2020 Olimpiyat Oyunları Tek Erkekler Tenis

2020 Yaz Olimpiyatları'ndaki tek erkekler tenis etkinliğinin 24 Temmuz - 1 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında Ariake Coliseum'da yapılıyor. 32 ülkeden 64 oyuncu katılıyor.

Andy Murray iki kez son şampiyon oldu, ancak kuadriseps gerginliği nedeniyle ilk tur maçından önce çekildi.
Altın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Alexander Zverev (Almanya)Karen Khachanov (Rusya)Pablo Carreño Busta (İİspanya)

1. Tur

TarihSkor/Set
26-07-2021Novak Djokovic (Sırbistan)2-0
(6-2, 6-2)
Hugo Dellien Jr. (Bolivya)
26-07-2021Jan-Lennard Struff (Almanya)2-0
(6-3, 6-4)
Thiago Moura Monteiro (Brezilya)
26-07-2021Lorenzo Musetti (İtalya)0-2
(3-6, 4-6)
John H. Millman (Avustralya)
26-07-2021Pedro Sousa (Portekiz)0-2
(3-6, 0-6)
Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)
26-07-2021Gaël Sébastien Monfils (Fransa)1-2
(4-6, 6-4, 5-7)
Ilya Uladzimiravich Ivashka (Belarus)
26-07-2021Mikhail Aleksandrovich Kukushkin (Kazakistan)2-0
(7-6, 7-5)
Federico Coria (Arjantin)
26-07-2021Norbert Gombos (Slovakya)1-2
(6-7, 6-3, 2-6)
Marcos Giron (ABD)
26-07-2021Kei Nishikori (Japonya)2-0
(6-3, 6-4)
Andrey Andreyevich Rublev (Rusya)
25-07-2021Alexander Zverev (Almanya)2-0
(6-1, 6-3)
Lu Yen-hsun (Taywan)
25-07-2021Daniel Elahi Galán Riveros (Kolombiya)2-0
(7-5, 6-1)
Mohamed Safwat  (Mısır)
25-07-2021Nikoloz Basilashvili (Gürcistan)2-0
(6-3, 6-2)
Roberto Carballés Baena
25-07-2021Taro Daniel (Japonya)1-2
(6-4, 6-7, 6-7)
Lorenzo Sonego (İtalya)
25-07-2021Aslan Karatsev (Rusya) 2-0
(6-3, 6-2)
Tommy Paul (ABD)
25-07-2021Jérémy Chardy (Fransa) 2-0
(6-1, 7-6)
Marcelo Tomás Barrios (Şili)
25-07-2021Francisco Cerúndolo (Arjantin) 1-2
(5-7, 7-6, 2-6)
Liam Tarquin Broady (Büyük Britanya)
25-07-2021Luke Saville (Avustralya) 0-2
(2-6, 4-6)
Hubert Hurkacz (Polonya)
25-07-2021Diego Sebastián Schwartzman (Arjantin) 2-0
(7-5, 6-4)
Juan Pablo Varillas (Peru)
25-07-2021Tomáš Macháč (Çekya)2-1
(6-7, 6-4, 6-4)
João Sousa (Portekiz)
24-07-2021Lukáš Klein (Slovakya) 1-2
(7-5, 3-6, 6-7)
James Duckworth (Avustralya)
24-07-2021 Yoshihito Nishioka (Japonya)1-2
(6-3, 1-6, 2-6)
Karen Khachanov (Rusya)
24-07-2021 Ugo Humbert (Fransa)2-0
(7-6, 6-1)
Pablo Andújar (İspanya)
24-07-2021 Kamil Majchrzak  (Polonya) 0-2
(4-6, 2-6)
Miomir Kecmanović (Sırbistan)
25-07-2021Kwon Soon-woo (Güney Kore)0-2
(3-6, 2-6)
Frances Tiafoe Jr. (Fransa)
25-07-2021Philipp Kohlschreiber (Almanya)1-2
(3-6, 6-3, 3-6)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)
25-07-2021Pablo Carreño Busta (İİspanya)2-0
(7-5, 6-2)
Tennys Sandgren II (ABD)
25-07-2021Marin Čilić (Hırvatistan)2-1
(6-7, 7-5, 7-6)
João Magalhães Hueb de Menezes (Brezilya)
25-07-2021Dominik Koepfer (Almanya) 2-1
(3-6, 6-3, 7-5)
Facundo Bagnis (Arjantin)
24-07-2021 Max Purcell (Avustralya)2-0
(6-4, 7-6)
Félix Auger-Aliassime (Kanada)
24-07-2021 Fabio Fognini (İtalya) 2-0
(6-4, 6-3)
Yūichi Sugita (Japonya)
24-07-2021 Egor Gerasimov (Belarus)2-1
(4-6, 6-3, 6-4)
Gilles Simon (Fransa)
24-07-2021 Sumit Nagal (Hindistan)2-1
(6-4, 6-7, 6-4)
Denis Istomin (Özbekistan)
24-07-2021 Alexander Bublik (Kazakistan)0-2
(4-6, 6-7)
Daniil Medvedev (Rusya)

2. Tur

TarihSkor/Setler
27-05-2021Novak Djokovic (Sırbistan) 2-0
(6-4, 6-3)
Jan-Lennard Struff (Almanya)
27-05-2021John H. Millman (Avustralya) 1-2
(4-6, 7-6, 3-6)
Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)
27-05-2021Ilya Uladzimiravich Ivashka (Belarus) 2-1
(6-7, 6-3, 6-3)
Mikhail Aleksandrovich Kukushkin (Kazakistan)
27-05-2021Marcos Giron (ABD) 1-2
(6-7, 6-3, 1-6)
Kei Nishikori (Japonya)
27-05-2021Alexander Zverev (Almanya) 2-0
(6-2, 6-2)
Daniel Elahi Galán Riveros (Kolombiya)
27-05-2021Nikoloz Basilashvili (Gürcistan) 2-1
(6-4, 3-6, 6-4)
Lorenzo Sonego (İtalya)
27-05-2021Aslan Karatsev (Rusya) 1-2
(5-7, 6-4, 6-3)
Jérémy Chardy (Fransa)
27-05-2021Liam Tarquin Broady (Büyük Britanya) 2-1
(7-5, 3-6, 6-3)
Hubert Hurkacz (Polonya)
27-05-2021Diego Sebastián Schwartzman (Arjantin) 2-0
(6-4, 7-5)
Tomáš Macháč (Çekya)
27-05-2021James Duckworth (Avustralya) 0-2
(5-7, 1-6)
Karen Khachanov (Rusya)
27-05-2021Ugo Humbert (Fransa) 2-1
(4-6, 7-6, 7-5)
Miomir Kecmanović (Sırbistan)
27-05-2021Frances Tiafoe Jr. (Fransa) 0-2
(3-6, 4-6)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)
27-05-2021Pablo Carreño Busta (İspanya) 2-1
(5-7, 6-4, 6-4)
Marin Čilić (Hırvatistan)
27-05-2021Dominik Koepfer (Almanya) 2-0
(6-3, 6-0)
Max Purcell (Avustralya)
27-05-2021Fabio Fognini (İtalya) 2-0
(6-4, 7-6)
Egor Gerasimov (Belarus)
27-05-2021Sumit Nagal (Hindistan) 0-2
(2-6, 1-6)
Daniil Medvedev (Rusya)

3. Tur

TarihSkor/Setler
28-07-2021Novak Djokovic (Sırbistan) 2-0
(6-3, 6-1)
Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)
28-07-2021Ilya Uladzimiravich Ivashka (Belarus) 0-2
(6-7, 0-6)
Kei Nishikori (Japonya)
28-07-2021Alexander Zverev (Almanya) 2-0
(6-4, 7-6)
Nikoloz Basilashvili (Gürcistan)
28-07-2021Jérémy Chardy (Fransa) 2-1
(7-6, 4-6, 6-1)
Liam Tarquin Broady (Büyük Britanya)
28-07-2021Diego Sebastián Schwartzman (Arjantin) 1-2
(1-6, 6-2, 1-6)
Karen Khachanov (Rusya)
28-07-2021Ugo Humbert (Fransa) 2-1
(2-6, 7-6, 6-2)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)
28-07-2021Pablo Carreño Busta (İspanya) 2-0
(7-6, 6-3)
Dominik Koepfer (Almanya)
28-07-2021Fabio Fognini (İtalya) 1-2
(2-6, 6-3, 2-6)
Daniil Medvedev (Rusya)

Çeyrek Final

TarihSkor/Setler
29-07-2021Novak Djokovic (Sırbistan)2-0
(6-2, 6-0)
Kei Nishikori (Japonya)
29-07-2021Alexander Zverev (Almanya) 2-0
(6-4, 6-1)
Jérémy Chardy (Fransa)
29-07-2021Karen Khachanov (Rusya) 2-1
(7-6, 4-6, 6-3)
Ugo Humbert (Fransa)
29-07-2021Pablo Carreño Busta (İİspanya) 2-0
(6-2, 7-6)
Daniil Medvedev (Rusya)

Yarı Final

TarihSkor/Setler
30-07-2021Novak Djokovic (Sırbistan)1-2
(6-1, 3-6, 1-6)
Alexander Zverev (Almanya)
30-07-2021Karen Khachanov (Rusya) 2-0
(6-3, 6-3)
Pablo Carreño Busta (İİspanya)

Bronz Madalya maçı

TarihSkor/Setler
31-07-2021Novak Djokovic (Sırbistan)1-2
(4-6, 7-6, 3-6)
Pablo Carreño Busta (İİspanya)

Altın Madalya maçı

TarihSkor/Setler
31-07-2021Alexander Zverev (Almanya)2-0
(6-3, 6-1)
Karen Khachanov (Rusya)
20162024

Olimpiyat Oyunları Tenis