2021–22 CAF Konfederasyon Kupası

2021–22 CAF Konfederasyon Kupası (sponsorluk nedenleriyle resmi olarak 2021–22 TotalEnergies CAF Konfederasyon Kupası), mevcut CAF Konfederasyonu kapsamında Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından düzenlenen Afrika'nın ikincil kulüp futbol turnuvasının 19.'suydu. CAF Cup ve Afrika Kupa Galipleri Kupası'nın birleşmesinden sonra Kupa unvanı.

Final, Nijerya'nın Uyo kentindeki Godswill Akpabio Uluslararası Stadyumu'nda Orlando Pirates ile RS Berkane arasında oynandı. RS Berkane, Orlando Pirates'i penaltılarda 5-4 (uzatmaların ardından 1-1) yenerek ikinci şampiyonluğunu elde etti.

Galip olarak RS Berkane, 2022 CAF Süper Kupası'nda 2021–22 CAF Şampiyonlar Ligi galiplerine karşı oynama hakkını kazandı.

2020–21 CAF Konfederasyon Kupası'nın önceki galibi Raja CA, ancak 2021–22 CAF Şampiyonlar Ligi'ne katıldıkları için unvanını koruyamadılar.
Turnuva Bilgileri
Tarih Elemeler :10 Eylül 2021 – 6 Şubat 2022
Grup ve Final Aşaması :
13 Şubat – 20 Mayıs 2022
Takım Sayısı Grup ve Final Aşaması : 16
Toplam : 51+16 (39 federasyon)
Final Sıralaması
Şampiyon RS Berkane (2. şampiyonluğu)
İkinci Orlando Pirates
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 61
Gol Sayısı 136 (2.23 per match)
Gol Kralı Victorien Adebayor (USGN)
(6 gol)

Takvim

Aşamalar Round Kura Tarihi 1. Maç 2. Maç
Eleme Aşamaları 1. Tur 13 Ağustos 2021 10–12 Eylül 2021 17–19 Eylül 2021
2. Tur 15–17 Ekim 2021 22–24 Ekim 2021
Play-off round      
Grup Aşaması 1. Maç günü    
2. Maç günü  
3. Maç günü  
4. Maç günü  
5. Maç günü  
6. Maç günü  
Final Aşaması Çeyrek Final      
Yarı Final    
   

Eleme Turları

1. Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
12-09-2021
20-09-2021
US Ben Guerdane 3-2AS Police3–1
Fakhreddine Ouji (2), Haythem Mhamdi / Armel Kouazie
0-1
Salam Atilola
12-09-2021
20-09-2021
Association sportive des FAR3-1Les Buffles du Borgou3–1
Zakaria Fati, Hamza Moujahid, Anouar Tarkhatt / Roland Beakou
0-0
12-09-2021
20-09-2021
Diambars FC 3-0Wakriya AC3–0
Mouhamed El Bachir Ngom, Chérif Bodian, Mouhamadou Diaw
12-09-2021
20-09-2021
AS Ashanti Golden Boys 2-4 Bayelsa United F.C.2–4
Musa Keita (2) / Favour Martins, Okardi Inikurogha (2), Emo James
12-09-2021
20-09-2021
ASC Kara 3-4ASAC Concorde3–0
Abdoul Maman-Zougou, Abdoul-Sabourh Bodé, Abdoul Razak Coulibaly
0-4
Demini Habib, Sadou Amadou Barry, Maouloud Bilal, Idrisssa Thiam
12-09-2021
20-09-2021
Azam F.C. 4-1Horseed FC3–1
Ayuba Lyanga, Idris Ilunga Mbombo, Lusajo Mwaikenda
1-0
Ismail Aziz
12-09-2021
20-09-2021
URA Football Club 5-2Ethiopian Coffee S.C.2–1
Steven Mukwala (2) / William Tesfay
3-1
/ Cromwell Rwothomio, Ashiraf Mandela, Shafik Kagimu
12-09-2021
20-09-2021
Atlabara FC 0–4Al-Ahli Merowe0–2
Mutwakil Abdulkarim (k.k.), Siddig Gahdia
0–2
Sediq Coco, Moetaz Agb 
12-09-2021
20-09-2021
Futuro Kings FC 2–4Marumo Gallants F.C.2–1
Samuel Nlend, Senga Nicolás Kata / Ndabayithethwa Ndlondlo
0–3
Celimpilo Ngema (2), Thabo Mnyamane
12-09-2021
20-09-2021
AS Mangasport 0–0
(2-3 pen.)
Orapa United F.C.0–00–0
(2-3 pen.)
12-09-2021
20-09-2021
Bumamuru FC 0-1CSMD Diables Noirs0–00-1
Lorry Nkolo 
12-09-2021
20-09-2021
Red Arrows F.C. 2-1Young Buffaloes F.C.2–1
Felix Bulaya (2) / Sandile Gamedze
0-0
12-09-2021
20-09-2021
Olympique de Missiri 1-8A.S. Kigali1–2
Anfouanlou El-Had / Pierre Kwizera, Robert Saba
0-6
Pierre Kwizera, Ramadhan Niyibizi, Abubakar Lawal, Tshabalala Hussein, Denis Rukundo, Abeddy Biramahire
12-09-2021
20-09-2021
Binga FC 5-0MC Breweries3–0
Siaka Diaby, Kassoum Coulibaly, Youssou Coulibaly
2-0
Youssouf Diallo, Youssou Coulibaly
12-09-2021
20-09-2021
ASFA Yennenga 2-1FC San Pédro0–02-1
Saidou Sawadogo, Nicolas Dagnon / Ladji Bamba
12-09-2021
20-09-2021
FC Dikhil 0-3Biashara United0–1
Denis Nkene
0-2
Ramadhan Chombo (3)
12-09-2021
20-09-2021
Al Ahli SC4-0Hay Al-Wadi SC 4-0
Ali Maetouq, Saleh Taher, Mohamed Al Terhuoni (2)
12-09-2021
20-09-2021
CFFA 2-1Kabwe Warriors F.C.0–02-1
Claudel Fanomezana, Tsito Razafindrasata / Prince Mumba
12-09-2021
20-09-2021
Mafunzo F.C. 19G.D. Interclube0–1
Paty
0-3
Constantino António (2), Mano Calesso

2. Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
16-10-2021US Ben Guerdane0-5RS Berkane0-1
Youssef El Fahli
0-4
Brahim El Bahraoui (2), Bakr El Helali, Sofian El Moudane
16-10-2021Association sportive des FAR 1-3JS Kabylie0-1
Mohamed Moufin (k.k.)
1-2
Lambert Araina / Ali Haroun (2)
16-10-2021Diambars FC 0-4 Enyimba0-1
Cyril Olisema
0-3
Tosin Omoyele, Victor Mbaoma, Samuel Kalu
16-10-2021Bayelsa United1-4CS Sfaxien1-0
Victory Beniangba
0-4
Chris Koıakou, Mohamed Ben Ali, Aymen Harzi, Firas Chaouat
16-10-2021ASAC Concorde2-3 JS Saoura1-2
Idrissa Thiam / Aimen Lahmeri (2)
1-1
Idrissa Thiam / Aimen Lahmeri
16-10-2021Azam0-1Pyramids FC0-00-1
Ali Gabr Gabr Mossad
16-10-2021
23-10-2021
URA Football Club0-1Al Masry0-00-1
Islam Attia
15-10-2021
23-10-2021
Al-Ahli Merowe 1-3Gor Mahia F.C.1-3
Ahmed Saeed / Samuel Onyango Ouma, Benson Omala, Jules Ulinwengo
15-10-2021
23-10-2021
Marumo Gallants3-2 AS Vita Club2-1
Celimpilo Ngema (2) / Eric Kabwe
1-1
Sibusiso Nkosi / Jacgues Mangoba
16-10-2021
23-10-2021
Orapa United 2-2Coton Sport FC2-1
Mbatshi Elias, Lopang Mosige / Souaibou Marou
0-1
Moussa Limane
15-10-2021CSMD Diables Noirs0-1Orlando Pirates FC0-00-1
Happy Quinton Jele
16-10-2021
24-10-2021
Red Arrows1-0Primeiro de Agosto1-0
James Chamanga
0-0
17-10-2021
24-10-2021
AS Kigali2-4DC Motema Pembe1-2
Pierre Kwizera / William Likuta, Kati Katulondi
1-2
Pierre Kwizera / Kati Katulondi, Karim Kimvuidi
15-10-2021
23-10-2021
Binga FC1-1
(6-7 pen.)
ASFA Yennenga0-1
Jean Baptiste Noufe
1-0
Siaka Diaby (6-7 pen.)
15-10-2021Biashara United2-0 Al Ahli SC2-0
Judika Deogratius, Atupele Green
17-10-2021CFFA0-3Interclube0-3
Mano Calesso, Constantino Antonio (2)

Play-off Turu

Tarih1. Takım Toplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
28-11-2021
05-12-2021
Zanaco FC3-2Binga FC3-0
Abraham Siankombo, Moses Phiri (2)
0-2
Youssouf Diallo, Youssou Coulibaly
28-11-2021
05-12-2021
Simba SC4-2Red Arrows3-0
Bernard Morrison (2), Meddie Kagere
1-2
Hassan Dilunga / Ricky Banda, Saddam Yussuf Phiri
28-11-2021
05-12-2021
TP Mazembe 1-0 Marumo Gallants1-0
Lehlohonolo Nonyane
0-0
28-11-2021
05-12-2021
ASEC Mimosas 5-2Interclube2-0
Karim Konaté (2)
3-2
Stephane Aziz Ki, Kamir Konate (2) / Calesso Ginga Luis (2)
28-11-2021
05-12-2021
FC Nouadhibou 0-2 Coton Sport0-00-2
Souaibou Marou (2)
28-11-2021
05-12-2021
USGN 2-1DC Motema Pembe2-0
Wilfried Gbeuli, Issoufou Hinsa
0-1
28-11-2021
05-12-2021
AS Otohô 2-1Gor Mahia1-0
Roland Okouri
1-1
John Macharia / Roland Okouri
28-11-2021
05-12-2021
APR 1-2RS Berkane0-01-2
Lague Byiringiro / Larbi Naji, Mohamed Aziz
28-11-2021
05-12-2021
Tusker 0-1CS Sfaxien0-00-1
Aymen Harzi
28-11-2021
05-12-2021
Hearts of Oak 2-4JS Saoura2-0
Salifu Ibrahim, Salifu Ibrahim
0-4
Abdeldjalil Taki Eddine Saâd, Oussama Bellatreche (2), Aimen Lahmeri
28-11-2021
05-12-2021
Rivers United 2-2 Al Masry2-1
Uche Onwuansanya, Ishaq Rafiu / Hassan Ali
0-1
Mohamed Grendo
28-11-2021
05-12-2021
Stade Malien 1-1
(2-4 pen.)
Al Ahli SC1-0
Aly Desse Sissoko
0-1
Mohamed Eshtewi (2-4 pen.)
28-11-2021
05-12-2021
Al Ittihad 0-2 Enyimba0-2
Sadiq Abubakar, Victor Mbaoma
28-11-2021
05-12-2021
AS Maniema Union 0-2Pyramids FC0-1
Mahmoud Wadi
0-1
Ibrahim Adel
28-11-2021
05-12-2021
LPRC Oilers 0-2Orlando Pirates0-2
Tshegofatso John Mabaso, Fortune Makaringe
28-11-2021
05-12-2021
Royal Leopards 1-0 JS Kabylie1-0
Thabiso Mokenkoane
1-2
Junior Magagula / Yacouba Doumbia, Ammar El Orfi

Grup Aşaması

Grup aşamasında, her grup kendi sahasında deplasmanda karşılıklı olarak oynanacaktır. Her grubun kazananları ve ikincileri, eleme aşamasının çeyrek finaline yükselecek.

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Al Ahli SC64119-513Çeyrek Final
2Pyramids FC64117-313Çeyrek Final
3Zanaco FC61233-55
4CS Sfaxien61053-93
13 Şubat 202230 June Stadium, CairoPyramids FC2-1
Islam Issa, Walid El Karti / Mohamed Al-Tubal
Al Ahli SC
13 Şubat 2022Stade Taïeb Mhiri, SfaxCS Sfaxien0-0Zanaco FC
20 Şubat 2022Heroes National Stadium, LusakaZanaco FC0-2
Fagrie Lakay (2)
Pyramids FC
20 Şubat 2022Benina Martyrs Stadium, BenghaziAl Ahli SC2-1
Chadi Hammami (k.k.), Saleh Al Taher / Aymen Harzi
CS Sfaxien
27 Şubat 2022Benina Martyrs Stadium, BenghaziAl Ahli SC2-0
Ahmed El Trbi, Mohamed El Monir
Zanaco FC
27 Şubat 202230 June Stadium, CairoPyramids FC1-0
Ali Gabr
CS Sfaxien
13 Mart 2022Heroes National Stadium, LusakaZanaco FC2-3
Abraham Siankombo, Moses Phiri / Mohammed El Fakih (2), Moataz Al-Mehdi
Al Ahli SC
13 Mart 2022Stade Taïeb Mhiri, SfaxCS Sfaxien1-1
Firas Chaouat / Walid El Karti
Pyramids FC
20 Mart 2022Benina Martyrs Stadium, BenghaziAl Ahli SC1-0
Omar Gaber
Pyramids FC
20 Mart 2022Heroes National Stadium, LusakaZanaco FC1-0
Boyd Siame Musonda
CS Sfaxien
03 Nisan 202230 June Stadium, CairoPyramids FC1-0
Islam Issa
Zanaco FC
03 Nisan 2022Stade Taïeb Mhiri, SfaxCS Sfaxien0-0Al Ahli SC

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Orlando Pirates 641115-513Çeyrek Final
2Al Ittihad63219-711Çeyrek Final
3JS Saoura63126-510
4Royal Leopards60065-180
13 Şubat 2022Orlando Stadium, JohannesburgOrlando Pirates2-0
Happy Jele, Bandile Shandu
JS Saoura
06 Mart 2022Mavuso Sports Centre, ManziniRoyal Leopards 1-2
Abdelaziz bin Ali (k.k.) / Muad Eisay, Omar Al Khouja
Al Ittihad
20 Şubat 202220 August Stadium, BécharJS Saoura2-0
Belaid Hamidi, Mohamed El Amine Hammia
Royal Leopards 
20 Şubat 2022Benina Martyrs Stadium, BenghaziAl Ittihad3-2
Sanad Al Warfali, Muad Eisay, Omar Al Khouja / Bandile Shandu (2)
Orlando Pirates
27 Şubat 2022Benina Martyrs Stadium, BenghaziAl Ittihad1-1
Mohamed Zubya / Mohamed Amine Ouis
JS Saoura
27 Şubat 2022Mavuso Sports Centre, ManziniRoyal Leopards 2-6
Mzwandile Mabelesa, Thabiso Mokenkoane / Machawe Dlamini (k.k.), Bandile Shandu, Kwame Peprah, Happy Jele, Kabelo Dlamini, Terrence Dzvukamanja
Orlando Pirates
13 Mart 202220 August Stadium, BécharJS Saoura1-0
Oussama Bellatreche
Al Ittihad
13 Mart 2022Orlando Stadium, JohannesburgOrlando Pirates3-0
Fortune Makaringe, Kabelo Dlamini, Terrence Dzvukamanja
Royal Leopards 
20 Mart 2022Benina Martyrs Stadium, BenghaziAl Ittihad3-2
Sanad Al Warfali (2), Anas Fouzi Emran Hamad / Thabiso Mokenkoane, Bongani Colani Dlamini
Royal Leopards 
20 Mart 202220 August Stadium, BécharJS Saoura0-2
Ntsikelelo Nyauza, Kabelo Dlamini
Orlando Pirates
03 Nisan 2022Mavuso Sports Centre, ManziniRoyal Leopards 0-2
Ismaïl Saâdi, Oussama Bellatreche
JS Saoura
03 Nisan 2022Orlando Stadium, JohannesburgOrlando Pirates0-0Al Ittihad

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1TP Mazembe63218-611Çeyrek Final
2Al Masry63125-310Çeyrek Final
3AS Otohô62225-58
4Coton Sport60333-73
13 Şubat 2022Stade TP Mazembe, LubumbashiTP Mazembe1-0
Richard Emmanuel Njoh
AS Otohô
13 Şubat 2022Stade de la Réunification, DoualaCoton Sport0-0Al Masry
20 Şubat 2022Al Masry Club Stadium, Port SaidAl Masry2-0
Yaser Hamed, Elyès Jlassi
TP Mazembe
20 Şubat 2022Stade Alphonse Massamba Debat, BrazzavilleAS Otohô1-1
Junior Makiese / Herve Ngomo Takougoum
Coton Sport
27 Şubat 2022Stade Alphonse Massamba Debat, BrazzavilleAS Otohô1-0
Roland Teddy Okouri
Al Masry
27 Şubat 2022Stade TP Mazembe, LubumbashiTP Mazembe1-0
Glody Likonza
Coton Sport
13 Mart 2022Al Masry Club Stadium, Port SaidAl Masry1-0
Hassan Ali
AS Otohô
13 Mart 2022Stade de la Réunification, DoualaCoton Sport2-2
Souaibou Marou, Godet Masengo (k.k.) / Jephté Kitambala Bola, Kévin Mondeko
TP Mazembe
20 Mart 2022Stade Alphonse Massamba Debat, BrazzavilleAS Otohô2-2
Wilfrid Nkaya, Jaures Ngombe / Phillippes Beni Kinzumbi, Christian Koffi
TP Mazembe
20 Mart 2022Al Masry Club Stadium, Port SaidAl Masry2-0
Mohamed Abdel Latif, Ahmed Alaa
Coton Sport
03 Nisan 2022Stade TP Mazembe, LubumbashiTP Mazembe2-0
Adam Bossu (2)
Al Masry
03 Nisan 2022Stade de la Réunification, DoualaCoton Sport0-1
Mamadou Cissé
AS Otohô

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1RS Berkane631211-910Çeyrek Final
2Simba Sports Club63129-710Çeyrek Final
3ASEC Mimosas63039-89
4USGN61239-145
13 Şubat 2022Stade Municipal de Berkane, BerkaneRS Berkane5-3
Mouad Fekkak (2), Charki El Bahri, Chadrack Lukombe, Larbi Naji / Victorien Adebayor (2), Hassan Seidou Boubacar
USGN
13 Şubat 2022National Stadium, Dar es SalaamSimba Sports Club3-1
Pape Ousmane Sakho, Shomari Kapombe, Peter Banda / Stephane Aziz Ki
ASEC Mimosas
20 Şubat 2022Stade Robert Champroux, AbidjanASEC Mimosas3-1
Stephane Aziz Ki, Souleymane Coulibaly, Karim Konaté / Charki El Bahri
RS Berkane
20 Şubat 2022Stade Général Seyni Kountché, NiameyUSGN1-1
Gbeuli Wilfried / Bernard Morrison
Simba Sports Club
27 Şubat 2022Stade Général Seyni Kountché, NiameyUSGN2-0
Gbeuli Wilfried, Victorien Adebayor
ASEC Mimosas
27 Şubat 2022Stade Municipal de Berkane, BerkaneRS Berkane2-0
Adama Ba, Charki El Bahri
Simba Sports Club
13 Mart 2022Stade Robert Champroux, AbidjanASEC Mimosas2-1
Karim Konaté (2) / Victorien Adebayor
USGN
13 Mart 2022National Stadium, Dar es SalaamSimba Sports Club1-0
Pape Ousmane Sakho
RS Berkane
20 Mart 2022Stade Général Seyni Kountché, NiameyUSGN2-2
Victorien Adebayor (2) / Youssef El Fahli, Mouad Fekkak
RS Berkane
20 Mart 2022Stade Robert Champroux, AbidjanASEC Mimosas3-0
Aubin Kramo, Stephane Aziz Ki, Karim Konaté
Simba Sports Club
03 Nisan 2022Stade Municipal de Berkane, BerkaneRS Berkane1-0
Chadrack Lukombe
ASEC Mimosas
03 Nisan 2022National Stadium, Dar es SalaamSimba Sports Club4-0
Sadio Kanouté, Chris Mugalu (2), Saidu Hamisu (k.k.)
USGN

Final Aşaması

GrupGrup KazananıGrup İkincisi
AAl Ahli TripoliPyramids FC
BOrlando PiratesAl Ittihad SC
CTP MazembeAl Masry SC
DRS BerkaneSimba Sports Club

Çeyrek Final

TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım
17 Nisan 2022
24 Nisan 2022
National Stadium, Dar es Salaam
Orlando Stadium, Johannesburg
Simba Sports Club1-0
Shomari Kapombe
0-1
Kwame Peprah (3-4 pen.)
Orlando Pirates
17 Nisan 2022
24 Nisan 2022
Benina Martyrs Stadium, Benghazi
Benina Martyrs Stadium, Benghazi
Al Ittihad SC0-0
0-1
Ayoub Ayed
Al Ahli Tripoli
17 Nisan 2022
24 Nisan 2022
30 June Stadium, Cairo
Stade TP Mazembe, Lubumbashi
Pyramids FC0-0
0-2
Christian Koffi, Jephté Kitambala Bola
TP Mazembe
17 Nisan 2022
24 Nisan 2022
Borg El Arab Stadium, Alexandria
Stade Municipal de Berkane, Berkane
Al Masry SC2-1
Amr Marey, Haythem Ayouni / Hamza Regragui
0-1
Youssef El Fahli
RS Berkane

Yarı Final

TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım
08 Mayıs 2022
15 Mayıs 2022
Benina Martyrs Stadium, Benghazi
Orlando Stadium, Johannesburg
Al Ahli Tripoli0-2
Innocent Maela, Goodman Mosele
1-0
Ali Abu Arqoub
Orlando Pirates
08 Mayıs 2022
15 Mayıs 2022
Stade TP Mazembe, Lubumbashi
Stade Municipal de Berkane, Berkane
TP Mazembe1-0
John Bakata
1-4
Phillippes Beni Kinzumbi / Bakr El Helali, Larbi Naji, Youssef El Fahli (2)
RS Berkane

Final

TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım
20 Mayıs 2022Godswill Akpabio International Stadium, UyoOrlando Pirates1-1
Thembinkosi Lorch / Youssef El Fahli (4-5 pen.)
RS Berkane

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Victorien Adebayor (USGN)6
2Youssef El Fahli (RS Berkane)
3Bandile Shandu (Orlando Pirates)
Karim Konate (ASEC Mimosas)
4

Ayrıca :

2021-22 CAF Şampiyonlar Ligi

2020-212022-23

CAF Konfederasyon Kupası