2021
Round 2 9/10 Kasım 2021
Round 3 19/20 Kasım 2021
Round 4 30 Kasım /1 Aralık 2021
Round 5 14/15 Aralık 2021
Round 6 21/22 Aralık 2021
Round 7 11/12 Ocak 2022
Round 8 25/26 Ocak 2022
Round 9 8/9 Şubat 2022
Round 10 22/23 Şubat 2022
Round 11 18/19 Mart 2022
Round 12 29/30 Mart 2022
Round 13 7/8 Haziran 2022
Round 14 14/15 Haziran 2022
Final 8 Çeyrek Final 30 Haziran 2022
Yarı Final 1 Temmuz 2022
Final 2 Temmuz 2022

Eleme Turu

1. Eleme Turu

A Grubu

  • 23–26 Eylül 2021, Savona, İtalya
SıraTakımOGBMAGYGAVPuanAçıklama RNS MON CNT PRI VIT AZS
1RN Savona54018841+47122. Eleme Turu9–1013–1211–926–629–4
2Montpellier53206041+19112. Eleme Turu11–1117–9
3CN Terrassa53117138+33102. Eleme Turu12–1211–8
4Primorac Kotor52126843+2572. Eleme Turu18–622–4
5Vitória Guimarães51043884−4630–10DSQ17–13
6AZS Warsaw500526104−7800–10DSQ5–26

B Grubu

  • 22–26 Eylül 2021, Podgorica, Karadağ
SıraTakımOGBMAGYGAVPuanAçıklama OSC JST JHN APO SIN ESK ŽAI
1OSC Budapest66009455+39182. Eleme Turu14–915–815–1217–11
2Jadran Split65019763+34152. Eleme Turu14–1118–6
3Jadran Herceg Novi64028555+30122. Eleme Turu9–1210–1514–812–615–525–9
4Apollon Smyrnis63037878092. Eleme Turu11–1918–1521–6
5Sintez Kazan62047572+3612–6
6Enka Istanbul61056087−27311–229–12
7EVK Žaibas600643122−7906–217–199–18

2. Eleme Turu

C Grubu

8–10 Ekim 2021, Szolnok, Macaristan

SıraTakımOGBMAGYGPuanAçıklama SZORNSNCVJHN 
1Szolnok VSC3210373473. Eleme Turu13-1313-1211-9
2RN Savona3030343433. Eleme Turu11-11
3NC Vouliagmeni30213334210-10
4Jadran Herceg Novi30213133211-11

D Grubu

8–10 Ekim 2021, Zagreb, Hırvatistan

SıraTakımOGBMAGYGPuanAçıklama CZBMZGAPOMON 
1Crvena zvezda3201332463. Eleme Turu14-811-7
2Mladost Zagreb3201282563. Eleme Turu9-810-7
3Apollon Smyrnis320133376
4Montpellier30032836014-15

E Grubu

8–10 October 2021, Paris, Fransa

SıraTakımOGBMAGYGPuanAçıklama BREOSC NLS CNT 
1AN Brescia3210352873. Eleme Turu10-10
2OSC Budapest3210282473. Eleme Turu8-7
3CN Noisy-le-Sec31023132311-167-1013-6
4CN Terrassa3003203007-9

F Grubu

8–10 Ekim 2021, Split, Hırvatistan

SıraTakımOGBMAGYGPuanAçıklamaJST  CNBPRI  ORA
1Jadran Split3300421993. Eleme Turu8-416-7
2CN Barcelona3201332463. Eleme Turu14-1015-6
3Primorac Kotor3102253638-6
4CSM Oradea3003204108-18

3. Eleme Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Jadran Split 21–10 Mladost Zagreb14–77–3
Szolnok VSC 18–25 OSC Budapest6–1512–10
RN Savona 19–20 Crvena zvezda8–911–11
CN Barcelona 26–33 AN Brescia13–1713–16

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1AN Brescia14932162:13330Final 8
2Ferencvárosi Torna Club14842154:13828Final 8
3Zodiac CNA Barceloneta14833173:12127Final 8
4VK Novi Beograd14833188:1497Final 8
5Olympiacos14626146:13120
6Radnički Kragujevac14419139:15913
7Jadran Split143011141:1739
8Dinamo Tbilisi142012130:2296
26-10-2021Zodiac CNA Barceloneta11-6Jadran Split
26-10-2021VK Novi Beograd16-10Radnički Kragujevac
26-10-2021AN Brescia8-8Ferencvárosi Torna Club
26-10-2021Olympiacos20-9Dinamo Tbilisi
09-11-2021VK Novi Beograd9-12Olympiacos
09-11-2021Jadran Split15-13Dinamo Tbilisi
09-11-2021Radnički Kragujevac11-11Ferencvárosi Torna Club
09-11-2021AN Brescia14-12Zodiac CNA Barceloneta
19-11-2021Dinamo Tbilisi7-20Zodiac CNA Barceloneta
19-11-2021Ferencvárosi Torna Club9-9Olympiacos
19-11-2021Radnički Kragujevac8-14AN Brescia
19-11-2021Jadran Split12-17VK Novi Beograd
30-11-2021Olympiacos8-4Zodiac CNA Barceloneta
30-11-2021Dinamo Tbilisi11-19AN Brescia
30-11-2021Ferencvárosi Torna Club11-10VK Novi Beograd
30-11-2021Jadran Split9-8Radnički Kragujevac
14-12-2021Zodiac CNA Barceloneta12-12Ferencvárosi Torna Club
14-12-2021Radnički Kragujevac14-7Dinamo Tbilisi
14-12-2021Olympiacos12-10Jadran Split
14-12-2021VK Novi Beograd11-11AN Brescia
21-12-2021Ferencvárosi Torna Club14-8Jadran Split
21-12-2021Zodiac CNA Barceloneta13-7Radnički Kragujevac
21-12-2021AN Brescia8-7Olympiacos
22-12-2021Dinamo Tbilisi8-17VK Novi Beograd
11-01-2022Zodiac CNA Barceloneta12-12VK Novi Beograd
11-01-2022Olympiacos11-7Radnički Kragujevac
11-01-2022Dinamo Tbilisi7-14Ferencvárosi Torna Club
11-01-2022AN Brescia6-5Jadran Split
26-01-2022Jadran Split14-15AN Brescia
26-01-2022Ferencvárosi Torna Club16-10Dinamo Tbilisi
26-01-2022Radnički Kragujevac10-8Olympiacos
26-01-2022VK Novi Beograd11-9Zodiac CNA Barceloneta
09-02-2022Radnički Kragujevac3-9Zodiac CNA Barceloneta
09-02-2022VK Novi Beograd19-7Dinamo Tbilisi
09-02-2022Olympiacos5-8AN Brescia
09-02-2022Jadran Split9-7Ferencvárosi Torna Club
23-02-2022AN Brescia13-16VK Novi Beograd
23-02-2022Ferencvárosi Torna Club7-17Zodiac CNA Barceloneta
23-02-2022Dinamo Tbilisi13-17Radnički Kragujevac
23-02-2022Jadran Split12-16Olympiacos
30-03-2022Zodiac CNA Barceloneta9-5Olympiacos
30-03-2022VK Novi Beograd11-14Ferencvárosi Torna Club
30-03-2022AN Brescia16-8Dinamo Tbilisi
30-03-2022Radnički Kragujevac13-10Jadran Split
09-04-2022Olympiacos8-10Ferencvárosi Torna Club
09-04-2022Zodiac CNA Barceloneta18-4Dinamo Tbilisi
09-04-2022AN Brescia12-8Radnički Kragujevac
09-04-2022VK Novi Beograd14-7Jadran Split
20-04-2022Dinamo Tbilisi12-11Jadran Split
20-04-2022Ferencvárosi Torna Club13-12Radnički Kragujevac
20-04-2022Olympiacos12-12VK Novi Beograd
20-04-2022Zodiac CNA Barceloneta12-12AN Brescia
11-05-2022Dinamo Tbilisi14-13Olympiacos
11-05-2022Ferencvárosi Torna Club8-6AN Brescia
11-05-2022Jadran Split13-15Zodiac CNA Barceloneta
11-05-2022Radnički Kragujevac11-13VK Novi Beograd

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Pro Recco141301200:10039Final 8
2CN Marseille141103170:11933Final 8
3Jug AO Dubrovnik141013174:14331Final 8
4Waspo 98 Hannover14635150:18021Final 8
5OSC Budapest14617151:16819
6Spandau 04 Berlin143110133:14810
7Crvena zvezda142111133:1787
8Steaua București141112111:1864
27-10-2021CN Marseille7-13Pro Recco
27-10-2021BVK Crvena zvezda12-9Spandau 04 Berlin
27-10-2021Jug AO Dubrovnik13-7Waspo 98 Hannover
27-10-2021OSC Budapest14-8Steaua București
10-11-2021Jug AO Dubrovnik9-14CN Marseille
10-11-2021BVK Crvena zvezda8-11OSC Budapest
10-11-2021Pro Recco23-5Steaua București
10-11-2021Spandau 04 Berlin11-11Waspo 98 Hannover
20-11-2021Steaua București6-14CN Marseille
20-11-2021Waspo 98 Hannover12-12OSC Budapest
20-11-2021Spandau 04 Berlin8-16Jug AO Dubrovnik
20-11-2021Pro Recco13-7BVK Crvena zvezda
01-12-2021OSC Budapest9-14CN Marseille
01-12-2021Steaua București8-10Jug AO Dubrovnik
01-12-2021BVK Crvena zvezda12-15Waspo 98 Hannover
01-12-2021Pro Recco14-9Spandau 04 Berlin
15-12-2021CN Marseille13-10Waspo 98 Hannover
15-12-2021Spandau 04 Berlin10-8Steaua București
15-12-2021OSC Budapest8-14Pro Recco
15-12-2021BVK Crvena zvezda13-19Jug AO Dubrovnik
22-12-2021Waspo 98 Hannover7-20Pro Recco
22-12-2021Jug AO Dubrovnik11-12OSC Budapest
22-12-2021Steaua București11-8BVK Crvena zvezda
22-12-2021CN Marseille12-7Spandau 04 Berlin
12-01-2022Jug AO Dubrovnik11-8Pro Recco
12-01-2022Steaua București9-10Spandau 04 Berlin
25-01-2022Spandau 04 Berlin11-12OSC Budapest
25-01-2022Waspo 98 Hannover13-12Steaua București
25-01-2022BVK Crvena zvezda8-11CN Marseille
25-01-2022Pro Recco10-0Jug AO Dubrovnik
08-02-2022OSC Budapest10-15Jug AO Dubrovnik
08-02-2022Pro Recco18-3Waspo 98 Hannover
08-02-2022BVK Crvena zvezda10-10Steaua București
08-02-2022Spandau 04 Berlin7-13CN Marseille
22-02-2022Waspo 98 Hannover7-14CN Marseille
22-02-2022Steaua București5-16Spandau 04 Berlin
22-02-2022Jug AO Dubrovnik17-11BVK Crvena zvezda
22-02-2022Pro Recco17-14OSC Budapest
29-03-2022Waspo 98 Hannover14-11BVK Crvena zvezda
29-03-2022Jug AO Dubrovnik14-7Steaua București
29-03-2022Spandau 04 Berlin6-11Pro Recco
29-03-2022CN Marseille13-9OSC Budapest
08-04-2022Jug AO Dubrovnik12-9Spandau 04 Berlin
08-04-2022OSC Budapest12-17Waspo 98 Hannover
08-04-2022BVK Crvena zvezda12-14Pro Recco
08-04-2022CN Marseille15-10Steaua București
19-04-2022Waspo 98 Hannover10-9Spandau 04 Berlin
19-04-2022OSC Budapest13-9BVK Crvena zvezda
19-04-2022Steaua București3-14Pro Recco
19-04-2022CN Marseille12-13Jug AO Dubrovnik
10-05-2022Spandau 04 Berlin11-12BVK Crvena zvezda
10-05-2022Pro Recco11-8CN Marseille
10-05-2022Waspo 98 Hannover14-14Jug AO Dubrovnik
10-05-2022Steaua București9-15OSC Budapest

Final 8

30 Haziran –2 Temmuz 2022, Belgrade, Sırbistan

Ayrıca :

2021-22 LEN Avrupa Kupası

2020-212022-23

LEN Şampiyonlar Ligi