2021–22 CEV Kadınlar Challenge Kupası

2021–22 CEV Kadınlar Müsabaka Kupası, eski "CEV Kupası" olan Avrupa Müsabaka Kupası voleybol kulübü turnuvasının 41.'si yapıldı.
Lig CEV Kadınlar Challenge Kupas
Sport Voleybol
Tarih 26 Ekim 2021 – 23 Mart 2022
Takım Sayısı 44

Format

Turnuva eleme usulüne göre oynanacak ve 44 takım katılacak. Başlangıçta 24 takım, 12 kazananın ana aşamaya geçtiği bir eleme turu oynar. 29 Haziran 2018'de Lüksemburg, Lüksemburg'da yapılan kura çekimi, takımın her maç için eşleşmesini belirledi. Her takım bir ev ve bir deplasman maçı oynar ve her bacak için sonuç puanları verilir (3-0 veya 3-1 galibiyet için 3 puan, 3-2 galibiyet için 2 puan, 2-3 kayıp için 1 puan). İki ayaktan sonra en çok sonuç puanı alan takım bir sonraki tura geçer. İki ayaktan sonra takımların berabere kalması durumunda, ikinci ayağın bitiminde hemen bir Altın Set oynanır. Altın Set kazananı, iki takım arasındaki puan farkının en az 2 puan olması koşuluyla ilk 15 puanı alan takımdır (dolayısıyla Altın Set, normal bir maçtaki eşitlik bozma setine benzer)

Eleme Turu

2. Tur

26-10-2021
27-10-2021
SOK Mostar0-6TK Kaunas VDU0-3
(20-25, 23-25, 21-25)
0-3
(25-27, 14-25, 25-27)
26-10-2021Kairos Ponta Delgada6-0Holte IF3-0
(25-15, 25-22, 25-15)
3-0
(25-19, 25-14, 25-16)
27-10-2021VKP Bratislava0-6 Athens ASP Thetis Voula0-3
(22-25, 17-25, 10-25)
0-3
(16-25, 19-25, 22-25)
27-10-2021
28-10-2021
Hapoel KFAR SABA6-0 Rigas Volejbola Skola LU3-0
(25-18, 25-21, 27-25)
3-1
(25-23, 18-25, 25-12, 25-21)
27-10-2021VK Pirane Brusno0-6 C.S.M. Lugo0-3
(6-25, 16-25, 9-25)
0-3
(19-25, 11-25, 15-25)
27-10-2021Niederösterreich Sokol/Post6-0 PSR Walferdange3-0
(25-22, 25-20, 25-15)
3-0
(25-22, 25-23, 25-18)
27-10-2021Sliedrecht Sport1-5Hermes Rekkenshop Oostende1-3
(22-25, 23-25, 26-24, 24-26)
2-3
(21-25, 21-25, 25-22, 25-20, 13-15)
28-10-2021Steelvolleys Linz/Steg2-4VBC Cheseaux3-2
(22-25, 25-22, 26-24, 20-25, 15-12)
0-3
(16-25, 23-25, 22-25)
28-10-2021VC Kanti Schaffhausen2-4 TJ Ostrava3-2
(26-24, 24-26, 27-25, 23-25, 17-15)
0-3
(15-25, 22-25, 23-25)
02-11-2021
03-11-2021
Aydın BŞB.6-0 BK Tromso3-0
(25-13, 25-15, 25-15)
3-0
(25-18, 25-15, 25-11)
03-11-2021OK Kastela5-1AEL Limassol3-1
(25-21, 25-16, 19-25, 25-21)
3-2
(19-25, 20-25, 25-15, 25-13, 15-10)

Ana Tur

1/16 Finalleri

16-11-2021
17-11-2021
Trent Obrenovac6-0OK Marina Kastela3-1
(16-25, 25-19, 25-19, 25-14)
3-0
(25-18, 25-15, 25-14)
17-11-2021
23-11-2021
Maccabi Hadera0-61. MCM-Diamant Kaposvar0-3
(20-25, 14-25, 15-25)
1-3
(19-25, 25-20, 15-25, 11-25)
17-11-2021
24-11-2021
TJ Ostrava2-4Panathinaikos AC Athens3-2
(28-26, 25-23, 18-25, 18-25, 15-11)
0-3
(18-25, 21-25, 17-25)
17-11-2021
24-11-2021
Kazanlak Volley3-4 VP UKF Nitra3-0
(25-21, 25-21, 25-22)
1-3
(22-25, 25-21, 21-25, 16-25)
Altın Set : 9-15
17-11-2021
25-11-2021
C.S.M. Lugoj5-1 Sm’AESCH Pfeffingen3-2
(23-25, 21-25, 25-23, 25-19, 15-8)
3-1
(25-21, 22-25, 25-23, 28-26)
17-11-2021
24-11-2021
Aydın BŞB.6-0OK Gacko3-0
(25-14, 25-18, 25-17)
3-0
(25-19, 25-22, 25-22)
17-11-2021
24-11-2021
Niederösterreich Sokol/Post6-0UVC Holding Graz3-0
(28-26, 25-18, 25-20)
3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
17-11-2021
18-11-2021
Athens ASP Thetis Voula0-6Savino Del Bene Scandicci0-3
(11-25, 15-25, 21-25)
0-3
(20-25, 20-25, 15-25)
17-11-2021
25-11-2021
VBC Cheseaux1-5 VK Selmy Brno2-3
(17-25, 22-25, 25-20, 25-19, 8-15)
0-3
(17-25, 20-25, 11-25)
17-11-2021
24-11-2021
Hermes Rekkenshop Oostende0-3 Jaraco LVL Genk0-3
(24-26, 19-25, 18-25)
3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
17-11-2021
24-11-2021
CD das Aves Termolan0-6 RC Cannes0-3
(16-25, 21-25, 16-25)
0-3
(
15-25, 18-25, 21-25)
18-11-2021
24-11-2021
Hapoel KFAR SABA6-0OD Krim Ljubljana3-0
(25-18, 25-20, 25-17)
3-0
(25-15, 25-20, 25-13)
18-11-2021
24-11-2021
Apollo 8 Borne1-5Sanaya Libby’s La Laguna2-3
(26-24, 22-25, 25-20, 18-25, 12-15)
1-3
(19-25, 25-15, 19-25, 17-25)
23-11-2021
24-11-2021
TK Kaunas VDU0-6Nilüfer Belediye1-3
(12-25, 19-25, 25-22, 18-25)
0-3
(19-25, 22-25, 7-25)
23-11-2021
24-11-2021
SC Potsdam6-0Kairos Ponta Delgada3-0
(25-15, 25-14, 25-18)
3-0
(25-12, 25-12, 25-14)
17-11-2021
25-11-2021
OK Kastela0-6C.S. Medgidia1-3
(25-23, 12-25, 20-25, 14-25)
1-3
(19-25, 25-14, 22-25, 17-25)

1/8 Finalleri

07-12-2021
14-12-2021
Trent Obrenovac5-1VK Selmy Brno3-2
(25-12, 29-27, 24-26, 21-25, 15-2)
3-0
(25-21, 25-19, 25-12)
07-12-2021
14-12-2021
Aydın BŞB.6-01. MCM Diamant Kaposvar3-0
(25-19, 25-14, 25-23)
3-0
(25-17, 28-26, 25-20)
08-12-2021
14-12-2021
Hapoel Kfar Saba0-6C.S. Megridia0-3
(17-25, 22-25, 19-25)
0-3
(27-29, 17-25, 22-25)
08-12-2021
14-12-2021
Savino Del Bene Scandicci6-0SC Potsdam3-1
(20-25, 25-15, 25-18, 25-16)
3-0
(25-17, 25-16, 25-17)
08-12-2021
14-12-2021
CV Tenerife La Laguna5-1Nilüfer Belediye3-2
(22-25, 17-25, 25-21, 25-19, 15-10)
3-1
(25-15, 12-25, 25-23, 25-16)
08-12-2021
14-12-2021
VP UKF Nitra0-6RC Cannes0-3
(19-25, 16-25, 28-30)
1-3
(14-25, 19-25, 25-23, 22-25)
08-12-2021
14-12-2021
Niederösterreich Sokol/Post0-6 C.J.M. Lugoj0-3
(22-25, 23-25, 20-25)
0-3
(19-25, 13-25, 19-25)
14-12-2021
15-12-2021
Panathinaikos AC Athens4-2Hermes Rekkenshop Oostende3-0
(25-17, 25-10, 25-12)
2-3
(22-25, 25-18, 21-25, 25-22, 10-15)

Çeyrek Final

25-01-2022
01-02-2022
Aydın BŞB.4-2C.J.M. Lugoj3-2
(26-28, 25-16, 25-16, 22-25, 15-10)
3-2
(23-25, 26-24, 22-25, 25-20, 15-9)
26-01-2022
02-02-2022
Savino Del Bene Scandicci6-0RC Cannes3-1
(25-14, 24-26, 25-22, 25-19)
3-0
(28-26, 25-18, 27-25)
26-01-2022
03-02-2022
C.S. Megridia0-6Trent Obrenovac1-3
(21-25, 22-25, 25-23, 18-25)
0-3
(16-25, 23-25, 21-25)
27-01-2022
02-02-2022
Panathinaikos AC Athens1-5CV Tenerife La Laguna2-3
(16-25, 25-12, 29-27, 21-25, 12-15)
0-3
(21-25, 23-25, 19-25)

Yarı Final

24-02-2022
02-03-2022
Aydın BŞB.1-5Savino Del Bene Scandicci2-3
(21-25, 25-23, 25-22, 18-25, 10-15)
0-3
(14-25, 15-25, 22-25)
24-02-2022
02-03-2022
Trent Obrenovac0-6CV Tenerife La Laguna1-3
(16-25, 22-25, 25-19, 20-25)
0-3
(22-25, 16-25, 16-25)

Final

16-03-2022Pabellón Pablos Abril, La LagunaCV Tenerife La Laguna0-3
(20-25, 22-25, 15-25)
Savino Del Bene Scandicci
23-03-2022PalaRiadoli, ScandicciSavino Del Bene Scandicci3-0
(25-12, 25-12, 25-10)
CV Tenerife La Laguna

Final Sıralaması

SıraTakım
ŞampiyonSavino Del Bene Scandicci
FinalistCV Tenerife La Laguna
Yarı FinalistTrent Obrenovac
Aydın BŞB.
Savino Del Bene Scandicci (1. şampiyonluğu)
Benedetta Bartolini, Natália Pereira, Ofelia Malinov, Francesca Napodano, Letizia Camera, Elena Pietrini, Enrica Merlo, Marina Lubian, Veronica Angeloni, Sara Alberti, Ekaterina Antropova, Ana Beatriz Correa, Louisa Lippmann, Brenda Castillo, Noemi Moschettini, Indre Sorokaite
Baş Antrenör : Massimo Barbolini
2020-212022-23

CEV Kadınlar Challenge Kupası