2021/2022 Ziraat Türkiye Kupası

2021-22 Türkiye Kupası veya sponsorluk anlaşması gereği 2021-22 Ziraat Türkiye Kupası, Türkiye Kupası turnuvasının 60. sezonudur.

Sezon 2021-22
Ülke Türkiye
Tarih 7 Eylül 2021 – 26 Mayıs 2022

Turnuva takvimi

Aşama Kura çekim tarihi Maç tarihleri
1. tur 25 Ağustos 2021 7-9 Eylül 2021
2. tur   28-30 Eylül 2021
3. tur   26-28 Ekim 2021
4. tur   30 Kasım – 2 Aralık
5. Tur   28-30 Aralık
Son 16 turu   8-10 Şubat 2022
Çeyrek final   1-3 Mart 2022
Yarı final 1. Maçlar:19-21 Nisan 2022
2. Maçlar:10-12 Mayıs 2022
Final Yok 26 Mayıs 2022

Turnuva formatı

Karşılaşmalar yarı finaller hariç tek maç üzerinden oynayacak ve 90 dakikada eşit bozulmaması durumda 15’er dakikadan iki uzatma oynanacak ve yine eşitlik bozulmazsa seri penaltı atışları yapılacak. Yarı final eşleşmelerinde deplasman golü kuralı uygulanmayacak ve 2 maç toplamında atılan goller eşitse uzatma oynanacaktır.

Tur Kalan
takım sayısı
Bu turda
mücadele eden
Önceki turu geçen Bu turdan katılan Bu turda katılan takımlar Notlar
1. Tur
133
10
0
10
  • 2. Turda listelenen takımlar hariç, 2021-22 3. Ligde mücadele eden 10 takım
Tek maç
2. Tur
128
50
5
45
  • 2020-21 2. Ligden düşen 6 takım
  • 2020-21 3. Lig play-off’larında elenen 14 takım
  • 2020-21 3. Lig gruplarını 6. ile 11. arasında bitiren 24 takım
  • 2020-21 3. Lig gruplarındaki en iyi 12.si 1 takım
3. Tur
103
88
25
63
  • 2021-22 2. Ligde mücadele eden 39 takım
  • 2021-22 1. Ligde mücadele eden 19 takım
  • 2020-21 1. Ligden yükselen 3 takım
  • 2020-21 Süper Ligi 16. ve 17. bitiren 2 takım
Tek maç
(Seri başı sistemi geçerli)
4. Tur
59
54
44
10
  • 2020-21 Süper Ligi 6. ile 15. arasında bitiren 10 takım
5. Tur
32
32
27
5
  • 2020-21 Süper Ligi ilk 5’te bitiren 5 takım
Son 16
16
16
16
0
 
Çeyrek final
8
8
8
0
 
Yarı final
4
4
4
0
 
Çift maç
Final
2
2
2
0
 
Tek maç

1. Tur

Tarih1. TakımSonuç  2. Takım
07-09-2021Batman Petrolspor0-1
Yavuz Alemdar
Hendekspor
08-09-202176 Iğdır Belediyespor1-0 (uz.)
İlker Avşar
Orduspor 1967
08-09-2021Siirt İl Özel İdaresi0-1 (uz.)
Ahmet Yavilioğlu
Çankaya FK
08-09-2021Karaman Belediyespor2-5
Muhammet Ebrar Yıldırım, Kubilay Serbest / Barış Kılıç (2), Emre Okur (2), Gürkan Arslan
Kahta 02 Spor
08-09-2021Kuşadasıspor3-0
Mustafa Çiçeki, Emre Akbulut, Yiğit İsmail Gökoğlan
Modafen

2. Tur

Kura çekimi 15 Eylül 2021’de yapılmıştır. Maçlar 28-30 Eylül 2021 tarihlerinde oynanacaktır. Bu Tura 1. Tur galipleri ile TFF 3. Lig takımları katılmaktadır.

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
28-09-2021İçel İdmanyurdu1-1
Omer Faruk Sezgin / Tugay Keles (5-6 pen.)
Düzcespor
28-09-2021Belediye Derincespor2-1
Mert Somay, Ramazan Ozkabak / Yasin Hatipoglu
Erbaaspor
28-09-2021Karbel Karaköprü Belediyespor2-0
Mehmet Halil Danış, Burak Büyükkaya
Kızılcabölükspor
28-09-2021Nevşehir Belediyespor3-0
Samet Daplı, Malik Karaahmet, Cemak Doğu
Fethiyespor
28-09-2021Edirnespor3-0
Hakan Akman, Atakan Serin, Ege Atlam (k.k.)
Çatalcaspor
28-09-2021Elazığspor0-1
Halil Çelik
Arnavutköy Belediyespor
29-09-2021Esenler Erokspor1-1
Batuhan Yılmaz / Ahmet Taner Çukadar (6-7 pen.)
Osmaniyespor
29-09-2021Çankaya FK3-2
Emir Kaan Erik, Hasan Ahmet Sarı, Ahmet Yavilioğlu / İbrahim Kaya, Fatih Mert Çıtlık
Ofspor
29-09-2021Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor2-0
Samet Bulut, Ahmet Ülük
Bursa Yıldırımspor
29-09-2021Artvin Hopaspor2-0
Safa Ali Memnun, Furkan Cinkaya
Başkent Gözgözler Akademi
29-09-2021Büyükçekmece Tepecikspor2-2
Yasin Kargı, Doğukan Bad / Yasin Reis, Yiğit Alp Sevinç (4-3 pen.)
Kırıkkale Büyük Anadoluspor
29-09-202168 Aksaray Belediyespor3-0
Semih İntepe (2), Çağlar Özel
Bayrampaşa
29-09-2021Şile Yıldızspor0-0
(4-2 pen.)
İskenderunspor
29-09-2021Çarşambaspor1-1
Fırat Aras / Fevzi Can Bozkış (4-2 pen.)
Altındağspor
29-09-2021Bergama Belediyespor1-1
Şerafettin Bodur / Cemilcan Eryılmaz (5-4 pen.)
Sancaktepe
29-09-20211954 Kelkit Belediyespor2-2
Enescan Özdemir, Adem Sağlam / Mert Polat Keklik, Selçuk Öztürk (2-3 pen.)
Ceyhanspor
29-09-2021Hendekspor1-3
Haluk Türkeri / Taner Kahriman, Şükrü Kaan Kılıçarslan (2)
52 Orduspor
29-09-2021Yomraspor4-0
Batuhan Kayıkçı, Ahmet Hakan Sevinç, Fatih Taşdelen (2)
Malatya Yeşilyurt Belediyespor
29-09-2021Ağrı 19701-0
Furkan Demir
Kuşadasıspor
29-09-2021Fatsa Belediyespor1-0
Ahmet Baykal
Beyoğlu Yeni Çarşı
30-09-2021Hacettepe1-3
Ahmet Arda Tuzcu / Emre Okur (3)
Kahta 02
30-09-2021Iğdır0-0
(4-3 pen.)
Elazığ Karakoçan
30-09-2021Mardin 19691-0
Abdulkadir Ozdemir
Gümüşhanespor
30-09-2021Belediye Kütahyaspor0-0
(2-4 pen.)
Darıca Gençlerbirliği
30-09-2021Kardemir Karabükspor1-3
Sezer Gunduz / Abdulkadir Akyildiz, Okan Yilmaz (2)
Karşıyaka

3. Tur

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
26 EkimAkhisar Belediyespor4-2
Oğuzcan Keskin, Bertuğ Bayar, Cihat Çelik (2) / İsmail Kara (2)
Bergama Belediyespor
26 EkimMKE Ankaragücü2-0
Owusu Kwabena, Nadir Çiftçi
Somaspor
26 EkimEyüpspor2-0
Erencan Yardımcı (2)
Bucaspor 1928
26 EkimBoluspor1-0
Kaba Diyar
Çarşambaspor
26 EkimAmed3-2
Cerem Talha Dinçer, Hüseyin Güngör, Okan Deniz / Hüseyin Çolak (2)
Tarsus İdman Yurdu
26 EkimAltay5-1
Deniz Kadah, Ahmed Yasser Rayan (2), Marco Paixao, Iyane Thiam Khaly / Sercan Ulu
Belediye Derincespor
26 EkimAdanaspor2-0
Samuel Tetteh, Innocent Kingsley
Adıyaman
26 EkimSamsunspor2-1
Tamer Aşık (k.k.), Abdourahamane Bah / Hacı Omer Dogru
1922 Konyaspor
27 EkimKırşehir Belediyespor3-2
Hasan Kaşıkara (2), Hakan Erçelik / Behiç Alpagut Özeren, Sefa Tunç
Darıca Gençlerbirliği
27 EkimDenizlispor1-1
Leo Schwechlen / Raşit Sevindir (4-3 pen.)
Şile Yıldızspor
27 EkimSerik Belediyespor7-0
Ahmet Abdullah Çakmak, Fuat Bavuk (5), Atakan Arslan
Pazarspor
27 Ekim24 Erzincanspor1-2
Muhammed Demirci / Şükrü Kaan Kılıçarslan (2)
52 Orduspor
27 EkimBandırmaspor2-0
Kerim Avcı, Arb Manaj
Çankaya
27 EkimAnkaraspor2-0
Ramazan Eren Demir, Şahin Fıstıkçı
İnegölspor
27 EkimTurgutluspor1-2
Mutlu Aksu Doğan / Özgür Kazar, Mehmet İlter
Mardin 1969
27 EkimKaracabey Belediyespor1-2
Berke Özgün / Muhammet Raşit Yöndem, Kubilay Eren Şahin
Şanlıurfaspor
27 EkimManisa1-0
Marvin Gakpa
Fatsa Belediyespor
27 EkimKayserispor3-0
Yakup Kayış (k.k.), Miguel Cardoso, Mustafa Pektemek
Artvin Hopaspor
27 EkimBalıkesirspor0-2
Hüseyin Erkan, Samet Bulut
Alanya Kestelspor
27 EkimAnkara Keçiörengücü0-0
(4-5 pen.)
Ağrı 1970
27 EkimAfjet Afyonspor3-1
İlke Tankul, Fatih Aktay, İsmail Haktan Odabaşı / Oğuzhan Bozkurt
Sivas Belediyespor
27 EkimEskişehirspor0-2
Muhammet Reis, Arda Okumuş (k.k.)
Iğdır
27 EkimKırklarelispor0-1
Yavuz Koç
Osmaniyespor
27 EkimVanspor1-0
Kubilay Akyüz
Zonguldak Kömürspor
27 EkimMenemenspor1-0
Edouard Karamo N'Diaye
Karşıyaka
27 EkimAnkara Demirspor2-1
Hasan Kaya, Mücahit Can Akçay / Mustafa Yılmaz
Yomraspor
27 EkimBodrumspor3-1
Berk İsmail Ünsal (2), Burhan Eşer / Efşan Geçgin
Isparta 32
27 EkimBB Erzurumspor0-0
(5-6 pen.)
Nazilli Belediyespor
27 EkimHekimoğlu Trabzon1-1
Berkay Sefa Kara / Furkan Temizsoy (5-4 pen.)
Düzcespor
27 Ekimİstanbulspor5-0
Emrecan Uzunhan, Muammer Sarıkaya, Emir Kaan Gültekin, Mertan Caner Öztürk, Yusuf Ali Özer
Ergene Velimeşe
27 EkimKocaelispor2-0
İsa Nalbant, Benhur Keser
Bayburt Özel İdarespor
27 EkimÇorum0-2
HüseyinÇelik, Osman Bayrak
Arnavutköy Belediyespor
27 EkimUşakspor1-1
Berkan Özer / Yiğit Kotan (3-2 pen.)
Nevşehir Belediyespor
26-28 EkimBursaspor6-1
Emirhan Aydoğan (2), Hasan Ayaroğlu, Batuhan Kör, Vefa Temel, Hasan Sabri Karaca / Abdurrahman Emek
Ceyhanspor
27 EkimEtimesgut Belediyespor0-1
İsmail Palta
Kahta 02
27 EkimSarıyer2-0
Bahri Can Avcı (2)
Edirnespor
28 EkimTuzlaspor0-1
Mervan Yusuf Yiğit
68 Aksaray Belediyespor
28 EkimAltınordu5-3
Burak İnce, Muzaffer Kocaer, Hüsamettin Yener, Enis Destan, Ahmet İlhan Özek / Berkay Ceylan, Yasin Kargı, Erçağ Evirgen
Büyükçekmece Tepecikspor
28 EkimÜmraniyespor3-1
Emre Nefiz, Stefano Napoleoni, Yusuf Emre Gültekin / Emre Özkan
Kahramanmaraşspor
28 EkimAdana Demirspor3-0
Younes Belhanda, Britt Assombalonga (2)
Niğde Anadolu
28 EkimSakaryaspor2-1
Hurşit Taşçı, Serkan Odabaşı / Emre Karadağ
Karaköprü Belediyespor
28 EkimAntalyaspor5-0
Hüsam Gasha, Deni Milosevic, Gökdeniz Bayrakdar (2), Paul Mukairu
Diyarbekirspor
28 EkimGençlerbirliği3-1
İlker Karakaş, Sintayehu Sallalich, Gökhan Altıparmak / Enes İlkin
Pendikspor
GiresunsporBAY

4. Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
30 Kasım 2021Kasımpaşa5-0
Arb Manaj (4), Burak Suleyman
Alanya Kestelspor
30 Kasım 2021Bandırmaspor5-0
Ahmet Engin, Valentin Eysseric, Kevin Varga, Tarkan Serbest, Mortadha Ben Ouanes
Şanlıurfaspor
30 Kasım 2021Gençlerbirliği1-1
Abdullah Şahindere / Mustafa Aydoğdu (2-4 pen.)
Mardin 1969
30 Kasım 2021İstanbulspor2-3
Mehmet Yeşil, Muammer Sarıkaya / Dogukan Emeksiz, Nazmi Candogan, Erhan Senturk
Afjet Afyonspor
30 Kasım 2021Altay4-2
Ahmed Yasser Rayan (2), Marco Paixao (2) / Veli Cetin, Serge Tabekou
Manisa
30 Kasım 2021Bursaspor2-1
Onur Atasayar, Batuhan Kör / Ozan Karabacak
Kırşehir Belediyespor
30 Kasım 2021İstanbul Başakşehir1-1
Ahmed Kutucu / Medeni Bingöl (1-3 pen.)
Bodrumspor
30 Kasım 2021Adana Demirspor5-0
Mario Balotelli, Yunus Akgun, Birkir Bjarnason (2), Metehan Mimaroğlu
Serik Belediyespor
30 Kasım 2021Antalyaspor4-0
Gokdeniz Bayrakdar (2), Houssam Ghacha, Mustafa Erdilman
Amed
01 Aralık 2021Çaykur Rizespor0-1
Erdem Çetinkaya
Ankaraspor
01 Aralık 2021Beypiliç Boluspor4-2
Arda Köksal, Jakob Novak, Bertu Alican Özyürek, Diyar Kaba / Muzaffer Kahrıman, Furkan Tütüncü
52 Orduspor
01 Aralık 2021Altınordu1-3
Hüsamettin Yener / Mervan Yusuf Yiğit, Alican Tez, Çağlar Özel
68 Aksaray Belediyespor
01 Aralık 2021Samsunspor4-0
Polat Yaldır (2), Ali Kılıç, Erald Cinari
Uşakspor
01 Aralık 2021Altaş Denizlispor3-0
Bekir Turaç Böke, Asım Hamzaçebi, Ömer Şişmanoğlu
Ağrı 1970
01 Aralık 2021Adanaspor1-2
Samuel Tetteh / Dilaver Güçlü, Mevlüt Erdinç
Kocaelispor
01 Aralık 2021Vavacars Fatih Karagümrük2-0
Ervin Zukanovic, Ahmed Musa
Sarıyer
01 Aralık 2021Aytemiz Alanyaspor6-0
Famara Diedhiou, Emre Akbaba, Wilson Eduardo, Oğuz Aydın, Efecan Karaca, El Mami Tetah
Osmaniyespor
01 Aralık 2021Yukatel Kayserispor4-0
Emre Demir, Gökhan Sazdağı, Seyedmajid Hosseini (2)
Iğdır
01 Aralık 2021Atakaş Hatayspor1-1
Fatih Kurucuk / Enes Keskin (5-4 pen.)
Eyüpspor
02 Aralık 2021GZT Giresunspor4-2
Joseph W. Champness (2), Mehmet Umut Nayir, Çekdar Orhan / Abdülkadir Özdemir, Ahmet Sivri
Ankara Demirspor
02 Aralık 2021Bereket Sigorta Ümraniyespor3-2
Mustafa Can Karagöz, Oğuz Gürbulak, Yonathan Del Valle / Tolga Şahin, Mert Çölgeçen
Arnavutköy Belediyespor
02 Aralık 2021Nasadoge Menemenspor3-0
Toni Correira Gomes, Emre Özer, Berkan İbrahim Çakır
Hekimoğlu Trabzon
02 Aralık 2021Öznur Kablo Yeni Malatyaspor3-1
Benjamin Tetteh, Haqi Osman, Mounir Chouiar / Yusuf Cihat Çelik
Akhisar Belediyespor
02 Aralık 2021MKE Ankaragücü3-0
Kwabena Owusu (2), İshak Çakmak
Nazilli Belediyespor
02 Aralık 2021Göztepe5-0
Pape Cherif Ndiaye (2), Kahraman Demirtaş, Dino Arslanagic, Makana Abku
Kahta 02
02 Aralık 2021İttifak Holding Konyaspor3-1
Alper Uludağ, Amar Rahmanovic, Barış Gök (k.k.) / Hamza Küçükköylü
Vanspor
02 Aralık 2021Gaziantep FK A.Ş.3-1
Angelo Sagal, Furkan Soyalp, Joao Vitor Figueiredo / Ali Özgün
Sakaryaspor

5. Tur

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
28 Aralık 2021Kasımpaşa A.Ş.5-3
Ahmed Ben Ounes, Ahmet Emin Engin, Tarkan Serbest, Yusuf Erdoğan, Alpay Çelebi (k.k.) / Benhur Keser (2), Michael Pereira
Kocaelispor
29 Aralık 2021Vavacars Fatih Karagümrük4-0
Derrick Luckansen, Fabio Borini, Lucas Biglia, Vato Arveladze
Bodrumspor A.Ş.
29 Aralık 2021Yukatel Kayserispor4-0
İbrahim Akdağ, Gökhan Sazdağı, Miguel Cardoso, Mario Gavranovic
68 Aksaray Belediyespor
29 Aralık 2021Demir Grup Sivasspor2-1
Leke James (2) / Şahverdi Çetin
MKE Ankaragücü
29 Aralık 2021İttifak Holding Konyaspor2-0
Konrad Michalak, Ahmed Hassan “Koka”
Bereket Sigorta Ümraniyespor
28 Aralık 2021Trabzonspor A.Ş.1-0
Bangaly Fode Koita
Beypiliç Boluspor
29 Aralık 2021Aytemiz Alanyaspor5-0
Khouma Babacar (3), Emre Akbaba, Nimet Kayaalp (k.k.)
Mardin 1969 Spor
29 Aralık 2021Göztepe A.Ş.1-0
Halil Akbunar
Yılport Samsunspor
28 Aralık 2021Atakaş Hatayspor1-0
Dylan Cyprien St. Louis
Nasadoge Menemenspor
28 Aralık 2021Fraport TAV Antalyaspor2-1
Houssam Ghacha, Naldo / Mehmet Umur Nayir
GZT Giresunspor
29 Aralık 2021F. Bahçe A.Ş.2-0
Enner Valencia, Bright Osayi-Samuel 
Afjet Afyonspor
30 Aralık 2021Öznur Kablo Yeni Malatyaspor2-3
Mustafa Eskihellac, Adem Büyük / Doğan Can Davas (2), Philippe Paulin Keny
Royal Hastanesi Bandırmaspor
29 Aralık 2021Adana Demirspor A.Ş.3-2
David Akintola, Samet Akaydın, Metehan Mimaroğlu / Şahin Fıstıkçı, Recep Yemişçi
Ankaraspor
30 Aralık 2021Gaziantep FK A.Ş.1-1
Mirza Cihan / Burak Altıparmak (5-4 pen.)
Bursaspor
28 Aralık 2021Galatasaray A.Ş.3-3
Alpaslan Öztürk, Halil İbrahim Dervişoğlu, Mostafa Mohamed / İlhan Depe, Brahim Darri, Victor Nellson (k.k.) (5-6 pen.)
Altaş Denizlispor
30 Aralık 2021Beşiktaş A.Ş.1-0
Atiba Hutchinson
Altay

6. Tur

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
8-10 Şubat 2022Aytemiz AlanyasporAdana Demirspor A.Ş.
8-10 Şubat 2022Vavacars Fatih Karagümrükİttifak Holding Konyaspor
8-10 Şubat 2022Kasımpaşa A.Ş.Gaziantep FK A.Ş.
8-10 Şubat 2022Fenerbahçe A.Ş.Yukatel Kayserispor
8-10 Şubat 2022Atakaş HataysporFraport TAV Antalyaspor
8-10 Şubat 2022Royal Hastanesi BandırmasporDemir Grup Sivasspor
8-10 Şubat 2022Altaş DenizlisporTrabzonspor A.Ş.
8-10 Şubat 2022Beşiktaş A.Ş.Göztepe A.Ş.

Çeyrek Final

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
1-3 Mart 2022
1-3 Mart 2022
1-3 Mart 2022
1-3 Mart 2022

Yarı Final

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
19-21 Nisan 2022
10-12 Mayıs 2022
19-21 Nisan 2022
10-12 Mayıs 2022

Final

Tarih1. Takım  Sonuç  2. Takım
26 Mayıs 2022
2020-212022-23

Türkiye Kupası