2021-2022 Sezonu Dünya Ligleri İstatistikleri

2021-2022 Avrupa (UEFA) Ligleri Sezonu

ÜlkeLigŞampiyon TakımİkinciKüme Düşen TakımlarGol Kralı (Takımı) (Gol)Kupa Şampiyonu2020-23 Şampiyonlar Ligi2020-23 UEFA Avrupa Ligi2020-23 UEFA Avrupa Konferans Ligi
AlmanyaBundesligaB.München  B.Dortmund – Arminia Bielefeld
– Greuther Fürth
Robert Lewandowski (FC Bayern München) 35 GolRB LeipzigB.München  
B.Dortmund 
RB Leipzig
– Bayer Leverkusen
– Union Berlin
– SC Freiburg
– 1. FC Köln
AndorraAndorra Premier LigInter Club d’EscaldesUE Santa Coloma– Carroi
Guillaume Lopez (FC Santa Coloma) 21 Gol
Atlètic Club d’Escaldes– Inter Club d’Escaldes (Ön Eleme Turu)– UE Santa Coloma (1. eleme turu)
ArnavutlukArnavutluk Süper LigiKF TiranaKF Laçi– Dinamo Tiran
– Skenderbeu
Saliou Guindo (KF Laçi)
Taulant Seferi (KF Tirana) 19 Gol
KF Vllaznia– KF Tiran (1. Eleme turu)– FK Laçi (1. eleme turu)
Partizani (1. eleme turu)
AzerbaycanAzerbaycan Premier LigQarabag FKNeftçi Baku Kady (Qarabag) 12 GolQarabag FK– Qarabag FK (1. Eleme Turu)– Neftçi Baku (2. eleme turu)
– Zira FK (2. eleme turu)
– Gabala FK (2. eleme turu)
AvusturyaBundesligaRed Bull SalzburgSturm Graz – Admira WackerKarim Adeyemi (Red Bull Salzburg) 19 GolRed Bull Salzburg– Red Bull Salzburg (Grup)
– Sturm Graz (3. eleme turu)
– Austria Wien (Play-off turu)– Wolfsberger AC (3. eleme turu)
– Rapid Wien (Play-off turu)
Belarus2022 Belarus Premier LigLig devam ediyorFC Gomel
BelçikaBelçika Pro LigClub Brugge KVRoyale Union Saint-Gilloise– BeerschotDeniz Undav (Royale Union Saint-Gilloise) 20 GolKAA Gent– Club Brugge KV (Grup Aşaması)
– Royale Union Saint-Gilloise (3. eleme turu)
– KAA Gent (play-off turu)– RSC Anderlecht (3. eleme turu)
– Antwerp (2. eleme turu)
Bosna HersekBosna Hersek Premier LigiHŠK Zrinjski MostarTuzla City– Rudar Prijedor 
– Radnik Bijeljina
Nemanja Bilbija (Zrinjski) 31 GolFK Velež Mostar– HŠK Zrinjski Mostar (1. eleme turu)– FK Velež Mostar (2. eleme turu)
– Tuzla City (1. eleme turu)
– Borac Banja Luka (2. eleme turu)
BulgaristanBulgaristan 1. Futbol LigiLudogorets Razgrad CSKA Sofia – Tsarsko SeloPieros Sotiriou (Ludogorets) 17 GolLevski Sofia– Ludogorets Razgrad  (1. eleme turu)– CSKA Sofia (2. eleme turu)
– Levski Sofia (2. eleme turu)
Cebelitarık
Çek CumhuriyetiÇek Cumhuriyeti 1. LigFC Viktoria PlzeňSlavia Prague– MFK KarvináJean-David Beauguel (FC Viktoria Plzeň) 18 Gol1. FC Slovácko– FC Viktoria Plzeň (2. Eleme Turu)– 1. FC Slovácko (3. eleme turu)
– Slavia Prague (2. Eleme Turu)
– Sparta Prague (2. Eleme Turu)
DanimarkaSüper LigFC CopenhagenFC Midtjylland – Vejle
– SønderjyskE 
Nicklas Helenius (Silkeborg IF ) 17 GolFC Midtjylland – FC Copenhagen (play-off turu)
– FC Midtjylland (2. eleme turu)
– Silkeborg (play-off turu)– Brondby (2. eleme turu)
Ermenistan
EstonyaMeistriliigaLig devam ediyorPaide Linnameeskond
FransaLigue 1PSGOlympique de Marseille– FC Metz
– Girondins de Bordeaux
Kylian Mbappé (PSG) 28 GolFC Nantes– PSG
– Olympique (Grup aşaması)de Marseille (Grup aşaması)
– AS Monaco FC (Eleme Aşaması)
– Stade Rennais FC (Grup aşaması)
– FC Nantes (Grup aşaması)
– OGC Nice (Play-off)
Faroe Adaları
FinlandiyaLig devam ediyor
Galler
Gürcistan
Hırvatistan1. HNLGNK Dinamo ZagrebHNK Hajduk Split– Hrvatski DragovoljacMarko Livaja (HNK Hajduk Split) 28 Gol– HNK Hajduk Split– GNK Dinamo Zagreb (2. eleme turu)– HNK Hajduk Split (3. eleme turu)
– NK Osijek (2. eleme turu)
– HNK Rijeka (2. eleme turu)
HollandaEredivisieAFC AjaxPSV– Willem II
– PEC Zwolle
– Heracles Almelo
Sébastien Haller (AFC Ajax) 21 GolPSV– AFC Ajax (Grup aşaması)
– PSV (3. Eleme turu)
– Feyenoord (Grup aşaması)– FC Twente (3. eleme turu)
İtalyaSeri AAC Milanİnternazionale– Venezia
– Genoa
Ciro Immobile (Lazio) 27 Golİnternazionale– AC Milan (Grup aşaması)
– İnternazionale (Grup aşaması)
– Napoli (Grup aşaması)
– Juventus (Grup aşaması)
– SS Lazio (Grup aşaması)
– AS Roma (Grup aşaması)
– Fiorentina (play-off turu)
İngilterePremier LigManchester CityLiverpool– Burnley
– Watford
– Norwich City
Mohamed Salah (Liverpool)
Son Heung-min (Tottenham Hotspur) 23 Gol
Liverpool– Manchester City (Grup aşaması)
– Liverpool (Grup aşaması)
– Chelsea (Grup aşaması)
– Tottenham Hotspur (Grup aşaması)
– Arsenal (Grup aşaması)
– Manchester United (Grup aşaması)
– West Ham United (play-off turu)
İrlanda Cumhuriyeti
İskoçyaPremier LigCeltic FCRangers FC– Dundee FCGiorgos Giakoumakis (Celtic)
Regan Charles-Cook (Ross County) 13 Gol
Rangers FC– Celtic FC (Grup aşaması)
– Rangers FC (3. eleme turu)
– Heart of Midlothian (play-off turu)– Dundee United (3. eleme turu)
– Motherwell (2. eleme turu)
İspanyaLa LigaReal Madrid FC Barcelona – Granada
– Levante
– Alavés
Karim Benzema
(Real Madrid) 27 Gol
Real Betis– Real Madrid (Grup aşaması)
– Barcelona (Grup aşaması)
– Atlético Madrid (Grup aşaması)
– Sevilla (Grup aşaması)
– Real Betis (Grup aşaması)
– Real Sociedad (Grup aşaması)
– Villareal (play-off turu)
İsrailPremier LigMaccabi HaifaHapoel Be’er Sheva– Maccabi Petah Tikva
– Hapoel Nof HaGalil
Omer Atzili (Maccabi Haifa) 20 GolState Cup : Hapoel Be’er Sheva
Toto Cup : Maccabi Haifa
– Maccabi Haifa (2. eleme turu)
Hapoel Be’er Sheva (2. eleme turu)
– Maccabi Tel Aviv (2. eleme turu)
– Maccabi Netanya (2. eleme turu)
İsveçLig devam ediyor
İsviçreİsviçre Süper LigiFC ZürichFC Basel– Lausanne-SportJordan Pefok (BSC Young Boys) 22 GolFC Lugano– FC Zürich (2. eleme turu)– FC Basel (2. eleme turu)
– Young Boys (2. eleme turu)
– Lugano (3. eleme turu)
İzlandaLig devam ediyor
KazakistanLig devam ediyor
Karadağ
KıbrısFirst Division Apollon LimassolAEK Larnaca– Ethnikos Achna 
– PAEEK
Ivan Trichkovski (AEK Larnaca) 15 GolAC Omonia Nicosia– Apollon Limassol (3. eleme turu)
– AEK Larnaca (2. eleme turu)
– AC Omonia Nicosia (play-off turu)– APOEL (2. eleme turu)
– Aris Limassol (2. eleme turu)
Kosova
Kuzey İrlanda
Kuzey Makedonya
LetonyaLig devam ediyor
Lichenştayn
LitvanyaLig devam ediyor
Lüksemburg
MacaristanMcaristan Ligi (Bajnokság I)Ferencváros TCKisvárda FC– MTK Budapest FC
– Gyirmot FC Gyor
Martin Ádám (Paks) 31 GolFerencváros TC– Ferencváros TC (1. eleme turu)– Kisvarda FC (2. eleme turu)
– Puskás Akadémia (2. eleme turu)
– Fehervar (2. eleme turu)
MaltaPremier LigHibernians FCFlorina FC– Santa Lucia 
– Sliema Wanderers 
Maxuell (Gżira United) 17 GolFlorina FC– Hibernians FC (1. eleme turu)– Florina FC (1. eleme turu)
– Ħamrun Spartans (1. eleme turu)
– Gżira United (1. eleme turu)
MoldovaMoldova Ulusal Futbol LigiFC Sheriff TiraspolPetrocub Hîncești– FC FlorestiVladimir Ambros (Petrocub) 17 GolFC Sheriff TiraspolFC Sheriff Tiraspol (1. eleme turu)– Petrocub Hîncești (1. eleme turu)
– Milsami Orhei (1. eleme turu)
– Sfîntul Gheorghe (1. eleme turu)
NorveçLig devam ediyorMolde FK
PolonyaEkstraklasaKKS Lech PoznanRaków Częstochowa– Bruk-Bet Termalica Nieciecza 
– Wisła Kraków
– Górnik Łęczna
Piotr Rutkowski (Raków Częstochowa) 20 GolRaków Częstochowa– KKS Lech Poznan (1. eleme turu)– Raków Częstochowa (2. eleme turu)
– Pogoń Szczecin (1. eleme turu)
– Lechia Gdańsk (1. eleme turu)
PortekizPremier LigFC PortoSporting CP– Tondela
– B-SAD
Darwin Núñez (SL Benfica) 26 Gol– FC Porto (Grup aşaması)
– Sporting CP (Grup aşaması)
– SL Benfica (3. eleme turu)
– SC Braga (3. eleme turu)
– Gil Vicente (2. eleme turu)
RomanyaRomanya 1. LigCFR ClujFC Steaua București– Academica Clinceni
– Gaz Metan Mediaș
Florin Tănase (FC Steaua București) 20 GolACS Sepsi OSK– CFR Cluj (1. eleme turu)– FC Steaua București (2. eleme turu)
RusyaPremier LigiFC Zenit St. PetersburgFC Sochi– Rubin kazan
– Arsenal Tuta
Gamid Agalarov (UFA) 19 GolAvrupa Kupalarından Men Edildi.Avrupa Kupalarından Men Edildi.Avrupa Kupalarından Men Edildi.
San MarinoCampionato Sammarinese di CalcioSP La FioritaTre Penne
SırbistanSüper LigRed Star BelgradeFC Partizan– Metalac G.M. 
– Proleter Novi Sad
Ricardo Gomes (FK Partizan) 29 Gol– Red Star Belgrade (3. eleme turu)– FC Partizan (3. eleme turu)– Čukarički (2. eleme turu)
– Radnički Niš (2. eleme turu)
SlovakyaFortuna LigaŠK Slovan BratislavaMFK Ružomberok– FK Pohronie
– SFK Sered
Jakub Kadák (Trencin) 13 GolFC Spartak Trnava– ŠK Slovan Bratislava (1. eleme turu)– MFK Ružomberok (1. eleme turu)
– FC Spartak Trnava (2. eleme turu)
– DAC Dunajská Streda (play-off turu)
– MŠK Žilina (play-off turu)
SlovenyaSlovenya 1. Prva LigiNK MariborFC Koper– Aluminij Ognjen Mudrinski (NK Maribor) 16 GolFC Koper– NK Maribor (1. eleme turu)– FC Koper (2. eleme turu)
– Olimpija Ljubljana (1. eleme turu)
– NK Mura (1. eleme turu)
TürkiyeTFF Süper LigiTrabzonspor A.Ş.F.Bahçe A.Ş.– Altay
– Çaykur Rizespor
– Göztepe
– Öznur Kablo Yeni Malatyaspor
Umut Bozok (Kasımpaşa A.Ş.) 20 GolDemir Grup Sivasspor– Trabzonspor A.Ş. (play-off turu)
– F.Bahçe A.Ş. (2. eleme turu)
– Demir Grup Sivasspor (play-off turu)– İttifak Holding Konyaspor (2. eleme turu)
– Medipol Başakşehir FK (2. eleme turu)
UkraynaPremier LigSavaş nedeniyle sezon iptal edildi.– Shkahtar Donetsk (Grup aşaması)
– Dinamo Kiev (2. eleme turu)
– SC Dnipro-1 (play-off turu)– Zorya Luhansk (3. eleme turu)
– Vorskla Poltava (2. eleme turu)
YunanistanYunanistan Süper LigOlympiacosPAOK FC– Apollon SmyrnisJasmin Kurtić (PAOK FC) 15 GolPanathinaikos– Olympiacos (2. eleme turu)– PAOK FC (2. eleme turu)
– Aris (2. eleme turu)
– Panathinaikos (3. eleme turu)

2021-2022 Güney Amerika (CONMEBOL) Ligleri Sezonu

2021-2022 Kuzey Amerika (CONCACAF) Ligleri Sezonu

ÜlkeLigŞampiyon TakımİkinciKüme Düşen TakımlarGol Kralı (Takımı) (Gol)Kupa Şampiyonu
MeksikaLiga MXAtlas FCCF PachucaAndre Pierrre Gignac (UANL) 11 GolCampeón de Campeones : Atlas FC (Apetura ve Clasura şampiyonu olduğundan otomatik verildi.)

2021-2022 Asya (AFC) Ligleri Sezonu

ÜlkeLigŞampiyon TakımİkinciKüme Düşen TakımlarGol Kralı (Takımı) (Gol)Kupa Şampiyonu2023-24 Asya
Şampiyonlar
Ligi
AvustralyaA LigiWestern United FCMelbourne City
Birleşik Arap EmirlikleriUAE Pro LigAl Ain FCAl Sharjah– Emirates ClubKodjo Laba (Al Ain) 26 GolLig Kupası : Al Ain
President Kupası :
İranPersian Gulf Pro LigEsteghlal FCPersepolis– Fajr Sepasi
– Shahr Khodro
Godwin Mensha (Mes Rafsanjan) 14 GolFC Nassaji Mazandaran– Esteghlal FC (Grup Aşaması)
– Persepolis (Grup Aşaması)
– Sepahan (play-off turu)
Suudi ArabistanAl-Fayha FC

2021-2022 Afrika (CAF) Ligleri Sezonu

ÜlkeLigŞampiyon TakımİkinciKüme Düşen TakımlarGol Kralı (Takımı) (Gol)Kupa Şampiyonu2022-23 Afrika
Şampiyonlar
Ligi
2022-23 Afrika Konfederasyon Kupası
AngolaGirabolaPetro de LuandaPrimeiro de Agosto– Kabuscorp
– Progresso do Sambizanga
– Sporting de Benguela
– Petro de Luanda
– Primeiro de Agosto
Cezayir
Fas
Güney AfrikaPremier Futbol LigiMamelodi SundownsCape Town City– Moroka Swallows
– Baroka
Peter Shalulile (Mamelodi Sundowns) 23 GolNedbank : Mamelodi Sundowns– Mamelodi Sundowns
– Cape Town City
– Royal AM
MısırPremier Lig
Tunus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.