2020 Olimpiyat Oyunları Karışık Çiftler Tenis

2020 Yaz Olimpiyatları'ndaki karma çiftler tenis turnuvasının 28 Temmuz - 1 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında Ariake Coliseum'da gerçekleşmesi planlanıyor.[1] Yarışmada 16 takım olacak.[2] Turnuva kura çekimi 27 Temmuz Salı günü yapılacaktır.

Bethanie Mattek-Sands ve Jack Sock 2016'da şampiyonluğu kazandı, ancak Sock Tokyo'daki Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanamadı. Mattek-Sands, Rajeev Ram ile katıldı, ancak ilk turda kaybettiler.
Altın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Andrey Rublev (Rusya O.K.)
Elena Sergeyevna Vesnina (Rusya O.K.)
Aslan Kazbekovich Karatsev (Rusya O.K.)
Ashleigh Barty (Avustralya)
John William Peers (Avustralya)

Round 1/16

TarihSkor/Setler
28-07-2021Kristina Mladenovic (Fransa)
Nicolas Mahut (Fransa)
0-2
(4-6, 2-6)
Elena Sergeyevna Vesnina (Rusya O.K.)
Aslan Kazbekovich Karatsev (Rusya O.K.)
28-07-2021Fiona Ferro (Fransa)
Pierre-Hugues Herbert (Fransa)
0-2
(3-6, 6-7)
Iga Świątek (Polonya)
Łukasz Kubot (Polonya)
28-07-2021Bethanie Mattek-Sands (ABD) 
Rajeev Ram (ABD)
1-2
(4-6, 7-5, 8-10)
Laura Natalie Siegemund (Almanya)
Kevin Krawietz (Almanya)
28-07-2021Nina Stojanović (Sırbistan)
Novak Djokovic (Sırbistan)
2-0
(6-3, 6-4)
Luisa Veras Stefani (Brezilya)
Marcelo Pinheiro Davi de Melo (Brezilya)
28-07-2021Yaroslava Shvedova (Kazakistan)
Andrey Golubev (Kazakistan)
0-2
(3-6, 6-7)
Ena Shibahara (Japonya)
Ben McLachlan (Japonya)
28-07-2021Darija Jurak (Hırvatistan)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
1-2
(7-5, 4-6, 9-11)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Andrey Rublev (Rusya O.K.)
28-07-2021Ashleigh Barty (Avustralya)
John William Peers (Avustralya)
2-0
(6-1, 7-6)
Nadia Natacha Podoroska (Arjantin)
Horacio Zeballos Jr. (Arjantin)
28-07-2021Gabriela “Gaby” Dabrowski (Kanada)
Félix Auger-Aliassime (Kanada)
0-2
(3-6, 4-6)
Maria Sakkari (Yunanistan)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)

Çeyrek Final

TarihSkor/Setler
29-07-2021Elena Sergeyevna Vesnina (Rusya O.K.)
Aslan Kazbekovich Karatsev (Rusya O.K.)
2-0
(6-4, 6-4)
Iga Świątek (Polonya)
Łukasz Kubot (Polonya)
29-07-2021Laura Natalie Siegemund (Almanya)
Kevin Krawietz (Almanya)
0-2
(1-6, 2-6)
Nina Stojanović (Sırbistan)
Novak Djokovic (Sırbistan)
29-07-2021Ena Shibahara (Japonya)
Ben McLachlan (Japonya)
1-2
(5-7, 7-6, 8-10)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Andrey Rublev (Rusya O.K.)
29-07-2021Ashleigh Barty (Avustralya)
John William Peers (Avustralya)
2-1
(6-4, 4-6, 10-6)
Maria Sakkari (Yunanistan)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)

Yarı Final

TarihSkor/Setler
30-07-2021Elena Sergeyevna Vesnina (Rusya O.K.)
Aslan Kazbekovich Karatsev (Rusya O.K.)
2-0
(7-6, 7-5)
Nina Stojanović (Sırbistan)
Novak Djokovic (Sırbistan)
30-07-2021Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Andrey Rublev (Rusya O.K.)
2-1
(5-7, 6-4, 13-11)
Ashleigh Barty (Avustralya)
John William Peers (Avustralya)

Bronz Madalya maçı

TarihSkor/Setler
Nina Stojanović (Sırbistan)
Novak Djokovic (Sırbistan)
çekildi.Ashleigh Barty (Avustralya)
John William Peers (Avustralya)

Altın Madalya maçı

TarihSkor/Setler
31-07-2021Elena Sergeyevna Vesnina (Rusya O.K.)
Aslan Kazbekovich Karatsev (Rusya O.K.)
1-2
(3-6, 7-6, 11-13)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya O.K.)
Andrey Rublev (Rusya O.K.)
20162024

Olimpiyat Oyunları Tenis