2021 FIFA Futsal World Cup

2021 FIFA Futsal Dünya Kupası, FIFA üye federasyonlarının erkek milli takımlarının yarıştığı dört yıllık uluslararası futsal şampiyonası olan dokuzuncu FIFA Futsal Dünya Kupası olacak. Turnuva Litvanya'da yapılacak. Bu, şimdiye kadar Litvanya'nın ev sahipliği yaptığı ilk FIFA turnuvası ve Avrupa'da ev sahipliği yapılan üçüncü Futsal Dünya Kupası olacak (diğerleri Hollanda'da 1989 ve İspanya'da 1996).

Turnuvanın başlangıçta 12 Eylül - 4 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında 2020 FIFA Futsal Dünya Kupası olarak düzenlenmesi planlanmıştı. Ancak, COVID-19 salgını nedeniyle FIFA, 12 Mayıs 2020'de turnuvanın 12 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında yapılacağını duyurdu. 
Arjantin son şampiyondur.
Turnuva Detayları
Ev Sahibi Ülke Litvanya
Tarih 12 Eylül – 3 Ekim
Takım Sayısı 24 (6 konfederasyon)
Salon 3
Final sıralaması
Şampiyon Portekiz (1. zaferi)
İkinci Arjantin
Üçüncü Brezilya
Dördüncü Kazakistan
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 51
Gol Sayısı 298 (5.84 maçbaşı)
Seyirci 48,876 (958 maçbaşı)
Gol Kralı Ferrao (Brezilya) 9 gol
MVP Ricardinho (Portekiz)
En İyi Kaleci Nicolas Sarmiento (Arjantin)
Fair play ödülü Kazakistan

Eleme

KonfederasyonEleme TurnuvalarıHak Kazanan Takımlar
AFC (Asya)
(5 Kota)
AFC tarafından üç takım seçildi.İran
Japonya
Özbekistan
CAF (Afrika)
(3 Kota)
2020 Afrika Ulusal Futsal ŞampiyonasıAngola
Mısır
Fas
CONCACAF (Orta, Kuzey Amerila ve Caribbean)
(4 Kota)
2021 CONCACAF Futsal ŞampiyonasıKosta Rika
Guatemala
Panama
ABD
CONMEBOL (Güney Amerika)
(4 Kota)
2020 FIFA Futsal Dünya Kupası Elemesi (CONMEBOL)Arjantin
Brezilya
Paraguay
Venezuela
OFC (Oceania)
(1 Kota)
2019 OFC Futsal Ulusal KupasıSolomon Adaları
UEFA (Europe)
(Ev Sahibi+ 6 Kota)
Ev Sahibi ÜlkeLitvanya
2020 FIFA Futsal Dünya Kupası Elemesi (UEFA)Kazakistan
Portekiz
Rusya
İspanya

Çek Cumhuriyeti
Sırbistan

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kazakistan321010-27Eleme Aşaması
2Venezuela32104-27Eleme Aşaması
3Kosta Rika31027-93En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Litvanya30033-110
12-09-2021Žalgiris Arena, KaunasKazakistan6-1
Yessenamanov, Tursagulov, Douglas Júnior, Taynan da Silva Rego (2), Orazov / Rodríguez
Kosta Rika
12-09-2021Žalgiris Arena, KaunasLitvanya1-2
Zagurskas / Sanz, Vidal
Venezuela
15-09-2021Žalgiris Arena, KaunasKosta Rika0-1
Morillo
Venezuela
15-09-2021Žalgiris Arena, KaunasLitvanya0-3
Taynan da Silva Rego, Tursagulov, Akbalikov
Kazakistan
18-09-2021Žalgiris Arena, KaunasKosta Rika6-2
Tijerino (2), Cordero, Derendiajev (k.k.), Gómez (2) / Samsonik, Zagurskas
Litvanya
18-09-2021Žalgiris Arena, KaunasVenezuela1-1
Vidal / Douglas Júnior da Silva
Kazakistan

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Rusya330017-36Eleme Aşaması
2Özbekistan31028-103Eleme Aşaması
3Guatemala31029-143En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Mısır31027-143
12-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusRusya9-0
Kudziev, Chishkala (3), Antoshkin, El-Ashwal (k.k.), Sergii Abramov (2), Ivan Milovanov
Mısır
12-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusÖzbekistan4-5
Ropiev (3), Enríquez (k.k.) / Campaignac, Sandoval (2), Aguilar (2)
Guatemala
15-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusMısır6-3
Mansour, El-Ashwal, Shoola, Eid (3) / Mansilla, P. Ruiz, W. Ruiz
Guatemala
15-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusÖzbekistan2-4
Choriev, Adilov / Robinho, Niiazov (3)
Rusya
18-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusMısır1-2
Eid / Nishonov, A. Rakhmatov
Özbekistan
18-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusGuatemala1-4
Alvarado / Afanasev, Asadov, Sergei Abramov, Antoshkin
Rusya

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Portekiz321014-47Eleme Aşaması
2Fas312010-45Eleme Aşaması
3Tayland311111-94En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Solomon Adaları30034-220
13-09-2021Žalgiris Arena, KaunasFas6-0
El Mesrar, Saoud, El Fenni, Bakkali, Boumezou, Borite
Solomon Adaları
13-09-2021Žalgiris Arena, KaunasTayland1-4
Jirawat Sornwichian / Bruno Alexandre Dias Coelho, Erick Olim Mendonça, Zicky, Pany Varela
Portekiz
16-09-2021Žalgiris Arena, KaunasSolomon Adaları0-7
Fábio Miguel Valadares, Ricardinho, André Henriques Nunes Coelho (2), Sia (k.k.), Erick Olim Mendonça, Pany Varela
Portekiz
16-09-2021Žalgiris Arena, KaunasTayland1-1
Jirawat Sornwichian / Jouad
Fas
19-09-2021Žalgiris Arena, KaunasSolomon Adaları4-9
Mana, Elliott Ragomo (2), Sia / Nawin, Suphawut Thueanklang (3), Kritsada Wongkaew, Jetsada Chudech (2), Jirawat Sornwichian, Peerapat 
Tayland
19-09-2021Žalgiris Arena, KaunasPortekiz3-3
Fábio Miguel Valadares, Tiago Filipe Alves Brito, Bruno Alexandre Dias / Jouad, El Ayyane, Bakkali
Fas

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Brezilya330013-19Eleme Aşaması
2Çek Cumhuriyeti31115-54Eleme Aşaması
3Vietnam31114-114En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Panama30033-80
13-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaPanama1-5
Goodridge / Záruba, Michal Seidler (3), Lukas Rešetár 
Çek Cumhuriyeti
13-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaVietnam1-9
Khổng Đình Hùng / Ferrão (4), Rodrigo Hardy Araújo, Dieguinho (2), Pito, Leozinho
Brezilya
16-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaPanama2-3
Castrellon (2) / Nguyễn Minh Trí, Châu Đoàn Phát, Nguyễn Văn Hiếu
Vietnam
16-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaBrezilya4-0
Ferrão (2), Rodrigo Hardy Araújo, Marlon Oliveira Araújo
Çek Cumhuriyeti
19-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaBrezilya5-1
Vinícius Nunes Rocha, Fabrício Bastezini, Leozinho, Pito, Arthur Guilherme de Sousa / Maquensi 
Panama
19-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaÇek Cumhuriyeti1-1
Lukáš Rešetár / Châu Đoàn Phát
Vietnam

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya330012-39Eleme Aşaması
2Paraguay32016-66Eleme Aşaması
3Japonya310211-103En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Angola30036-160
14-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaParaguay0-4
Solano, Fernández, Gómez, Raul Campos
İspanya
14-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaAngola4-8
Guga (2), Hoshi (k.k.), Kaluanda / Oliveira (4), Murota, Hoshi (2), Nishitani
Japonya
17-09-2021Švyturys Arena, Klaipėdaİspanya4-2
Diaz, Chino, Raul Campos, Tolrà / Hoshi, Henmi
Japonya
17-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaAngola1-4
Manosele / Ju. Salas, Rejala, Baez, F. Martínez
Paraguay
20-09-2021Švyturys Arena, Klaipėdaİspanya4-1
Fernandez (3), Ortiz / Guga
Angola
20-09-2021Švyturys Arena, KlaipėdaJaponya1-2
Kazuya Shimizu / Mareco, J. Salas
Paraguay

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Arjantin330017-39Eleme Aşaması
2İran32018-66Eleme Aşaması
3Sırbistan310211-73En İyi Üçüncüler Sıralaması
4Amerika Birleşik Devletleri30032-220
14-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusSırbistan2-3
Stojković, Tomić  / Hamid Ahmadi Dazaj, Farhad Fakhimzadeh, Ahmad Esmaeilpour
İran
14-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusArjantin11-0
Alan Brandi (4), Leandro Cuzzolino, Maximiliano Daniel Rescia, Basile (2), Claudino (2), Cristian Borruto
Amerika Birleşik Devletleri
17-09-2021Avia Solutions Group Arena, Vilniusİran4-2
Farhad Tavakoli, Mahdi Javid, Ahmad Esmaeilpour, Saeid Ahmadabbasi / Gonzalez (2)
Amerika Birleşik Devletleri
17-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusArjantin4-2
Miodrag Aksentijević (k.k.), Alan Brandi, Vaporaki, Cristian Borruto / Rakić, Lazarević 
Sırbistan
20-09-2021Avia Solutions Group Arena, Vilniusİran1-2
Ali Asghar Hassanzadeh / Leandro Cuzzolino, Stazzone
Arjantin
20-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusAmerika Birleşik Devletleri0-7
Rakić, Tomić (2), Petrov, Milosavljević, Lazarević, Radovanović
Sırbistan

En İyi Üçüncülük Sıralaması

SıraGrupTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1ATayland311111-94Eleme Aşaması
2BVietnam31115-124Eleme Aşaması
3CSırbistan310211-73Eleme Aşaması
4DJaponya310211-103Eleme Aşaması
5EKosta Rika31027-93
6FGuatemala31029-143

Eleme Aşaması

1/16 Turu

22-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusRusya3-2
Robinho, Chishkala (2) / Nguyễn Đắc Huy, Phạm Đức Hòa
Vietnam
22-09-2021Žalgiris Arena, KaunasVenezuela2-3
Viamonte, M. Francia / El Mesrar (3)
Fas
23-09-2021Žalgiris Arena, KaunasBrezilya4-2
Ferrao, Leozinho, Pito, Kato (k.k.) / Shota Hoshii Nishitani
Japonya
23-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusArjantin6-1
Claudino, Cristian Borruto, Bolo, Basile, Stazzone, Taborda / Mareco
Paraguay
23-09-2021Žalgiris Arena, KaunasKazakistan7-0
Tursagulov, Douglas, Chaivat (k.k.), Taynan, Nurgozhin, Knaub, Higuita
Tayland
24-09-2021Žalgiris Arena, KaunasÖzbekistan8-9
Nishonov (2), D. Rakhmatov, Ropiev, A. Rakhmatov (2), Hamroev (2) / Ali Asghar Hassanzadeh (2), Mahdi Javid (2), Saeid Ahmadabbasi (3), Farhad Tavakoli, Moslem Oladghobad
İran
24-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusPortekiz4-3
Ricardinho, André Henriques Nunes, Pany Varela (2) / Lazarević (2), João Nuno Alves de Matos (k.k.)
Sırbistan
24-09-2021Avia Solutions Group Arena, Vilniusİspanya5-2
Raúl Campos Paíno, Gómez, Raya, Fernández, Carlos Ortiz Jiménez / Lukáš Rešetár, Holy
Çek Cumhuriyeti

Çeyrek Final

26-09-2021Avia Solutions Group Arena, VilniusFas0-1
Rodrigo Hardy Araújo
Brezilya
26-09-2021Žalgiris Arena, KaunasRusya1-1
Antoshkin / Leandro Cuzzolino (4-5 pen.)
Arjantin
27-09-2021Avia Solutions Group Arena, Vilniusİspanya2-4
Fernandez, Martínez / André Henriques Nunes Coelho, Zicky, Raya (k.k.), Pany Varela
Portekiz
27-09-2021Žalgiris Arena, Kaunasİran2-3
Moslem Oladghobad, Ahmad Esmaeilpour / Alireza Samimi (k.k.), Knaub, Taynan da Silva Rego
Kazakistan

Yarı Final

29-09-2021Žalgiris Arena, KaunasBrezilya1-2
Ferraro / Vaporaki, Cristian Borruto
Arjantin
30-09-2021Žalgiris Arena, KaunasPortekiz2-2
Pany Varela, Bruno Alexandre Dias Coelho / Nurgozhin, Douglas Júnior da Silva Negreiros (4-3 pen.)
Kazakistan

3’üncülük Maçı

03-10-2021Žalgiris Arena, KaunasBrezilya4-2
Taynan da Silva Rego (k.k.), Rodrigo, Ferraro, Lé / Guitta (k.k.), Taynan da Silva Rego
Kazakistan

Final

03-10-2021Žalgiris Arena, KaunasArjantin1-2
Claudino / Pany Varela (2)
Portekiz

Gol Krallığı

9 goals

  • Ferrão (Brezilya)

8 goals

  • Pany Varela (Portekiz)

6 goals

  • Adolfo Fernández (İspanya)
  • Taynan da Silva Rego (Kazakistan)
20162024

FİFA Futsal Dünya Kupası

Futsal Arşiv Sayfası