2021-2022 FİBA Kadınlar EuroCup


2020–21 EuroCup Women, FIBA ​​Avrupa'nın kadın basketbol kulüpleri için bu adla düzenlenen ikinci kademe uluslararası yarışmasının yirminci sezonudur.

Katılım Sağlayan Takımlar

Normal Sezon
Conference 1 Conference 2
Bellona Kayseri Basketbol (EL Q) AZS AJP Gorzów Wielkopolski (3rd) Tango Bourges Basket (EL Q) Roche Vendée Basket  (6th)
(EL Q) BK NIKA Syktyvkar (4th) (EL Q) Rutronik Stars Keltern (1st)
Horizont Minsk (1st) Nadezhda Orenburg (5th) BC Namur-Capitale (1st) ASD Futur Virtus Bologna (4th)
Panathinaikos (1st) WBC Enisey Krasnoyarsk (7th) Royal Castors Braine (2nd) MBK Ružomberok (1st)
Olympiacos (2nd) ŽKK Crvena zvezda (1st) Kangoeroes Basket Mechelen (5th) Lointek Gernika Bizkaia (4th)
Uni Győr MÉLY-ÚT (3rd) Nesibe Aydın GSK (3rd) BK Žabiny Brno (3rd) Estudiantes Madrid (5th)
Aluinvent DVTK Miskolc (4th) OGM Ormanspor (5th) KP Brno (4th) Ciudad de La Laguna (6th)
Neve David Ramla (3rd) Çukurova Basketbol (6th) LDLC ASVEL Féminin (4th) BCF Elfic Fribourg (1st)
MKS Polkowice (2nd) BC Prometey (1st) ESB Villeneuve-d’Ascq (5th)  
Eleme Turu
Conference 1 Conference 2
PAOK (5th) Basket 25 Bydgoszcz (4th) VOO Liege Basket (4th) ASD Dinamo LAB Sassari (12th)
Eleftheria Moschatou (9th) AZS UMCS Lublin (5th) Kortrijk Spurs (6th) BBC Gréngewald Hueschtert (5th)
Niki Lefkadas (10th) Sparta&K Moscow Region Vidnoje (8th) Flammes Carolo Basket (7th) Ulriken Eagles (1st)
Ludovika-FCSM Csata (5th) A3 Basket Umeå (3rd) Tarbes Gespe Bigorre (8th) Clube União Sportiva (2nd)
PEAC-Pécs (6th) Hatay BŞB. (8th) London Lions (1st) Piešťanské Čajky (2nd)
Elitzur Holon (4th) Elazığ İl Özel İdare (11th) Haukar (2nd) Durán Maquinaria Ensino Lugo (7th)
  Magnolia BR Campobasso (9th) CB Islas Canarias (8th)

Takvim

Aşama Round Tarih
Kura   19 Ağustos 2021
Eleme Turu Gameday 1 23 Eylül 2021
Gameday 2 30 Eylül 2021
Normal Sezon Gameday 1 14 Ekim 2021
Gameday 2 21 Ekim 2021
Gameday 3 28 Ekim 2021
Gameday 4 3 Kasım 2021
Gameday 5 25 Kasım 2021
Gameday 6 2 Aralık 2021
Play-Off Round 1 Gameday 1 15 Aralık 2021
Gameday 2 22 Aralık 2021
Round of 16 Gameday 1 13 Ocak 2022
Gameday 2 20 Ocak 2022
Round of 8 Gameday 1 27 Ocak 2022
Gameday 2 2 Şubat 2022
Çeyrek Final Gameday 1 24 Şubat 2022
Gameday 2 3 Mart 2022
Yarı Final Gameday 1 10 Mart 2022
Gameday 2 17 Mart 2022
Final Gameday 1 30 Mart 2022
Gameday 2 6 Nisan 2022

Eleme Turu

Konferans 1 Elemeleri

1. TakımToplam
Skor
1. Takım1. Maç2. Maç
Elitzur Holon 111–166Hatay BŞB.59–7652–90
Eleftheria Moschatou 109–131KS Basket 25 Bydgoszcz48–5761–74
AZS UMCS Lublin 135–130Sparta&K Moscow Region Vidnoje62–6173–69
PAOK 134–142Birevim Elazığ İl Özel İdare58–6276–80
Niki Lefkadas 127–152NKA Universitas PEAC63–8064–72
Ludovika-FCSM Csata Budapest 158–141A3 Basket Umeå77–6281–79

Konferans 2 Elemeleri

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Haukar 160–157Clube União Sportiva81–7679–81
Magnolia Basket Campobasso 120–130Durán Maquinaria Ensino Lugo65–6455–66
Ulriken Eagles 112–169VOO Liege Basket57–9855–71
Piešťanské Čajky 116–152Flammes Carolo Basket62–7454–78
Kortrijk Spurs 80–184Tarbes Gespe Bigorre41–9639–88
Dinamo LAB ASD 146–128BBC Gréngewald Hueschtert85–6761–61
London Lions 132–113CB Islas Canarias76–4656–67

Grup Aşaması

Konferans 1 Grupları

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaMKSKRSHATPAN
1MKS Polkowice651414:34811Play-off 1. Tur94-8083-7276-60
2WBC Enisey Krasnoyarsk633446:4559Play-off 1. Tur70-6863-5361-69
3Hatay BŞB.624457:4578Play-off 1. Tur64-6771-9687-56
4Panathinaikos AC624405:460872-94100-7685-73

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaPROSEPUNİELA
1BC Prometey651545:41311Play-off 1. Tur70-6594-6895-52
2ACS Sepsi SIC642416:41410Play-off 1. Tur80-7870-6562-47
3Uni Győr624433:489883-11773-6977-65
4Elazığ İl Özel İdare615369:447766-7865-7166-78

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaÇUKLUBMİNGOR
1Çukurova Mersin Yenişehir Bld.66507:36812Play-off 1. Tur98-7578-48106-62
2AZS UMCS Lublin633413:4079Play-off 1. Tur60-7280-58
3BC Horizont Minsk Region 624360:429855-7879-59
4KS AZS AJP Gorzów 615397:473768-7555-7950-62

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaNESRAMPEACKAY
1Nesibe Aydın GSK651496:39711Play-off 1. Tur
2Neve David Ramla 633448:4449Play-off 1. Tur
3NKA Universitas PEAC633429:4569Play-off 1. Tur
4Bellona Kayseri Basketbol615411:4877

E Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaNADOLYCRVBYD
1BC Nadezhda Orenburg651494:39311Play-off 1. Tur88-7083-7277-45
2Olympiacos SFP 651504:43711Play-off 1. Tur84-8182-66103-68
3KKZ Crvena Zvezda 624447:4778Play-off 1. Tur86-9270-7873-69
4KS Basket 25 Bydgoszcz 606355:493636-7364-8773-80

F Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaMİSOGMNİKABUD
1Aluinvent DVTK Miskolc Play-off 1. Tur82-7284-8970-52
2OGM OrmansporPlay-off 1. Tur81-7365-5869-49
3Nika SyktyvkarPlay-off 1. Tur82-6874-7682-47
4Ludovika-FCSM Csata Budapest52-6766-8682-77

Konferans 2 Grupları

G Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaBOUFRİLAGDİN
1Tango Bourges Basket 660595:37112Play-off 1. Tur102-4991-56118-67
2BCF Elfic Fribourg 633438:4909Play-off 1. Tur59-8282-78100-81
3Ciudad de La Laguna 633449:4479Play-off 1. Tur79-8066-7488-56
4Dinamo LAB ASD615410:584761-12281-7464-82

H Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaBİZROCBOLFLAM
1Roche Vendée Basket 651446:40211Play-off 1. Tur78-9062-67
2Flammes Carolo Basket633413:3719Play-off 1. Tur68-64
3Lointek Gernika Bizkaia624388:4088Play-off 1. Tur60-6566-78
4ASD Futur Virtus Bologna 624366:432858-6969-7284-46

I Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaVALMECENSNAM
1Valencia Basket660451:27512Play-off 1. Tur
2Kangoeroes Basket Mechelen633368:3699Play-off 1. Tur
3Durán Maquinaria Ensino Lugo624330:3698
4Basket Namur Capitale615313:4497

J Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaASVESTMBKLİE
1LDLC ASVEL Féminin651489:30311Play-off 1. Tur72-5181-5089-31
2Estudiantes Madrid642416:35410Play-off 1. Tur51-5593-52
3MBK Ružomberok 633370:4189Play-off 1. Tur70-6753-85
4VOO Liege Basket606303:503641-10355-6655-80

K Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaBRAKELBRNLON
1Mithra Castors Braine 651436:38611Play-off 1. Tur61-5991-65
2BK Žabiny Brno642441:40810Play-off 1. Tur78-81
3London Lions624393:4298Play-off 1. Tur58-7590-60
4Rutronik Stars Keltern615410:457769-6361-6874-82

L Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaESBBRNHAUTAR
1ESB Villeneuve-d’Ascq651474:29011Play-off 1. Tur
2Tarbes Gespe Bigorre 651402:35411Play-off 1. Tur
3KP Brno624332:3958
4Haukar606282:4516

Play-off Round 1

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
15-12-2021
05-01-2022
London Lions130–160Tango Bourges Basket65–6465-96
15-12-2021
22-12-2021
ŽKK Crvena zvezda114–176Valencia Basket63-8051-96
15-12-2021
04-01-2022
Lointek Gernika Bizkaia123–128Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Bld. 83-5940-69
15-12-2021
22-12-2021
Hatay BŞB. 109–209LDLC ASVEL Féminin63-11046-99
15-12-2021
22-12-2021
Ciudad de La Laguna Tenerife105–168ESB Villeneuve-d’Ascq56-9349-75
15-12-2021
22-12-2021
BCF Elfic Fribourg 136–181BC Prometey82–9654-85
15-12-2021
22-12-2021
MBK Ružomberok137–166Nadezhda Orenburg86-8651–80
15-12-2021
22-12-2021
NKA Universitas PEAC139–145Nesibe Aydın GSK68-7171–74
15-12-2021
22-12-2021
WBC Enisey Krasnoyarsk 139–169Olympiacos 70-8569–84
15-12-2021
22-12-2021
Kangoeroes Basket Mechelen133–143MKS Polkowice83-7053-73
15-12-2021
22-12-2021
Neve David Ramla 154–172Royal Castors Braine 75-8679-86
15-12-2021
22-12-2021
AZS UMCS Lublin138–110Tarbes Gespe Bigorre75-5563-55
15-12-2021
22-12-2021
NIKA Syktyvkar 211–172Roche Vendée Basket103-74108-98
15-12-2021
22-12-2021
Flammes Carolo Basket135–132Estudiantes Madrid 75-7860-54
15-12-2021
22-12-2021
ACS Sepsi SIC121–152OGM Ormanspor52-8069–72
15-12-2021
22-12-2021
Aluinvent DVTK Miskolc126–137BK Žabiny Brno57-6169-76

Play-off Round 2

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
13-01-2022
20-01-2022
Royal Castors Braine 92-93BC Prometey92-93
13-01-2022
20-01-2022
AZS UMCS LublinESB Villeneuve-d’Ascq
13-01-2022
20-01-2022
BK NIKA Syktyvkar63-76LDLC ASVEL Féminin 63-76
11-01-2022
20-01-2022
Olympiacos 166-151Nesibe Aydın GSK79-8387-68
13-01-2022
20-01-2022
OGM Ormanspor68-66Valencia Basket68-66
13-01-2022
20-01-2022
MKS Polkowice75-72Nadezhda Orenburg75-72
17-01-2022
20-01-2022
BK Žabiny Brno49-79Tango Bourges Basket
Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Bld. Flammes Carolo Basket

Çeyrek Final

2020-212022-23

FİBA Kadınlar EuroCup