2021-2022 CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi

CEV Şampiyonlar Ligi 2021-22 sezonu itibarı ile 62. kez düzenlenmektedir. Güncel olarak Avrupa’da kulüp düzeyinde en üst düzey turnuvadır. Şampiyon takım FİVB Dünya Kulüpler Şampiyonasına katılmaktadır.

CEV Champions League 2021 Logo.png
Lig CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi
Spor Voleybol
Turnuva Zamanı Eleme Turu: 21 Eylül – 04 Kasım 2021
Final Turnuvaları : 23 Kasım 2021 – 22 Mayıs 2022
Maç Sayısı  
Takım Sayısı 28 (10 Eleme + 18 Grup Aşaması)
Şampiyon VakıfBank SK(5. şampiyonluğu)
İkinci A. Carraro Imoco Conegliano
Final MVP Gabi Guimaraes (Vakıfbank SK)

Katılım Sağlayan Takımlar

ÜlkeTakım SayısıGrup AşamasıEleme Aşaması
İtalya3A. Carraro Imoco Conegliano
Igor Gorgonzola Novara
Vero Volley Monza
Türkiye3VakıfBank SK
Fenerbahçe Opet
Türk Hava Yolları
Rusya3WVC Dynamo Moscow
Dinamo-Ak Bars Kazan
Lokomotiv Kaliningrad

Polonya3Grupa Azoty Chemik Police
Developres SkyRes Rzeszow
Almanya1– Dresdner SC
Fransa2– ASPTT Mulhouse VB
– Beziers Volley
Bulgaristan1– VC Maritza Plovdiv
Finlandiya1– LP Salo
Çek Cumhuriyeti1– VK Dukla Liberec
Macaristan1– Fatum Nyiregyhaza
Slovenya1– Calcit Volley Kamnik
Ukrayna1– SC Prometey Dnipro– SC Prometey Dnipro
Bosna Hersek1– ZOK Bimal-Jedintsvo BRCKO
Hırvatistan1– Mladost Zagrep
Beyaz Rusya1– Minchanka Minsk
Sırbistan1– ZOK ub UB– ZOK ub UB
İsviçre1– Viteos Neuchatel UC
Belçika1– Asterix Abo Beveren
İspanya1– CV Gran Canaria
Yunanistan1– Olympiacos

Eleme Aşaması

1. Tur

21-09-2021
28-09-2021
Melina Merkouri, Rentis
Topsporthal, Beveren
Olympiacos Piraeus3-1
(21-25, 25-18, 25-21, 25-23)
3-1
(25-20, 14-25, 25-18, 25-20)
Asterix Avo Beveren
22-09-2021
30-09-2021
Centro Insular de Deportes, Las Palmas
Dom Odbojke Bojan Stranic, Zagrep
CV Gran Canaria1-3
(18-26, 18-25, 25-21, 23-25)
3-1
(25-14, 22-25, 25-23, 25-20)
Altın Set : 9-15
Mladost Zagrep

2. Tur

06-10-2021
14-10-2021
Dom Odbojke Bojan Stranic, ZagrepMladost Zagrep0-3
(18-25, 19-25, 21-25)
2-3
(20-25, 17-25, 25-19, 25-21, 10-15)
NUC Volleyball
06-10-2021
13-10-2021
Sports Hall, UB
Sportska Dvorana Magnet, Brcko
ZOK UB3-0
(25-16, 25-15, 25-19)
3-0
(25-16, 25-14, 25-15)
ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko
07-10-2021Palace of Sports Yunost , ZaporizhzyaSC Prometey Dnipro3-1
(23-25, 25-21, 25-21, 25-23)
3-1
(25-21, 25-27, 31-29, 25-12)
Calcit Kamnik
07-10-2021
14-10-2021
Melina Merkouri, Rentis
Palace of Sport “Uruchje”, Minsk
Olympiacos Piraeus 3-2
(25-21, 25-27, 25-23, 20-25, 15-13)
3-0
(25-19, 25-22, 25-22)
Minchanka Minsk

3. Tur

27-10-2021
04-11-2021
Sports Hall, UB
Melina Merkouri, Rentis
ZOK UB3-2
(16-25, 25-23, 25-19, 18-25, 15-13)
3-0
(25-19, 25-23, 33-31)
Olympiacos Piraeus
27-10-2021
04-11-2021
Halle de Sports de la Riveraine, Neuchatel
Palace of Sports Yunost, Zaporixhxhia
Viteos Neuchatel UC0-3
(19-25, 14-25, 20-25)
1-3
(25-22, 16-25, 20-25, 13-25)
SC Prometey Dnipro

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Developres SkyRes Rzeszow65215:813Çeyrek Final
2Lokomotiv Kaliningrad65215:713Play-off
3Dresdner SC63311:139
4SC Prometey Dnipro6054:181
23-11-2021Palace of Sport “Uruchje”, MinskLokomotiv Kaliningrad3-0
(25-21, 25-19, 25-23)
SC Prometey Dnipro
23-11-2021RCWS Podpromie, RzeszoeDevelopres SkyRes Rzeszow3-2
(25-10, 19-25, 25-15, 22-25, 15-9)
Dresdner SC
07-12-2021Palace of Sports Yunost, ZaporizhzhiaSC Prometey Dnipro1-3
(20-25, 14-25, 25-21, 17-25)
Developres SkyRes Rzeszow
08-12-2021Margon Arena, DresdenDresdner SC0-3
(20-25, 17-25, 19-25)
Lokomotiv Kaliningrad
21-12-2021RCWS Podpromie, RzeszoeDevelopres SkyRes Rzeszow3-2
(25-17, 22-25, 25-21, 17-25, 16-14)
Lokomotiv Kaliningrad
22-12-2021Palace of Sports Yunost, ZaporizhzhiaSC Prometey Dnipro2-3
(25-16, 16-25, 25-16, 14-25, 15-17)
Dresdner SC
18-01-2022RCWS Podpromie, RzeszoeDevelopres SkyRes Rzeszow3-0
(25-22, 25-23, 25-17)
SC Prometey Dnipro
18-01-2022Palace of Sport “Uruchje”, MinskLokomotiv Kaliningrad1-3
(25-21, 20-25, 22-25, 22-25)
Dresdner SC
02-02-2022Margon Arena, DresdenDresdner SC0-3
(19-25, 22-25, 24-26)
Developres SkyRes Rzeszow
03-02-2022Palace of Sports Yunost, ZaporizhzhiaSC Prometey Dnipro1-3
(18-25, 25-27, 25-19, 21-25)
Lokomotiv Kaliningrad
15-02-2022Palace of Sport “Uruchje”, MinskLokomotiv Kaliningrad3-0
(28-26, 25-19, 25-18)
Developres SkyRes Rzeszow
15-02-2022Margon Arena, DresdenDresdner SC3-1
(25-22, 25-27, 25-23, 25-19)
SC Prometey Dnipro

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1VakıfBank SK66018:218Çeyrek Final
2Vero Volley Monza64214:612Play-off
3ASPTT Mulhouse VB6154:163
4LP Salo6154:163
23-11-2021Palais des Sports, MulhouseASPTT Mulhouse VB3-1
(23-25, 25-14, 25-14, 25-19)
LP Salo
24-11-2021Vakifbank Spor Sarayı, İstanbulVakıfBank SK3-1
(23-25, 25-23, 25-16, 25-21)
Vero Volley Monza
08-12-2021Arena Di Monza, MonzaVero Volley Monza3-0
(25-20, 25-17, 25-12)
ASPTT Mulhouse VB
09-12-2021Salohalli, SaloLP Salo0-3
(14-25, 11-25, 17-25)
VakıfBank SK
21-12-2021Arena Di Monza, MonzaVero Volley Monza3-0
(25-13, 25-23, 25-14)
LP Salo
22-12-2021Palais des Sports, MulhouseASPTT Mulhouse VB0-3
(19-25, 19-25, 17-25)
VakıfBank SK
19-01-2022Palais des Sports, MulhouseASPTT Mulhouse VB0-3
(18-25, 22-25, 18-25)
Vero Volley Monza
20-01-2022Vakifbank Spor Sarayı, İstanbulVakıfBank SK3-0
(25-9, 25-21, 25-20)
LP Salo
03-02-2022Arena Di Monza, MonzaVero Volley Monza1-3
(25-21, 17-25, 17-25, 12-25)
VakıfBank SK
03-02-2022Salohalli, SaloLP Salo3-1
(25-19, 25-21, 18-25, 29-27)
ASPTT Mulhouse VB
15-02-2022Vakifbank Spor Sarayı, İstanbulVakıfBank SK3-0
(25-11, 25-18, 25-21)
ASPTT Mulhouse VB
15-02-2022Salohalli, SaloLP Salo0-3
(21-25, 13-25, 23-25)
Vero Volley Monza

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1WVC Dynamo Moscow65115:713Çeyrek Final
2Igor Gorgonzola Novara64213:612Play-off
3Türk Hava Yolları63313:1210
4VK Dukla Liberec6152:183
23-11-2021Dynamo Volleyball Arena, MoskovaWVC Dynamo Moscow3-0
(25-19, 25-19, 25-20)
VK Dukla Liberec
25-11-2021Pala Igor Gorgonzola, NovaraIgor Gorgonzola Novara3-0
(25-21, 25-22, 26-24)
Türk Hava Yolları
07-12-2021Dukla, LiberecVK Dukla Liberec0-3
(11-25, 16-25, 19-25)
Igor Gorgonzola Novara
08-12-2021Burhan Felek Voleybol Salonu, İstanbulTürk Hava Yolları2-3
(23-25, 25-16, 17-25, 25-19, 9-15)
WVC Dynamo Moscow
21-12-2021Burhan Felek Voleybol Salonu, İstanbulTürk Hava Yolları3-0
(25-18, 25-15, 25-22)
VK Dukla Liberec
23-12-2021Dynamo Volleyball Arena, MoskovaWVC Dynamo Moscow0-3
(20-25, 21-25, 23-25)
Igor Gorgonzola Novara
19-01-2022Dynamo Volleyball Arena, MoskovaWVC Dynamo Moscow3-2
(16-25, 26-24, 25-19, 18-25, 15-13)
Türk Hava Yolları
20-01-2022Pala Igor Gorgonzola, NovaraIgor Gorgonzola Novara3-0
(25-12,25-23, 25-13)
VK Dukla Liberec
02-02-2022Burhan Felek Voleybol Salonu, İstanbulTürk Hava Yolları3-1
(25-21, 17-25, 25-23, 25-16)
Igor Gorgonzola Novara
02-02-2022Dukla, LiberecVK Dukla Liberec3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
WVC Dynamo Moscow
15-02-2022Dukla, LiberecVK Dukla Liberec2-3
(25-23, 25-16, 16-25, 23-25, 10-15)
Türk Hava Yolları
15-02-2022Pala Igor Gorgonzola, NovaraIgor Gorgonzola Novara0-3
(19-25, 22-25, 22-25)
WVC Dynamo Moscow

D Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Fenerbahçe Opet66018:317Çeyrek Final
2Dinamo-Ak Bars Kazan64114:713Play-off
3Beziers Volley6247:175
4VC Maritza Plovdiv6063:181
24-11-2021Narbonne Arena, NarbonneBeziers Volley3-0
(25-21, 25-20, 25-16)
VC Maritza Plovdiv
25-11-2021Burhan Felek Voleybol Salonu, İstanbulFenerbahçe Opet3-2
(15-25, 22-25, 25-17, 25-21, 15-7)
MVP : Arina Fedorovtseva (F. Bahçe OPET)
Dinamo-Ak Bars Kazan
07-12-2021Saint Petersburg, KazanDinamo-Ak Bars Kazan3-1
(22-25, 25-23, 25-18, 25-17)
Beziers Volley
08-12-2021Kolodruma Sport Hall, PlovdivVC Maritza Plovdiv1-3
(14-25, 25-20, 23-25, 15-25)
MVP : Arina Fedorovtseva (F. Bahçe OPET)
Fenerbahçe Opet
21-12-2021Saint Petersburg, KazanDinamo-Ak Bars Kazan3-0
(25-10, 25-21, 25-20)
VC Maritza Plovdiv
23-12-2021Narbonne Arena, NarbonneBeziers Volley0-3
(24-26, 15-25, 22-25)
MVP : Arina Fedorovtseva (F. Bahçe OPET)
Fenerbahçe Opet
18-01-2022Narbonne Arena, NarbonneBeziers Volley0-3
(12-25, 17-25, 21-25)
Dinamo-Ak Bars Kazan
19-01-2022Burhan Felek Voleybol Salonu, İstanbulFenerbahçe Opet3-0
(25-22, 25-11, 25-14)
MVP : Arina Fedorovtseva (F. Bahçe OPET)
VC Maritza Plovdiv
12-02-2022Kolodruma Sport Hall, PlovdivVC Maritza Plovdiv2-3
(27-29, 25-23, 17-25, 25-16, 12-15)
Beziers Volley
12-02-2022Saint Petersburg, KazanDinamo-Ak Bars Kazan0-3
(20-25, 22-25, 19-25)
Fenerbahçe Opet
15-02-2022Kolodruma Sport Hall, PlovdivVC Maritza Plovdiv0-3
(15-25, 19-25, 20-25)
Dinamo-Ak Bars Kazan
15-02-2022Burhan Felek Voleybol Salonu, İstanbulFenerbahçe Opet3-0
(25-8, 25-17, 25-19)
Beziers Volley

E Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1A. Carraro Imoco Conegliano66018:018Çeyrek Final
2Grupa Azoty Chemik Police64212:712Play-off
3ZOK UB6247:123
4Fatum Nyıregyhaza6060:180
24-11-2021Netto Arena, SzczecinGrupa Azoty Chemik Police3-0
(25-11, 25-13, 25-14)
Fatum Nyıregyhaza
24-11-2021Palaverde Villorba, TrevisoA. Carraro Imoco Conegliano3-0
(25-8, 27-25, 25-16)
ZOK UB
08-12-2021Sports Hall UBZOK UB1-3
(20-25, 25-18, 20-25, 16-25)
Grupa Azoty Chemik Police
09-12-2021Continental Arena, NyıregyhazaFatum Nyıregyhaza0-3
(18-25, 13-25, 11-25)
A. Carraro Imoco Conegliano
22-12-2021Sports Hall UBZOK UB3-0
(25-21, 25-20, 25-23)
Fatum Nyıregyhaza
23-12-2021Netto Arena, SzczecinGrupa Azoty Chemik Police0-3
(21-25, 19-25, 11-25)
A. Carraro Imoco Conegliano
18-01-2022Palaverde Villorba, TrevisoA. Carraro Imoco Conegliano3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Fatum Nyıregyhaza
20-01-2022Netto Arena, SzczecinGrupa Azoty Chemik Police3-0
(2517, 25-19, 25-14)
ZOK UB
02-02-2022Sports Hall UBZOK UB0-3
(16-25, 22-25, 13-25)
A. Carraro Imoco Conegliano
03-02-2022Continental Arena, NyıregyhazaFatum Nyıregyhaza0-3
(18-25, 18-25, 13-25)
Grupa Azoty Chemik Police
15-02-2022Palaverde Villorba, TrevisoA. Carraro Imoco Conegliano3-0
(25-19, 25-22, 25-22)
Grupa Azoty Chemik Police
15-02-2022Continental Arena, NyıregyhazaFatum Nyıregyhaza0-3
(19-25, 21-25, 17-25)
ZOK UB

En İyi İkinciler Sıralaması

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Lokomotiv Kaliningrad64215:713Play-off
2Dinamo-Ak Bars Kazan64214:713Play-off
3Vero Volley Monza64214:612Play-off
4Igor Gorgonzola Novara64213:612Play-off
5Grupa Azoty Chemik Police64212:77

Playoff

Çeyrek Final

Pot 1Pot 2
A. Carraro Imoco Conegliano
VakıfBank SK
Fenerbahçe Opet
WVC Dynamo Moscow
Developres SkyRes Rzeszow
Lokomotiv Kaliningrad
Dinamo-Ak Bars Kazan
Vero Volley Monza
Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Dinamo-Ak Bars KazanWVC Dynamo Moscow
09-03-2022
17-03-2022
Vero Volley Monza0-6A. Carraro Imoco Conegliano0–3
(21-25, 21-25, 19-25)
13
(19-25, 25-22, 16-25, 17-25)–
08-03-2022
16-03-2022
Developres SkyRes Rzeszow2-4VakıfBank SK32
(13-25, 29-27, 19-25, 29-27, 15-13)
1–3
(15-25, 19-25, 25-23, 23-25)
Lokomotiv Kaliningrad0–6Fenerbahçe Opet03
(0-25, 0-25, 0-25)
03
(0-25, 0-25, 0-25)
NOT : Dinamo MOSKOVA, Dinamo-Ak Bars KAZAN ve Lokomotiv KALININGRAD Bölgesi Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı tüm maçları hükmen kaybediyor. Rakipleri, önceden planlanan veya oynanacak olan maçların her birinde 3-0’lık bir galibiyetin (25-0, 25-0, 25-0) ardından ilgili yarışmanın bir sonraki turuna yükselir. Daha spesifik olarak, Vero Volley MONZA ve A. Carraro Imoco CONEGLIANO arasındaki Kadınlar Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinin galipleri, Dinamo MOSKOVA ve Dinamo-Ak Bars KAZAN arasındaki Rus derbisinin galiplerini oynayacaktı fakat ihraç edildiklerinde direkt süper finale gidecektir.

Yarı Final

Tarih1. TakımSkor2. Takım
31-03-2022VakıfBank SK3–1
(25-21, 25-20, 22-25, 25-18)
Fenerbahçe Opet
06-04-2022Fenerbahçe Opet3–1
(25-14, 25-20, 28-26)
Altın Set : 11-15
VakıfBank SK

Final

TarihSalon, Şehir, ÜlkeSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Toplam
22-05-2022Dvorana Center Stozice, Ljubljana, SlovenyaA. Carraro Imoco Conegliano1–3VakıfBank SK22–2521–2525–2321–2589–98

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)VakıfBank SK2022 Dünya Kulüpler Şampiyonası
2nd place, silver medalist(s)A. Carraro Imoco Conegliano
VakıfBank SK (5. şampiyonluk)
Aylin Sarıoğlu Acar, Cansu Özbay, Kübra Akman, Gabriela Guimaraes “Gabi” (Brezilya), Ayşe Melis Gürkaynak, Meryem Boz, Isabella Haak (İsveç), Selin Adalı, Chiaka Ogbogu (ABD), Ayça Aykaç, Buket Gülübay, Derya Cebecioğlu, Zehra Güneş, Michelle Bartsch-Hackley (ABD), Tuğba Şenoğlu, Karmen Aksoy
Baş Antrenör : Giovanni Guidetti

Final MVP : Gabriela Guimaraes “Gabi” (Brezilya) (Vakıfbank SK)

2021-222022-23

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi