2020 Yaz Olimpiyat Oyunları Judo

Tokyo'daki 2020 Yaz Olimpiyatları'nda Judo, hem erkekler hem de kadınlar için yedişer olmak üzere 15 etkinlikte ve yeni bir karma takım etkinliğinde yaklaşık 393 judoka yarışacak. 2020 Yaz Olimpiyatları, COVID-19 pandemisi nedeniyle Mart 2020'de ertelendi ve 2021 olarak planlandı.

Turnuva grupları, 23 Temmuz'da, her ağırlık sınıfında ilk 8 judocu seribaşı olacak şekilde çekilecek.

Madalya Tablosu

SıraTakımAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya Toplam
1Japonya92112
2Kosova2002
3Fransa2338
4Gürcistan1304
5Çek Cumhuriyeti1001
6Mongolia
Güney Kore
Almanya
0123
7Avusturya0112
Taywan
Küba
Slovenya
0101
8Rusya O.K.0033
9İtalya
Kanada
Brezilya
0022
10Büyük Britanya
Ukrayna
Kazakistan
Azerbaycan
Belçika
Macaristan
Hollanda
Portekiz
Özbekistan
İsrail
0011

Erkekler Yarışma Sonuçları

Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Extra-lightweight (60 kg)Naohisa Takato (Japonya)Yang Yung-wei (Taywan)Yeldos Smetov (Kazakistan)
Luka Mkheidze (Fransa)
Half-lightweight (66 kg)Hifumi Abe (Japonya)Vazha Margvelashvili (Gürcistan)An Ba-ul (Güney Kore)
Daniel Cargnin (Brezilya)
Lightweight (73 kg)Shohei Ono (Japonya) Lasha Shavdatuashvili (Gürcistan) An Changrim (Güney Kore)
Tsend-Ochiryn Tsogtbaatar (Mongolia)
Half-middleweight (81 kg)Takanori Nagase (Japonya) Saeid Mollaei (Mongolia) Shamil Borchashvili (Avusturya)
Matthias Casse (Belçika)
Middleweight (90 kg)Lasha Bekauri (Gürcistan) Eduard Trippel (Almanya)Davlat Bobonov (Özbekistan)
Krisztián Tóth (Macaristan)
Half-heavyweight (100 kg)Aaron Wolf (Japonya) Cho Gu-ham (Güney Kore)Jorge Fonseca (Portekiz)
Niyaz Ilyasov (Rusya O.K.)
Heavyweight (+100 kg)Lukáš Krpálek (Çek Cumhuriyeti)Guram Tushishvili (Gürcistan) Teddy Riner (Fransa)
Tamerlan Bashaev (Rusya O.K.)

Kadınlar Yarışmaları

Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Extra-lightweight (48 kg)Distria Krasniqi (Kosovo)Funa Tonaki (Japonya)Daria Bilodid (Ukrayna)
Urantsetseg Munkhbat (Mongolia)
Half-lightweight (52 kg)Uta Abe (Japonya) Amandine Buchard (Fransa)Odette Giuffrida (İtalya)
Chelsie Giles (Büyük Britanya)
Lightweight (57 kg)Nora Gjakova (Kosovo) Sarah-Léonie Cysique (Fransa) Jessica Klimkait (Kanada)
Tsukasa Yoshida (Japonya)
Half-middleweight (63 kg)Clarisse Agbegnenou (Fransa) Tina Trstenjak (Slovenya)Maria Centracchio (İtalya)
Catherine Beauchemin-Pinard (Kanada)
Middleweight (70 kg)Chizuru Arai (Japonya) Michaela Polleres (Avusturya)Madina Taimazova (Rusya)
Sanne van Dijke (Hollanda)
Half-heavyweight (78 kg)Shori Hamada (Japonya) Madeleine Malonga (Fransa) Anna-Maria Wagner (Almanya)
Mayra Aguiar (Brezilya)
Heavyweight (+78 kg)Akira Sone (Japonya) Idalys Ortiz (Küba)Iryna Kindzerska (Azerbaycan)
Romane Dicko (Fransa)

Karışık Müsabakalar

KategoriAltın MadalyaGümüş Madalya Bronz Madalya
Karışık TakımFransa
Clarisse Agbegnenou
Amandine Buchard
Guillaume Chaine
Axel Clerget
Sarah-Léonie Cysique
Romane Dicko
Alexandre Iddir
Kilian Le Blouch
Madeleine Malonga
Margaux Pinot
Teddy Riner
Japonya
Hifumi Abe
Uta Abe
Chizuru Arai
Shori Hamada
Hisayoshi Harasawa
Shoichiro Mukai
Takanori Nagase
Shohei Ono
Akira Sone
Miku Tashiro
Aaron Wolf
Tsukasa Yoshida
Almanya
Johannes Frey
Karl-Richard Frey
Jasmin Grabowski
Katharina Menz
Dominic Ressel
Giovanna Scoccimarro
Sebastian Seidl
Theresa Stoll
Martyna Trajdos
Eduard Trippel
Anna-Maria Wagner
Igor Wandtke
İsrail
Tohar Butbul
Raz Hershko
Li Kochman
Inbar Lanir
Sagi Muki
Timna Nelson-Levy
Peter Paltchik
Shira Rishony
Or Sasson
Gili Sharir
Baruch Shmailov
20162021

Judo Yaz Olimpiyat Oyunları