2020 Dünya Erkekler Floorball Şampiyonası

                                            
2020 Erkekler Dünya Florbol Şampiyonası, erkekler florbolda 13. Dünya Şampiyonası olacak. Turnuva Finlandiya, Helsinki'de gerçekleşecek ve başlangıçta Aralık 2020'de planlandı, ancak COVID-19 pandemisi nedeniyle 3-11 Aralık 2021'e ertelendi.

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Finlandiya330021-56Çeyrek Final
2İsveç320129-94Çeyrek Final
3Letonya31028-232Play-off Turu
4Danimarka30036-270Play-off Turu
03-12-2021Helsinki Ice Hallİsveç11–1
(2–1, 4–0, 5–0)
Letonya
03-12-2021Helsinki Ice HallFinlandiya7–0
(5–0, 1–0, 1–0)
Danimarka
04-12-2021Helsinki Ice HallDanimarka5–5
(2–2, 0–2, 3–1)
Letonya
04-12-2021Helsinki Ice HallFinlandiya7–3
(2–1, 1–1, 4–1)
İsveç
05-12-2021Helsinki Ice HallLetonya2–7
(1–2, 1–4, 0–1)
Finlandiya
06-12-2021Helsinki Ice HallDanimarka1–15
(1–4, 0–3, 0–8)
İsveç

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsviçre330020-96Çeyrek Final
2Çek Cumhuriyeti320120-74Çeyrek Final
3Norveç310215-182Play-off Turu
4Almanya30036-270Play-off Turu
03-12-2021Helsinki Ice Hall 2Almanya0–11
(0–3, 0–3, 0–5)
Çek Cumhuriyeti
04-12-2021Helsinki Ice HallNorveç5–7
(2–3, 2–1, 1–3)
İsviçre
05-12-2021Helsinki Ice HallAlmanya4–7
(0–4, 3–0, 1–3)
Norveç
05-12-2021Helsinki Ice HallÇek Cumhuriyeti2–4
(2–1, 0–1, 0–2)
İsviçre
06-12-2021Helsinki Ice Hall 2İsviçre9–2
(2–1, 2–0, 5–1)
Almanya
06-12-2021Helsinki Ice HallÇek Cumhuriyeti7–3
(2–0, 4–1, 1–2)
Norveç

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Slovakya330015-16Play-off Turu
2Polonya32018-64Play-off Turu
3Tayland31026-8213/16 Yarı Final
4Amerika Birleşik Devletleri30031-15013/16 Yarı Final
03-12-2021Helsinki Ice Hall 2Polonya8–6
(3–2, 1–3, 4–1)
Tayland
03-12-2021Helsinki Ice Hall 2Slovakya15–1
(7–1, 4–0, 4–0)
Amerika Birleşik Devletleri
04-12-2021Helsinki Ice Hall 2Tayland9–3
(2–1, 2–0, 5–2)
Amerika Birleşik Devletleri
04-12-2021Helsinki Ice Hall 2Polonya4–8
(1–3, 1–3, 2–2)
Slovakya
05-12-2021Helsinki Ice Hall 2Tayland2–15
(1–5, 1–5, 0–5)
Slovakya
06-12-2021Helsinki Ice Hall 2Amerika Birleşik Devletleri0–18
(0–7, 0–7, 0–4)
Polonya

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Estonya330047-126Play-off Turu
2Kanada320126-374Play-off Turu
3Filipinler310223-40213/16 Yarı Final
4Singapur300316-44013/16 Yarı Final
03-12-2021Helsinki Ice HallSingapur8–9
(3–2, 0–3, 5–4)
Kanada
04-12-2021Helsinki Ice Hall 2Filipinler6–13
(0–3, 2–7, 4–3)
Estonya
05-12-2021Helsinki Ice Hall 2Singapur4–9
(0–5, 1–1, 3–3)
Filipinler
05-12-2021Helsinki Ice Hall 2Kanada4–21
(1–6, 2–9, 1–6)
Estonya
06-12-2021Helsinki Ice HallEstonya13–2
(4–0, 3–1, 6–1)
Singapur
06-12-2021Helsinki Ice HallKanada13–8
(6–3, 4–3, 3–2)
Filipinler

Sıralama Turu

13/16 Sıralama Maçları

07-12-202113/16 Sıralama Maçı Yarı FinalHelsinki Ice Hall 2Filipinler10–5
(4–3, 2–1, 4–1)
Amerika Birleşik Devletleri
07-12-202113/16 Sıralama Maçı Yarı FinalHelsinki Ice Hall 2Tayland11–6
(4–1, 6–1, 1–4)
Singapur
08-12-202115/16 Sıralama MaçıHelsinki Ice Hall 2Filipinler8–9
(2–3, 2–1, 4–4)
OT: 0–0
PSO: 1–2
Tayland
08-12-202113/14 Sıralama MaçıHelsinki Ice Hall 2Amerika Birleşik Devletleri4–2
(0–1, 2–0, 2–1)
Singapur

09/12 Sıralama Maçları

08-12-202109/12 Sıralama Maçı Yarı FinalHelsinki Ice Hall 2Kanada7–15
(1–3, 2–4, 4–8)
Almanya
08-12-202109/12 Sıralama Maçı Yarı FinalHelsinki Ice HallPolonya3–7
(1–5, 1–2, 1–0)
Danimarka
09-12-202111/12 Sıralama MaçıHelsinki Ice Hall 2Kanada5–6
(2–1, 3–2, 0–2)
OT: 0–0
PSO: 1–3
Polonya
09-12-202109/10 Sıralama MaçıHelsinki Ice Hall 2Almanya6–3
(1–2, 4–0, 1–1)
Danimarka

05/08 Sıralama Maçları

10-12-202105/08 Sıralama Maçı Yarı FinalHelsinki Ice Hall 2Slovakya2–6
(0–1, 1–2, 1–3)
Letonya
10-12-202105/08 Sıralama Maçı Yarı FinalHelsinki Ice Hall 2Estonya4–5
(2–2, 0–2, 2–0)
OT: 0–1
Norveç
11-12-202107/08 Sıralama MaçıHelsinki Ice Hall 2Slovakya8–7
(3–1, 3–3, 1–3)
OT: 1–0
Estonya
11-12-202105/06 Sıralama MaçıHelsinki Ice Hall 2Letonya4–2
(0–0, 3–0, 1–2)
Norveç

Final Aşaması

Play-off Turu

07-12-2021Helsinki Ice HallAlmanya3–7
(0–3, 1–1, 2–3)
Slovakya
07-12-2021Helsinki Ice HallNorveç7–3
(2–1, 1–2, 4–0)
Kanada
07-12-2021Helsinki Ice HallDanimarka3–5
(0–0, 2–2, 1–3)
Estonya
07-12-2021Helsinki Ice HallLetonya16–3
(6–1, 3–0, 7–2)
Kanada

Çeyrek Final

08-12-2021Helsinki Ice HallÇek Cumhuriyeti9–1
(1–0, 2–1, 6–0)
Letonya
08-12-2021Helsinki Ice HallFinlandiya5–1
(2–0, 2–1, 1–0)
Slovakya
09-12-2021Helsinki Ice Hallİsviçre9–0
(3–0, 2–0, 4–0)
Estonya
09-12-2021Helsinki Ice Hallİsveç8–2
(6–0, 0–0, 2–2)
Norveç

Yarı Final

10-12-2021Hartwall Arena, Helsinkiİsviçre1–6
(0–2, 1–0, 0–4)
İsveç
10-12-2021Hartwall Arena, HelsinkiFinlandiya3–2
(0–2, 2–0, 1–0)
Çek Cumhuriyeti

Bronz Madalya Maçı

11-12-2021Hartwall Arena, HelsinkiÇek Cumhuriyeti4–3
(1–1, 0–1, 2–1)
OT: 1–0
İsviçre

Final

11-12-2021Hartwall Arena, HelsinkiFinlandiya4–6
(2–0, 0–3, 2–3)
İsveç

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İsveç 2022 Dünya Oyunları
2Finlandiya2022 Dünya Oyunları
3Çek Cumhuriyeti2022 Dünya Oyunları
4İsviçre2022 Dünya Oyunları
5Letonya
6Norveç
7Slovakya
8Estonya
9Almanya
10Danimarka
11Polonya
12Kanada2022 Dünya Oyunları (Amerika Kontenjanı yoluyla)
13Tayland2022 Dünya Oyunları (Asya/Okyanusya Kontenjanı yoluyla)
14Filipinler
15Amerika Birleşik Devletleri2022 Dünya Oyunları (Amerika Kontenjanı yoluyla)
16Singapur
İsveç (9. şampiyonluğu
Jon Hedlund (Kaleci), Jonathan Edling (Kaleci), Johan Samuelsson, Carl Kostov Bredberg, Casper Backby, Kim Nilsson, Alexander Galante Carlstrom, Albin Sjogren, Ludwig Persson, Tobias Gustafsson, Omar Aldeeb, Rasmus Enstrom, Jesper Sankell, Kevin Haglund, Emil Johansson, Hampus Ahren, Linus Nordgren, Robin Nilsberth, Niklas Ramirez, Markus Jonsson
Baş Antrenör :
Niklas Norden
20192023

Dünya Erkekler Floorball Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.