2021-2022 Copa Arjantin

2022 Arjantin Copa (resmi olarak sponsorluk nedenleriyle Copa Argentina AXION enerji 2022), Copa Argentina'nın on ikincisi ve 2011'de turnuvanın yeniden başlatılmasından bu yana onuncusu. Şampiyona 23 Şubat'ta başladı. Boca Juniors son şampiyon.

Şampiyonlar 2023 Copa Libertadores'a katılmaya hak kazanacaklar.

Round 64

02 Mart 2022Quilmes, Pcia. de Buenos AiresCA Banfield 3-1
Juan Pablo Álvarez, Juan Manuel Cruz, Jesús Dátolo / Javier Greco
 Dock Sud
24 Mayıs 2022Marcelo Bielsa, Rosario, Pcia. de Santa FeHuracán 0-0
(3-4 pen.)
 Deportivo Madryn
26 Mayıs 2022Ciudad de Caseros, Caseros, Pcia. de Buenos AiresGimnasia y Esgrima (LP) 1-0
Cristian Alberto Tarragona
 Liniers
04 Mayıs 2022Santa Fe, Pcia. de Santa FeNewell's Old Boys 3-1
Genaro Rossi, Juan Garro, Juan Sebastián Sforza / Miranda Moreira
 Ituzaingó
01 Mart 2022Lanús, Pcia. de Buenos AiresVélez Sarsfield 5-0
Santiago Castro, Luca Orellano, Julián Fernández, Mateo Pellegrino, Franco Martín Díaz
 Cipolletti
09 Mart 2022Salta, Pcia. de SaltaRiver Plate 5-0
Bruno Zuculini, Julián Álvarez, Juan Fernando Quintero, Marcelo Herrera, José Paradela
 Laferrere
27 Mart 2022Santiago del Estero, Pcia. de Santiago del EsteroRacing 3-1
Mauricio Martínez, Enzo Copetti, Benjamín Garré / Ivo Chaves
 Gimnasia y Tiro
25 Mart 2022Córdoba, Pcia. de CórdobaEstudiantes (LP) 2-1
Carlo Lattanzio, Brian Orosco /Meza
 Puerto Nuevo
23 Şubat 2022Quilmes, Pcia. de Buenos AiresLanús 5–0
José Manuel López (3), Julián Ezequiel Aude, Franco Orozco
 Defensores de Cambaceres
02 Mart 2022Córdoba, Pcia. de CórdobaBoca Juniors 4-1
Nicolás Orsini (2), Luis Vázquez, Exequiel Zeballos / Guido Di Vanni
Central Córdoba (R)
09 Mart 2022Lanús, Pcia. de Buenos AiresArgentinos Juniors 2-0
Gabriel Ávalos (2)
Olimpo
26 Mart 2022Córdoba, Pcia. de CórdobaIndependiente 1-1
Domingo Blanco / Gonzalo Ríos
Central Norte (S)
15 Mart 2022Santa Fe, Pcia. de Santa FeArsenal 0-0
(4-5 pen.)
Chaco For Ever
01 Mart 2022Rafaela, Pcia. de Santa FeColón 2-1
Ramón Abila, Santiago Pierotti / Juan Pablo Varona
Sportivo Peñarol
13 Mayıs 202215 de Abril, Santa Fe, Pcia. de Santa FeRosario Central 1-1
Lucas Emanuel Gamba / Elgorriaga (5-3 pen.)
Sol de Mayo
13 Nisan 2022La Punta, Pcia. de San LuisSan Lorenzo 1-1
Ezequiel Cerutti / Rivero (2-4 pen.(
Racing (C)
05 Nisan 2022La Rioja, Pcia. de La RiojaCentral Córdoba (SdE) 0-0
(3-4 pen.)
Gimnasia y Esgrima (J)
27 Nisan 2022La Rioja, Pcia. de La RiojaQuilmes 2-0
Camilo Machado, Mauro Molina
San Martín (T)
12 Mayıs 2022Brigadier General Estanislao López, Santa Fe, Pcia. de Santa FePatronato 2-0
Axel Rodríguez, Nicolás Castro
Deportivo Morón
16 Mart 2022Salta, Pcia. de SaltaTalleres (C) 4-0
Federico Girotti (2), Diego Valoyes, Matías Esquivel
Güemes (SdE)
27 Nisan 2022Salta, Pcia. de SaltaAtlético Tucumán 2-0
Matías Orihuela, Leonardo Heredia
Brown
30 Mart 2022Córdoba, Pcia. de CórdobaDefensa y Justicia 4-1
Carlos Rotondi, Miguel Merentiel, Errecalde (k.k.), Lucas Albertengo / Gastón Pinedo
Sacachispas
20 Nisan 2022Cutral Có, Pcia. de NeuquénFerro Carril Oeste 4-0
Enzo Díaz (2), Claudio Mosca, Fernando Andrés Márquez
J. J. de Urquiza
13 Mayıs 2022Provincial Juan Gilberto Funes, La Punta, Pcia. de San LuisGodoy Cruz 2-0
Tadeo Allende, Ederson Salomón Rodríguez
Tristán Suárez
25 Mayıs 2022Carlos Augusto Mercado Luna, La Rioja, Pcia. de La RiojaPlatense 1-1
Gonzalo Rubén Bergessio / Joaquín Susvielles (1-3 pen.)
Belgrano
24 Şubat 2022Sarandí, Pcia. de Buenos AiresAlmirante Brown 0–2
Munoz, Fernando Emanuel Dening
Agropecuario Argentino
12 Mayıs 2022Ciudad de Caseros, Caseros, Pcia. de Buenos AiresBarracas Central 4-1
Fernando Valenzuela (2), Junior Gabriel Arias Caceres (2) / Axel Arce
Acassuso
23 Şubat 2022Mendoza, Pcia. de MendozaIndependiente Rivadavia 2–0
Lucas Martín Ambrogio, Matías Alejandro Quiroga
Gimnasia y Esgrima (M)
03 Mayıs 2022El Gigante de Alberdi, Córdoba, Pcia. de Córdoba Aldosivi 1-1
Elías Torres / Ivo Kestler (3-2 pen.)
Colegiales
04 Mayıs 2022El Gigante de Alberdi, Córdoba, Pcia. de CórdobaSarmiento (J) 0-2
Lautaro Gordillo, Facundo Taborda
Flandria
Tigre 31Los Andes
23 Mart 2022Rosario, Pcia. de Santa FeUnión 1-1
Leonardo Javier Ramos / Bocchietti (4-3 pen.)
Sportivo Las Parejas

Round 32

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSkorMisafir Takım
CA Banfield Union
15 Haziran 2022Carlos Augusto Mercado Luna, La RiojaGimnasia y Esgrima (J)1-0
Guillermo Cosaro
Racing Cordoba
CA LanusGodoy Cruz
BelgranoEstudiantes (LP)
08 Haziran 2022Provincial Juan Gilberto Funes, La PuntaVélez Sarsfield 1-0
Abiel Osorio
Independiente Rivadavia
23 Haziran 202223 de Agosto, San Salvador de Jujuy, Pcia. de JujuyAtletico Tucuman0-1
Juan Cazares
Independiente
22 Haziran 2022Padre Ernesto Martearena, Salta, Pcia. de SaltaChaco For Ever0-0
(3-4 pen.)
Talleres (C)
Aldosivi Newell’s Old Boys 
Gimnasia y Esgrima (LP)Flandria
22 Haziran 2022Marcelo Bielsa, Rosario, Pcia. de Santa FePatronato 1-1
Alexander Sebastián Sosa / Ramón Darío Ábila (3-2 pen.)
Colon
Argentinos Juniors Defensa y Justicia
Barracas CentralRiver Plate 
08 Haziran 202223 de Agosto, San Salvador de Jujuy, Pcia. de JujuyRacing Club1-2
Tomás Chancalay / Brian Blando (2)
Agropecuario Argentino
08 Haziran 2022Carlos Augusto Mercado Luna, La RiojaFerro Carril Oeste 0-1
Sebastián Villa
Boca Juniors 
Rosario CentralQuilmes
Deportivo Madryn

Round 16

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSkorMisafir Takım
Gimnasia y Esgrima (J)
Vélez Sarsfield 
Agropecuario ArgentinoBoca Juniors 

Çeyrek Final

Yarı Final

Final

2019-202022-23

Copa Arjantin