2021-22 LEN Avrupa Kupası

2021-22 LEN Avrupa Kupası, erkekler sutopu kulüpleri için ikinci kademe Avrupa turnuvasının 30. sezonudur.

Takvim

Aşama Tur 1. Maçlar 2. Maçlar
Eleme Turları 1. Eleme Turu 1–4 Ekim 2021
2. Eleme Turu 8–10 Ekim 2021
Final Aşaması Çeyrek Final 27 Ekim 2021 10 Kasım 2021
Yarı Final 12 Ocak 2022 9 Şubat 2022
Final 5 Mart 2022 26 Mart 2022

Katılım Sağlayan Takımlar

Çeyrek Final
Croatia Mladost Zagreb (CL Q3) Hungary Szolnok VSC (CL Q3) Italy RN Savona (CL Q3) Spain CN Barcelona (CL Q3)
Eleme Turları
France Team Strasbourg Greece GS Peristeri Spain St Andreu Netherlands UZSC Utrecht
France EN Tourcoing Hungary Vasas Budapest Spain Astralpool Sabadell Russia Shturm 2002 Ruza
Germany ASC Duisburg Hungary BVSC Zugló Serbia Šabac Switzerland Carouge Natation
Germany Ludwigsburg 08 Italy CC Ortigia Serbia Vojvodina Novi Sad
Greece AEK Athens Italy Telimar Palermo Croatia Solaris Šibenik

Eleme Turları

1. Eleme Turu

A Grubu

30 Eylül –3 Ekim 2021, Šibenik, Hırvatistan

Sıra Takım O G B M AG YG AV Puan Açıklama   PAL SOL STA SHT CAR
1 Telimar Palermo 4 4 0 0 75 27 +48 12 2. Eleme Turu   33–1
2 Solaris Šibenik 4 3 0 1 57 24 +33 9   9–10 13–6 23–6
3 St Andreu 4 2 0 2 50 39 +11 6     13–14 17–7
4 Shturm 2002 Ruza 4 1 0 3 24 55 −31 3   4–18 2–12
5 Carouge Natation 4 0 0 4 20 81 −61 0   5–14 8–11
B Grubu

1–3 Ekim 2021, Syracuse, Sicilya, İtalya

Sıra Takım O G B M AG YG AV Puan Açıklama   CCO STR GSP LUD
1 CC Ortigia 3 3 0 0 40 23 +17 9 2. Eleme Turu   13–7 11–8 16–8
2 Team Strasbourg 3 2 0 1 31 28 +3 6   16–8
3 GS Peristeri 3 1 0 2 26 25 +1 3     7–8
4 Ludwigsburg 08 3 0 0 3 22 43 −21 0   6–11
 
C Grubu

30 Eylül–3 Ekim 2021, Utrecht, Hollanda

Sıra Takım O G B M AG YG AV Puan Açıklama   VSC ŠAB UTR ENT DUI
1 Vasas Budapest 4 4 0 0 50 22 +28 12 2. Eleme Turu   9–5 11–7 16–3
2 Šabac 4 1 2 1 32 34 −2 5   6–6
3 UZSC Utrecht 4 1 1 2 34 47 −13 4[a]     7–14 8–8 9–8 10–17
4 EN Tourcoing 4 1 1 2 34 37 −3 4[a]   13–11
5 ASC Duisburg 4 1 0 3 42 52 −10 3   11–13
D Grubu

1–3 Ekim 2021, Novi Sad, Sırbistan

Sıra Takım O G B M AG YG AV Puan Açıklama   ZUG CNS AEK VOJ
1 BVSC Zugló 3 3 0 0 39 26 +13 9 2. Eleme Turu   13–6
2 Astralpool Sabadell 3 2 0 1 31 25 +6 6   9–12
3 AEK Athens 3 0 1 2 23 32 −9 1     8–10
4 Vojvodina Novi Sad 3 0 1 2 25 35 −10 1   11–14 5–12 9–9

2. Eleme Turu

E Grubu

8–10 Ekim 2021, Palermo, İtalya

Sıra Takım O G B M AG YG AV Puan Açıklama   PAL ZUG ŠAB STR
1 Telimar Palermo 3 2 1 0 45 35 +10 7 Çeyrek Final   17–17 14–10
2 BVSC Zugló 3 2 1 0 39 34 +5 7  
3 Šabac 3 0 1 2 25 32 −7 1     8–14 7–8 10–10
4 Team Strasbourg 3 0 1 2 30 38 −8 1   10–14
F Grubu

8–10 Ekim 2021, Budapeşte, Macaristan

Sıra Takım O G B M AG YG AV Pts Açıklama   CNS CCO VSC SOL
1 Astralpool Sabadell 3 2 0 1 25 23 +2 6[a] Çeyrek Final   10–9
2 CC Ortigia 3 2 0 1 28 24 +4 6[a]   10–9
3 Vasas Budapest 3 2 0 1 24 18 +6 6[a]     4–6 8–7 12–5
4 Solaris Šibenik 3 0 0 3 21 33 −12 0   7–11

Final Aşaması

Çeyrek Final

Avrupa Kupası elemelerinden en iyi dört takım ve Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu'nda kaybeden dört takım çeyrek finalde eşleşti.
1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Astralpool Sabadell 23–23
(16–15 pen.)
RN Savona13–1310–10
CC Ortigia 24–14Szolnok VSC9–415–10
Mladost Zagreb 14–27Telimar Palermo7–117–16
CN Barcelona 18–15BVSC Zugló6–612–9

Yarı Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
CN Barcelona 19-20Astralpool Sabadell 12 Ocak 2022
10-12
9 Şubat
9-8
Telimar Palermo16-7CC Ortigia 12 Ocak 2022
10-0
9 Şubat
6-7

Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Telimar Palermo14-18Astralpool Sabadell 05 Mart 2022
9-7
26 Mart 2022
5-11

Ayrıca :

2021-22 LEN Şampiyonlar Ligi

2020-212022-23

LEN Avrupa Kupası