2021 14. FİNA Dünya Genç Kadınlar (U-20) Sutopu Şampiyonası

Netanya, İsrail

10-16 Ekim 2021

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Yunanistan330067-166Çeyrek Final
2İtalya320152-204Play-off
3Almanya310216-512Play-off
4Slovakya300322-70013/16 Sıralama Maçları
10-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİtalya6-12Yunanistan
10-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaSlovakya8-12Almanya
11-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaAlmanya1-20İtalya
11-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan32-7Slovakya
12-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan23-3Almanya
12-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaSlovakya7-26İtalya

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda321058-155Çeyrek Final
2İspanya321036-145Play-off
3Fransa310225-442Play-off
4Güney Afrika300315-61013/16 Sıralama Maçları
10-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaHollanda31-4Güney Afrika
10-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaFransa5-15İspanya
11-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİspanya5-5Hollanda
11-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaGüney Afrika7-14Fransa
12-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaGüney Afrika4-16İspanya
12-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaFransa6-22Hollanda

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsrail330053-186Çeyrek Final
2Sırbistan320141-274Play-off
3Arjantin310228-362Play-off
4Peru300313-54013/16 Sıralama Maçları
10-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaArjantin15-4Peru
10-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaSırbistan6-14İsrail
11-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaPeru6-17Sırbistan
11-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİsrail17-6Arjantin
12-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaArjantin7-15Sırbistan
12-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİsrail22-3Peru

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Rusya330063-206Çeyrek Final
2Macaristan320147-204Play-off
3Brezilya310221-452Play-off
4Özbekistan300318-64013/16 Sıralama Maçları
10-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaRusya19-4Brezilya
10-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaMacaristan22-1Özbekistan
11-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaÖzbekistan6-28Rusya
11-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaBrezilya3-15Macaristan
12-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaMacaristan10-16Rusya
12-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaBrezilya14-11Özbekistan

Final Aşaması

13/16 Sıralama Maçları

13-10-202113/16 Sıralama Maçları Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaSlovakya10-13Güney Afrika
13-10-202113/16 Sıralama Maçları Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaPeru3-11Özbekistan
14-10-202115/16 Sıralama MaçıWingate Enstitüsü, NetanyaSlovakya15-7Peru
14-10-202113/14 Sıralama MaçıWingate Enstitüsü, NetanyaGüney Afrika9-12Özbekistan

Play-off

13-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİtalya19-4Fransa
13-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİspanya18-2Almanya
13-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaSırbistan11-7Brezilya
13-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaMacaristan19-2Arjantin

09/12 Sıralama Maçları

14-10-202109/12 Sıralama Maçları Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaFransa18-19Brezilya
14-10-202109/12 Sıralama Maçları Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaAlmanya6-7Arjantin
15-10-202111/12 Sıralama MaçıWingate Enstitüsü, NetanyaFransa18-9Almanya
15-10-202109/10 Sıralama MaçıWingate Enstitüsü, NetanyaBrezilya11-8Arjantin

Çeyrek Final

14-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan18-6Sırbistan
14-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaHollanda12-13Macaristan
14-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİsrail9-15İtalya
14-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaRusya5-10İspanya

05/08 Sıralama Maçları

14-10-202105/08 Sıralama Maçları Yarı FinalWingate Enstitüsü, Netanyaİsrail13-15Rusya
14-10-202105/08 Sıralama Maçları Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaSırbistan4-14Hollanda
15-10-202107/08 Sıralama MaçıWingate Enstitüsü, Netanyaİsrail14-13Sırbistan
15-10-202105/06 Sıralama MaçıWingate Enstitüsü, NetanyaRusya19-8Hollanda

Yarı Final

15-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan13-8Macaristan
15-10-2021Wingate Enstitüsü, Netanyaİtalya12-14İspanya

03/04 Maçı

16-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaMacaristan12-10İtalya

Final

16-10-2021Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan5-10İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İspanya Şampiyon
2Yunanistan
3Macaristan
4İtalya
5Rusya
6Hollanda
7İsrail
8Sırbistan
9Brezilya
10Fransa
11Almanya
12Arjantin
13Özbekistan
14Güney Afrika
15Slovakya
16Peru
İspanya (2. zaferi)
Elena Camarena, Paula Camus, Martina Cardona, Lucia De La Puente, Gisella Farre Colomina, Elia Jimenez Perez, Cristina Nogue Frigola, Maria Palacio, Nona Perez Vivas, Paula Prats Rodriguez, Elena Ruiz, Ariadna Ruiz, Martina Terre
Baş Antrenör : Enric Arnella

Turnuva Ödülleri

Most Valuable Player: Elena Ruiz (İspanya) 
En İyi Kaleci :  Martina Terre (İspanya) 
Gol Kralı : Sofia Giustini (İtalya), 26 gol

20192023

FİNA Dünya Genç Kadınlar (U-20) Sutopu Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.