2021/2022 Ziraat Türkiye Kupası

2021-22 Türkiye Kupası veya sponsorluk anlaşması gereği 2021-22 Ziraat Türkiye Kupası, Türkiye Kupası turnuvasının 60. sezonudur.

Sezon 2021-22
Ülke Türkiye
Tarih 7 Eylül 2021 – 26 Mayıs 2022

Turnuva takvimi

Aşama Kura çekim tarihi Maç tarihleri
1. tur 25 Ağustos 2021 7-9 Eylül 2021
2. tur   28-30 Eylül 2021
3. tur   26-28 Ekim 2021
4. tur   30 Kasım – 2 Aralık
5. Tur   28-30 Aralık
Son 16 turu   8-10 Şubat 2022
Çeyrek final   1-3 Mart 2022
Yarı final 1. Maçlar:19-21 Nisan 2022
2. Maçlar:10-12 Mayıs 2022
Final Yok 26 Mayıs 2022

Turnuva formatı

Karşılaşmalar yarı finaller hariç tek maç üzerinden oynayacak ve 90 dakikada eşit bozulmaması durumda 15’er dakikadan iki uzatma oynanacak ve yine eşitlik bozulmazsa seri penaltı atışları yapılacak. Yarı final eşleşmelerinde deplasman golü kuralı uygulanmayacak ve 2 maç toplamında atılan goller eşitse uzatma oynanacaktır.

Tur Kalan
takım sayısı
Bu turda
mücadele eden
Önceki turu geçen Bu turdan katılan Bu turda katılan takımlar Notlar
1. Tur
133
10
0
10
  • 2. Turda listelenen takımlar hariç, 2021-22 3. Ligde mücadele eden 10 takım
Tek maç
2. Tur
128
50
5
45
  • 2020-21 2. Ligden düşen 6 takım
  • 2020-21 3. Lig play-off’larında elenen 14 takım
  • 2020-21 3. Lig gruplarını 6. ile 11. arasında bitiren 24 takım
  • 2020-21 3. Lig gruplarındaki en iyi 12.si 1 takım
3. Tur
103
88
25
63
  • 2021-22 2. Ligde mücadele eden 39 takım
  • 2021-22 1. Ligde mücadele eden 19 takım
  • 2020-21 1. Ligden yükselen 3 takım
  • 2020-21 Süper Ligi 16. ve 17. bitiren 2 takım
Tek maç
(Seri başı sistemi geçerli)
4. Tur
59
54
44
10
  • 2020-21 Süper Ligi 6. ile 15. arasında bitiren 10 takım
5. Tur
32
32
27
5
  • 2020-21 Süper Ligi ilk 5’te bitiren 5 takım
Son 16
16
16
16
0
 
Çeyrek final
8
8
8
0
 
Yarı final
4
4
4
0
 
Çift maç
Final
2
2
2
0
 
Tek maç

1. Tur

Tarih1. TakımSonuç  2. Takım
07-09-2021Batman Petrolspor0-1
Yavuz Alemdar
Hendekspor
08-09-202176 Iğdır Belediyespor1-0 (uz.)
İlker Avşar
Orduspor 1967
08-09-2021Siirt İl Özel İdaresi0-1 (uz.)
Ahmet Yavilioğlu
Çankaya FK
08-09-2021Karaman Belediyespor2-5
Muhammet Ebrar Yıldırım, Kubilay Serbest / Barış Kılıç (2), Emre Okur (2), Gürkan Arslan
Kahta 02 Spor
08-09-2021Kuşadasıspor3-0
Mustafa Çiçeki, Emre Akbulut, Yiğit İsmail Gökoğlan
Modafen

2. Tur

Kura çekimi 15 Eylül 2021’de yapılmıştır. Maçlar 28-30 Eylül 2021 tarihlerinde oynanacaktır. Bu Tura 1. Tur galipleri ile TFF 3. Lig takımları katılmaktadır.

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
28-09-2021İçel İdmanyurdu1-1
Omer Faruk Sezgin / Tugay Keles (5-6 pen.)
Düzcespor
28-09-2021Belediye Derincespor2-1
Mert Somay, Ramazan Ozkabak / Yasin Hatipoglu
Erbaaspor
28-09-2021Karbel Karaköprü Belediyespor2-0
Mehmet Halil Danış, Burak Büyükkaya
Kızılcabölükspor
28-09-2021Nevşehir Belediyespor3-0
Samet Daplı, Malik Karaahmet, Cemak Doğu
Fethiyespor
28-09-2021Edirnespor3-0
Hakan Akman, Atakan Serin, Ege Atlam (k.k.)
Çatalcaspor
28-09-2021Elazığspor0-1
Halil Çelik
Arnavutköy Belediyespor
29-09-2021Esenler Erokspor1-1
Batuhan Yılmaz / Ahmet Taner Çukadar (6-7 pen.)
Osmaniyespor
29-09-2021Çankaya FK3-2
Emir Kaan Erik, Hasan Ahmet Sarı, Ahmet Yavilioğlu / İbrahim Kaya, Fatih Mert Çıtlık
Ofspor
29-09-2021Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor2-0
Samet Bulut, Ahmet Ülük
Bursa Yıldırımspor
29-09-2021Artvin Hopaspor2-0
Safa Ali Memnun, Furkan Cinkaya
Başkent Gözgözler Akademi
29-09-2021Büyükçekmece Tepecikspor2-2
Yasin Kargı, Doğukan Bad / Yasin Reis, Yiğit Alp Sevinç (4-3 pen.)
Kırıkkale Büyük Anadoluspor
29-09-202168 Aksaray Belediyespor3-0
Semih İntepe (2), Çağlar Özel
Bayrampaşa
29-09-2021Şile Yıldızspor0-0
(4-2 pen.)
İskenderunspor
29-09-2021Çarşambaspor1-1
Fırat Aras / Fevzi Can Bozkış (4-2 pen.)
Altındağspor
29-09-2021Bergama Belediyespor1-1
Şerafettin Bodur / Cemilcan Eryılmaz (5-4 pen.)
Sancaktepe
29-09-20211954 Kelkit Belediyespor2-2
Enescan Özdemir, Adem Sağlam / Mert Polat Keklik, Selçuk Öztürk (2-3 pen.)
Ceyhanspor
29-09-2021Hendekspor1-3
Haluk Türkeri / Taner Kahriman, Şükrü Kaan Kılıçarslan (2)
52 Orduspor
29-09-2021Yomraspor4-0
Batuhan Kayıkçı, Ahmet Hakan Sevinç, Fatih Taşdelen (2)
Malatya Yeşilyurt Belediyespor
29-09-2021Ağrı 19701-0
Furkan Demir
Kuşadasıspor
29-09-2021Fatsa Belediyespor1-0
Ahmet Baykal
Beyoğlu Yeni Çarşı
30-09-2021Hacettepe1-3
Ahmet Arda Tuzcu / Emre Okur (3)
Kahta 02
30-09-2021Iğdır0-0
(4-3 pen.)
Elazığ Karakoçan
30-09-2021Mardin 19691-0
Abdulkadir Ozdemir
Gümüşhanespor
30-09-2021Belediye Kütahyaspor0-0
(2-4 pen.)
Darıca Gençlerbirliği
30-09-2021Kardemir Karabükspor1-3
Sezer Gunduz / Abdulkadir Akyildiz, Okan Yilmaz (2)
Karşıyaka

3. Tur

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
26-28 EkimKırşehir BelediyesporDarıca Gençlerbirliği
26-28 EkimDenizlisporŞile Yıldızspor
26-28 EkimSerik BelediyesporPazarspor
26-28 EkimAmedTarsus İdman Yurdu
26-28 Ekim24 Erzincanspor52 Orduspor
26-28 EkimAntalyasporDiyarbekirspor
26-28 EkimSamsunspor1922 Konyaspor
26-28 EkimMKE AnkaragücüSomaspor
26-28 EkimBandırmasporÇankaya
26-28 EkimAnkarasporİnegölspor
26-28 EkimAdana DemirsporNiğde Anadolu
26-28 EkimAdanasporAdıyaman
26-28 EkimAltınorduBüyükçekmece Tepecikspor
26-28 EkimTurgutlusporMardin 1969
26-28 EkimKaracabey BelediyesporŞanlıurfaspor
26-28 EkimSakaryasporKaraköprü Belediyespor
26-28 EkimGençlerbirliğiPendikspor
26-28 EkimManisaFatsa Belediyespor
26-28 EkimKayserisporArtvin Hopaspor
26-28 EkimBalıkesirsporAlanya Kestelspor
26-28 EkimÜmraniyesporKahramanmaraşspor
26-28 EkimAnkara KeçiörengücüAğrı 1970
26-28 EkimAkhisar BelediyesporBergama Belediyespor
26-28 EkimAfjet AfyonsporSivas Belediyespor
26-28 EkimEskişehirsporIğdır
26-28 EkimKırklarelisporOsmaniyespor
26-28 EkimVansporZonguldak Kömürspor
26-28 EkimMenemensporKarşıyaka
26-28 EkimAnkara DemirsporYomraspor
26-28 EkimBodrumsporIsparta 32
26-28 EkimBB ErzurumsporNazilli Belediyespor
26-28 EkimHekimoğlu TrabzonDüzcespor
26-28 EkimİstanbulsporErgene Velimeşe
26-28 EkimKocaelisporBayburt Özel İdarespor
26-28 EkimÇorumArnavutköy Belediyespor
26-28 EkimUşaksporNevşehir Belediyespor
26-28 EkimBursasporCeyhanspor
26-28 EkimBolusporÇarşambaspor
26-28 EkimEyüpsporBucaspor 1928
26-28 EkimEtimesgut BelediyesporKahta 02
26-28 EkimAltayBelediye Derincespor
26-28 EkimSarıyerEdirnespor
26-28 EkimTuzlaspor68 Aksaray Belediyespor
26-28 EkimGiresunsporBAY

4. Tur

5. Tur

6. Tur

Çeyrek Final

Yarı Final

Final

2020-212022-23

Türkiye Kupası