2020 Olimpiyat Oyunları Tek Kadınlar Tenis

2020 Yaz Olimpiyatları'ndaki tek bayanlar tenis etkinliğinin 24-31 Temmuz 2021 tarihleri ​​arasında Ariake Coliseum'da yapılıyor. 35 ülkeden 64 oyuncu katılıyor.

Monica Puig turnuvanın son şampiyonuydu, ancak ameliyattan olmak için çekildi.
Altın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Belinda Bencic (İsviçre)Markéta Vondroušová (Çek Cumhuriyeti)Elina Svitolina (Ukrayna)

1. Tur

Skor/Setler
Ashleigh Barty (Avustralya)0-2
(4-6, 3-6)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
Fiona Ferro (Fransa)2-1
(2-6,6-4, 6-2)
Anastasija Sevastova (Letonya)
Anna-Lena Friedsam (Almanya)2-0
(7-6, 6-3)
Heather Miriam Watson (Büyük Britanya)
Sara Errani (İtalya)0-2
(0-6, 1-6)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Belinda Bencic (İsviçre)2-0
(6-3, 6-3)
Jessica Pegula (ABD)
Misaki Doi (Japonya)2-0
(6-3, 6-2)
Renata Zarazúa (Meksika)
Leylah Annie Fernandez (Kanada)2-1
(6-3, 3-6, 6-0)
Dayana Yastremska (Ukrayna)
Zarina Diyas (Kazakistan)çekildi
(2-5,)
Barbora Krejčíková (Çekya)
Aryna Sabalenka (Belarus)2-0
(6-2, 6-1)
Magda Linette (Polonya)
Caroline Garcia (Fransa)1-2
(2-6, 7-6, 3-6)
Donna Vekić (Hırvatistan)
Mayar Sherif Ahmed Abdel-Aziz (Mısır)0-2
(5-7, 6-7)
Rebecca Peterson (İsveç)
Samantha Jane Stosur (Avustralya)0-2
(4-6, 2-6)
Elena Rybakina (Kazakistan)
Petra Kvitová (Çekya)2-0
(6-4, 6-3)
Jasmine Paolini (İtalya)
Ivana Jorović (Sırbistan)0-2
(3-6, 2-6)
Alison Van Uytvanck (Belçika)
Verónica Cepede Royg (Paraguay)0-2
(4-6, 3-6)
Wang Qiang (Çin)
Veronika Kudermetova (Rusya O.K.)0-2
(5-7, 5-7)
Garbiñe Muguruza (İspanya)
Karolína Plíšková (Çekya)2-0
(6-1, 6-3)
Alizé Cornet (Fransa)
Carla Suárez Navarro (İspanya)2-0
(6-4, 6-1)
Ons Jabeur (Tunus)
Jeļena Ostapenko (Letonya)1-2
(4-6, 7-6, 4-6)
Elena Vesnina (Rusya O.K.)
Camila Giorgi (İtalya)2-0
(6-3, 6-2)
Jennifer Elizabeth Brady (ABD)
Maria Sakkari (Yunanistan)2-0
(7-5, 6-2)
Anett Kontaveit (Estonya)
Nina Stojanović (Sırbistan)2-0
(6-3, 6-3)
Nao Hibino (Japonya)
Yaroslava Shvedova (Kazakistan)çekildi.
(5-7, 2-3)
Ajla Tomljanović (Avustralya)
Laura Natalie Siegemund (Almanya)1-2
(3-6, 7-5, 4-6)
Elina Svitolina (Ukrayna)
Iga Świątek (Polonya)2-0
(6-2, 6-2)
Mona Barthel (Almanya)
Paula Badosa (İspanya)2-1
(6-7, 6-3, 6-0)
Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)
Yulia Antonovna Putintseva (Kazakistan)çekildi.
(6-7, 3-1)
Nadia Podoroska (Arjantin)
Ekaterina Alexandrova (Rusya)2-1
(4-6, 6-4, 6-4)
Elise Mertens (Belçika)
Kiki Bertens (Hollanda)1-2
(4-6, 6-3, 4-6)
Markéta Vondroušová (Çek Cumhuriyeti)
Mihaela Buzărnescu (Romanya)2-1
(6-7, 7-5, 6-4)
Alison Riske (ABD)
María Camila Osorio Serrano (Kolombiya)0-2
(4-6, 1-6)
Viktorija Golubic (İsviçre)
Zheng Saisai (Çin)0-2
(1-6, 4-6)
Naomi Osaka (Japonya)

2. Tur

Skor/Setler
Sara Sorribes Tormo (İspanya)2-0
(6-4, 6-1)
Fiona Ferro (Fransa)
Anna-Lena Friedsam (Almanya)0-2
(1-6, 1-6)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Belinda Bencic (İsviçre)2-0
(6-2, 6-4)
Misaki Doi (Japonya)
Leylah Annie Fernandez (Kanada)0-2
(2-6, 4-6)
Barbora Krejčíková (Çekya)
Aryna Sabalenka (Belarus)1-2
(4-6, 6-3, 6-7)
Donna Vekić (Hırvatistan)
Rebecca Peterson (İsveç)0-2
(2-6, 3-6)
Elena Rybakina (Kazakistan)
Petra Kvitová (Çekya)1-2
(7-5, 3-6, 0-6)
Alison Van Uytvanck (Belçika)
Wang Qiang (Çin)0-2
(3-6, 0-6)
Garbiñe Muguruza (İspanya)
Karolína Plíšková (Çekya)2-1
(6-3, 6-7, 6-1)
Carla Suárez Navarro (İspanya)
Elena Vesnina (Rusya O.K.)0-2
(3-6, 1-6)
Camila Giorgi (İtalya)
Maria Sakkari (Yunanistan)2-0
(6-1, 6-2)
Ajla Tomljanović (Avustralya)
Nina Stojanović (Sırbistan)1-2
(6-4, 3-6, 4-6)
Elina Svitolina (Ukrayna)
Iga Świątek (Polonya)0-2
(3-6, 6-7)
Paula Badosa (İspanya)
Nadia Podoroska (Arjantin)2-0
(6-1, 6-3)
Ekaterina Alexandrova (Rusya)
Markéta Vondroušová (Çek Cumhuriyeti)2-0
(6-1, 6-2)
Mihaela Buzărnescu (Romanya)
Viktorija Golubic (İsviçre)0-2
(3-6, 2-6)
Naomi Osaka (Japonya)

3. Tur

Skor/Setler
Sara Sorribes Tormo (İspanya)0-2
(1-6, 3-6)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Belinda Bencic (İsviçre)2-1
(1-6, 6-2, 6-3)
Barbora Krejčíková (Çekya)
Donna Vekić (Hırvatistan)0-2
(6-7, 4-6)
Elena Rybakina (Kazakistan)
Alison Van Uytvanck (Belçika)0-2
(4-6, 1-6)
Garbiñe Muguruza (İspanya)
Karolína Plíšková (Çekya)0-2
(4-6, 2-6)
Camila Giorgi (İtalya)
Maria Sakkari (Yunanistan)1-2
(7-5, 3-6, 4-6)
Elina Svitolina (Ukrayna)
Paula Badosa (İspanya)2-0
(6-2, 6-3)
Nadia Podoroska (Arjantin)
Markéta Vondroušová (Çek Cumhuriyeti)2-0
(6-1, 6-4)
Naomi Osaka (Japonya)

Çeyrek Final

TarihSkor/Setler
28-07-2021Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)1-2
(0-6, 6-3, 3-6)
Belinda Bencic (İsviçre)
28-07-2021Elena Rybakina (Kazakistan)2-0
(7-5, 6-1)
Garbiñe Muguruza (İspanya)
28-07-2021Camila Giorgi (İtalya)0-2
(4-6, 4-6)
Elina Svitolina (Ukrayna)
28-07-2021Paula Badosa (İspanya)çekildi
(3-6,)
Markéta Vondroušová (Çek Cumhuriyeti)

Yarı Final

TarihSkor/Setler
29-07-2021Belinda Bencic (İsviçre)2-1
(7-6, 4-6, 6-3)
Elena Rybakina (Kazakistan)
29-07-2021Elina Svitolina (Ukrayna)0-2
(3-6, 1-6)
Markéta Vondroušová (Çek Cumhuriyeti)

Bronz Madalya Maçı

TarihSkor/Setler
31-07-2021Elena Rybakina (Kazakistan)1-2
(6-1, 6-7, 4-6)
Elina Svitolina (Ukrayna)

Altın Madalya Maçı

TarihSkor/Setler
01-08-2021Belinda Bencic (İsviçre)2-1
(7-5, 2-6, 6-3)
Markéta Vondroušová (Çek Cumhuriyeti)
20162024

Olimpiyat Oyunları Tenis