2021-2022 CAF Şampiyonlar Ligi

2021–22 CAF Şampiyonlar Ligi (sponsorluk nedenleriyle resmi olarak 2021–22 TotalEnergies CAF Şampiyonlar Ligi), Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından düzenlenen Afrika'nın önde gelen kulüp futbolu turnuvasının 58.'si ve 26.'sı olacak. mevcut CAF Şampiyonlar Ligi başlığı altında.

2021–22 CAF Şampiyonlar Ligi'nin galipleri, 2022–23 CAF Süper Kupası'nda 2021–22 CAF Konfederasyon Kupası'nın galiplerine karşı oynamaya hak kazanacak ve hak kazanacak.

Takvim

Aşamalar Round Kura Tarihi 1. Maçlar 2. Maçlar
Eleme Turları First round 13 Ağustos 2021 10–12Eylül 2021 17–19 Eylül 2021
Second round 15–16 Ekim 2021 22–23 Ekim 2021
Grup Aşaması 1. Maç günü   11–12 Şubat 2022
2. Maç günü 18–19 Şubat 2022
3. Maç günü 25–26 Şubat 2022
4. Maç günü 11–12 Mart 2022
5. Maç günü 18–19 Mart 2022
6. Maç günü 1–2 Nisan 2022
Final Aşaması Çeyerk Final   15–16 Nisan 2022 20–21 April 2022
Yarı Final 6–7 Mayıs 2022 13–14 May 2022
Final 29 Mayıs 2022

Eleme Turları

1. Tur

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
10-09-2021
18-09-2021
CI Kamsar 1Hearts of Oak
12-09-2021
19-09-2021
LPRC Oilers 4-2ASKO Kara3–0
Terry Sackor, Irvin Gbotone, James Richardson
1-2
11-09-2021
17-09-2021
AS SONABEL 0–4Stade Malien0–1
Abdramane Traor Rba
0–3
Abdramane Traor Rba (2), Moussa Diakit
11-09-2021
17-09-2021
USGN 2–1Le Messager Ngozi1–1
Issoufou Hinsa / Adolphe Hakizimana
1–0
Djibrilla Diori
12-09-2021
19-09-2021
KMKM 0-4Al Ittihad0–2
Muad Eisay, Rabia Al Shadi
0-2
Youssef Kara, Mohamed Zubya
12-09-2021
19-09-2021
Arta/Solar7 1-4Tusker1–1
Sibiri Alain Traoré / Joshua Ibrahimi
0-3
Kibwana Shomari, Joshua Ibrahim, Ojok Deogracious
11-09-2021
19-09-2021
Mogadishu City 1-2APR0–01-2
11-09-2021
19-09-2021
AS Bouenguidi 1-3AS Maniema Union1–1
Nzengeli Mpia / Maice Nguele (k.k.)
0-2
10-09-2021
18-09-2021
AmaZulu 3-2Nyasa Big Bullets0–1
Chiukepo Msowoya
3-1
Bonginkosi Ntuli (2), Siphelele Mthembu / H. Kabichi
11-09-2021
17-09-2021
Jwaneng Galaxy 2–1DFC 8ème2–0
Lucky Mokoena, Wendell Rudath
0–1
Delphin Mokonou
12-09-2021
19-09-2021
Young Africans 0-2Rivers United0–1
Moses Omoduemuke 
0-1
Uche Onwuasonaya
12-09-2021
19-09-2021
Fasil Kenema 3-3Al Hilal2–2
Bereket Desta, Okiki Afolabi / Mohamed Abdel Rahman, Yasir Mozamil
1-1
11-09-2021
19-09-2021
Teungueth 0-2ASEC Mimosas0–1
Oumar Diakite
0-1
12-09-2021
18-09-2021
Akwa United 1-2CR Belouizdad1–0
Ubong Friday
0-2
11-09-2021
18-09-2021
UD Songo 1-1
(3-4 pen.)
AS Otohô1–0
Pachoio Lau King 
0-1
Nkounkou
12-09-2021
18-09-2021
Fovu de Baham 2-2Petro de Luanda2–2
Alexander Nsangue, Stephen Ikpeme / Tiago Azulao, Jaredi Teixeira
0-0
11-09-2021
18-09-2021
ESAE 1-3FC Nouadhibou1–1
Faizou Kpara / Mohamed “Momo” M’Changama
0-2
B. Mouhsine, T. Hemeya
11-09-2021
19-09-2021
Fortune 3-3
(4-5 pen.)
ES Sétif3–0
Ebrima Kamara, Patrick Sylva, Alieu Barry
0-3
(4-5 pen.)
11-09-2021
18-09-2021
Sagrada Esperança 0-0
(5-4 pen.)
FC Platinum0–00–0
(5-4 pen.)
11-09-2021
18-09-2021
Royal Leopards 2-2ZESCO United1–0
Solomon Sakala (k.k.)
1-2
Junior / Tafadzwa Rusike, Winston Kalengo
10-09-2021
17-09-2021
Express 2-2Al Merrikh2–1
Eric Kambale, Martin Kizza / Bakri Abdelgadir Babiker Mohamed
0-1
12-09-2021
17-09-2021
Akonangui 0-3Zanaco0–2
Elvans Katema, Ernest Mbewe
0-1
Abraham Siankombo

2. Tur

İlk turun 16 kazananı grup aşamasına yükselirken, ilk turun 16 kaybedeni Konfederasyon Kupası play-off turuna girer.
Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
15/16-10-2021
24-10-2021
Hearts of Oak2-6Wydad Casablanca1-0
Isaac Mensah
1-6
Patrick Razak / Saimon Happygod Msuva (2), Ayman, Achraf Dari, Yahya Jabrane, Anas Serrhat
15/16-10-2021
23-10-2021
LPRC Oilers0-4Raja Casablanca0-2
Houssine Rahimi, Mahmoud Benhalib
0-2
Mahmoud Benhalib, Oussama Soukhal
15/16-10-2021
24-10-2021
Stade Malien 1-3Horoya Athletic Club0-1
Enock Atta Agyei
1-2
Sekou Konate / Dramane Nikièma, Salif Coulibaly
15/16-10-2021
24-10-2021
USGN 2-7Al Ahly1-1
Moumouni Djibrilla Dior / Ali Maloul
1-6
Issoufou Hinsa / Mohamed Sherif, Mohamed Magdy (2), Hussein Ali El Shahat, Mahmoud Kahraba, Hamdy Fathy Abdelhalim
15/16-10-2021
24-10-2021
Al Ittihad0-1Espérance de Tunis0-00-1
Nassim Ben Khalifa
15/16-10-2021
22-10-2021
Tusker0-5Zamalek0-1
Achraf Bencharki
0-4
Youssef Ibrahim (2), Seifeddine Jaziri, Achraf Bencharki
15/16-10-2021
22-10-2021
APR0-5 Étoile du Sahel1-1
Djabel Manishimwe / Tayeb Meziani
0-4
Yassine Chikhaoui (2), Mohamed Dhaoui, Aly Soumah
15/16-10-2021
24-10-2021
AS Maniema Union2-4Mamelodi Sundowns2-2
Kitea Kalowa, Tenda Mutuila / Themba Zwane (2)
0-2
Lyle Lakay, Peter Shalulile
15-10-2021
23-10-2021
AmaZulu1-1TP Mazembe0-01-1
Bonginkosi Ntuli / Adam Bossu
15/16-10-2021
24-10-2021
Jwaneng Galaxy 3-3Simba0-2
John Bocco (2)
3-1
Wendell Rudath (2), Gape Mohutsiwa / Larry Bwalya
15/16-10-2021
24-10-2021
Rivers United1-2Al Hilal1-1
Mohamed Saeed Ahmed (K.K.) / Yasir Mozamil Mohamed
0-1
Yaser Muzmel Muhamed Al-Tayeb
15/16-10-2021
24-10-2021
ASEC Mimosas3-3CR Belouizdad3-1
Kamir Konate (2), Serge Pokou / Sofiane Bouchar
0-2
Chouaib Keddad, Khaled Bousseliou
15/16-10-2021
23-10-2021
AS Otohô2-4Petro de Luanda2-2
Wilfrid Nkaya, Roland Okouri / Gleison, Vidinho
0-2
Vidinho, Megue
15/16-10-2021
24-10-2021
FC Nouadhibou3-3ES Sétif3-1
Hemeya Tanjy (2), Cheikh El Khalil Moulaye Ahmed / Abderrahim Deghmoum
0-2
Abderrahim Deghmoum, Khalil Darfalou
15/16-10-2021
23-10-2021
Sagrada Esperança4-1 Royal Leopards3-1
Jorge Caranga, Guilherme Cabuco (2) / Bonginkosi Dlamini
0-1
Junior Magagula
15/16-10-2021
23-10-2021
Al Merrikh 4-2Zanaco FC3-0
Tony Edjomariegwe, Ramadan Agab, Wagdi Alla
1-2
Tony Edjomariegwe / Emmanuel Manda, Abraham Siankombo
2020-212022-23

CAF Şampiyonlar Ligi