2021-2022 CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi

2021–22 CEV Şampiyonlar Ligi, Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından düzenlenen en üst düzey Avrupa voleybol kulüpleri yarışmasının 63. sezonu olacaktır.
CEV Champions League 2021 Logo.png
Lig CEV Şampiyonlar Ligi
Spor Voleybol
Turnuva Zamanı Eleme Turu:
2021–  2022
Final Turnuvaları
2022
Maş Sayısı  
Takım Sayısı 35 (17 Eleme + 18 Grup Aşaması)
Şampiyon  
İkinci  
Final MVP  

Katılım Sağlayan Takımlar

SıraÜlkeGrup AşamasıEleme AşamasıToplamTakımlar
1İtalya33Cucine Lube Civitanova
Sir Sicoma Monini Perugia
Itas Trentino Volley
2Rusya33– Dynamo Moscow
– Lokomotiv Novosibirsk
– Zenit St. Petersburg
3Polonya33Jastrzębski Węgiel
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
4Almanya22– Berlin Recycling Volleys
– VfB Friedrichshafen
5Türkiye22Ziraat Bankası
Fenerbahçe
6Belçika22– Knack Roeselare
– Greenyard Maaseik
7Fransa11– AS Cannes Dragons
8Slovenya11– OK Merkur Maribor
9Sırbistan11– Vojvodina NS Seme NOVİ SAD
10Çekya11– CEZ Karlovarsko
11Yunanistan11– Olympiacos Pire
12Belarus11– Shakhtior Soligorsk
13Finlandiya11Ford Levoranto Sastamala
14Portekiz11– Sport Lisboa e Benfica
15Bulgaristan11– Hebar Pazardzhik
16Avusturya11– UVC Holding Graz
17Hırvatistan11– Mladost Zagrep
18Hollanda11– Draisma Dynamo Apeldoorn
19Karadağ11– Budva Budva
20Bosna Hersek11– OK Mladost Brcko
21İspanya11– CDV Guagas Las Palmas
22Romanya11– CSM Arcada Galati
23İngiltere11– İBB Polonia London
24Estonya11– Bigbank Tartu
25İsviçre11– Lindaren Volley Amriswil
26Slovakya11– Rieker UJS Komarno

Eleme Turu

2021-22 CEV Şampiyonlar Ligi Eleme Turu

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Jastrzębski Węgiel66018-218Çeyrek Final
2Hebar Pazardzhik63310-137
3Knack Roeselare6248-165
4VfB Friedrichshafen61510-156
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
30 KasımJastrzębski Węgiel3–0Hebar Pazardzhik25–1125–1625–14  
1 AralıkVfB Friedrichshafen 2–3Knack Roeselare18–2525–2316–2525–229–15
14 AralıkKnack Roeselare 0–3Jastrzębski Węgiel18–2520–2523–25  
15 AralıkHebar Pazardzhik3–2VfB Friedrichshafen 25–1318–2522–2525–1215–12
13 OcakVfB Friedrichshafen 0–3Jastrzębski Węgiel12–2520–2515–25  
25 OcakJastrzębski Węgiel3–0Knack Roeselare25–2125–2125–23  
26 OcakVfB Friedrichshafen 3–0Hebar Pazardzhik25–025–025–0  
9 ŞubatKnack Roeselare 2–3VfB Friedrichshafen25–204–2520–2531–2915–11
10 ŞubatHebar Pazardzhik1–3Jastrzębski Węgiel28–2623–2519–2516–25
16 ŞubatJastrzębski Węgiel3–1VfB Friedrichshafen25–1823–2525–1525–23  
16 ŞubatKnack Roeselare 2–3Hebar Pazardzhik25–2325–2120–2522–25 1416 –
17 ŞubatHebar Pazardzhik3–0Knack Roeselare25–2126–2425–20 

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Dynamo Moscow66018-217Çeyrek Final
2Ziraat Bankası63311-1110
3Projekt Warszawa62410-147
4Greenyard Maaseik6154-142
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
1 AralıkDynamo Moscow 3–2Projekt Warszawa20–2521–2525–2025–1615–12
1 AralıkZiraat Bankası3–0Greenyard Maaseik26–2425–1525–17  
14 AralıkGreenyard Maaseik 0–3Dynamo Moscow20–2522–2518–25  
15 AralıkProjekt Warszawa1–3Ziraat Bankası21–2525–2118–2521–25  
13 OcakZiraat Bankası0–3Dynamo Moscow12–2520–2515–25  
25 OcakZiraat Bankası3–1Projekt Warszawa25–1717–2525–1825–18  
26 OcakDynamo Moscow 3–0Greenyard Maaseik25–1625–1525–18  
8 ŞubatGreenyard Maaseik 3–2Ziraat Bankası25–1923–2525–2122–2515–13
9 ŞubatProjekt Warszawa0–3Dynamo Moscow20–2523–2513–25  
15 ŞubatProjekt Warszawa3–1Greenyard Maaseik25–2322–2525-2025–22
16 ŞubatDynamo Moscow 3–0Ziraat Bankası25–2025–2025–21  
16 ŞubatGreenyard Maaseik 1–3Projekt Warszawa25–2117–2518–2518–25 

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Cucine Lube Civitanova65117-615Çeyrek Final
2Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle64215-912Çeyrek Final
3Lokomotiv Novosibirsk63311-109
4Merkur Maribor6060-180
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
1 AralıkGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3–0Merkur Maribor25–1925–1825–17  
1 AralıkCucine Lube Civitanova3–0Lokomotiv Novosibirsk25–1725–2025–15  
14 AralıkLokomotiv Novosibirsk 1–3Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle19–2525–2124–2623–25  
15 AralıkMerkur Maribor 0–3Cucine Lube Civitanova18–2516–2524–26  
11 OcakLokomotiv Novosibirsk 3–0Merkur Maribor25–025–025–0  
12 OcakGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle2–3Cucine Lube Civitanova17–2525–1618–2525–2212–15 
26 OcakCucine Lube Civitanova3–0Merkur Maribor25–1825–1525–19  
8 ŞubatMerkur Maribor 0–3Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle19–2511–2521–25  
9 ŞubatLokomotiv Novosibirsk 1–3Cucine Lube Civitanova25–2123–2522–2520–25 
12 ŞubatGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle1–3Lokomotiv Novosibirsk18–2525–2317–2520–25
16 ŞubatMerkur Maribor 0–3Lokomotiv Novosibirsk22–2523–2521–25  
16 ŞubatCucine Lube Civitanova2–3Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle22–2525–2124–2625–2111–15

D Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Berlin Recycling Volleys66018-516Çeyrek Final
2Zenit Saint Petersburg63313-911Çeyrek Final
3Sport Lisboa e Benfica6247-155
4Vojvodina Seme Novi Sad6156-154
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
30 KasımZenit Saint Petersburg 3–0Sport Lisboa e Benfica25–1925–1625–23  
1 AralıkBerlin Recycling Volleys 3–0Vojvodina Seme Novi Sad26–2425–1625–21  
15 AralıkVojvodina Seme Novi Sad 0–3Zenit Saint Petersburg22–2513–2520–25  
15 AralıkSport Lisboa e Benfica1–3Berlin Recycling Volleys 16–2516–2525–1519–25
25 OcakZenit Saint Petersburg 0–3Vojvodina Seme Novi Sad15–2521–2521–25  
26 OcakBerlin Recycling Volleys 3–0Sport Lisboa e Benfica25–025–025–0  
 08 ŞubatSport Lisboa e Benfica0–3Zenit Saint Petersburg16–2518–2516–25
9 ŞubatVojvodina Seme Novi Sad 0–3Berlin Recycling Volleys25–2720–2523–25  
16 ŞubatVojvodina Seme Novi Sad 1–3Sport Lisboa e Benfica25–1924–2621–2514–25  
16 ŞubatZenit Saint Petersburg 2–3Berlin Recycling Volleys26–2425–2025–2722–2512–15
 17 ŞubatSport Lisboa e Benfica3–2Vojvodina Seme Novi Sad23–2526–2426–2425–2715–11
17 ŞubatBerlin Recycling Volleys 3–2Zenit Saint Petersburg21–2525–2121–2528–2617–15

E Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sir Sicoma Monini Perugia66018-018Çeyrek Final
2Itas Trentino64212-712Çeyrek Final
3Fenerbahçe6246-145
4AS Cannes Dragons6063-181
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
30 KasımFenerbahçe3–0AS Cannes Dragons28–2625–2125–22  
2 AralıkSir Sicoma Monini Perugia3–0Itas Trentino25–2125–1825–23  
15 AralıkAS Cannes Dragons 0–3Sir Sicoma Monini Perugia15–2522–2518–25  
16 AralıkItas Trentino3–0Fenerbahçe25–2125–2225–17  
12 OcakFenerbahçe0–3Sir Sicoma Monini Perugia24–2625–2722–25  
13 OcakItas Trentino3–0AS Cannes Dragons25–1325–1325–13  
26 OcakFenerbahçe0–3Itas Trentino20–2518–2516–25  
27 OcakSir Sicoma Monini Perugia3–0AS Cannes Dragons25–025–025–0  
8 ŞubatAS Cannes Dragons 2–3Fenerbahçe19–2525–1925–1913–259–15
10 ŞubatItas Trentino0–3Sir Sicoma Monini Perugia18–2521–2523–25
16 ŞubatAS Cannes Dragons 1–3Itas Trentino23–259–2529–2714–25  
 16 ŞubatSir Sicoma Monini Perugia3–0Fenerbahçe25–1725–2125–17  

En İkinciler Sıralaması

SıraTakımOGMASVSPuanAçıklama
1ZAKSA Kędzierzyn-Koźle64212712Çeyrek Final
2Itas Trentino64215912Çeyrek Final
3Zenit Saint Petersburg63313911Çeyrek Final
4Ziraat Bankası Ankara633111110
5Hebar Pazardzhik63310137

Playoff

Çeyrek Final

Pot 1Pot 2
Sir Sicoma Monini Perugia
Jastrzębski Węgiel
Dynamo Moscow
Cucine Lube Civitanova
Berlin Recycling Volleys
Itas Trentino
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Zenit Saint Petersburg
Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
09-03-2022Zenit Saint Petersburg0–6Sir Sicoma Monini Perugia
10-03-2022
16-03-2022
Itas Trentino4-2Berlin Recycling Volleys3-0
(27-25, 25-19, 25-22)
2-3
(21-25, 22-25, 25-9, 25-21, 13-15)
08-03-2022
16-03-2022
Cucine Lube Civitanova1-5Jastrzębski Węgiel0-3
(22-25, 23-25, 19-25)
2-3
(26-24, 25-23, 26-28, 19-25, 12-15)
09-03-2022Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle6–0Dynamo Moscow
NOT : Dinamo Moskova ve Zenit Saint Petersburg, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle daha fazla rekabetten dışlandı. Sir Sicoma Monini Perugia ve ZAKSA Kędzierzyn-Koźle takımları 3-0 mağlup (25-0, 25-0, 25-0) ve yarı finale yükseldi.

Yarı Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
30-03-2022Sir Sicoma Monini Perugia1-2Itas Trentino2-3
(23-25, 25-19, 23-25, 30-28, 12-15)
3-2
(25-21, 21-25, 25-16, 20-25, 13-15)
30-03-2022Jastrzębski Węgiel1-5Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle0-3
(20-25, 14-25, 19-25)
2-3
(15-25, 21-25, 26-24, 25-21, 11-15)

Final

22-05-2022Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2020-212022-23

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi