2021-2022 CEV Kadınlar Voleybol Kupası

2021–22 Kadınlar CEV Kupası, eski "Top Teams Cup" olan Avrupa CEV Kupası voleybol kulübü turnuvasının 50.sezonu olacaktır.
Lig Kadınlar CEV Kupası
Spor Voleybol
Sezon 2021 – 2022
Takım Sayısı 31
Şampiyon Eczacıbaşı Dynavit
İkinci Allianz MTV Stuttgart
Final MVP Maja Ognjenović (Eczacıbaşı Dynevit)

Katılım Sağlayan Takımlar

SıraÜlkeKontenjanTakımlar
1Fransa2Nantes VB
Voléro Le Cannet
2Türkiye1Eczacıbaşı Dynavit
3Çek Cumhuriyeti2PVK Olymp Praha
VK UP Olomouc
4İsviçre2Vitéos Neuchâtel UC
TS Volley Düdingen
5Macaristan2Békéscsabai RSE
Vasas Óbuda Budapest
6Romanya2CSM Târgoviște
CSM Alba Blaj
7Belçika2Asterix Avo Beveren
Hermes Volley Oostende
8Almanya2Allianz MTV Stuttgart
SSC Palmberg Schwerin
9İtalya1Savino Del Bene Scandicci
10Rusya1VC Uralochka-NTMK
11Yunanistan2PAOK
AO Thiras
12Slovenya2Calcit Kamnik
Nova KBM Branik Maribor
13Finlandiya2LP Salo, Polkki Kuusamo
14Bosna Hersek1UOK Banjaluka Volley
15Belarus1Minchanka Minsk
16Hırvatistan1Mladost Zagreb
17Polonya1ŁKS Commercecon Łódź
18İspanya1CV Gran Canaria
19Sırbistan1Železničar Lajkovac
20Portekiz1AJM/FC Porto

1/16 Turu

16-11-2021AJM FC Porto4-2Olympiacos Pireaus3-0
(25-21, 25-18, 25-17)
2-3
(14-25, 25-22, 19-25, 25-22, 19-21)
16-11-2021Minchanka Minsk1-5 Volero LE Cannet2-3
(21-25, 17-25, 25-16, 25-21, 10-15)
1-3
(26-28, 28-26, 17-25, 26-28)
16-11-2021
24-11-2021
ŁKS Commercecon Łódź6-0 Swietelsky Bekescsaba3-1
(25-23, 25-15, 23-25, 25-19)
3-1
(16-25, 25-23, 25-18, 27-25)
16-11-2021
24-11-2021
ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko0-6 VK UP Olomouc1-3
(23-25, 23-25, 25-18, 21-25)
0-3
(20-25, 19-25, 18-25)
16-11-2021
24-11-2021
Mladost Zagrep6-0 UOK Banjaluka Volley3-0
(25-21, 25-17, 25-12)
3-0
(25-16, 25-11, 25-18)
17-11-2021
23-11-2021
PVK Olymp Praha0-6 TS Volley Düdingen0-3
(24-26, 14-25, 16-25)
1-3
(23-25, 25-23, 19-25, 21-25)
17-11-2021
25-11-2021
Calcit Kamnik5-1Viteos Neuchatel UC3-2
(25-20, 25-27, 25-22, 23-25, 15-10)
3-1
(25-17, 21-25, 25-21, 25-21)
17-11-2021
25-11-2021
Vasas Óbuda Budapest0-6CSM Colei Alba Blaj1-3
(15-25, 23-25, 25-17, 19-25)
0-3
(19-25, 18-25, 21-25)
17-11-2021
24-11-2021
CV Gran Canaria4-2 Nova KBM Branik Maribor3-1
(25-14, 25-19, 19-25, 25-11)
2-3
(21-25, 25-17, 27-25, 15-25, 20-22)
17-11-2021
23-11-2021
VK Proton-Saratov1-5 Uralochka-NTMK Ekaterinburg1-3
(24-26, 18-25, 25-23, 14-25)
2-3
(22-25, 19-25, 25-22, 25-22, 10-15)
17-11-2021
25-11-2021
A.O. Thiras Santorini3-3 VC Oudegem3-0
(25-23, 25-20, 25-16)
0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
17-11-2021
24-11-2021
Zeleznicar Lajkovac0-6 Eczacıbaşı Dynavit0-3
(26-28, 17-25, 17-25)
0-3
(16-25, 21-25, 13-25)
17-11-2021
23-11-2021
SSC Palmberg Schwerin5-1 VB Nantes3-1
(25-10, 22-25, 27-25, 25-14)
3-2
(25-14, 25-22, 23-25, 24-26, 15-13)
17-11-2021
24-11-2021
Asterix Avo Beveren1-5AC PAOK Thessaloniki0-3
(22-25, 15-25, 19-25)
2-3
(25-16, 25-14, 16-25, 18-25, 14-16)
17-11-2021
24-11-2021
VDK Bank Gent Dames0-6Unet E-Work Busto Arsizio1-3
(18-25, 22-25, 25-21, 19-25)
0-3
(16-25, 14-25, 17-25)
Allianz MTV StuttgartBye

1/8 Turu

07-12-2021
14-12-2021
AJM FC Porto0-6SSC Palmberg Schwerin0-3
(19-25, 12-25, 24-26)
1-3
(24-26, 25-23, 16-25, 19-25)
07-12-2021
14-12-2021
Mladost Zagrep6-0TS Volley Düdingen3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
07-12-2021
14-12-2021
Voléro Le Cannet3-0VK UP Olomouc3-0
(25-20, 30-28, 25-20)
3-0
(25-21, 25-20, 25-18)
07-12-2021
14-12-2021
AC PAOK Thessaloniki0-6CSM Volei Alba Blaj1-3
(22-25, 25-22, 18-25, 24-26)
0-3
(11-25, 20-25, 19-25)
07-12-2021
14-12-2021
Calcit Kamnik0-3 Eczacıbaşı Dynavit0-3
(23-25, 17-25, 15-25)
0-3
(19-25, 17-25, 23-25)
07-12-2021
14-12-2021
Unet E-Work Busto Arsizio3-3
Altın set : 14-16
Allianz MTV Stuttgart3-0
(29-27, 25-19, 25-23)
1-3
(19-25, 18-25, 25-21, 19-25)
Altın set : 14-16
07-12-2021
14-12-2021
Uralochka-NTMK Ekaterinburg3-0VC Oudegem3-0
(25-16, 25-15, 25-16)
3-0
(25-20, 25-10, 25-20)
07-12-2021
14-12-2021
CV Gran Canaria0-3ŁKS Commercecon Łódź0-3
(14-25, 19-25, 16-25)
0-3
(23-25, 17-25, 23-25)

Çeyrek Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
25-01-2022
15-02-2022
CSM Alba Blaj5-1Voléro Le Cannet3–0
(25-19, 25-13, 25-15)
3–2
(27-25, 25-16, 22-25, 17-25, 15-12)
25-01-2022
26-01-2022
Uralochka-NTMK Ekaterinburg2-4Eczacıbaşı Dynavit0–3
(19-25, 19-25, 21-25)
3–2
(17-25, 26-24, 29-31, 25-19, 15-6)
26-01-2022ŁKS Commercecon Łódź3-3
Altın Set : 11-15
Mladost Zagreb2–3
(29-31, 21-25, 25-14, 25-17, 8-15)
3–2
(27-29, 25-21, 25-14, 17-25, 15-8)
Altın Set : 11-15
09-02-2022Allianz MTV Stuttgart3-0SSC Palmberg Schwerin3–0
(25-0, 25-0, 25-0)

Yarı Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
23-02-2022
01-03-2022
CSM Alba Blaj0-6Eczacıbaşı Dynavit0–3
(21-25, 22-25, 19-25)
0–3
(15-25, 18-25, 19-25)
23-02-2022
01-03-2022
Mladost Zagreb0-6Allianz MTV Stuttgart1–3
(18-25, 25-21, 15-25, 22-25)
0–3
(16-25, 13-25, 10-25)

Final

TarihSalon, Şehir1. TakımSkor2. Takım
15-03-2022Eczacıbaşı Spor Salonu, İstanbulEczacıbaşı Dynavit3–1
(25-19, 22-25, 25-20, 25-17)
Allianz MTV Stuttgart
22-03-2022SCHARRena, StuttgartAllianz MTV Stuttgart1-3
(18-25, 21-25, 25-18, 24-26)
Eczacıbaşı Dynavit

Final Sıralaması

SıraTakım
ŞampiyonEczacıbaşı Dynavit
FinalistAllianz MTV Stuttgart
Yarı FinalistCSM Alba Blaj
Mladost Zagreb
Eczacıbaşı Dynavit (3. şampiyonluğu)
Şebnem Aköz, Tijana Boskovic, Beyza Arıcı, Merve Atlıer, Saliha Şahin, Hande Baladın, Maja Ognjenovic, Zeynep Palabıyık, Elif Şahin, McKenzie Adams, Gözde Yılmaz, Laura Heyrman, Fatma Yıldırım, Hazal Selin Arifoğlu
Baş Antrenör : Ferhat Akbaş
2020-212022-23

CEV Kadınlar Voleybol Kupası