2021-22 Kadınlar 2. Ligi

Kadınlar 2. Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından her yıl kadın futbol takımları arasında düzenlenen ikinci seviye lig organizasyonu. 2021-22 sezonunda 4 grupta 26 takım mücadele etmektedir.

2021–22 sezonu takımları

Covid-19 salgını nedeniyle 2020–21 sezonunda 2. Kadın Futbol ligi düzenlenmemiştir. 2021–2022 Kadınlar 2. Ligi, 2019–2020 sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nde kalan 7 takım ve Kadınlar 3. Ligi’nden yükselen 24 takımın başvuru haklarının bulunmasına rağmen toplam 26 takımın başvurması sonucu 4 ayrı grup şeklinde oluşmuştur.

Play-off Maçları

Çeyrek Final

19-05-2022Yeşiltepe 1 Nolu Sentetik Saha, MalatyaK. Maraş Anadolu Gençlikspor0-1
Zeliha Taşar
Erzincan Gençlergücü Spor
19-05-2022Hasan Doğan Stadı, EskişehirBursa Soğanlıspor1-2
Semanur Öztosun / Selvi Beyza Aydoğdu, Sude Naz Öz
Kemer FK
19-05-2022Yeşiltepe 1 Nolu Sentetik Saha, MalatyaGazikentspor0-1
Kumru Naz Yılmaz
Birfen Koleji Hatay Defnespor
19-05-2022Hasan Doğan Stadı, EskişehirPendik Çamlıkspor3-0
Eylem Yıldız, Bahar Kol (2)
7 Eylül Gençlik Spor

Yarı Final

22 Mayıs 2022Hasan Doğan Stadı, EskişehirKemer FK0-2
Eylem Yıldız, Firdevs Güngör
Pendik Çamlıkspor
22 Mayıs 2022Yeşiltepe 1 Nolu Sentetik Saha, MalatyaErzincan Gençlergücü Spor0-3
Ezgi Gezinci, Ada Mansur, Nehir Yıldız
Birfen Koleji Hatay Defnespor

Normal Sezon Grup Maçları

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Gaziantep Asyaspor1090152-7272022-23 Kadınlar 1. Ligi
2Nuh Spor1081130-7252022-23 Kadınlar 1. Ligi
3Gazikentspor1052318-1517Play-off
4Erzincan Gençlergücü Spor1030710-289Play-off
5Yüksekova Belediyespor101185-324
6Nusaybin Gençlik Spor10208323

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Ünye Gücü FK10100067-0302022-23 Kadınlar 1. Ligi
2Giresun Sanayispor1060423-12182022-23 Kadınlar 1. Ligi
3K. Maraş Anadolu Gençlikspor1060414-1818Play-off
4Birfen Koleji Hatay Defnespor1060450-2518Play-off
5Kılıçaslan Yıldızspor1020823-456
6Osmaniye Kadınspor1000102-1010

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Üstek Grup Horozkent SK12120064-10362022-23 Kadınlar 1. Ligi
2Soma Zaferspor ve Gençlik1264233-11222022-23 Kadınlar 1. Ligi
3Bursa Soğanlıspor1263323-1721Play-off
47 Eylül Gençlik Spor1262432-2020Play-off
5Konya İdmanyurdu Spor1231816-277
6Sicim Grup Ankara Metrepol Spor12201010-596
7Afyon İdmanyurdu Gençlik ve Spor12201016-506

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Bağcılar Evren Spor12120054-9362022-23 Kadınlar 1. Ligi
2Sakarya KFK1281328-24252022-23 Kadınlar 1. Ligi
3Pendik Çamlıkspor1261528-1419Play-off
4Tuzla Sahilspor1242620-2214Play-off
5Kemer FK1242626-2914
6Telsizspor1231816-3210
7Akdeniz Nurçelik Spor12011110-521
2018-192022-23

Kadınlar 2.Ligi