2020 Olimpiyat Oyunları Plaj Voleybolu

Madalya Tablosu

SıraTakımAltınGümüşBronzToplam
1Yeni Zelenda1102
2Fiji1012
3Fransa0101
4Arjantin0011

Madalya Sıralaması

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler TurnuvasıNorveç
Anders Mol
Christian Sørum
Rusya O.K.
Viacheslav Krasilnikov
Oleg Stoyanovskiy
Katar
Ahmed Tijan
Cherif Younousse
Kadınlar TurnuvasıABD
Alix Klineman
April Ross
Avustralya
Mariafe Artacho del Solar
Taliqua Clancy
İsviçre
Joana Heidrich
Anouk Vergé-Dépré

Erkekler Turnuvası

Grup Aşaması

A Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Konstantin Semenov / Ilya Leshukov (Rusya O.K.)3306-06Round 1/16
2Anders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)3214-35Round 1/16
3Pablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)3122-44Şanslı Kaybedenler
4Chris McHugh / Chris McHugh (Avustralya)3031-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoKonstantin Semenov / Ilya Leshukov (Rusya O.K.)2-0
(21–19, 22–20)
Pablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-1
(21–18, 18–21, 15–13)
Chris McHugh / Chris McHugh (Avustralya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoKonstantin Semenov / Ilya Leshukov (Rusya O.K.)2-0
(21–14, 21–16)
Chris McHugh / Chris McHugh (Avustralya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-0
(21–17, 24–22)
Pablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoPablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)2-0
(21–16, 21–16)
Chris McHugh / Chris McHugh (Avustralya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)0-2
(19–21, 19–21)
Konstantin Semenov / Ilya Leshukov (Rusya O.K.)
B Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)3215-45Round 1/16
2Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya)3214-35Round 1/16
3Josue Gaxiola / Jose Luis Rubio (Meksika)3124-44Şanslı Kaybedenler
4Ondrej Perusic / David Schweiner (Çekya)3123-54
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoViacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)2-1
(24–26, 21–15, 18–16)
Josue Gaxiola / Jose Luis Rubio (Meksika)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoOndrej Perusic / David Schweiner (Çekya)0-2
hükmen
Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoOndrej Perusic / David Schweiner (Çekya)2-1
(17–21, 21–16, 16–14)
Josue Gaxiola / Jose Luis Rubio (Meksika)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoViacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)1-2
(21–13, 19–21, 11–15)
Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoMārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya)0-2
(18–21, 16–21)
Josue Gaxiola / Jose Luis Rubio (Meksika)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoViacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)2-1
(19–21, 21–13, 15–8)
Ondrej Perusic / David Schweiner (Çekya)
C Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Cherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)3306-06Round 1/16
2Jacob “Jake” Spiker Gibb / Tri Bourne (ABD)3214-25Round 1/16
3Adrian Heidrich / Mirco Gerson (İsviçre)3122-54Şanslı Kaybedenler
4Adrian Ignacio Carambula / Enrico Rossi (İtalya)3031-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoCherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)2-0
(21–17, 21–16)
Adrian Heidrich / Mirco Gerson (İsviçre)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoJacob “Jake” Spiker Gibb / Tri Bourne (ABD)2-0
(21–18, 21–19)
Adrian Ignacio Carambula / Enrico Rossi (İtalya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoJacob “Jake” Spiker Gibb / Tri Bourne (ABD)2-0
(21–19, 23–21)
Adrian Heidrich / Mirco Gerson (İsviçre)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoCherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)2-0
(24–22, 21–13)
Adrian Ignacio Carambula / Enrico Rossi (İtalya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoAdrian Ignacio Carambula / Enrico Rossi (İtalya)1-2
(14–21, 26–24, 13–15)
Adrian Heidrich / Mirco Gerson (İsviçre)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoCherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)2-0
(21–18, 21–17)
Jacob “Jake” Spiker Gibb / Tri Bourne (ABD)
D Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Alison Conte Cerutti / Álvaro Magliano de Morais Filho (Brezilya)3215-25Round 1/16
2Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)3214-25Round 1/16
3Nick Lucena / Philip Dalhausser (ABD)3214-45Şanslı Kaybedenler
4Julian Amado Azaad / Nicolás Capogrosso (Arjantin)3031-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlison Conte Cerutti / Álvaro Magliano de Morais Filho (Brezilya)2-0
(21–16, 21–17)
Julian Amado Azaad / Nicolás Capogrosso (Arjantin)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda) 2-0
(21–17, 21–18)
Nick Lucena / Philip Dalhausser (ABD)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlison Conte Cerutti / Álvaro Magliano de Morais Filho (Brezilya)1-2
(22–24, 21–19, 13–15)
Nick Lucena / Philip Dalhausser (ABD)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda) 2-0
(21–14, 21–14)
Julian Amado Azaad / Nicolás Capogrosso (Arjantin)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoNick Lucena / Philip Dalhausser (ABD)2-1
(21–19, 18–21, 15–6)
Julian Amado Azaad / Nicolás Capogrosso (Arjantin)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlison Conte Cerutti / Álvaro Magliano de Morais Filho (Brezilya) 2-0
(21–14, 24–22)
Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)
E Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Evandro Gonçalves de Oliveira / Bruno Oscar Schmidt (Brezilya)3306-26Round 1/16
2Michal Bryl / Grzegorz Fijałek (Polonya)3215-25Round 1/16
3Marco Alfonso Grimalt / Esteban Mauricio Grimalt (Şili)3123-44Şanslı Kaybedenler
4Zouheir El Graoui / Mohamed Abicha (Fas)3030-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoEvandro Gonçalves de Oliveira / Bruno Oscar Schmidt (Brezilya)2-1
(21–15, 16–21, 15–12)
Marco Alfonso Grimalt / Esteban Mauricio Grimalt (Şili)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoMichal Bryl / Grzegorz Fijałek (Polonya)2-0
(21–17, 21–11)
Zouheir El Graoui / Mohamed Abicha (Fas)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoEvandro Gonçalves de Oliveira / Bruno Oscar Schmidt (Brezilya) 2-0
(21–14, 21–16)
Zouheir El Graoui / Mohamed Abicha (Fas)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoMichal Bryl / Grzegorz Fijałek (Polonya) 2-0
(21–17, 21–18)
Marco Alfonso Grimalt / Esteban Mauricio Grimalt (Şili)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoMarco Alfonso Grimalt / Esteban Mauricio Grimalt (Şili) 2-0
(21–14, 21–12)
Zouheir El Graoui / Mohamed Abicha (Fas)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoMichal Bryl / Grzegorz Fijałek (Polonya)1-2
(21–19, 14–21, 15–17)
Evandro Gonçalves de Oliveira / Bruno Oscar Schmidt (Brezilya)
F Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)3306-26Round 1/16
2Julius Thole / Clemens Wickler (Almanya)3215-25Round 1/16
3Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)3123-44Şanslı Kaybedenler
4Yusuke Ishijima / Katsuhiro Shiratori (Japonya)3030-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoYusuke Ishijima / Katsuhiro Shiratori (Japonya)0-2
(15–21, 14–21)
Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoJulius Thole / Clemens Wickler (Almanya)1-2
(21–19, 19–21, 13–15)
Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoYusuke Ishijima / Katsuhiro Shiratori (Japonya) 0-2
(19–21, 16–21)
Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoJulius Thole / Clemens Wickler (Almanya)2-0
(22–20, 21–16)
Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoPaolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)2-1
(21–19, 17–21, 15–10)
Piotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoYusuke Ishijima / Katsuhiro Shiratori (Japonya) 0-2
(16–21, 11–21)
Julius Thole / Clemens Wickler (Almanya)

Şanslı Kaybedenler

SıraTakımOGMPuanAS/VSAçıklama
1Lucena – Dalhausser (USA)32154-4Round 1/16
2Gaxiola – Rubio (MEX)31244-4Round 1/16
3M. Grimalt – E. Grimalt (CHI)31243-4Play-off
4Kantor – Łosiak (POL)31243-4Play-off
5Herrera – Gavira (ESP)31242-4Play-off
6Heidrich – Gerson (SUI)31242-5Play-off

Play-off

31-07-2021Shiokaze Park, TokyoPiotr Kantor / Bartosz Łosiak (Polonya)1-2
(29–31, 21–19, 7–15)
Pablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)
31-07-2021Shiokaze Park, TokyoMarco Alfonso Grimalt / Esteban Mauricio Grimalt (Şili)2-0
(21–17, 21–18)
Adrian Heidrich / Mirco Gerson (İsviçre)

Eleme Aşaması

Round 1/16

02-08-2021Shiokaze Park, TokyoKonstantin Semenov / Ilya Leshukov (Rusya O.K.)2-0
(21–16, 21–16)
Marco Alfonso Grimalt / Esteban Mauricio Grimalt (Şili)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)2-0
(21–17, 21–19)
Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen (Hollanda)
02-08-2021Shiokaze Park, TokyoEvandro Gonçalves de Oliveira / Bruno Oscar Schmidt (Brezilya)0-2
(21–17, 21–19)
Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya)
02-08-2021Shiokaze Park, TokyoJosue Gaxiola / Jose Luis Rubio (Meksika)0-2
(14–21, 13–21)
Alison Conte Cerutti / Álvaro Magliano de Morais Filho (Brezilya)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoCherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)2-0
(14–21, 21–19, 15–11)
Nick Lucena / Philip Dalhausser (ABD)
02-08-2021Shiokaze Park, TokyoMichal Bryl / Grzegorz Fijałek (Polonya)0-2
(20–22, 18–21)
Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)
02-08-2021Shiokaze Park, TokyoJacob “Jake” Spiker Gibb / Tri Bourne (ABD)1-2
21–17, 15–21, 11–15)
Julius Thole / Clemens Wickler (Almanya)
02-08-2021Shiokaze Park, TokyoPablo Herrera / Adrián Gavira (İspanya)0-2
(20–22, 17–21)
Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)

Çeyrek Final

04-08-2021Shiokaze Park, TokyoKonstantin Semenov / Ilya Leshukov (Rusya O.K.) 0-2
(17–21, 19–21)
Anders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç)
04-08-2021Shiokaze Park, TokyoMārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya) 2-0
(21–16, 21–19)
Alison Conte Cerutti / Álvaro Magliano de Morais Filho (Brezilya)
04-08-2021Shiokaze Park, TokyoCherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)2-0
(21–17, 23–21)
Paolo Nicolai / Daniele Lupo (İtalya)
04-08-2021Shiokaze Park, Tokyo Julius Thole / Clemens Wickler (Almanya) 0-2
(16–21, 19–21)
Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)

Yarı Final

05-08-2021Shiokaze Park, TokyoAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç) 2-0
(21–15, 21–16)
Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya)
05-08-2021Shiokaze Park, TokyoCherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)0-2
(19–21, 17–21)
Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)

Bronz Madalya Maçı

07-08-2021Shiokaze Park, TokyoMārtiņš Pļaviņš / Edgars Tocs (Letonya)0-2
(12–21, 18–21)
Cherif Younousse Samba / Ahmed Tijan Janko (Katar)

Altın Madalya Maçı

07-08-2021Shiokaze Park, TokyoAnders Berntsen Mol / Christian Sandlie Sørum (Norveç) 2-0
(21–17, 21–18)
Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy (Rusya O.K.)

Kadınlar Turnuvası

Grup Aşaması

A Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Sarah Lindsey Pavan / Melissa Humana-Paredes (Kanada)3306-06Round 1/16
2Joana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré (İsviçre)3214-35Round 1/16
3Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)3122-44Şanslı Kaybedenler
4Julia Sude / Karla Borger (Almanya)3031-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoKonstantin Semenov / Ilya Leshukov (Rusya O.K.)2-0
(21–16, 21–14)
Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoJoana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré (İsviçre)2-1
(21–8, 21–23, 15–6)
Julia Sude / Karla Borger (Almanya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoSarah Lindsey Pavan / Melissa Humana-Paredes (Kanada)2-0
(21–17, 21–14)
Julia Sude / Karla Borger (Almanya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoJulia Sude / Karla Borger (Almanya)2-0
(22–20, 21–18)
Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoSarah Lindsey Pavan / Melissa Humana-Paredes (Kanada)2-0
(21–13, 24–22)
Joana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré (İsviçre)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoJulia Sude / Karla Borger (Almanya)0-2
(22–24, 16–21)
Katja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda)
B Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Alexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)3306-16Round 1/16
2Xue Chen / Wang Xinxin (Çin)3214-35Round 1/16
3Liliana Fernández Steiner / Elsa Baquerizo (İspanya)3122-54Şanslı Kaybedenler
4Sanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)3033-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)2-0
(21–17, 21–19)
Xue Chen / Wang Xinxin (Çin)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoSanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)1-2
(21–19, 18–21, 14–16)
Liliana Fernández Steiner / Elsa Baquerizo (İspanya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)2-0
(21–13, 21–16)
Liliana Fernández Steiner / Elsa Baquerizo (İspanya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoSanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)1-2
(21–19, 29–31, 13–15)
Xue Chen / Wang Xinxin (Çin)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoAlexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)2-1
(20–22, 21–17, 15–5)
Sanne Keizer / Madelein Meppelink (Hollanda)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoLiliana Fernández Steiner / Elsa Baquerizo (İspanya)0-2
(13–21, 10–21)
Xue Chen / Wang Xinxin (Çin)
C Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Wang Fan / Xia Xinyi (Çin)3306-16Round 1/16
2Ágatha Bednarczuk / Eduarda “Duda” Santos Lisboa (Brezilya)3214-25Round 1/16
3Heather Bansley / Brandie Wilkerson (Kanada)3123-44Şanslı Kaybedenler
4Ana María Gallay / Fernanda Pereyra (Arjantin)3030-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoÁgatha Bednarczuk / Eduarda “Duda” Santos Lisboa (Brezilya)2-0
(21–19, 21–11)
Ana María Gallay / Fernanda Pereyra (Arjantin)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoHeather Bansley / Brandie Wilkerson (Kanada)1-2
(21–18, 15–21, 11–15)
Wang Fan / Xia Xinyi (Çin)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoHeather Bansley / Brandie Wilkerson (Kanada)2-0
(22–20, 21–12)
Ana María Gallay / Fernanda Pereyra (Arjantin)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoÁgatha Bednarczuk / Eduarda “Duda” Santos Lisboa (Brezilya)0-2
(18–21, 14–21)
Wang Fan / Xia Xinyi (Çin)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoWang Fan / Xia Xinyi (Çin)2-0
(21–14, 21–13)
Ana María Gallay / Fernanda Pereyra (Arjantin)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoÁgatha Bednarczuk / Eduarda “Duda” Santos Lisboa (Brezilya)2-0
(21–18, 21–18)
Heather Bansley / Brandie Wilkerson (Kanada)
D Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Kelly Marie Claes / Sarah Marie Sponcil (ABD)3306-26Round 1/16
2Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)3215-35Round 1/16
3Ana Patrícia Silva Ramos / Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva (Brezilya)3124-44Şanslı Kaybedenler
4Gaudencia Makokha / Brackcides Khadambi (Kenya)3030-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoKelly Marie Claes / Sarah Marie Sponcil (ABD)2-1
(21–13, 16–21, 15–11)
Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoAna Patrícia Silva Ramos / Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva (Brezilya)2-0
(21–15, 21–9)
Gaudencia Makokha / Brackcides Khadambi (Kenya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoAna Patrícia Silva Ramos / Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva (Brezilya)1-2
(15–21, 21–12, 12–15)
Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoKelly Marie Claes / Sarah Marie Sponcil (ABD)2-0
(21–8, 21–6)
Gaudencia Makokha / Brackcides Khadambi (Kenya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoAna Patrícia Silva Ramos / Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva (Brezilya)1-2
(21–17, 19–21, 11–15)
Kelly Marie Claes / Sarah Marie Sponcil (ABD)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoAnastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)2-0
(21–6, 21–14)
Gaudencia Makokha / Brackcides Khadambi (Kenya)
E Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Nadezda Alekseevna Makroguzova / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya O.K)3306-16Round 1/16
2Taliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya)3215-25Round 1/16
3Lidy Echeverria – Lelia Martinez (Küba)3122-44Şanslı Kaybedenler
4Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)3030-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoTaliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya)2-0
(21–15, 21–14)
Lidy Echeverria – Lelia Martinez (Küba)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoNadezda Alekseevna Makroguzova / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya O.K)2-0
(21–18, 21–15)
Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoNadezda Alekseevna Makroguzova / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya O.K)2-0
(21–16, 21–11)
Lidy Echeverria – Lelia Martinez (Küba)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoTaliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya)2-0
(22–20, 21–19)
Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoTaliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya)1-2
(8–21, 21–15, 12–15)
Nadezda Alekseevna Makroguzova / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya O.K)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoMarta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (İtalya)0-2
(16–21, 16–21)
Lidy Echeverria – Lelia Martinez (Küba)
F Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Nina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)3306-26Round 1/16
2Margareta Kozuch / Laura Ludwig (Almanya)3215-25Round 1/16
3Miki Ishii / Megumi Murakami (Japonya)3123-44Şanslı Kaybedenler
4Barbora Hermannová / Markéta Sluková (Çekya)3030-63
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoMiki Ishii / Megumi Murakami (Japonya)2-0
(21–0, 21–0)
Barbora Hermannová / Markéta Sluková (Çekya)
24-07-2021Shiokaze Park, TokyoNina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)2-0
(23–25, 22–20, 16–14)
Margareta Kozuch / Laura Ludwig (Almanya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoNina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)0-2Barbora Hermannová / Markéta Sluková (Çekya)
26-07-2021Shiokaze Park, TokyoMiki Ishii / Megumi Murakami (Japonya)0-2
(17–21, 20–22)
Margareta Kozuch / Laura Ludwig (Almanya)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoMiki Ishii / Megumi Murakami (Japonya)1-2
(21–14, 19–21, 12–15)
Nina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)
28-07-2021Shiokaze Park, TokyoMargareta Kozuch / Laura Ludwig (Almanya)0-2Barbora Hermannová / Markéta Sluková (Çekya)

Şanslı Kaybedenler

SıraTakımOGMPuanAS/VSAçıklama
1Ana Patrícia – Rebecca (Brezilya)31244-4Round 1/16
2Bansley – Wilkerson (kanada)31243-4Round 1/16
3Ishii – Murakami (Japonya)31243-4Play-off
4Stam – Schoon (Hollanda)31242-4Play-off
5Lidy – Leila (Küba)31242-4Play-off
6Liliana – Baquerizo (İspanya)31242-5Play-off

Play-off

31-07-2021Shiokaze Park, TokyoMiki Ishii / Megumi Murakami (Japonya)0-2
(15–21, 10–21)
Liliana Fernández Steiner / Elsa Baquerizo (İspanya)
31-07-2021Shiokaze Park, TokyoKatja Stam / Raïsa Schoon (Hollanda) 0-2
(17–21, 17–21)
Lidy Echeverria – Lelia Martinez (Küba)

Eleme Aşaması

Rouns 1/16

02-08-2021Shiokaze Park, TokyoHeather Bansley / Brandie Wilkerson (kanada)2-1
(22–24, 21–18, 15–13)
Kelly Marie Claes / Sarah Marie Sponcil (ABD)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoWang Fan / Xia Xinyi (Çin)0-2
(14–21, 21–23)
Ana Patrícia Silva Ramos / Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva (Brezilya)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoNadezda Alekseevna Makroguzova / Svetlana Yuryevna Kholomina (Rusya O.K)1-2
(21–16, 17–21, 13–15)
Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoMargareta Kozuch / Laura Ludwig (Almanya)2-1
(21–19, 19–21, 16–14)
Ágatha Bednarczuk / Eduarda “Duda” Santos Lisboa (Brezilya)  
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoJoana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré (İsviçre)2-1
(21–12, 19–21, 23–21)
Nina Betschart / Tanja Hüberli (İsviçre)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoTaliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya)2-0
(22–20, 21–13)
Xue Chen / Wang Xinxin (Çin)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoLidy Echeverria – Lelia Martinez (Küba)0-2
(17–21, 15–21)
Alexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)
01-08-2021Shiokaze Park, TokyoSarah Lindsey Pavan / Melissa Humana-Paredes (Kanada)2-0
(21–13, 21–13)
Liliana Fernández Steiner / Elsa Baquerizo McMillan (İspanya)

Çeyrek Final

04-08-2021Shiokaze Park, TokyoSarah Lindsey Pavan / Melissa Humana-Paredes (Kanada) 1-2
(15–21, 21–19, 12–15)
Taliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya)
04-08-2021Shiokaze Park, TokyoAnastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya) 2-1
(21–13, 18–21, 15–11)
Heather Bansley / Brandie Wilkerson (Kanada)
04-08-2021Shiokaze Park, TokyoAna Patrícia Silva Ramos / Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva (Brezilya)1-2
(19–21, 21–18, 12–15)
Joana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré (İsviçre)
04-08-2021Shiokaze Park, TokyoMargareta Kozuch / Laura Ludwig (Almanya)0-2
(19–21, 19–21)
Alexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)

Yarı Final

05-08-2021Shiokaze Park, TokyoJoana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré (İsviçre)0-2
(12–21, 11–21)
Alexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)
05-08-2021Shiokaze Park, TokyoTaliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya) 2-0
(23–21, 21–13)
Anastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)

Bronz Madalya Maçı

07-08-2021Shiokaze Park, TokyoAnastasija Kravčenoka / Tīna Graudiņa (Letonya)0-2
(19–21, 15–21)
Joana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré (İsviçre)

Altın Madalya Maçı

07-08-2021Shiokaze Park, TokyoTaliqua Clancy / Mariafe Artacho del Solar (Avustralya) 0-2
(15–21, 16–21)
Alexandra Klineman / April Elizabeth Ross (ABD)
20162024

Olimpiyat Oyunları Plaj Voleybolu